adexo3
۶۱۳۴۸۷
۱ نظر
۵۰۹۱
۱ نظر
۵۰۹۱
پ

همبازی‌های الکترونیک

بهترین ربات‌های اسباب‌بازی برای کودکان

این یك واقعیت است كه كودكان امروز با نسل‌های پیشین تفاوت‌های بسیاری دارند و همه ما مثال‌هایی از این تفاوت‌های چشمگیر در ذهن خود داریم. بزرگ‌ شدن در عصر انفجار اطلاعات و دستگاه‌های الكترونیك هوشمند باعث شده تا این بچه‌ها درك متفاوتی از فناوری دیجیتال و كاربردهای آن در زندگی داشته باشند...

وب سایت همشهری شش و هفت - خشایار مریدپور: این یك واقعیت است كه كودكان امروز با نسل‌های پیشین تفاوت‌های بسیاری دارند و همه ما مثال‌هایی از این تفاوت‌های چشمگیر در ذهن خود داریم. بزرگ‌ شدن در عصر انفجار اطلاعات و دستگاه‌های الكترونیك هوشمند باعث شده تا این بچه‌ها درك متفاوتی از فناوری دیجیتال و كاربردهای آن در زندگی داشته باشند. به همان نسبت اسباب‌بازی‌های این نسل هم باید متفاوت باشد و نمی‌توانید از بچه‌هایی كه با بازی‌های ویدئویی و رابط های كاربری لمسی از سن بسیار پایین آشنا می‌شوند توقع داشته باشید كه با یك عروسك پارچه‌ای سرگرم شوند. البته سرگرم كردن بچه‌ها با گوشی‌های هوشمند راحت‌تر است اما می‌تواند مشكلاتی هم به همراه داشته باشد و بهتر است به فكر اسباب‌بازی‌هایی باشید كه بتواند حس كنجكاوی و خلاقیت آنها را تحریك كند.
بهترین ربات‌های اسباب‌بازی برای کودکان
یكی از بهترین انتخاب‌ها برای این منظور كه البته كمی هزینه‌بر هم هست، اسباب‌بازی‌های رباتیك است كه در كنار سرگرم كردن كودكان شما می‌توانند آنها را با مفاهیم پایه علوم جدید مثل الكترونیك و رباتیك هم آشنا كنند. بعضی از این اسباب‌بازی‌ها از هوش مصنوعی برای بهتر كردن تجربه بازی كودكان استفاده می‌كنند و می‌توانید آنها را آموزش هم بدهید. برخی از این اسباب‌بازی‌های هوشمند قابلیت برنامه‌ریزی مجدد هم دارند و كودكان و نوجوانان می‌توانند مفاهیم پایه برنامه‌نویسی و كار با ربات‌ها را حین بازی با آنها یاد بگیرند. در ادامه نگاهی داریم به برخی از بهترین همراه‌های دیجیتال برای فرزندان شما، با ما همراه باشید.

AnkiCozmo
این ربات كوچك و بانمك شخصیت بسیار پیچیده‌ای دارد كه شاید خیلی به جثه كوچك آن نیاید. این ربات كه خیلی شبیه شخصیت‌های كارتونی فیلم‌های PIXAR است، دمدمی‌مزاج، یاغی و دوست ‌داشتنی است و محبت شما را با جذابیت و شوخ‌طبعی خود جلب می‌كند. هوش مصنوعی و طراحی جالب صورت Cozmo به این ربات اجازه می‌دهد تا صدها احساس مختلف از عصبانیت تا شوق و شعف را بیان كند اما یكی از جالب‌ترین قابلیت‌های Cozmo كه به كمك هوش‌مصنوعی قدرتمند و دوربین‌های داخلی آن ممكن شده شناسایی و به‌خاطر سپردن صورت‌ها، اسامی و شخصیت بچه‌ها است. در نتیجه این همبازی هوشمند می‌تواند مثلا وقتی كودك شما ناراحت است تلاش كند او را خوشحال كند و وقتی حس كند كه حوصله بچه سررفته حواس او را به‌خود جلب كند.
بهترین ربات‌های اسباب‌بازی برای کودکان
البته این ربات به تنهایی هم علاقه‌مند به بازی كردن است و به شكلی طراحی شده كه بیش از ۳۰۰قطعه تشكیل‌دهنده آن به Cozmo كمك می‌كنند بهتر بتواند با محیط اطراف خود تعامل كرده و جست‌وجو كند. درواقع این ربات در حالت Explorer به شما اجازه می‌دهد تا در محیط اطراف آن را راهنمایی كنید و بتوانید آنچه را كه می‌بیند، شما هم ببینید. هوش مصنوعی این ربات بسیار پیشرفته است و هرچقدر بیشتر با Cozmo بازی كنید بیشتر شما را می‌شناسد و بهتر می‌تواند رفتارهای شما را پیش‌بینی كند. می‌توانید بازی‌های بیشتر و به روزرسانی‌های جدیدتری برای آن دریافت كنید. همچنین در بسته‌بندی این ربات چند مكعب به نام Power Cube وجود دارند كه هریك مختص بازی خاصی است و می‌توانید برای بازی‌های بیشتر مكعب‌های جدید و بسته‌های نرم‌افزاری كه همیشه درحال به‌روزرسانی‌ هستند استفاده كنید. Wonder Workshop Dash Robot

این ربات دوست‌داشتنی و رنگارنگ طوری طراحی شده كه برنامه‌نویسی را به كودكان و نوجوانان آموزش دهد بدون آنكه بخواهند درگیر مشكلات فنی برنامه‌ریزی و ساخت یك ربات شوند. ربات Dash كه برنده جایزه بهترین اسباب‌بازی رباتیك هم شده به محض باز كردن جعبه آن هم قابل استفاده است و از همان اول می‌تواند به فرمان‌های صوتی پاسخ دهد و شروع به چرخ‌زدن در خانه می‌كند اما هرچند Dash می‌تواند بدون آموزش چند فرمان ساده را تشخیص دهد و با شما چند بازی ساده را انجام دهد اما اصل هیجان وقتی شروع می‌شود كه كودك تان شروع به برنامه‌ریزی ربات كند.
بهترین ربات‌های اسباب‌بازی برای کودکان
با استفاده از اپلیكیشن اختصاصی این ربات كه برای دستگاه‌های اندرویدی، اپل و كیندل در دسترس است، می‌توانید برنامه‌نویسی را به شكل یك بازی رنگارنگ مرحله‌ای و جذاب به كودكان شش سال به بالا معرفی كنید. می‌توانید Dash را برای طی كردن یك مسیر مشخص، رقصیدن، روشن ‌كردن چراغ‌ها، تولید صداهای مختلف، پریدن و یاد گرفتن بازی‌های جدید برنامه‌ریزی كنید. بچه‌ها با انجام مرحله‌های مختلف برنامه‌نویسی و تكمیل تكلیف‌های مختلف به قابلیت‌های جدیدی دسترسی پیدا می‌كنند. این سیستم پاداش‌دهی باعث می‌شود كه به انجام مرحله‌های بیشتر ترغیب شده و انگیزه پیدا كنند. این ربات‌ها می‌توانند با یكدیگر هم بازی كنند و این به آن معنی است كه صاحبان این ربات‌ها می‌توانند به كمك هم مراحل مختلف برنامه‌نویسی را تكمیل كنند و كمی كار گروهی هم در این میان یاد بگیرند. این ربات كیفیت ساخت و دوام بالایی دارد و می‌تواند تا مدت‌ها باعث سرگرمی باشد. Sphero Ollie

شاید همه بچه‌ها به بازی با ربات‌های ظریف و برنامه‌نویسی علاقه‌مند نباشند و بیشتر به‌دنبال هیجان باشند. در این صورت پیشنهاد ما به شما ربات Ollieاست: یك ربات سخت‌جان و غلتان كه برای انجام كارهای خطرناك و هیجان‌انگیز طراحی شده ‌است. یك پوشش ضخیم از جنس پلی‌كربنات مقاوم از سراسر بدنه ربات محافظت می‌كند كه آنقدر محكم است كه حتی سقوط از فاصله چند متری را هم تحمل می‌كند. در نتیجه نیازی به نگرانی درباره سلامت ربات نیست و می‌توانید به راحتی هرجا كه خواستید آن را بفرستید. این ربات به‌طور غافلگیر كننده‌ای چابك است و می‌تواند تا حداكثر 22.5 كیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد. درواقع تجربه این سرعت از یك جسم استوانه‌ای كوچك كه می‌تواند در دستان كودك شما قرار بگیرد خود یكی از جذابیت‌های این ربات است.
بهترین ربات‌های اسباب‌بازی برای کودکان
یك جفت چرخ لاستیكی آجدار آبی برای راحتی حركت روی سطوح صاف و داخل خانه درنظر گرفته شده است‌ اما با چرخ‌های اصلی ربات می‌توانید روی هر سطحی حركت كنید. كنترل حركت ربات هم به وسیله یك گوشی هوشمند و از طریق اپلیكیشن اختصاصی انجام می‌شود. البته اتصال به ربات از طریق بلوتوث انجام می‌شود و به همین دلیل هم خیلی نمی‌توانید آن را از خودتان دور كنید. مجموعه چراغ‌های LED روی بدنه هم به هدایت و پیدا كردن راحت‌تر آن در شب كمك می‌كنند. درصورتی كه بخواهید كارهای جالب‌تری انجام دهید می‌توانید وارد حالت نمایشی یا Trick Mode شوید و كنترل دقیق تمام حركات ربات را به‌دست بگیرید. همچنین درصورتی كه بتوانید حركت سختی انجام دهید اپلیكیشن ربات به شما اطلاع می‌دهد. نكته مثبت دیگر وجود متعلقات اضافی برای این ربات است كه اجازه شخصی‌سازی و تغییر ظاهر آن را به شما می‌‌دهد. WowWeeMiposaur

ربات Miposaur یك دایناسور رباتیك بامزه است كه بچه‌ها می‌توانند آن را به كمك اپلیكیشن اختصاصی یا توپ مخصوص هدایت كنند. این ربات درست مثل یك سگ خانگی توپ‌اش را كه یك پاندول معكوس متحرك است، دنبال می‌كند. كافی است این توپ را كه TrackBall نام دارد فعال كنید تا توجه Miposaur را جلب كنید و آن را هرجا كه خواستید به‌دنبال خود ببرید. البته این تنها كاری نیست كه این دایناسور بامزه انجام می‌دهد و قابلیت تشخیص فرمان‌های حركتی از دیگر توانایی‌های آن است. وقتی كودك‌تان توجه Miposaur را جلب كند می‌تواند به كمك حركات مختلف دست فرامین خود را به ربات انتقال دهد. به‌علاوه این ربات می‌تواند برقصد، دنبال‌تان كند یا موانع را دور بزند. برای كنترل كردن این ربات هم می‌توانید از اپلیكیشن اختصاصی آن روی گوشی هوشمند یا تبلت خود استفاده كنید.
بهترین ربات‌های اسباب‌بازی برای کودکان
البته این ربات همیشه هم خوب نیست و بعضی‌ وقت‌ها ممكن است شیطنت‌های كوچكی هم بكند، برای همین هم می‌توانید وقتی كه از آن راضی بودید با دادن غذا یا بازی كردن با آن تشویقش كنید. این ربات برای بچه‌ها بسیار سرگرم‌كننده است و می‌تواند تا مدت‌ها آنها را سرگرم نگه دارد. همچنین بازی با چنین رباتی به آنها معنی فرامین حركتی و برنامه‌ریزی اولیه یك ربات را آموزش می‌دهد. همچنین این ربات می‌تواند با سایر مدل‌های اسباب‌بازی ساخت شركت WowWee دوست شود و با آنها به‌صورت گروهی بازی كند. BB-۸

اگر آخرین فیلم از مجموعه جنگ ستارگان را دیده باشید با ربات BB-8 آشنا هستید، اما نكته جالب‌تر اینكه درصورت تمایل می‌توانید یك نمونه كوچك و هوشمند از این ربات تخیلی را در خانه هم داشته باشید. این ربات فرمان‌های صوتی را تشخیص داده و می‌تواند به آنها واكنش نشان دهد. این ربات با شنیدن صدای شما زنده می‌شود و می‌تواند شروع به حركت در خانه یا طی یك مسیر مستقیم كند. همچنین می‌توانید به كمك اپلیكیشن اختصاصی ربات روی گوشی هوشمند یا تبلت خود هم آن‌ را كنترل كنید و به راحتی با مجموعه‌ای از فرامین آن را برای گردش در محیط اطراف با حداكثر سرعت 10كیلومتر بر ساعت روانه كنید.
بهترین ربات‌های اسباب‌بازی برای کودکان
همچنین این ربات گرد و بامزه مجهز به یك دوربین داخلی هم هست و به بچه‌ها اجازه ضبط پیام‌های هالوگرافیك (مثل فیلم جنگ ستارگان) و پخش آن در پلتفرم‌های واقعیت افزوده را می‌دهد. فقط تصور كنید كه چنین قابلیتی چقدر می‌تواند برای بچه‌ها جذاب باشد و آنها را سرگرم كند. این ربات غلتان قابلیت حركت روی فرش، سرامیك و سطوح خیس را دارد و می‌تواند بسته به شرایط و محرك‌های محیطی مسیر خود را اصلاح كند. حتی شخصیت این ربات هم به محرك‌های محیطی وابسته است و به نسبت برخوردی كه سایرین با آن می‌كنند می‌تواند واكنش خود را تنظیم كند.
پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • بدون نام

   از کجا بخریم ؟

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج