۱۰۷۹۲۹۱
۵۰۸۷
۵۰۸۷

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

شاید هم به نظرتان بازسازی دکوراسیون آنقدر دردسرساز و هزینه‌بر است که ترجیح می‌دهید از خیرش بگذرید. ولی همینجا بگوییم که تغییرات کوچک در قسمت‌های مختلف خانه می‌تواند فضا و احساس دکوراسیون منزل شما را بهتر کند.

همه افراد دوست دارند که اتاق خواب خاص و متفاوت، آشپزخانه حرفه‌ای و اتاق نشیمن بزرگ داشته باشند تا با بقیه اعضای خانواده جمع شوند، ولی فکر می‌کنید این‌ها همه آرزو‌های دست نیافتنی است؟ شاید هم به نظرتان بازسازی دکوراسیون آنقدر دردسرساز و هزینه‌بر است که ترجیح می‌دهید از خیرش بگذرید. ولی همینجا بگوییم که تغییرات کوچک در قسمت‌های مختلف خانه می‌تواند فضا و احساس دکوراسیون منزل شما را بهتر کند. بدانید که تمام ایده‌های بازسازی خانه برای فضای داخلی و بیرونی همیشه گران قیمت نیستند. بعضی از آن‌ها کاملاً به‌صرفه هستند، فقط کافی است بدانید کجا و چه کاری باید انجام دهید.

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

اگر قصد بازسازی دکوراسیون داخلی خانه خود را دارید، این ایده‌ها به دردتان می‌خورد:

ایده‌های نوآورانه برای بازسازی دکوراسیون

اگر می‌خواهید همه بودجه را خودتان در دست بگیرید، پس به ایده‌های ابتکاری دست بزنید. کمی تغییر دکوراسیون اینجا یا کمی بازسازی آنجا به جای بازسازی دکوراسیون کامل، معجزه می‌کند. فقط لازم است بدانید که دقیقاً چه کاری باید انجام دهید. در ادامه چند ایده برای بازسازی دکوراسیون خانه‌های قدیمی آورده شده که به شما می‌کمک کند تا به روشی مقرون به صرفه به خانه رویایی خود نزدیک شوید.

دکوراسیون نشیمن

نشیمن اولین جایی است که مهمانان در خانه شما متوجه آن می‌شوند، خودتان زمان زیادی را در آن می‌گذرانید و به تماشای فیلم مورد علاقه با عزیزان خود می‌نشینید یا کتاب می‌خوانید. اگر مهمانی برگزار کرده باشید، همه در این اتاق جمع می‌شوند تا گفتگو کنند. حتما احساس خوشحالی می‌کنید اگر مهمان‌ها از دکوراسیون نشیمن شما تعریف کنند. از این گذشته، چه کسی دوست ندارد چیز‌های خوبی درباره خانه خود بشنود؟ پس برای بازسازی دکوراسیون همین چند ایده ساده برای نشیمن کفایت می‌کند:

۱. تعدادی شلف و قفسه بسازید

قفسه‌ها همیشه راهی عالی برای جلوه بخشیدن به نمای اتاق هستند. این قفسه‌ها و شلف‌ها با قاب‌بندی درست، می‌توانند جذاب‌تر و حتی گران‌تر به نظر برسند. همیشه می‌توانید محصولات دست‌سازی بخرید که قیمت نهایی‌شان از برند‌های مشهور خیلی کمتر است. این ایده بازسازی دکوراسیون برای خانه‌های کوچک مناسب است و می‌تواند وسایل زیادی را در یک فضای بدون استفاده نگهداری کند و همه آن‌ها را به خوبی در معرض نمایش قرار دهد.

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

۲. کلکسیون‌هایتان را به نمایش بگذارید

دفعه دیگر که به بازار رفتید یا به برخی از شهر‌ها سفر کردید، خرید وسایل کلکسیونی را فراموش نکنید. یک ماسک بومی آفریقایی، چند عروسک رنگارنگ، یادگاری‌های خاص و مهیجی هستند که همیشه می‌تواند ظاهر اتاق نشیمن را تغییر دهد. فقط، درحالی که آن‌ها را به نمایش می‌گذارید، رنگ، سبک و شکلشان را هم در ذهن نگه دارید تا در حین چیدمان با هم هماهنگی داشته باشند. این وسایل هم سلیقه‌تان را نشان می‌دهد، هم نشان‌دهنده شخصیت شماست و هم یک یادگاری همیشگی از سفر پرخاطره‌تان خواهد بود. با این ایده ارزان بازسازی خانه، می‌توانید ظاهری جدید و شاد به اتاق نشیمن خود بدهید.

۳. از چند لایه فرش استفاده کنید.

فرش‌ها می‌توانند جلوه کف خانه را تغییر دهند. اگر مبلمان شما روی فرش‌ها قرار گرفته باشد، قسمت خارجی فرش برجسته‌تر می‌شود. فرش‌های کوچک‌تر را برای مناطقی استفاده کنید که صمیمی‌تر است و می‌توانید با دوستان خود گپ و گفتی کوتاه و دوستانه‌تری داشته باشید. چنین فرش‌هایی بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند و می‌توانند در نقشه‌های بازسازی مربوط به کف خانه گنجانده شوند.

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

طراحی اتاق‌خواب برای بازسازی دکوراسیون

ایده‌های بازسازی و تغییر دکوراسیون بدون داشتن استراتژی مناسب برای اتاق‌خواب ناقص خواهد بود. اتاق خواب فضایی است که می‌توانید در آن بخوابید و لحظات خصوصی خود را در آن سپری کنید. اتاق خواب باید با توجه به کاربری خودش تزیین و چیدمان گردد تا با خواب و رویا‌های شیرین، هر روز صبح احساس جوانی و شادابی داشته باشید.

۱. کنار تخت خواب را نورپردازی کنید

همیشه می‌توانید یک چراغ رومیزی کوچک بخرید و آن را روی میز کنار تخت خوابتان قرار دهید. این لامپ‌ها قیمت چندان زیادی ندارند، ولی خیلی به کار می‌آیند. چراغ‌خواب‌های کوچک در عین حالی که احساس دنجی و صمیمیت بیشتری به وجود می‌آورند، نور بهتری برای مطالعه و خواب راحت در اختیارتان قرار می‌دهند.

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

۲. تاج تخت را دست کم نگیرید

استفاده از تاج تخت مناسب غالباً کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، اما یک سر تختی یا تاج تخت با طراحی عالی که با دکوراسیون اتاق‌خواب هماهنگ باشد، می‌تواند جذابیت فضا را افزایش دهد. این ایده قدیمی برای بازسازی دکوراسیون علاوه بر زیبایی، کارایی هم دارد که تکیه دادن به تاج تخت و استراحت از مهمترین آنهاست.

۳. فضای نگهداری تخت خواب را فراموش نکنید

تخت فضای زیادی را در اتاق‌خواب اشغال می‌کند. اما اگر فضایی برای نگهداری به آن اضافه کنید، می‌توانید وسایل مختلف و اضافه‌ای که هیچ جایی برای خودشان ندارند را آنجا پنهان کنید. این ایده به‌خصوص برای بازسازی دکوراسیون خانه‌های کوچک بسیار مناسب است.

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

بازسازی دکوراسیون در آشپزخانه

این فضا محل نگهداری ظروف و وسایل آشپزی و پخت غذا‌های دلپذیر برای اعضای خانواده و مهمانان است. همه ما اهمیت یک وعده غذایی دلچسب را می‌دانیم چرا که می‌تواند روحیه و احساس مثبت را در افراد بالا ببرد. به همین دلیل هم طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه اهمیت پیدا می‌کند، چون به جز طعم غذا، خاطره کنار هم غذا خوردن در فضای ایده‌ال حس رضایت را افزایش می‌دهد. از رنگ آشپزخانه گرفته تا کابینت، شلف و طبقه‌بندی‌ها و میز محل غذاخوری همه باید به درستی برنامه‌ریزی شوند.

۱. زیر سینک ظرف‌شویی باکس قرار دهید

بیشتر فضای زیر سینک بدون استفاده است، اما اگر باکسی زیر سینک ظرف‌شویی قرار دهید، به فضای مثبتی تبدیل می‌شود.‌ای ایده برای بازسازی دکوراسیون خانه‌های کوچک، فوق‌العاده خواهد بود و آن را مکان ایده‌آلی برای نگهداری وسایل مختلف مثل شوینده‌ها تبدیل می‌کند.

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

۲. به رنگ آشپزخانه طور دیگری نگاه کنید

درست است که گفته می‌شود بهتر است ترکیب رنگی آشپزخانه متناسب با دیگر فضا‌های خانه باشد، ولی استفاده از رنگ‌های شاد و پر رنگ و لعاب می‌تواند ظاهر آشپزخانه را کاملاً تغییر دهد و انگیزه بیشتری در اعضای خانواده به وجود آورد. البته یادتان باشد که بهتر است رنگ‌های سفید و خنثی را در پس زمینه نگه دارید.

۳. از فضای خالی کابینت یا شلف بسازید

کابینت‌های کشویی و کابینت‌هایی که در گوشه نصب می‌شوند، یک ایده عالی برای استفاده از فضا‌های از دست رفته هستند. این کابینت و قفسه‌ها در نظم و ترتیب وسایل آشپزخانه به شما کمک کنند. می‌توانید ظروف، بشقاب، فنجان و کاسه‌های خود را داخل آن‌ها قرار دهید. هنگامی‌که همه چیز را داخل کابینت‌ها می‌گذارید، آشپزخانه مرتب و بزرگتر به نظر می‌رسد.

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

بازسازی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

قبول دارید که همیشه بازسازی سرویس بهداشتی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد؟ در صورتی که طراحی درست آن می‌تواند آرامش بیشتری به شما بدهد. ممکن است به حمام بروید تا نگرانی‌های روز خود را بشویید و دوباره انرژی بگیرید. دوش آب سرحالتان کند و به شما این امکان را بدهد که برای چند دقیقه از زندگی لذت ببرید. به همین دلیل است که بازسازی دکوراسیون این فضا هم اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

۱. وسایل کوچک را عوض کنید

جزئیات می‌توانند تغییرات بزرگی ایجاد کنند. مطمئناً در خانه‌ّهای قدیمی دوست ندارید دوباره از شیر آب‌های قدیمی در حمام یا سرویس بهداشتی خود استفاده کنید. اگر قرار نیست هزینه زیادی برای بازسازی دکوراسیون این فضا متقبل شوید، می‌توانید قفسه حوله، لامپ و دیوارکوب و شیر‌های آب را به‌روز کنید.

۲. کاشی‌ها را عاقلانه انتخاب کنید

اگر دوست دارید از کاشی‌های طرحدار و خاص استفاده کنید، بهتر است آن‌ها را برای همه دیوار‌ها به کار نبرید. چون علاوه بر آنکه هزینه بیشتری بر گردنتان می‌گذارد، باعث شلوغ‌تر شدن حمام و سرویس بهداشتی می‌شود. در عوض، کاشی‌های ارزان بخرید و بیشترین فضای ممکن را با آن‌ها بپوشانید. کافی است در این بین چند عدد مثل یک ردیف یا یک ستون کاشی خاص و متفاوت‌تر نصب کنید. با این روش به طور قابل‌توجهی هزینه کل را کاهش می‌دهید و درعین‌حال زیبایی کاشی‌های گران‌تر را برجسته می‌کنید. این مورد هم برای کاشی‌های کف و هم دیوار‌ها قابل استفاده خواهد بود.

بازسازی دکوراسیون انباری یا زیرزمین

در آپارتمان‌های امروزی که دیگر چیزی به اسم زیرزمین وجود ندارد. این فضا برای نگهداری وسایل بدون استفاده به انباری تغییر کرده است که آن هم مشمول همه خانه‌ها نمی‌شود. اغلب افراد برای استفاده از این فضا فقط هر چیزی که دم دستشان باشد را درون انباری می‌اندازند! ولی حتی بازسازی دکوراسیون انباری هم خالی از لطف نیست و علاوه بر نظم، فضای نگهداری بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد.

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

۱. انباری را طبقه بندی کنید

فضای انباری را از زمین تا سقف قفسه‌بندی کنید و هر چیز ریز و درشتی را در طبقه‌ها بچینید. تا حد ممکن سعی کنید فضای وسط انباری خالی بماند تا هم راحت‌تر به طبقه‌های مختلف دسترسی داشته باشید و هم اگر نیازی به انبار کردن وسیله بزرگتر داشته باشید، فضا مهیا باشد.

۲. درب انبار کشویی نصب کنید

از یک درب انبار کشویی استفاده کنید تا نیاز به فضای زیادی برای بازشو نداشته باشد. درب کشویی هم هوشمندانه است و هم می‌تواند زیبایی فضا را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این ایده تغییر دکوراسیون که اتفاقا خیلی هم کاربردی است، به فکر هر کسی نمی‌رسد!

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

۳. نیم دیوار بسازید

تفکیک فضای انباری با نیم دیوار یک ایده مؤثر برای بازسازی دکوراسیون است. این ایده می‌تواند دو فضای مجزا به شما بدهد که برای نگهداری وسایل مختلف قابل استفاده هستند. مثلا می‌توانید وسایل بزرگ و جعبه‌ای را در یک سمت نیم دیوار قرار دهید و سمت دیگر را برای خرده ریزه‌های انباری قفسه‌بندی کنید. ساخت دیوار کوتاه هزینه کمی به جای می‌گذارد و حتی می‌توان از دیوار‌های پیش‌ساخته یا پارتیشن هم استفاده کرد.

سایر ایده‌های بازسازی دکوراسیون خانه

هر کسی که به خانه شما وارد می‌شود، بعد از ورود گوشه و کنار خانه را خوب بررسی می‌کند تا تصویری از خانه در ذهن خود به وجود آورد. اگر یک گوشه خانه فضای خالی داشته باشد، ممکن است منظره چندان خوبی نداشته باشد. بالاخره این خانه رویایی شماست، بنابراین برای بازسازی دکوراسیون و طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود بهترین‌ها را انتخاب کنید. زیبایی که در جزییات وجود دارد، همیشه می‌تواند طلسم جذابی برای مهمان‌های شما باشد و باعث شود که از دیدنشان لبخند روی لب‌هایشان بنشیند.

سایر قسمت‌های خانه مانند راهرو، راه پله، سرسرا و کمد‌ها باید همراه با سایر فضا‌های داخلی بازسازی شوند و مکمل آن‌ها زیبا و طراحی شده به نظر برسند. این فضا‌ها اغلب فراموش می‌شوند در صورتی که همین‌ها هستند که یک فضا را به فضای دیگر متصل می‌کنند و به همین دلیل برای بهبود تأثیرگذاری نیاز به توجه بیشتری دارند. به همین جهت هم ایده‌های ساده و کاربردی از بازسازی دکوراسیون فضا‌های فراموش شده را نیز بازگو می‌کنیم:

۱. استفاده از درب‌های دو رنگ

درب‌هایی که در راهرو‌های خانه استفاده می‌شوند دو فضای مختلف را به هم متصل می‌کنند. فضا‌هایی که ممکن است دو مبلمان و دکوراسیون متفاوت با یکدیگر داشته باشند. اگر دربی که برای اتصال دو فضای متفاوت از هم استفاده می‌کنید از نوع روکش دار باشد، این شانس وجود دارد که رنگ و طرح هر طرف درب را با توجه به دکوراسیون همان فضا و متناسب با ترکیب رنگی آن انتخاب کنید. حتی می‌توانید خودتان هم به سادگی برای بازسازی دکوراسیون دست به کار شوید و با انتخاب رنگ مناسب، درب را رنگ کنید.

یکی از روش‌هایی که درب هر فضا را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد آن است که یک قاب پهن‌تر از عرض درب را در اطراف آن در نظر بگیرید. حتی اگر این قاب رنگ متضاد با خود درب را داشته باشد که تاثیرگذاری‌اش بیشتر هم می‌شود. اما رنگ قاب باید با رنگ دیوار نیز هماهنگ باشد. با چنین درب‌هایی، قطعاً دکوراسیون راهرو بهتر می‌شود. این ایده را می‌توانید برای درب ورودی نیز به کار ببرید، زیرا یک ایده عالی برای بازسازی دکوراسیون چه برای فضای داخلی و چه خارجی است و هزینه کمتری روی دستتان می‌گذارد.

۲. کمد‌های ساده و مینیمال

اگر کمد‌های مینیمال به درستی طراحی و نصب شوند، می‌توانند فضای زیادی به اتاق شما بازگردانند و نمای کلی فضا را بهبود ببخشند. این نوع کمد‌ها می‌توانند بیش از آنچه تصور می‌کنید را در خود جای بدهند. آنچه در مورد کمد‌ها مهم است قفسه‌بندی کافی، درب مناسب و با کیفیت و داشتن تعداد زیادی آویز برای لباس و وسایل مختلف خواهد بود.

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

۳. پله‌های چوبی

راه‌پله هم می‌تواند به درستی طراحی و حتی بازسازی شود. چوب درجه یک یکی از متریالی است که می‌توان فضای خاص و منحصر به فردی برای راه‌پله به وجود آورد و حتی لمس پا روی آن را هم در یاد باقی بگذارد. اما لازم نیست تمام راه‌پله را از چوب بسازید. قسمت بالای هر پله یعنی کف پله برای این موضوع کافی است. این راهکار می‌تواند هزینه بازسازی دکوراسیون را به میزان قابل‌توجهی کنترل کند و بودجه زیادی در جیبتان باقی بگذارد. بعد از کف پله می‌توانید برای دیوار کناری هم برنامه‌ریزی و از رنگ یا دیوارپوش جدیدی استفاده کنید.

۴. دفتر کار زیر راه‌پله

یک ایده جذاب برای بازسازی دکوراسیون این است که یک میز تحریر با کمد و صندلی را زیر راه‌پله قرار دهید. با این راهکار می‌توان از فضای خالی زیر پله حداکثر استفاده را کرد. البته این روش برای خانه‌هایی که با چالش کمبود فضا مواجه هستند و دکوراسیون خانه‌های کوچک نیز مناسب خواهد بود. از این فضا می‌توان برای ایجاد فضای محصور بدون مزاحم به عنوان اتاق کار و بازی یا حتی نصب شلف برای نگهداری وسایل مختلف نیز استفاده کرد.

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

۵. منطقه کودکان

اگر راهروی پهنی دارید، از آن به عنوان فضایی برای بازی کودکان استفاده کنید. برای اتاق بازی کفپوش مناسب و نر مثل کفپوش چوبی مناسب است. همچنین برای بازسازی دکوراسیون این فضا از شلف‌های مختلف هم برای نگهداری وسایل بازی استفاده کنید. این روش استفاده از فضا‌های بلااستفاده را می‌توان یک ایده عالی برای بازسازی دکوراسیون خانه‌های کوچک دانست.

بازسازی دکوراسیون، ایده‌های ارزان برای سه فضای مهم خانه!

اکثر تغییراتی را که به‌عنوان ایده‌های بازسازی دکوراسیون در این دو مطلب ذکر شد، به تنهایی نیز قابل انجام هستند، چون نیاز به خراب‌کاری ندارند و می‌توانید با سرمایه کم از پسشان بر بیایید. نکته مهم برای اجرای این موارد انتخاب متریال و وسایل با کیفیت و قیمت مناسب است. با کمی برنامه‌ریزی و اعتماد به افراد با تجربه در کنار سلیقه خودتان می‌توانید خانه فعلی خود را به یک خانه رویایی تبدیل کنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج