۴۹۱۶۳۵ ۲ نظر
۵۰۰۰

لندروور دیسکاوری ۲۰۱۷؛ پسر بازیگوش جاده های ناهموار

حقیقتی که در مورد لندرور دیسکاوری وجود دارد این است که پنجمین تراکی است که از سال ۱۹۸۹ تاکنون در این کمپانی تولید شده است و استفاده از این ماشین مختص جاده های صخره ای و سنگی جنوب یوتا یا جاده های جنگلی پارک ملی زایون و یا کنار ساحل سند دونز نیست و شما می توانید در تمامی این شرایط از این ماشین استفاده نمایید.

برترین ها - ترجمه از محمدرضا مرتضایی: حقیقتی که در مورد لندرور دیسکاوری وجود دارد این است که پنجمین تراکی است که از سال ۱۹۸۹ تاکنون در این کمپانی تولید شده است و استفاده از این ماشین مختص جاده های صخره ای و سنگی جنوب یوتا یا جاده های جنگلی پارک ملی زایون و یا کنار ساحل سند دونز نیست و شما می توانید در تمامی این شرایط از این ماشین استفاده نمایید.
لندروور دیسکاوری 2017؛ پسر بازیگوش جاده های ناهموار

طراح بخش خارجی این ماشین یعنی ماسیمو فراسلا در مورد این ماشین 5 یا 7 سرنشین به درستی به این نکته اشاره کرد که دیسکاوری در واقع تمونه ای از طراحی های صنعتی در دنیای خودروسازی به شمار می رود.

با نگاهی به مشخصات این ماشین در می یابیم که دیسکاوری در واقع نسخه ای از هر یک از ۵ نسل گذشته تراک های لندرور به شمار می رود. بر طبق اظهارات فراسلا، دو نسل اول این ماشین ها به صورت صنعتی ساخته شده و روکش بدنه آنها تنها لایه ای از فلز بوده که برش خورده بود.
لندروور دیسکاوری 2017؛ پسر بازیگوش جاده های ناهموار
نسل سوم و چهارم که در آمریکا LR3 و Lr4 نامیده می شدند در واقع شباهت بسیاری به دو نسل قبلی داشتند با این تفاوت که ظرافت هایی در طراحی خارجی ماشین ایجاد شده بود و تا حدی مدرن تر و لوکس تر از دو نسل قبلی به شمار می رفتند. اما نسل پنجم این ماشین ها که از ماه ژوئن سال جاری به بازار عرضه خواهد شد، با 4 نسل قبلی تفاوت های بسیاری دارد. به نظر می رسد این ماشین از یک خانواده مدرن تولید شده است که علم طراحی و ساخت آن را تنها خود لندرور به طور اختصاصی در اختیار دارد.

قسمت جلوی این ماشین کوتاه تر شده و قسمت پشت نیز برای مقابله با جریان باد به طور خاصی طراحی شده است.حجم و فضای کابین بیشتر متمایل به عقب ماشین است و بسیار نرم و راحت طراحی شده است.با این حال قسمت عقب دیسکاوری تا حدی غیرطبیعی به نظر می رسد. گوشه های قسمت عقب ماشین واقعا زاویه ندارند و با انحنای با شعاع زیاد گرد شده اند.وقتی از پشت به این ماشین نگاه می کنیم اصلا شبیه یک دیسکاوری و یا حتی SUV نیست و بیشتر شبیه سفیه های فضایی کارتون ها است که آدم های خوب آن را هدایت می کنند.
لندروور دیسکاوری 2017؛ پسر بازیگوش جاده های ناهموار

لندرور به دیسکاوری جدیدش برخی ویژگی های خاص مثل سقف دو جداره و یا حسگر برخورد با اشیا در عقب ماشین را اضافه کرده است. جمع شدن سقف بسیار آرام انجام می شود به طوری که بعضا اصلا متوجه این موضوع نخواهید شد. جایگاه عجیب صفحه اعلام هشدار برخورد در حرکت به سمت عقب نیز جالب است چرا که با وجود این صفحه، جایی برای قرار گرفتن یک تایر اضافه در قسمت پشت ماشین وجود ندارد.

وضعیت های مختلف این ماشین از استانداردها تبعیت می کنند

ظاهر متفاوت این ماشین گویای رفتار آن است. دیکساوری جدید از همان آلیاژ آلومینیومی ساخته شده است که در ساخت رنج روور و رنج روور اسپورت به کار رفته است.و با توجه به همین مسئله لندرور توانسته ۸۳۰ پوند از وزن ماشین را نسبت به مدل های LR۴ کم کند.البته برای راستی آزمایی این ادعا، نیاز است که این ماشین را با ماشین های هم تراز خود مثل رنج روور قیاس کنیم؛ مثلا وقتی رنج روور را وزن کردیم متوجه شدیم که کاهش وزنی که لندرور ادعا کرده بود در این ماشین اتفاق نیفتاده است.

دیسکاوری جدید توانسته در بخش مصرف سوخت بهینه، 1 مایل در هر گالن در شهر و 2 مایل در هر گالن مصرف سوخت در بزرگراه ها را نسبت به LR4 بهبود بخشد و این در حالی است که در هر دو ماشین از موتور های 6 سیلندر سوپرشارژ 3 لیتری هشت دنده (اتوماتیک) استفاده شده است. در بخش مصرف سوخت بهینه در شهر و بزرگراه، ماشین دیسکاوری جدید لندرور از برخی رقبای خود مثل آئودی، BMW، ولوو عقب مانده اما نسبت به مدل های قبلی لندرور بهبود چشمگیری پیدا کرده است. مسئولین لندرور مدعی هستند، تقریباً یک ثانیه سریعتر از مدل های LR4 به سرعت 60 مایل بر ساعت می رسد.
لندروور دیسکاوری 2017؛ پسر بازیگوش جاده های ناهموار

ساختار طراحی جدید دیسکاوری به این ماشین کمک کرده به خانواده ماشین های مدرن در حمل و نقل بپیوندد.

در واقع، کنترل بدنه دیسکاوری جدید بسیار بهتر از رنج رور است و هیچ یکی از تکان هایی که در مدل های قبلی ماشین های لندرور دیده می شد، در این ماشین دیده نمی شود. بدون هیچ اغراقی از لحاظ کیفیت رانندگی، حس بهتری خواهید داشت. ماشین دیسکاوری که مورد تست قرار دادیم، از سیستم تعلیقی با کمک فنرهای هوایی استفاده می کرد که حس سواری دلپذیری به سرنشینان القا می کرد، بنابراین با قاطعیت در مورد کیفیت رانندگی با ورژن های مختلف این ماشین نمی توانیم نظر دهیم.

سیستم فرمان برقی ماشین به طور قابل قبولی به تایرها فرمان می دهد و با کمترین حرکت فرمانی، تایرها حرکت می کنند. یک نقطه کور در مرکز این ماشین وجود دارد که ممکن است در بزرگراه ها و در خلال حرکت در جهت مخالف باد موجب تصادف و ترافیک در بزرگراه ها شود و از این جهت راندن این ماشین سنگین در یک مسیر مستقیم کمی سخت است. اما با وجود فرمان نسبتا سریع این ماشین به محض خروج از آن حالت میتوان به روال عادی و کنترل آسان ماشین در زوایای جاده پرداخت.
لندروور دیسکاوری 2017؛ پسر بازیگوش جاده های ناهموار
ماشینی از خانواده مدرن

فضای داخلی این ماشین بسیار آرام و بدون شنیدن صدای می باشد و هفت سرنشین دیسکاوری در واقع در محیطی آرام قادرند به سفر با این ماشین بپردازند. در حالی که این ماشین بزرگتر از LR۴ ها نیست اما طراحی داخلی ان بسیار دلپذیرتر از آن مدل ها است چرا که در دیسکاوری از مواد با کیفیت و مرغوب در ساخت قطعات داخل کابین استفاده شده و به نوعی زیبای طراحی داخلی آن تقلیدی از رنج رورها به حساب می آید. دیسکاوری یک ماشین خانوادگی در ردیف ماشین های لندرور محسوب می شود؛ در این ماشین از ۹ پورت USB استفاده شده است. دو مدل SE و HSE که ارزان قیمت تر نیز هستند، پنج سرنشین هستند که البته با آپشن ردیف سوم ۲۱۵۰ دلار به قیمت اضافه می شود و به دیسکاوری ۷ سرنشین تبدیل می شوند.
لندروور دیسکاوری 2017؛ پسر بازیگوش جاده های ناهموار

مدل های لوکس HSE هفت سرنشین هستند که صندلی ها قابلیت تا شدن را دارند که اینکار را می توانید از طریق گوشی های هوشمند خود نیز انجام دهید.در این ماشین ها فضای بسیاری برا قرار دادن پای سرنشینان وجود دارد. درب عقب این ماشین،دسترسی به بارهای قسمت عقب را تسهیل می کند؛ ماشین های هم کلاس دیسکاوری از درب برقی تاشو برای این منظور استفاده می کنند تا وقتی درب باز می شود، یک جایگاه نشستن برای افراد ایجاد کند. درب فعلی دیسکاوری کمی عجیب به نظر می رسد و قرار دادن بار در قسمت عقب را کمی سخت کرده است.
لندروور دیسکاوری 2017؛ پسر بازیگوش جاده های ناهموار

این ماشین دو محوره است و به طور استاندارد در تمامی مدل های دیسکاوری وجود دارد.اما آپشن کمک فنرهای هوایی و تعویض دو دنده که در رانندگی در حالت آف رود به کار می آیند، هزینه ای حدود ۱۵۰۰ دلار در مدل های ارزان تر بر روی دست خریدار می گذارد. اما پکیج کامل آف رود شامل قفل اتوماتیک دیفرانسیل عقب و کنترل شتاب ماشین هزینه ای حدود ۱۲۵۰ دلار دیگر در بر خواهد داشت.
لندروور دیسکاوری 2017؛ پسر بازیگوش جاده های ناهموار

قدرت دیسکاوری

تمامی مدل های دیسکاوری، از موتورهای شش سیلندر سه لیتری سوپرشارژ با 340 اسب بخار استفاده می کنند که در این مورد با مدل های LR4 و بسیاری از دمدل های جگوار شباهت دارند. موتور این ماشین از طریق سیستم ZF هشت دنده اتوماتیک نیرو را به چرخها منتقل می کند. موتور گازی این ماشین، قدرت بیشتر و گشتاور بیشتری نسبت به موتور رقبای خود ایجاد می کند اما به روانی و بی صدایی برخی از آنها نیست. مدل های لوکس HSE و HSE ساده از موتور 254 اسب بخاری سه لیتری توربو دیزل شش دیزل استفاده می کنند درست مانند رنج رور.
لندروور دیسکاوری 2017؛ پسر بازیگوش جاده های ناهموار

موتور دیزلی این ماشین استاندارد EPA دارد و مصرف سوخت آن در شهر ۲۱ mpg و در بزرگراه ۲۶ mpg است.

قیمت پایه دیسکاوری از ۵۰۹۸۵ دلار شروع می شود.اما این قیمت برای مدل ارزان قیمت SE است که شما را از داشتن یک دیسکاوری لوکس با موتوری دیزلی و دستیار راننده، محروم می کند.قیمت مدل میان رده HSe دیسکاوری از ۵۷۹۴۵ شروع می شود و قیمت پایه HSE لوکس از ۶۴۹۴۵ دلار شروع می شود و تا ۸۰۰۰۰ دلار نیز می تواند بالا رود.
لندروور دیسکاوری 2017؛ پسر بازیگوش جاده های ناهموار

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج