۲۱۴۲۳
۳۷۱ نظر
۶۸۴۰
۳۷۱ نظر
۶۸۴۰

راهنمای قدم به قدم اقدامات پس از تصادف رانندگی

در این گزارش سعی می کنیم مرحله به مرحله اقدامات لازم بعد از وقوع تصادف را هم مرور کنیم.

روزنامه هفت صبح: خیلی از رانندگان به علت ناشی بودن یا بی اطلاعی از قوانین، بعد از وقوع تصادف دچار سردرگمی می شوند. با این اتفاق علاوه بر اینکه استرس به خودشان و سرنشینان وارد می کنند، باعث ترافیک و مزاحمت سایر راننده ها هم می شوند. البته از این نکته هم نگذریم که چند وقت یکبار قوانین دستخوش تغییراتی می شوند که در بروز این مشکلات بی تاثیر نیست. در این گزارش سعی می کنیم مرحله به مرحله اقدامات لازم بعد از وقوع تصادف را هم مرور کنیم.


راهنمای قدم به قدم اقدامات پس از تصادف رانندگی

۱- اولین اقدامی که بعد از وقوع تصادف باید طرفین انجام دهند و همه خوشبختانه از آن اطلاع دارند، تماس گرفتن با ۱۱۰ است. وقتی شما با پلیس تماس می گیرید و آدرس محل وقوع تصادف را می دهید نزدیک ترین واحد راهنمایی و رانندگی یک کارشناس تصادف پیش شما می فرستد تا مقصر را تعیین کند.

نکته ضروری ۱: اگر طرف مقابل شما مقصر بود و به شما گفت خودش صافکاری، نقاشی دارد یا فلان جا آشنا دارد یا خلاصه با این جمله های ابتکاری از شما خواست به پلیس زنگ نزنید به نفع تان است زیر بار نروید. چون طرف مقابل از این راه می خواهد در مصرف کوپن بیمه اش صرفه جویی کند و در نهایت احتمالا شما را به صافکاری می برد که با حداقل قیمت، اتومبیل شما را تعمیر کند. در نهایت اگر خیلی نرم پیچانده نشوید و همه چیز خیلی خوب پیش برود بعید است از وضعیت صافکاری اتومبیل تان راضی باشید. پس بهتر است خسارت را از بیمه بگیرید و خودتان با خیال راحت بروید سراغ یک صافکار و نقاش ماهر.
2- دومین اقدام کناربردن اتومبیل از مسیر سواره هاست. یعنی اگر وسط بزرگراه و خیابان پرتردد تصادف کردید لزومی ندارد دقیقا همان نقطه بمانید تا پلیس از راه برسد و مقصر را تعیین کند درصورتی که پلیس ببیند راه را بند آورده اید قطعا هر دو طرف را به دلیل سد معبر جریمه خواهد کرد. اگر مقصر مشخص است و حاضرین سر صحنه می توانند برای پلیس توضیح دهند که مشکلی نیست اما اگر طرف مقابلتان مقصر است و شک دارید بعدا بخواهد ماجرا را وارونه جلوه دهد با موبایل تان از وضعیت خودروها عکس بگیرید و بعد مسیر را باز کنید.

نکته ضروری 2: تصادف ها به دو دسته خسارتی و جرحی تقسیم می شوند. وقتی حتی از بینی کسی خون جاری شود دیگر تصادف جرحی (و نه خسارتی) محسوب می شود و ماجرای دیگری دارد. ناگفته نماند اگر تصادف منجر به فوت رخ داد نباید موقعیت خودروها را به هم بزنید و تا آمدن پلیس و اورژانس باید صبر کنید.


۳- خیلی از کسانی که تازه گواهینامه گرفته اند و راننده شده اند اسم «کروکی» به گوش شان خورده و فکر می کنند برای هر تصادفی باید کارشناس کروکی بکشد. در صورتی که اصلا این طور نیست. طبق آخرین قانون که از اسفندماه سال ۹۰ اعمال می شود شرکت بیمه موظف است تا سقف دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان خسارات «تصادفات خسارتی سازشی» را بدون کروکی پلیس پرداخت کند. بد نیست بدانید کروکی ها دو نوع هستند:

کروکی سازش

در بیشتر موارد و مخصوصا تصادف های داخلی شهری از این برگه ها استفاده می شود. وقتی تصادف خسارتی اتفاق می افتد و دو طرف ماجرا آدم های معقولی هستند و قبول می کنند که چه کسی مقصر است و با هم به توافق می رسند، اگر مدارک هر دو طرف (گواهینامه - کارت خودرو - کارت بیمه شخص ثالث و برگه معاینه فنی) کامل بود، برگ کروکی سازش می گیرند و عین انسان های متمدن به بیمه مراجعه می کنند.

کروکی عدم سازش

این کروکی در مورد تصادف های جرحی و فوتی چون نیاز به مراجعه به مراجع قضایی است و تصادف های خسارتی که طرفین در تصادف با هم سازش نمی کنند یا فکر می کنند حتما دیگری مقصر است، استفاده می شود. اگر هم مدارک تان ناقص باشد، کروکی، این مدلی تنظیم می شود. اگر یکی از مدارک همراهتان نبود و کارشناسی که سر صحنه آمده کمی مهربان بود، زنگ بزنید تا مدارک را برایتان بیاورند؛ این جوری برگه کروکی سازش پر می شود که دردسرش کمتر است.


۴- آخرین اقدام بعد از رسیدن پلیس و مشخص شدن مقصر مراجعه به بیمه است. طرفی که مقصر نیست باید خسارت خود را از بیمه شخص ثالث مقصر دریافت کند. پس اگر در تصادفی شما مقصر شناخته شدید دنبال گرفتن خسارت نباشید. هزینه طرف مقابل را که بیمه شما می دهد اما برای اتومبیل خودتان باید از جیب مبارک هزینه کنید، البته اگر بیمه بدنه داشته باشید می توانید با مراجعه به شرکت بیمه کننده خسارت اتومبیل خودتان را دریافت کنید. فقط این نکته را فراموش نکنید که اگر هزینه تعمیر اتومبیل تان با زیر ۱۰۰ هزار تومان حل می شود اصلا سراغ بیمه بدنه نروید. چون در سال های بعد برای تمدید بیمه نامه تخفیف هایی را از دست می دهید که قطعا از مبلغ خسارت تان بیشتر خواهد بود.

نکته ضروری ۳: قبلا وقتی تصادفی صورت می گرفت طرفین تصادف باید با هم به مراکز تعیین خسارات بیمه مربوطه مراجعه می کردند و دسته جمعی کلا خوش می گذشت. با این روند به طور طبیعی تعداد مراجعه کننده ها بیشتر و جلوی مراکز پرداخت خسارت شلوغ تر می شد اما از چندی پیش اعلام شده نیاز نیست هر دو طرف به مراکز بیمه مراجعه کنند. فرد خسارت دیده می تواند به تنهایی با کوپن طرف مقابل به شرکت بیمه برود.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • خیلی مطلب جالبی بود

   پاسخ ها

   • بدون نام

    جیب مبارک

  • چند روز قبل زير 1/5 ميليون تومان تصادف داشتم افسر كروكي نداد ولي بيمه پارسيان گفت كروكي ضروري است و نياري خسارت پرداخت نميشه .ناچار به شوراي حل اختلاف رفتم و 70 هزار تومان پول دادخواست دادم وافسر كروكي كشيد و بردم بيمه پول گرفتم. بحث نيروي انتظامي و بيمه دنباله دار و حرف همو نميخونن.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    دوست عزیز به عنوان کارشناس بیمه خدمتتون عرض میکنم.حتما باید در هر حادثه ترافیکی چه جرحی چه مالی ،کروکی داشته باشید. این در شرایط عمومی بیمه نامه شخص ثالث هم هست. اگر واقعا افسر کارشناس سر صحنه حاضر شده ولی کروکی نداده اشتباه کرده.

   • ali

    خیر آقای کارشناس کارشناس راهور تا خسارت مبلغ 7000000 تومتن را نیاز نیست کروکی بدهد کارشناس بیمه تخ

   • مجید

    نیروی انتظامی از دادن کروکی خوداری میکند و اینقد طرف رو میپچونه تا بره رضایت بده و به بهانه اینکه الان افسر رفته ماموریت برو هفته دیگه بیا طرف رو دنبال نخود سیاه میفرستن چون با دادن کروکی آمار تصادف در اون ناحیه میره بالا که به نفع اون مرکز راهنمایی نیست

  • اقا تمام مدارک کسی که با ما تصادف کرده را دارم ولی طرف نمی یاد بیمه اذیت می کنه والا من با اینکه 300 هزار تومان خسارت دیدم بازم بیمه میگه هر دو باید باشن
   اقا من پیشنهاد میدم به کسانی که تصادف می کنند که اگر مقصر نیستند هرگز مدارک را ندهند به مقصر بگزارید هر 2 ماشین را توقیف کنند 1 روز وقت بزارید مجبور می شود که بیاید و هم به مدارکتون می رسید و هم به هزینه ولی اینجوری مثل من باید دنبال مدارک و هزینه بیمه بدوید

   پاسخ ها

   • amin202

    توقیف یعنی بره پارکینگ...پارکینگ ها هم قیمت نگهداری خودروهاشون واسه هر روزش متفاوته...از 5 تومن شروع میشه تا 15 تومن.
    اگرم با جرثقیل ببرن بسته به نوع جرثقیلش 40 یا 70 تومن پول می گیرن...حالا شما فک میکنید میتونید پول اینهمه هزینه توقیف خودروتون رو از مقصری که حاضر نمیشه بیاد بیمه رو بگیرید جای خود دارد...باید برید دادسرا سر همین ندادن هزینه پارکینگ از مقصر شکایت کنید... :)

  • آقا سعید منم مشکل شما رو دارم دقیقا طرف نمیآد بریم بیمه خسارتمو بده...چیکار کنم.

  • من همین امروز تصادف کردم. طرف قبول کرد که مقصره ماشینم حدود ۱ خسارت خورده
   اشتباهی که کردم این بود که طرف راضیم کرد به افسر زنگ نزدم البته تو جاده بودم و بعید بود افسر زودتر از نیم ساعت برسه. حالا کارت ملی و کارت ماشین طرف رو دارم و قراره فردا ببرم پیش یه صافکار ماهر امیدوارم به خیر بگزره. دیگه اشتباه نمی کنم و منتظر افسر می شم قبل حرکت دادن ماشین ها هم عکس می گیرم.

  • سلام
   من چند روز پیش با تاکسی پدرم تصادف کردم متاسفانه با یه مزدا 3 جدید برخورد کردم من مقصر شدم گردش به چپ سر چهار راه داشتم
   حالا طرف میخواد هم خسارتشو بگیره که 9 میلیونی میشه و هم افت قیمت ماشینیشو میخواد بگیره متاسفانه تاکسی فقط بیمه شخص ثالث میکنن که سقفش تا سه میلیون هشت صد تومان بیمه بیشتر نمیده و اینطور که معلومه باید بقیشو از جیب پرداخت کنیم لطفا بهم کمک کنید راه کار ی پیشنهادی بهم بگید

   پاسخ ها

   • علیرضا

    راهی نداره.وقتی به ماشینی خسارت وارد میکنید که بی رنگ هستش باید طرف یا از حقش بگذره و یا اینکه خسارتش رو بگیره.شما هم اگه استطاعت مالی نداشتی برات دادگاه اقساط میبنده.

  • یکی از معضلات، طفره رفتن پلیس از کشیدن کروکی است، وقتی پلیس در صحنه حاضر میشود و مقصر را تعیین میکند به آنها میگوید میزان خسارت مالی کم است، توافقی به بیمه بروید، مقصر هم قبول میکند.
   فردای آنروز مقصر زیر بار نمی رود و میگوید من مقصر نیستم و با تهدید و فشار میخواهد مدارک خود را از طرف مقابل بگیرد، و طرف آسیب دیده هم مجبور است شکایت کند و این میشود یک بار اضافه برای قوه قضائیه.

   پاسخ ها

   • حسین

    من تصادف کردم افسر اومده گفته مقصر اونه مدارک ازش گرفت داد به من الان که رفتیم بیمه چون خسارت منو بیشتر میبینه کارشناس بیمه میگه باید تو رو مقصر اعلام میکرد مقصر تویی نمیدونم این وسط نظر افسر پس چی میشه راهنماییم کنید من چکار کنم

   • بدون نام

    این قرار داد قانونی است که بیمه زیر 7000000 را بدونه کروکی بدهد اگر شک داشت گزارش پلیس را بگیرد نه کروکی

  • سلام مطلب خوب بود اما ناقصه مثلا از زمان رای دادگاه در مورد جرح تا چه مدت باید طرفین به شرکت بیمه مراجعه کنند جهت تشکیل پرونده و سایر اقدامات...
   برخی کلمات بکار رفته خودش غیر متمدن است مثل راننده ناشی لذا همان راننده عدم اگاه از قانون کافیست و...

  • خیلی باحال بود!

  • ماهم همین مشکلات راداشتیم من تصادف کردم تصادف تبدیل شد به چپ جریان ما ادامه دارد پنج ماه گذشت پلیس راه ایرانشهر چون کارشناس درست حسابی نداره ما دجار مشکل شدیم پرونده تازه رفته استان چون ایرانشهر ساحب نداره همه چیز رامیشه با پول خرید شما جای من بودی چکار میکردی

  • من دیروز 19/8/92 با یه خانوم تصادف کردم خانومه قبول نمیکرد مقصره ولی قبل از اینکه افسر راهنمایی بیاد افسر ترافیک اومد گفت مدارک رو جابجا کنید ما هم بیمه ماشینها رو جابجا کردیم متاسفانه این خانومه میگه ماشینت خرجی نداره و میبرمت پیش صافکار خودم صافکار خوب میگه 250 تومان صافکار اون میگه 50 تومان نمیخواد از بیمش استفاده کنه میگه برو هرکاری که میخوای بکن باید از کارم بزنم برم شورای حل اختلاف

  • همسرم در سال 91 با یک خودروی مزدا3 تصلدف کرده است ماشین مزدا بر اثر عدم توجه به جلو در هنگام پرسه زنی در خیابان سر چهار راه به درب عقب سمت راننده کوبیده است .صحنه به هم خورده بود و پلیس پاز مدتی آمده وگفته چون پراید از فرعی به اصلی در حرکت بوده مقصر است وچون هزینه کمتر از 3م تومان است کروکی نکشیده بودو به علت همین مدت 10 ماه است که گرفتار یک آدم بی وجدان هستم از بیمه 5م بدون داغی گرفته وبا فاکتور جعلی برای 9م دیگر شکایت کرده است به نظر شما با این آدم بای چگونه رفتار کرد.

  • سلام یگ سوال دارم درتصادف اگر ماشینی در حال حرکت باشد وشخصی در حال دویدن بخواهد از عرض خیابان عبور کنند وبه ماشین برخورد کنند این مورد چگونه در قانون تعریف شده است این شخص از بغل به وسط یعنی به درب عقب بخورد تشگر

   پاسخ ها

   • amin202

    فقط بزرگراه ها قانونی هست که اگر به عابر برخورد کنید ، عابر مقصره...تو بقیه حالات حتی اگر عابر از رو پل عابر پیاده خودکشی کنه و بیوفته رو سقف ماشینتون،متاسفانه شما مقصرید.

   • بدون نام

    اثبات موضوع اسان نیست ولی اگر شواهد و قراین کافی باشد در چند مورد عابر نیز مقصر میگردد مثلا عابر از خیابان رد میشود ناگهان بر گردد و یا همین مورد شما بتاید کارشناس خبره باشد و اثبات نماید

  • سلام:آقا من ماشینم پرایده یه ماه پیش با یه آردی تصادف کردم که افسر اومد و آردی 100% مقصر شناخته شد اما آقا بیمه نداشت ماشینش رفت پارکینگ-خسارت ما حدود 1 ملیون شد طرف پول هم نداره بده اصلا نه سراغ ماشینش رفته نه به تلفن ما جواب میده.حالا ما باید چکار کنیم کلی هزینه شکایت شده حل اختلاف هم تا 2 ماه دیگه جلسه گذاشته تکلیف هزینه ماشین من چیه.ممنون میشم کمکم کنید

   پاسخ ها

   • amin202

    اصولآ تو شورای حل اختلاف اگر طرف تا 6 ماه برنگرده جلسه ای تشکیل میشه مبنی بر مصادره خودرو...مصادره که کردن با تائید خسارت هزینتونو برمیگردونن.

  • سلام : من دوماه پیش یک تصادف درون شهری داشتم که مقصر بودم پس از دریافت کروکی پلیس به دادسرارفتیم زیان دیده شفاها توافق نمود کوپن از ما دریافت کرد و و مابقی خسارت را از بیمه بدنه خودش اخذ نماید حال از کارشناس رسمی دادگستری بدون هماهنگی ما درخواست خسرت مالی و افت قیمت ماشین را نموده که مبلغ حدود پنجاه میلیون تومان است آخه مگر حادثه درون شهری ماشین (آزرا )اینقدر می شود و من هم از نظر مالی فقط یک حقوق بگیر معمولی هستم لطفا راهنمایی کنید

  • همسرم چند ماه پیش تصادف میکند و طرف مقابل مقصر بوده ولی سند ماشین بنام ما نیست باید چه کنیم ؟

   پاسخ ها

   • amin202

    با کارت سبز یا کارت ماشین هم کارتون تو بیمه حل میشه.

  • سلام من دو ماه پیش اتوبان قزوین تصادف کردم چندتا ماشین بهوم برخورد کردیم.که بیمه من تا پنج ملیون خسارت داد.حالا راننده پرشیا از من افت قیمت میخواد.درحالی که از بیمه بدنش هم استفاده کرده. حا لا خواستم بدونم چیکار باید چیکار کنم.؟

  • داخل شهر تصادف کردم دورزدن روی خط ممتد,یک تاکس اومدوزد به گلگیر عقب,بعد گفت تو مقصری منم چون رو ممتد دور زدم باور کردم خسارت یارو را دادم بعدش فهمیدم طرف مقصر بوده,با خوم گفتم حتما باید وایستی پلیس بیاد مگر نه سرت کلاه میزارن,منم که ناشی,تا حالا تصادف نکرده بودم

  • آقای عزیز لطفا اطلاعات اشتباه به مردم ندید اگه قرار باشه در تصادف زیاندیده با یه کوپن و کوپی مدارک به بیمه بره و مقصر اصلا مراجعه نکنه که خوبه دیگه هر کی ماشینش به هر جا خورد کوپن همسایه را می گیره و میره بیمه خسارت میگیره .اصلا هر بیمه نامه چهارتا کوپن داره به چهارتا ماشین میده یه پورسانت هم میگیره . کاسبه خوبیه نه ....

   پاسخ ها

   • amin202

    اصولاً اگر کسی مقصر نباشه ماشینش به جایی نمیخوره...بلکه به ماشینش میزنن...برای بیمه فرقی نمیکنه...شما برو یه ماشین قراضه بیار که جایی که خورده مطابقت داشته باشه با محل تصادف...اگر شما مقصر نباشید بالاخره هزینه شما باید از بیمه تامین بشه..اصلاً واسه همینه که بیمه شخص ثالث اجباری شده...

  • من با خانمی تصادف کردم و مقصر شناخته شدم چون گردش به چپ در چهارراه داشتم ماشینشون پراید بود و گلگیرش کمی تو رفته بود . 2 مدرک و 50 هزار تومان دادم و یک مدرک گرفتم ولی از اون روز هرچی زنگ میزنم بیا بریم نشون بدیم ماشینت رو نمیاد قرار میزاره ولی سره قرار حاضر نمیشه . آخرین بار هم گفت حدود 300 یا 400 هزنش میشه بیار دم خونمون مدارک رو بگیر . وگرنه برو شکایت کن. من باید حالا چیکار کنم برم دنبال شکایت ؟؟؟برم دنبال المثنی کارت هام ؟؟؟ کلا ولش کنم ؟؟؟ اگر برم شکایت کنم باید کلی هزینه کنم و در آخر هم هزینه ماشین طرف رو بدم

   پاسخ ها

   • amin202

    مدارکت چی هستن اصلاً؟
    اگر میتونی المثنی بگیری برو بگیر...هیچی دستش نیست.احتمالاً شکایت کنه...عکس هم گرفته باشه زیر بارش نرو...بگو با فتوشاپ درستش کردی....هرکی هم پرسید بگو گم کردی مدارکتو....البته سریعاً یه اعلام مفقودی بکن که بعداً گندش در نیاد!

  • باسلام
   اخيرا مزخرفاتي تحت "نقد قرآن"ازشخص مجهولي تحت عنوان دکتر!سها در اينترنت پخش شده وي ادعا ميکندمدرس علوم عاليه حوزوي بوده که بيسوادي وي در مقاله اش گواه کذب اوست والا طلبه سال اول هم ميداند که آيه "هذان خصمان اختصموا"چرا اختصما نشد؟يا درانديشه هاي بنيادين اسلامي توسط فلاسفه نظريه تکامل رد شده که وي دايم به آن متمسک ميشود يا دوستان کافيست در اينترنت تطابق مراحل رشد جنين در قرآن با علم روز را سرچ کنند ببينند چند مقاله ضد گفته هاي سها پيدا ميکنند
   گفت برادر حاتم طايي هم خواست مشهور شود رفت در آب زمزم ادرار کرد!!درحاليکه غربيان با تجربيات نزديک به مرگ مؤمن ميشوند ما به سمت دوزخ حرکت ميکنيم چرا؟

   پاسخ ها

   • پورمحمد

    علیکم السلام و رحمه الله و برکلته!
    چرا برای تخریب دین جایی که نا مربوط است مطلب می گذاری ؟ مردم حالیشون است که هدف شما چیه ؟آدم از سیاسی بازی شما حالش بهم میخوره .

   • حمیدرضا

    زنگ طبقه بالا رو بزن

   • بدون نام

    چرا چرند میگی. هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد . مثلا میخواستی چیو اثبات کنی ؟؟؟؟؟

   • محمد

    چیزی مصرف کردی؟؟؟؟ اتفاقا کتاب نقد قران از دکتر سها فوق العاده ترین کتاب روی کل کره زمین هست، اما ارتباطی به این فضا نداره، شما حقوق گرفتی که از ارکان متزلزل دینت دفاع کنی؟؟؟؟ همین مطالب این سایت و درخواست راه حل های تقلب که دوستان زیادی هم مرحمت کرده و تبلیغ تقلب میکنند، یا زیان دیده گانی که با بی اخلاقی مخاطبِ مقصر طرف هستند نمایانگر کارایی دین مردم کشورمون هست.

  • با سلام
   من تصادفی در سال اخیر داشتم که مقصر شناخته شدم و خودرو مذکور یک فوتی و 2 زخمی داشته است. میخواستم بدونم شرایط بیمه به چه منوال است و چه مقدار دیه تعلق می گیرد؟ و بیمه همخه را متقبل می شود یا نه؟>

   پاسخ ها

   • سعید

    اگر حکم نهایی تصادف در دادگاه همون سال قبل تایید شده باشه کامل بیمه پول دیه رو میده ولی اگر به سال بعد و قیمت دیه جدید برسه راننده مقصر باید مابقی پول دیه سال جدید رو نقدا بپردازه--بیمه فقط پول دیه به قیمت همونسال رو میده هر چند سال که بگذره پرونده به ضرر راننده مقصر هست

  • از اینکه عامیانه و مفید بیان کردید ممنونم خیلی عالی بود.

  • سلام
   بنده سواری206مدل93دارم که ماشین سمندازفرعی اومدوگلگیرماشین من وزدبطوریکه گلگیربایدعوض شه ورنگ بخوره میخواستم بپرسم اگه شکایت کنم افت قیمت ازطرف میتونم بگیرم واگه آره چند؟
   درضمن پرونده بیمه هنوزپیش خودم هست ازبیمه خسارت دریافت نکردم هنوز

   پاسخ ها

   • بدون نام

    فکر میکنم ماشین باید کمتر از 5 سال از مدلش گذشته باشه که افت بهش تعلق بگیره.
    دیگه به هر حال حدودا از 500 تا یه میلیون میتونید افت بگیرید حدودا ولی باید کارشناسی بشه دقیق

  • با سلام وخسته من در کوچه 6متری ساکن می باشم وپارکینگ ندارم ماشین خود را در پیاده رو ومقابل پارگینگ پارک می نمایم حال اگر یکی از پارکینگ خارج شدنی به ماشین بنده تصادف نماید مقصر چه کسی می باشد با تشکر از زحمات شما

   پاسخ ها

   • بدون نام

    مقصر شما هستید چون جلوی پارکینگ پارک ممنوع هست

   • بدون نام

    اگر اونور کوچه باشه ایشون مقصره اما اگر جلوی در پارکینگ و همون سمت پارینگ باشه شما مقصرید

  • سلام من 2 هفته پیش تصادف کردم و مقصرهم بودم و قرار شد از محل بیمه من جبران خسارت بشه که ماشین طرف به تعمیرگاه رفته و بیمه خسارت وارده را پرداخت نموده و در صحنه تصادف من و راننده دیگر رضایت نامه نیرو انتظامی رو امضا کردیم که خودروها پارکینگ نره ولی الان طرف رفته شورای حل اختلاف درخواست افت قیمت داده در صورتی که رضایت داده میتونه بگیره؟

   پاسخ ها

   • علیرضا

    چه بتونه بگیره چه نتونه بگیره وظیفه انسانی شماست که ضرری که به دیگران زدی رو جبران کنی! حالا هر جور راحتی! به این فکر کن که این اتفاق برای شما هم ممکنه بیافته!

  • سلام خسته نباشید من قبلا تصادف کردم مهره کمرم شکست.من با موتور بودم طرف زدو فرار کرد نفمیدیم که کی بود الان تازه پیداش کردم.ولی اشناه میخوام بدونم اگه معرفیش کنم چه کارش میکنن زندانی نداره

   پاسخ ها

   • بدون نام

    چون متواری شده بیمه فکر میکنم هزینه شو نمیپردازه و خودش باید هزینه رو بده

  • سلام.باموتورتصادف كردم باسمند.گواهي نامه وبيمه ندارم.در خيابان راه مستقيم مي رفتيم .ماشيني از روبه رو درمسير خودش جهت پيچيدن در كوچه اي كه سمت راست من بود ناگهان پيچيد وسر جلو سپر سمت شاگرد بامابرخورد داشت.شكستگي و پارگي زانو وخراشيدگي نيمي از صورت اتفاق افتاد.پليس 110وراهنمايي ورانندگي واورژانس امدند.صورت جلسه شد وبااورژانس منتقل بيمارستان شديم.حال بهترين راه چيست؟اياازكروكي سازش ميشوداستفاده كرد؟

   پاسخ ها

   • کیوان

    دمت گرم . گواهینامه و بیمه نداری.کروکی چی ؟ سازش چی ؟ هر بلایی سرت اومده تقصیر خودته . تازه خسارت ماشین هم باید بدی

   • کارشناس بیمه

    خیلی پر رویی . بشین خونه ات رانندگی نکن . گواهینامه نادری - کلاه نداشتی - ترمز نداشتی - رانندگی بلد نبودی - میخوای بیمه بیاد دم خونه ات تا آخر عمر ماهی ده میلیون بهت بده . خوش میگذره ......

   • بدون نام

    اگه شما مقصر نباشین بیمه ی طرف خسارتتونو می ده . من با یه موتور سوار تصادف کردم که مث شما گواهینامه نداشت . بیمه خسارتشو داد. پلیس هم به خاطر گواهینامه و کلاه نداشتن جریمه اش کرد ولی ربطی به خسارت و بیمه اش نداشت.

   • بدون نام

    اگر تصادف مقصر نباشی میتوانی خسارت بگیری نداشتن مدارک جریمه دارد تقصیر را مشخص نمیکند

   • حمیدرضا

    جواب های چرت این سوال رو نخونین.
    ۱.نداشتن گواهینامه فقط جریمه داره و مقصر رو تعیین نمیکنه.
    ۲.قانون خسارت و دیه، بر اساس مشخص شدن مقصر اجرا میشه.
    ۳.اگه می‌دونی طبق قانون مقصر نیستی، میتونی شکایت کنی و به حقت برسی.

   • علی

    درسته گواهینامه نداشتی ولی اگه تو مسیر خودت باهات تصادف کرده مقصر نیستی و شخص ثالث محسوب میشی و بیمه اون طرف باید خسارت خودتو موتورتو بده البته بخاطر نداشتن گواهینامه یک جریمه میشی ولی اصل موضوع مقصر نبودنته که مهمتره

   • علی

    ولی کلا رانندگی بدون گواهینامه خیلی خطرناک اگه خدای نکرده به عابر بزنی و طرف فوت کنه قتل عمد محسوب میشه

  • سلام.خودم همسرم وفرزندم باموتور درخيابان 2طرفه اي در مسيري مستقيم ميرفتيم.(فاقدگواهي نامه وبيمه موتور)سمندي هم ازروبه رو مي ميامد كه جهت پيچيدن در كوچه اي كه در سمت راست من بود دور زد تاوارد كوچه شود.سپر سمت راننده باموتور برخورد كردو3نفرمان از سمت چپ بدنمان دچار اسيب شديم.شكستگي كتف وپارگي زانوبابخيه وخراشيدگي شديد صورت همسرم وكش امدن رباط پاو....(همگي سمت چپمان).پليس 110واراهنمايي ورانندگي واورژانس امدند.موتورو ماشين به پاسگاه منتقل شد.سوال وجواب كردندوبااورژانس منتقل شديم.حال باتوجه به عدم گواهي نامه مقصر كيست وچه ميشود؟ايا ميتوانم ديه بگيرم.راهنايي كلي ميخواستم واين قانون 1_پرونده بدون كروكي 2_پرونده سازشي 3_پرونده غيرسازشي چيست؟بهترين راه نسبت به سرايط بنده چيست؟با سپاس فراوان

  • من پريروز تو سه راه تصادف كردم
   من مسير مستقيم ميرفتم و يهو يه پرايد از كوچه بيرون اومد و ميخواست بپيچه به چپ پليس كه اومد به من گفت مقصري من گفتم مسير من مستقيم بوده اما پليس گفت شما تو فرعي بودي و حق تقدم با اونه چون عرض معبري كه شما ميومدي كمتر بوده و كروكي نكشيد. حالا كه قانون رو خوندم ميبينم طبق ماده ١٢٢ در سه راه حق تقدم با كسيه كه مسير مستقيم ميره ولو اينكه عرض معبر مستقيم كمتر باشه
   ايا راهي وجود داره كه از افسر شكايت كنم؟
   بيمه هزينه ماشين اون رو ٧٠٠ تومن تخمين زده و ماشين من ١٢٠ تومن فقط صافكاريش ميشه

   پاسخ ها

   • وحید

    این نظر مربوط به دو سال پیش بود اما برای دوستان دیگه که میخونن و همچین مشکلی دارن جواب میدم:

    در صورتی که به نظر کارشناس تصادف اعتراض داشته باشی تا یک هفته فرصت داری که اعتراض کنی . بعد کارشناس سه نفره میفرستن و هزینش رو هم شما پرداخت می کنی قبلا حدود 500 هزار تومان بود. اگه نظر کارشناس اول تایید نشد میتونی این هزینه کارشناس رو از مقصر بگیری

   • علی

    یک دلیل دیگه هم میتونه داشته باشه درصورتی که شما از سمت راست جاده یا خیابون حرکت نمی کردید مقصر هستید حق تقدم با شما بوده ولی وقتی سمت چپ جاده تصادف بشه یعنی شما انحراف به چپ داشتی و مسیر طرف مقابل رو بستی و مقصر میشی

  • سلام وخسته نباشی
   من یک هفته پیش در صندلی عقب ماشین شرکت خودمان تصادف کردم ومرا با اورژانس به بیمارستان بردند در همان آمبولانس که حالم خوب نبود پلیس یک برگه داد که رضایت داری یانه که من رضایت دادم در بیمارستان بخاطر اعمال جراحی روی دستم انجام دادند من حالا دادگاه رفتم شکایت کنم دادگاه گفته نمیتوانید. شکایت کنید پرونده مختومه شده است.
   اگر ممکن است مرا راهنمایی کنید و ماشین دارای بیمه ایران است و دستم از بازو شکسته و عصب دستم به گفته نماینده پزشک قانونی مدت ۶ ماه طول میکشد عصب دستت به حالت اول برگردد و گرنه دوباره باید جراحی شود.
   چطور میتوانم دوباره شکایت کنم آیا راهی وجود دارد؟
   با تشکر

   پاسخ ها

   • بدون نام

    سلام من هم مشکل شما رو دارم پسرم با دوچرخه بوده ماشین بهش زده دستش پیچ وپلاک شده ولی وقتی رفتم پاسگاه گفتند دو چرخه مقصر صد در صد هست من هم رضایت دادم ولی پشیمونم چون پسرم ۱۷سالش هست وخیلی اذیت شد

  • باسلام وخسته نباشید
   من حدود یک ماه پیش تصادف کردم طرف مقصرشناخته شدماشین خودش باموتور ما رفت پارکینگ،خودم پام شکست گچ گرفتم الان پرونده رفته دادگاه طرف ماشینشو در اورده ولی موتور ما نه،خودم کاراشو کردم الان میخوام درش بیارم 700هزینه تعمیرش میشه چیکار کنم برای گرفتن هزینه و پول پارکینگ؟ ماشینش بیمه بوده میشه از بیمش گرفت

  • سلام بنده تصادف کردم طرف مقصر شناخته شد مدارکش دسته منه به بیمه نیومد و میخواد اذیت کنه باید چیکار کنم؟ شکایت کنم یا راه بهتری است؟

  • سلام.پدرم راکب موتور سیکلت بوده با ماشین تصادف کرده.چون یکطرفه میرفته مقصر شناخته شده.موتورش بیمه داره.ولی پدرم گواهینامه ندارهومیخواستم بدونم بیمه خسارت موتور و ماشین و شکستگی پاش رو میده؟

   پاسخ ها

   • علی

    بیمه هزبنه درمان رو میده ولی خسارت وسیله چون مقصر بوده نه

   • بدون نام

    فکرکنم چون مقصر بوده و گواهینامه هم نداره هیچی تعلق نمیگیره اگه گواهینامه داشت بیمه هزینه درمان رو میداد ولی
    توی قانون بیمه حوادث راننده اگه گواهینامه نداشته باشی چیزی تعلق نمیگیره

  • با سلام دو روز پیش تصادف کردم شرح تصادف چنین بود جلو ماشین یه چاله بزرگی بود ماشین رو نگه داشتم خواستم دنده عقب بیام تا ماشین رو رد کنم ماشین عقبی بدون اینکه من حرکت کنم زد بهم پلیس اومد من واقعیت قضیه رو گفتم ورفت دیروز به من گفت شما صد در صد مقصرین ولی در محل تصادف سازش در محل زده شده وطرف مقابل که کار ماشینش با صد هزارتومان حل میشه درخواست هفت صد هزار تومان خسارت میکنه ومنم چون بیمم هشت ساله پاره نشده نمیخوام ازش استفاده کنم اولا خواهش میکنم بگین مقصر کیه وثانیا من سازش رو قبول نکنم نتیجش چی میشه

   پاسخ ها

   • بدون نام

    شما مقصر نیستین. اونم خسارت ماشینشو احتمالا با افت قیمت حساب کرده.

   • علی

    چون فقط ایستادی و دنده عقب نرفتی مقصر نیستی

  • اگر 1 روز بعد از صحنه ی تصادف بیمه ی خودرو خود را تمدید کنیم آیا بیمه تعلق می گیرد؟

   پاسخ ها

   • علی

    خیر حتی یک ساعت

  • از توضیحات خوبتان متشکریم

  • با سلام بنده امروز باپراید از دوربرگردان همزمان باپیکان واکه در سمت چپم قرار دشت گلگیر جلو من وعقب در وانت بهم بر خورد کردن ونبود افسر مقصر شناخته نشد لطفا نظر دهید

   پاسخ ها

   • علی

    سوال واضح نیست اگه هر دو درحال دور زدن در دوربرگردون بودید شما مقصرید چون عقبتر بودید ولی اگر کاملا دور زده بودید و در مسیر مستقیم در حال حرکت بودی اون طرف مقصره

  • سلام من چند روز پیش تو اتوبان کاظمی ۵۰متری پل هوایی تصادف کردم نظر کروکی۵۰%من و مقصر دونستن و اون اقا هم به بیمارستان منتقل شد.حالا میخواستم بدونم من احتیاجی به رضایت اون اقا دارم تا ماشینم و از پارکینگ خارج کنم؟

  • با سلام من تقریبا چهل روز پیش با یک نیسان تصادف کردم خودم باموتور بودم بردنم بیمارستان پام اسیب دیده بود باتشخیص پزشک چیزی نشون نمی داد خراشهم داشت صبح روز بعدتصادف رفتیم پاسگاه رضایت دادم تمام شد ولی بعد ان روز درد پام شدت گرفت روز به روز هم بدتر شد ایا میتونم دوباره برم شکایت کنم هزینه درمان بگیرم

  • سلام
   ن دیروز تصادف کردم
   کوچه کم عرض بود ماشین از جلو اومد
   بهش راه دادم یعنی دنده عقب رفتم به فرعی
   اننده ای که پشت من بود خواست سریع رد شه که ماشین جلویی با سرعت رد شد
   نم نتونست کنترل کنه زد به سپر جلویی من
   الان افسر میگه چون شما جلو عقب کردی و راننده پشتی ات در حاله حرکت مستقیم بوده ، تو مقصری
   منم قبول نکردم
   لان میخوان بفرستن شورا
   چکار باید بکنم ؟

  • حدود 13 ساله که جرثقیل کار میکنم از همون روزها عاشق رانندگی با ماشین سنگین بودم که برم جاده ولی بابام مخالفت میکرد . بعد از گذشت این همه مدت بازم دوست دارم. خیلی از وقتها هی می یاد سراغم که ول کنم جرثقیل و برم تریلی بخرم به عشق جاده رانندگی کنم .ولی بابام میگه نه .
   لطفا مرا راهنمایی کنید

   پاسخ ها

   • بدون نام

    به یه نفر پول بده بزنه به بابات طوری که افقی شه بعد با پول بیمه برو هر کاری خواستی کن

  • من در حال بار زدن به خودروی باری بودم که خودروی دیگری باخودروی من تصادف کرد وبراثرضربه وارده تعادل خود را از دست داده وازپشت خودروی باری سقوط کردم ومنجر به شکسته شدن پاشنه پایم شد مراحل گرفتن خسارت ودیه چگونه است؟باتشکر

   پاسخ ها

   • علی

    باید همون موقع افسر می اومد کروکی میکشید صحنه رو هم نباید بهم میزدید حالا دیگه طرف باید گردن بگیره

  • در تصادف هزینه جرثقیل برای بردن ماشین زیاندیده به تعمیرگاه را مقصر باید بدهد یا خود زیان دیده؟؟؟؟

  • دو روز پیش با ماشینی تصادف کردم که انحراف به چپ داشت و طبق نظر کارشناس مقصر اعلام شد
   فردای اون روز مدعی این شد که مقصر نیست ونظر اون افسر کارشناس رو قبول نداره.
   براین عقیده بود که بریم شورای حل اختلاف و کروکی رو ببریم و هزینه سه تا کارشناس رو بده تا شاید نتیجه به نفع اون بشه حالا از این تصمیمش منصرف شده و حاظر نیست نه بریم شورا نه میاد بریم بیمه 4تا کپونش هم دست منه ماشین منم یه چیزی حدود یک تا یک ودویست خرج داره چیکار کنم به نظرتون

  • سلام یکی از دوستانم برادرشون بدون گواهینامه به ماشینی تو کمربندی شهرمون باسرعت صدوبیست به ماشینی که میخواسته دوربزنهداز بریدگی ویهو توقف کرده در جاده تصادف میکنه وماشینش حدود پنج میلیون خسارت پیدامیکنه وبعد دوستش که گواهینامه داشته رومعرفی میکنن به عنوان راننده اونمدکه فقط یه ساله گواهینامه گرفته. سوالم اینه برادر دوستم بدون گواهینامه اگه گردن بگیره ومقصر باشه چقد جریمه میشه وبیمه تقبل میکنه خسارتو؟درضمن ماشین مقابل فقط پونصدهزار خسارت دیده. یااگه دوستش که گواهینامه یکساله داره به گردن بگیره گواهینامه ش سوراخ میشه؟ممنون میشم زود جواب بدید

   پاسخ ها

   • علی

    اگه مقصر باشه که خسارت نمیدن

  • پدرم و خواهرم با ماشین تصادف کردن.مقصر راننده شد.پدرم دچار خونریزی مغزه و کتفش شکسته.پاشنه پا و سرشم پاره شد.خواهرم شکستگی ساق پا و پلاتین گذاشتن.پزشکی قانونی برای معاینه نیومد.ولی من ازش عکس گرفتم.باید چیکار کنم الان

  • سلام .
   من یه تصادفی کردم که احتیاج به راهنمایی دارم. من چندروز پیش تو یه خیابون اصلی تو کرج تو لاین کندرو تو حرکت بودم که یه خودرو پراید به سمت ماسینم اومد و اینه ماشینمو زد .من که جا خورده بودم ماشینمو خواستم بکشم کنار که رفتم رو جدول کنار خیابون و لاستیک جلوی ماشینم ترکید و کلا از خیابون منحرف شدم واون پراید هم متواری شد . یه ماشین سمند که ماجرا رو دیده بود تعقیبش کرده بود وشماره پلاک پراید رو برداشته بود . حالا که من شکایت کردم وکارشناسی شده و ماشین پراید مقصر شناخته شده اما حالا صاحب پراید میگه که ماشین من خسارت ندیده و من مقصر نیستم . موندم اگه روند شکایت رو طی کنم میتونم ثابت کنم که مقصر انحراف من از جاده ماشین پراید هست ؟؟ میتونم خسارتمو ازش بگیرم ؟ البته راننده سمند ودو نفر همراهش هم گفتند که میتونن واسه شهادت بیان ؟ خواهشن اگه کسی میتونه راهنماییم کنه

  • هزینه جرثقیل ماشین کسی که مقصر نیست به عهده کیه؟ مقصر یا بیمه یا خودش؟
   ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام..حدودا برج چهار بود که با عابری تصادف کردم..طرف شکایت کرد و تمام مراحل و طی کردیم که رسیدیم به امروز که رای دادگاه صادر شد و 15 میلیون دیه بریدن..منم مدارکم تکمیله..ماشینم بیمه ست..اما یکی بهم گفت که اگه به بیمه اطلاع نداده باشی بیمه دیه رو گردن نمیگیره..تو رو خدا راهنمایی کنید..دارم سکته میکنم

  • سلام خسته نباشين مرسي خيلي مطالب مفيد و خوبي بود ..من هفتهي پيش با مامانم رفته بوديم بريم پارك كه اي كاش با مامانم نميرفتم و كار خودمو انجام ميدادم من داشتم ميرفت م و دنبال جاي پارك بودم كه يه جاي پارك پيدا كردم ميخواستم برم توي جاي پارك هنوز دندمو جا نزده بودم كه يه پرشيا همين طور كه چراغاش روشن شد دنده عقب از تو پارك اوند تو در عقب ماشين من كه طرف شاگرد و خودشم ميدونست مقصر گفت من اشنا دارم هي زنگ زد و هي گفت الان ديگه ديره كار نميكنن بزارين شنبه منم به مامانم گفتم بزار زنگ بزنم پليس هي ميگفت گناه داره بيمشو بايد نميدونم چيكار كنه و ضرر و اينا زنش كه اومد چادر داشت و از اين بلبل زبونا بود مامان منم حسابي خوشس اومده بود از زنش من زنگزدم به آشنا كه چيكار كنيم و نكنيم گفت كارت ماشين و بگير بزار بره شنبه بياد مرده گفت كارت ماشينم همراهم نيست و اينا منم از پلاكش عكس گرفتم ولي چون اولين بارم بوده هيچي نميدونستم ما اونديم خونه و نبه ظهر زنگ زديم كه بريم زنه هم پشت تلفن مارو هي نفرين و اينا كرد و گفت شوهرم گفته دخترش همين جوري ميومد عقب كه من بش زدم منم نميدونم كه اين مامان من با اينكه تو ماشين بوده به زنه ميگه بلا شما درست ميگين و راستي خود اقاهه ١٥٠به ما داد براي اينكه ماشين درش رفته تو كم رفته بود ولي به هر حال الان بابام زنه گفت بعد ارظهر به شوهرم ميگم چه ساعتي تا برين درست كنيد مامانم گفته بله كه اضا فهي پولو بديم بتون خلاصه الان سه شنبه است و هنوز خبري ازشون نشده بابامم ماشينو درست كرده و مامانم هي به من چيز ميگه و ميگه اين پول حروم پيش ما منم هر چي به مامانم ميفهمونم نميفهمه من مقصر نبودم به نظر شما كي مقصر بوده شرمنده مو بت مو ماجرا رو تعريف كردم و سرتونو درد اوردم ولي براي بقيه تجربه باشه .

   پاسخ ها

   • بدون نام

    صحنه ی تصادفو خوب شرح ندادین که اون ماشین از کجا اومد و چطور به در عقب خورد می خواستین دنده عقب برین تو پارک یا جلو... هزینه ی شما فقط صافکاری و رنگ نیس اگه ماشینتون از اون قسمت تا حالا نخورده و حالا باید رنگ بشه افت قیمت هم باید بگیرید

   • ارش

    یه کتاب مطلب نوشتی .آخرم معلوم نیست چی شده..

  • سلام خدمت هموطنان عزیز
   من امروز صبح یک تصادف داشتم.پاسداران تقاتع پایدارفرد و گلستان سوم.
   من شمال به جنوب پایدارفرد میومدم که یک خودرو از کوچه و با سرعت بسیار زیاد با درب قسمت شاگرد ماشین من برخورد میکنه.خواهرم قسمت شاگرد بود و دچار شک شدیدی شد.در ابتدا جو کاملا متشندژ بود ولی کم کم اوضاع اروم شد.در ابتدا به ظاهر اتفاق بدی برای سرنشین ماشین من نیوفتاده بود.تماس گرفتیم 110 و مامور راهور اومد و ما تقریبا داشتیم توافق میکردیم که ناگهان حال خواهرم بد شد و در ناحیه گردن و کمر احساس درد میکرد.خلاصه مامور راهور بیسیم زد و اورژانس اومد.بعد از معاینه اورژانس خود اورژانس بیسیم زد و مامور کلانتری اومد.
   ببخشید طولانی شد فقط خواستم بگم که به هیچ وجه تو تصادفات زود تصمیم نگیرید.و به راحتی توافق نکنید.
   البته ناگفته نمونه امروز رو کلا از کار افتادم و تا ساعت 6 بعدازظهر تو بیمارستان بودم.ماشینها هم رفت تو پارکینگ کلانتری.یعنی شروع کلی دردسر برای بعدش.
   اما خوشبختانه حال خواهرم خوبه و به اصتلاح به خیر گذشت.
   راستی یک نکته:وقتی تصادف جرحی اعلام میشه اورژانس بیمار رو میبره بیمارستان تمام اقدامات و مراقبت ها کاملا رایگان حساب میشه.پس اصلا نگران هزینه ها نباشید و به عزیزتون فکر کنید.اگر تفافق کنید و طرفتون سر حرفش بمونه شاید نتونه از پس مخارج بیمارستان بر بیاد و ممکنه یه هزینه اضافی هم رو دوشش بزاره.باقیش چند روز الافی داره که کمی صبور باشید تموم میشه ولی خیالتون راحت راحته.
   پیروز باشید بدون حادثه...

  • یک ماه پیش پشت چراغ قرمز از پشت به ماشین من زدند، پلیس اومد اما طرف برای جریمه نشدن ، قول داد که خودش ماشین درست می کنه و اجازه کروکی نداد. بعد که دید هزینه ماشینم بیش از ۳۰۰ هزار تومان ، خواست از بیمه اش استفاده کنه . بعد که دید بیمه اش دچار مشکل می شه گفت ۲۰۰ می دم. مدارکم رو بده . گفت می خوای اخاذی کنی . الان هم بعد یک ماه رفته کارت المثنی ماشینشو گرفته . مدارکی که دست من داره یک برک کوپن و کارت ماشین

   پاسخ ها

   • بدون نام

    می خوام برم شورای حل اختلاف، مراحل کار چطوره ؟ چقدر باید هزینه کنم ؟ آیا حل می شه

  • ديروز تصادف كردم.طرف مقابل مقصر بود راضي نشد به١١٠زنگ بزنم.بیمه نامه رو داد وگواهینامه منو گرفت،امروز راضی نشد بیاد بیمه تا پرداخت خسارت بده،همش با تلفن تهدید میکنه.به نظر شما چه کنم؟ ایا به تنهایی بیمه قبول به پرداخت خسارت میکنه؟

   پاسخ ها

   • علی

    اخه شما که قوانین رو نمیدونید براچی زنگ نزدید به ۱۱۰ اون طرف مقصر بوده بعد شما مدارکتون رو دادید که چی عجبا

  • این در مورد کروکی عدم سازش یعنی چی؟ بالاخره پلیس با کشیدن کروکی مقصر را مشخص می کند دیگه. کسی می تواند توضیح بیشتری بدهد.

   کروکی عدم سازش:
   این کروکی در تصادف های خسارتی که طرفین در تصادف با هم سازش نمی کنند یا فکر می کنند حتما دیگری مقصر است،استفاده می شود.

   پاسخ ها

   • علی

    زمانی که مقصر گردن نمیگیره باید برید حل اختلاف

  • باسلام

   من در تاريخ30 مهر تو جاده اراك تصادف داشتم

   وبعداز حضورپليس و كشيدن كروكي مقصرشناخته نشدم

   م ماشيني كه ازپشت زده بود مقصرشناخته شد

   من ساكن گرگانم و ماشين مقصر اصفهاني بود

   كه بعد از رفتن افسرپليس راننده خسارت من رو نه پرداخت كرد نه مدارك ماشينش رو جهت پيگيري داد و رفت

   من با شماره ماشين ان شخص به شوراي حل اختلاف مراجعه كردم اما گفتن بايد كروكي بياوري وچون خسارت من زير5ميليون است كروكي به من ندادن

   و گفتن بايد بري شكايت كني و وكيل بگيري و بعدنامه قاضي بياوري تا كروكي بدهيم و كلي دوندگي

   ايا انصاف است كسي انقدر راحت بتواند راحت فراركند؟

   براي 300 هزار خسارت ماشين من بايد كلي هزينه وكيل و رفت و امد به اراك و كلي خطرجاني را به جان بخرم؟

   يعني ميشود دين اسلام به اين زيبايي همچين راه هاي در رو براي همچين افرادي داشته باشد؟

   يعني كسي بعد تصادف به همين راحتي ميتواند فرار كند؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    دوست عزیز مراحل دادگاه برای گرفتن کروکی اون چیزی نیس که فک می کنین یه کار روتینه که روزانه صد ها نفر انجامش میدن. من خودم نیم ساعته انجامش دادم وکیل و این چیزا نمی خواد یه برگه دم در می گیری امضاش می زنن می دن بهت.

   • صیاد

    سلام مریم جان
    دوست عزیز ندانم کاری شما چه ربطی به اسلام داره
    فرار اون آدمم ربطی به اسلام وجمهوری اسلامی نداره
    اسلام میگه مظلوم باید از حقش دفاع کنه و حمایت میکنه ظالم رو هم تقبیح میکنه عیب از ما و مسئولین ما و قوانین ماست نه از اسلام

  • با سلام
   الان حدود یک سال از تصادف من و خواهرم میگذره و همه مراحل رو طی کردیم و به بیمه رسیدم مقصر باید بیاد به بیمه و ماشینشو نشون بده ولی خودداری میکنه ما باید چیکار کنیم ممنون میشیم راهنمایی کنید اگه دوباره شکایت کنیم کارگر خواهد بود یا نه ؟

  • با سلام. من دیروز تصادف کردم. و طرف مقابل مقصر بود. چون اومد تو لاین من. من دیدم طرف داره میاد سمت من. و هرچی کشیدم سمت راست بازم اومد و زد جفت درهام و شیشه ها داغون شد.اما اون یه مقدار جولوتر وایستاد و رفت تو لاین خودش. پلیس هم اصلان گوش نکرد حرف منو .و مقصر من رو اعلام کرد. ولی من من فیلم صحنه تصادف را از دوربین مغازه های اطراف گیر آوردم. و اونخا دیده میشه که اون اومده تو لاین من. لطفا راهنماییم کنین که چیکار کنم؟ و آیا با این فیلم میشه نظر قبلی رو عوض کرد؟ اگه امکانش باشه زودتر راهنماییم کنین واقعا ممنون میشم.آخه فردا باید برم دنبال کاراش. ممن.ن

  • سایت سرکاریه آیا؟ که نه به من جواب دادین. نه به خیلی از سوالهای دیگه؟!!

   پاسخ ها

   • بدون نام

    عشقممممم سایته ها، فروم گفتگو که نیس خخخخخخخخخ

  • باسلام . من و برادرم یک ماه پیش در ادر بزرگراه به علت اتمام بنزین ماشینمون خاموش شد ماشینو کمی هدایت کردیم به کنار و برادرم برای ریختن بنزین پیاده شد و من تو ماشین نشستم . در همین حین یه ماشین با سرعت خیلی زیادی از پشت زد به ماشین ما که طوری که ماشین چند متر به جلوپرتاپ شد و من از ناحیه پیشانی وسر داری جراحت شد و حدود ۱۲ تا بخیه خورد . به علت اینکه تاریخ گواهینامه برادرم تمام شده بود گفتیم که من پشت فرمون بودم در صورتی که اصلا کسی پشت فرمون نبود و من سرنشین بودم . افسر مقصر و ۵۰/۵۰کرد بعد طی مراحل براب پرداخت دیه که مراجعه کردیم . الان به خاطر اینکه ما گفته بودیم که من راننده بودم نصفدیه به من تعلق میگیره و برادرم که هیچ کارشم نشده دیه کامل چون به اصطلاح سرنشین بوده و خارج از ماشین . ایا میشه کاری کرد که بگیم که چون نمام شده بوده تاریخ گواهینامش ما همچین کاری کردیم چون من واقعا از ناحیه سر خیلی دچار اسیب شدم و واقعا نا حقی که نصف دیه بگیرم با اینکه مقصر هم نبودم .

   پاسخ ها

   • علی

    ببین فکرکنم چون ۵۰ ۵۰ بوده نصف دیه رو بیمه ثالت اون طرف باید پرداخت کنه نصفشم بیمه حوادث راننده که بیمه ماشین خودتونه

  • باسلام . من و برادرم یک ماه پیش در ادر بزرگراه به علت اتمام بنزین ماشینمون خاموش شد ماشینو کمی هدایت کردیم به کنار و برادرم برای ریختن بنزین پیاده شد و من تو ماشین نشستم . در همین حین یه ماشین با سرعت خیلی زیادی از پشت زد به ماشین ما که طوری که ماشین چند متر به جلوپرتاپ شد و من از ناحیه پیشانی وسر داری جراحت شد و حدود ۱۲ تا بخیه خورد . به علت اینکه تاریخ گواهینامه برادرم تمام شده بود گفتیم که من پشت فرمون بودم در صورتی که اصلا کسی پشت فرمون نبود و من سرنشین بودم . افسر مقصر و ۵۰/۵۰کرد بعد طی مراحل براب پرداخت دیه که مراجعه کردیم . الان به خاطر اینکه ما گفته بودیم که من راننده بودم نصفدیه به من تعلق میگیره و برادرم که هیچ کارشم نشده دیه کامل چون به اصطلاح سرنشین بوده و خارج از ماشین . ایا میشه کاری کرد که بگیم که چون نمام شده بوده تاریخ گواهینامش ما همچین کاری کردیم چون من واقعا از ناحیه سر خیلی دچار اسیب شدم و واقعا نا حقی که نصف دیه بگیرم با اینکه مقصر هم نبودم .

  • پدرم 94/5/16 درثانحیه تصادف بابرخورد موترباماشینسنگین فوتشدن حالا خواستم بدونم چه زمانی دیه به ورسه تعلق میگیره چقدر دیه هست مبلغش باتشکر

  • سلام .حدود 1ماه پیش در شهر ورامین با یک تاکسی تصادف کردم که مقصر شناخته شد .کارت ماشین و بیمه نامه که تا دی ماه اعتبار داره به من تحویل داد.از همان تاریخ به بعد موبایل خودش و خاموش کرده و جواب گو نیست.لازم به ذکر که محل سکونت من کرج است.برای شکایت به شورای حل اختلاف کرج میتوانم شکایت کنم؟

  • دوموتور تصادف کردن یکی در خطویژه بوده دیگری اقدام به گردش به چپ میکند در خط ویژه برخورد میکنند مقصر کدام است متشکرم

  • سلام. چند ماه پیش تصادف کردم با مینیبوس
   خسارتشو بیمه داد.خسارت رفت و امدهایش سرویسشو میخواد.میخوام بدونم طبق قانون پول چند روز بیکاریشو من باید پرداخت کنم؟؟
   تورو خدا ج بدین عجله دارم

  • سلام .ماشینم بغل درب محل کارم پارک بوده ی نفر با ماشین از روبرو میاد میزنه به ماشینم وسط دو درب فرار کرده اما شماره پلاک شا برداشتم وبه شورای حل اختلاف بردم حالا ش پلاک با آدرس اشتباها اون خانم دارم چه کار کن .میشه لطف کنید راهنماییم کنید

  • من درتصادفی از ناحیه سر و صورت دچار حادثه شدم بعد از دو ماه طول درمان من را به دادسرا فرستادن و قاضی مبلغی را به عنوان دیه برای من مشخص کرد اما بعد از 50 روز هنوز خبری نشده من برای پیگیری پرونده باید به کجا مراجعه کنم ؟ چقدر طول میکشه تا دیه را پرداخت کنند؟ من باید چکار کنم؟

  • امروز چراغ خطر زرد شد من تو لاین چپ و خودرو دیگری سمت راست من بود یه دفعه ماشین های سمت راست شروع به حرکت کردند و ماشین سمت راست من برا اینکه به اونا نزنه یه دفعه داد به چپ یعنی سمت من و منم دادم چپ که نزنم بهش ولی فایده ای نداشت و سپر من خورد به درب عقب اون ماشین من خش خورده اما درب عقب اون تو رفته حالا کی مقصر هست؟؟؟

  • سلام
   من ماشینم توی کوچه بن بست کنار شرکت پارک بوده که ی ماشین تو پیچیدن داخل کوچه میزنه بجلوش اونم با سرعتی که ماشین با اینکه رو دنده بوده 2 تا 3 متر میره عقب. ماشین را با یدک کش مجبور شدم ببرم نمایندگی و انمایندگی گفت هزینش یک میلیون هست . پلیس اومد ولی کروکی نکشید مدارک اون و من را گرفت واون را مقصر دونست وگفت که باهم کنار بیاید ولی طرف داره اذیت میکنه و هر چی قرار میزاریم نمیاد و میگه غرامت حرامه . حالا پلیس گفت باید برید شورای حل اختلاف . میخواست بدونم این موضوع چقدر طول میکشه و اینکه برم شورا بهتره یا اینکه برم دادسرا شکایت کنم تا بتونم هزینه پارکینگ ماشین را هم بگیرم ؟

  • اقا من چند روز پیش با یه اتوبوس تصادف کردم و مقصر اتوبوص بود وافسر هم امد کوروکی کشید و کپن بیمشو کند ولی مقصر از دادن کپی گواهی نامش و کپی بیمش خود داری کرد و تصادف هم تو شهرستان بود که ۸ ساعتی راه داره الان من نمیدونم چیکار کنم .

  • امروز تو اتوبان تصادف کردم 5 تا ماشین زدیم بهم.اون که از پشت زده مقصره فردا میریم بیمه.سوالم اینه بیمه خسارت جلوی ماشینمو میده؟؟/
   خواهش میکنم زودتر پاسخ بدین

  • مملکت قانون نداشت بیمه هاش ورشکست هم شدن

  • من با206 دنده عقب میرفتم،وقتی متوجه شدم یه تیبا میخواد از یه کوچه ی کم عرض تر ،وارد خیابون بشه،واستادم و ماشینو خلاص کردم به تصور اینکه،منو میبینه،ولی راننده که یه خانم بود بدون نگاه کردن به سمت چپ ماشینش که عقب ماشین من بود راه افتاد و به عقب ماشین من برخورد کرد.من به افسر گفتم موقع برخورد کاملا توقف کرده بودم با این وجود من رو مقصر اعلام کرد،ممکنه نظرتون رو اعلام کنید؟

  • چند ماه پيش با يه پرايد توي اتوبان تصادف کردمٰ طرف گفت به افسر زنگ نزنيم و گفت 50 تومن بهش بدمٰ منم 50 تومن رئ بهش دادم ولي الان هي زنگ ميزنه ميگه ماشينم بيشتر از اين خسارت ديده بيا بريم بيمه وگرنه شکايت ميکنمٰ به نظرتون ميتونه شکايت کنه؟خيلي نگرانم

  • من تصادف کردم زخمی ها رو هم جلو چشم افسر راهنمایی رانندگی گذاشتن تو امبولانس الان بعد از چهارده روز دادستان میگه باید بری کروکی رو جرحی کنید تا من اوکی کنم.

  • دیروز عصر هنگامیکه مسیر مستقیمی را طی می نمودم ناگهان خودرو 206 در یک دور برگران به درب عقب سمت راننده خودرم خسارت جدی وارد نمود. برای جلوگیری از سد معبر در سمت راست پارک نمودم ولی راننده 206 از محل فرا ر نمود. با 110 تماس گرفتم و در حال پی گیری از طرف دادسرا می باشم. لطفا راهنمایی بفرمایید پس از آن چکار کنم؟

  • سلام
   من یه سوال داشتم
   چند روز پیش یه تصادف داشتم
   صحنه اینطوری بود
   تصادفمون 3 تا ماشین بود
   ماشین اول 206 ماشین دوم مزدا وانت ماشین سوم من 206
   206 اولی زد رو ترمز ماشین وسطی که مزدا بود زن رو ترمز ولی بش نزد
   من از پشت زدم به مزدا و مزدا خورد به 206
   من مقصرم ولی الان مزدا معتقد که باید خرج جلوشو من بدم....چیکار کنم؟

  • سلام تو جاده بر اثر ترکیدگی لاستیک چپ کردم.گردنم شکست و پلاتین گذاشتند،میخوام بدونم از طریق پزشک قانونی و اینکه خودم راننده بودم،خسارت نقص عضو بهم تعلق میگیره؟

  • سلام ی سوالی داشتم خدمتتون،ی ماشین جلوی درب پارکینگ من به مدت 45 دیقه پارک بوده و من نتونستم این اقارو پیدا کنم و به زور ماشینمو بردم داخل و به طور غیر عمد ی ضربه به درش توسط ماشینم خورده میخواستم بدونم مقصر کیه?ایشون رفته شاکی من شده و شکایت کرده

   پاسخ ها

   • بدون نام

    مقصر شمایی رضایتش رو در همان کلانتری بگیر

   • بدون نام

    ..............طرف مزاحمت ایجاد کرده !!!!!!!!!!!!!!

  • سلام
   خسته نباشید
   متاسفانه موتور دوترک با ماشین من تصادف کرده و من مقصر شناخته شدم
   در کلانتری رضایت داده
   ولی
   ما یه برگ پرداخت هزینه درمان و همچنین خسارت به طرف دادیم
   هزینه بیمارستان که بخیه ابرو طرف بوده را هم دادیم
   ولی مدارک مارو نداده
   تازه شکایتم کرده
   لطفا من راهنمایی کنید
   با تشکر

  • سلام.من هفته قبل تصادف کردم و مقصر بودم.اما فرار کردم از صحنه.ولی خسارت ماشینا روی هم شاید 50تومن میشد.حالا میخوام ببینم میتونن من و پیدا کنن یا نه؟پلاک ماشین به نام یکی دیگست.راهنماییم کنین.ممنون

  • سلام. پدرم توي اتوبان تصادف كرده و يه نيسان اومده و از پشت زده و حدود ٥مليون خسارت ديده وفقط كارت بيمه داده و رفته و گفته فردا بياين بريم بيمه .وقتي پدرم وفت راضي به اومدن به بيمه نشده و مجبور شديم شوراي حل اختلاف شكايت كنيم كارشناس شواري حل اختلاف ٤.٥ خسارت نوشته ولي از راننده نيسان خواستن كه به جلسه شورا بياد نيومده و گفتن ٢هفته بعد حكم دادگاه مياد ميخواستم بدونم حكم دادگاه تو اين شرايط چيه آيا حكم كيده كه بيمه اين خسارت بده؟؟؟

  • اگر هنگام تصادف راننده مكان حادثه را ترك كرده باشد پليس با نداشتن شماره پلاك ماشين مجرم بازهم كروكي عدم سازش صادر ميكند؟!

  • اگر هنگام تصادف راننده مكان حادثه را ترك كرده باشد پليس با نداشتن شماره پلاك ماشين مجرم بازهم كروكي عدم سازش صادر ميكند؟!

  • من خودرو پرایدی خریدم مدل۸۹بعد از بیست ماه خودرو را فروختم جهت تعویض پلاک مراجعه کردم که کارشناس پس از بررسی اعلام نمود عقب خودرو تعویض شده از پشت صندلی جلو ومدل ۸۶ گذاشتن آیا من میتوانم اثبات کنم که این تعویضی را من انجام ندادم وهمان کسی که به من فروخته این کار ناپسندراانجام داده حتی هنگام تعویض پلاک قبلی چون کارشناس همکارمان بود وهر دو همکار بودیم فقط جلوی موتور رانگاه کرد وپلاک برای من صادر شد لذا خواهشمندم راهنمایم کنید چگونه میتوانم به حقم برسم بی نهایت متشکرم

  • سلام من بخاطر ۸۰ تا سرعت در جای ۶۰ تا با تذکر پلیس به سمت راست با راهنما داشتم می اومدم که یه موتوری با ۴ سرنشین و با سرعت۱۱۰ کوبید به من و پرتاب شد و تصادف جرحی شد 'الان ۳ ماه الافم 'موتوری نه گواهی نامه داره نه کارت موتور و با ۴ سرنشین و افغانی هم هست 'افسر گفت من مقصرم !! دادگاه رفتم حالا نوبت دادسرا بیمه ۶۰ تومن واسه اون ۴ نفر بربده بیمه هم میده ولی گفتن قضیه عمومی داره چیه ?کسی میتونه کمکم کنه? تورو خدا جواب بدین نگرانم

  • سلام بنده سه روز پیش با ماشینم بایه موتور تصادف کردم وسه روزه میرم پیش افسر راهور که کروکی بده هنوز نداده واگه من مقصرباشم چون تصادف جرحی بوده گواهینامه ام یک ماه توقیف میشه.ميخواستم بدونم که وقتی گواهینامه ام توقیف بشه چطوری بدون گواهینامه ماشینم رو از پارکینگ ترخیص کنم.

  • من چند روز پیش تصادف جرحی داشتم اما اشتباها و از روی ترس خودم شخص را بردم بیمارستان خرجش را داده و طرف بعد از مرخص شدن داخل کلانتری رضایت داده و رفته پی کارش حالا من موندم و خسارت بیمارستان که میگن باید کروکی داشته باشی با اینکه هم کلانتری امده و هم پلیس راهور باز هم به من کروکی نمیدن من باید چیکار کنم ؟؟؟

  • باسلام و تشکر. موتورسیکلت سواری بدون گواهینامه و بیمه با عابری در چهارراهی ک چراغ برای موتور سبز بوده تصادف کرده. مقصر کدامند؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    موتورسواری بدون گواهینامه و بیمه جرم محسوب میشه و خسارت وارده به عابر را هم باید پرداخت کند

  • باسلام من و دوستم اهل تبریز هستیم و چند روز پیش در جاده سبزوار ماشین چپ کردیم و راننده من بودم،دوستم مصدوم شد و به بیمارستان انتقال یافت و یک روزی بستری شد ولی به علت کم تجربگی رضایت داد. ولی الان چهار تا مهره کمرش شکسته.والان میخواد شکایت کنه و از بیمه شخص ثالث دیه بگیره ولی بعلت دوری و درد شدید نمیتونه بره سبزوار.میتونه وکیل بگیره؟؟ لطفا راهنمایی کنید.سیر مراحلش نمیدونیم.

  • سلام من با تاكسي پدرم تصادف كردم و مقصر شناخته شدم و كارت شهري ندارم ايا به من بيمه تعلق ميگيره تا خسارت طرف رو پرداخت كنم

  • یا حرفهای مردم را یک کارشناس وارد گوش کنه و جواب بده که بقیه هم اطلاعت بگیرنند یا اگر کسی نیست جواب بده وقت مردم را نگیرید واین راجمع کنید

  • سلام من روز دوم عید 95 پدرم تصادف کرده و به رحمت خدا رفت
   تصادف به این شکل بوده که داشته مسيرو با موتورش میرفته يه ماشین لایی میکشع و راهشو میبنده و پدرم به تریلی که پارک بوده برخورد میکنه
   در اصل پژو عامل انحراف بوده
   حالا ميخواستم ببینم مقصره میشه طرفو محکوم کرد؟

  • سلام.من دیروز با یک ماشین تصادف کردم که مقصر ماشین وانتی بود که با من تصادف کرد.ماشین من صفر بود و ضربه و تو رفتگی ایجاد شد.وچون اولین بارم بود که تصادف کرده بودم تجربه نداشتم و با اصرار طرف مقصر مجبور به مصالحه شدم و مدارک بیمه رو پس دادم.حالا شوهرم میگه ماشین خسارت زیادی دیده و باید ازش خسارت می گرفتیم.شماره ماشین رو هم یادداشت نکردم.تصمیم گرفتم برای پیدا کردن شماره ماشین به شورای حل اختلاف برم به نظر شما می تونم خسارت ماشین رو ازش بگیرم.از صحنه هم عکس ندارم.

  • من درحال عبور از خط عابر پیاده با اتومبیلی که خلاف جهت یعنی دنده عقب میومد بر خورد کردم و افسر سر صحنه حاضر شد وماروبا اور›انس بیمارستان بردند حال با وجود کروکی افسر ایا برای اثبات حقم در دادگاه به شاهد نیاز دارم و ایا ضارب میتواند خودرو خود را با قید سند آزاد کند؟

  • سلام بنده با دوچرخه در حال عبور از خیابان بودم که یک عابر با عجله وارد خیابان شد و پس از برخورد به من بر روی زمین افتاد و دستش شکست که پس از مراجعه به بیمارستان چون بیمه طلایی داشت تحت درمان قرار گرفت و حالا پس از یک هفته رفته از من شکایت کرده و رضایت نمیده آیا میتونه دیه بگیره؟

  • سلام خسته نباشید.
   بنده تصادف موتورباموتورداشتم و مقصربودم موتوربیمه داره خودمم18سالمه مشکلم اینه ک گواهی نامه ندارم برای دیه چکارکنم راه کاری هست

  • سلام من چندروزپیش باموتوربه یک دختربچه 6ساله تصادف کردم که متعصفانه بچه شانه راستش ودماغش شکسته درموقع تصادف پدربچه راسری انداخت توبردبیمارستان نگذاشت افسربیاددرصورتی که من باسرعت کم وازسمت خودم میرفتم که بچه یک دفعه ازپشت سردونفردیکه باسرعت خورد به موتور...ومن هم گواهنامه ندارم ولی موتورم بیمه است ودرصورتی که من گفتم که تمام خرج کردبچه رامی دهم ولی متل اینکه دیه میخواستندوبعداز20روزبعدرفته شکایت کرده که من حق بچه ام میخوام حالا حرفش میرسه یا نه وتکلیف من که گواهینامه ندارم بیمه جواب گوهست یانه باتشکر

  • سلام
   من یه سوال داشتم
   دوتا اتومبیل بهم زده اند مقصر یکی از دوستان من هست . ولی به اتومبیل طرف مقابل هیچ خسارتی وارد نشده است .ولی با طرف مقابل بحث و فحاشی پرداخته است . و طرف مقابل هم لج کرده رضایت نمیدهد تکلیف این موضوع چه میشود

  • با سلام
   من 3شب پیش با یک کامیون در میدان ونک تصادف کردم حال بگذریم از اینکه راننده به علت نداشتن گواهینامه پایه یک ابتدا فرار میکنه بعد صاحب ماشین میآید که خود را به عنوان راننده جا بزنه که پلیس میفهمه بعد پلیس میگه چون گواهینامه نداره ماشین باید بره پارکینگ یا با هم سازش کنید و من را مجبور میکنه که مبلغ 1 میلیون باضافه کارت و بیمه نامه را بگیرم و بابت کروکی رضایت بدهم تا فردای آن شب که برویم پیش صافکاری که من میگویم و ماشین را درست کنیم ومتاسفانه من دلم به حال آن راننده میسوزه و قبول میکنم حالا طرف زده زیر حرفش و میگه بیا خاک سفید ماشینتو درست کنم ماشین من حدودا 4 میلیون غیر از افت ماشین خرج داره تو را به خدا کمکم کنید من با ماشین کار میکنم .
   الان فقط کارت و بیمه نامه کامیون دست منه چکار کنم
   با تشکر فراوان......

  • سایت بسیار خوبی دارید

  • با سلام . شخصی با موتور تصادف میکند و منجر به فوت میشود و مقصر هم هست بیمه ندارد هیچگونه مال و اموال ندارد وضعیت خسارت و دیه طرف مقابل چگونه باید پرداخت شود

  • سلام میخواستم بدونم اگه حق تقدم با من بوده باشه و بزنم بغل یه ماشین که مستقیم میرفته البته سرعتم داشتم مقصر من میشم یا اوشون

  • سلام و درود من نویسنده هستم برای نوشتن رمانم یک سری سوال داشتم لطفا جواب بدید.آقایی با ماشین به خانمی می زنه و بعد می رسوندش بیمارستان خانم حافظه اش و از دست می ده و نمی دتونه هویتش رو شناسایی کنه تکلیف اون آقا چیه؟تکلیف خانم مصدوم چیه؟

  • باسلام .من تصادفی داشتم که در اون تصادف مقصر شناخته شدم و طرف مقابل زیر غوزک پای چپ 4 تا بخیه خورد . حالا چون بیمه ندارم خسارت طرف مقابل چقدر میشه

  • باسلام. من راننده کامیون هستم یه موتوری تو خاکی کنار دروازه کوچه مون اومد زد به چرخ جلو ی لاستیک سمت راست وموتور قسمت چپ موتور اسیب دیده با داشتن مدرک عکس از صحنه تصادف که بودن ماشین کاملا در خاکی به نظر شما مقصر کیه؟؟؟؟؟البته موتور از سمت راست ماشین پشت سر کامیون سبقت به راست گرفته و راننده پراید هم شاهدت داده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام ما با نیسان به دوتا ماشین که وسط جاده ایست کامل کرده بودن زدیم اما نمیدونیم کروکی یا خسارتش چجوریه... احتمال داره که این دوتا ماشین از قبل باهم برخورد کرده باشن؟یا فاصله ماشین ها باهمدیگه رعایت نشده بود که 2تا ماشین
   اینجوری بهم خوردن؟

  • امروز تصادف کردیم طرف مقابل فرار کرد شمارشوبرداشتیم الان چه باید بکنیم

  • فقط یه جمله : آئین نامه راهنمائی و رانندگی مشکل داره. در تصادفی که چند روز پیش داشتم . خودروئی با سرعت 90 کیلومتر به ماشین کناری من زد و با اینکه 3 متر فاصله داشتیم ، ماشین دوم به ماشین من برخورد کرد ، جالب اینجاست که بنده مقصر تصادف خودرو ضربه خورده از عقب ، از سمت جلو شدم. در صورتی که خود افسر راهنمائی و رانندگی گفتند من میدونم مقصر شما نیستی ولی آئین نامه میگه مقصر شمائی. حالا چون یه نفر با سرعت 90 داخل شهر زده به یه ماشین دیگه و اون ماشین به ماشین من در حالت ایست کامل برخورد کرده بنده باید هم هزینه ماشین خودم رو بدم و هم هزینه ماشینی که به ماشین من برخورد کرده. جالب اینجاست وقتی میگم به نظر شما اعتراض دارم ، میگن ماشینها باید برن پارکینگ . میگم باشه ، بعد میگه باید 400 هزارتومان هزینه کارشناسی بدید. مگه کارشناس چیکار میکنه ؟..............

  • سلام .ببخشید من 4روز پیش از پشت با موتور به یه ماشین زدم تو اتوبان همت .
   خود راننده قبول داره مقصره دستم شکسته و دنبال کارام بودم میخواسم ببینم باید چکار کنم

  • با سلام مي خوام تصادف مو شرح بدم. من با يك پرشیا از خیابان فرعی به اصلی وارد می شدم که خودرویه خیابان اصلی به من اجازه رفتن داد من که لاین رفت و خارج شدم و به لاین خودم رسیدم یک سمند که در حال سبقت غیر مجاز بود با من شاخ به شاخ شد من و مقصر اعلام کرد به نظرتون درسته یا من باید درخواست تجدید نظر کنم چون من هر چی فکر می کنم من خلاف نکردم سبقت غیر مجاز سمند باعس تصادفه

  • من یک سال پیش تصادف کردم ،یک پسر محصل بود اجازه دادم به بازداشتگاه نرود، و پدر اون پسر قول شفایی داد که هزینه ی بیمارستان را بدهد اما بعد از چند ماه میگه که پول ندارم ، پرونده پزشک قانونی هم گرفتیم، اگه بریم دادگاه قاضی به سود ما رای می ده؟

  • چند روز پیش با یه موتور سیکلت تصادف کردم خیابان سه لاین و یکطرفه بود من با پراید لاین سه سمت جدول میرفتم از اینه بغل سمت راست نگاه کردم موتورسوار تو اینه دیدم که با یک متر انحراف به چپ فرمان چپ راننده موتور به گلگیر عقب سمت راست برخورد کرد و تعادلش بهم خورد و موتور سوار به زمین خورد پراید مقصره یا موتور سوار

  • سلام من امروز با یه موتوری تصادف کردم ولی اون‌به افسر نذاشت زنگ بزنم ولی حالا میگه باید خسارت موتورمو بدی و اگه ندی میرم شکایت میکنم ولی مامور و افسر نیومد سر تصادف لطفا راهنماییم‌کنین که اون میتونه شکایت کنه یا نه؟

  • سلام ماشين من پارك بوده يكي زده بهش پليس اومد كروكي كشيد رفت طرف بيمه داشت كپن بيمه هم گرفتم ازش اما ماشين خودم ٧ماه هست كه بيمش تموم شده
   ميتونم از بيمه خسارت بگيرم يا بايد ماشينمو بيمه كنم قبلش؟ يا كلا نميتونم خسارت بگيرم؟ ماشينم ٥تومن خسارت ديده توروخدا راهنمايي كنيد

  • سلام

   ایین نامه تصادفات راهنمایی و رانندگی که کارشناس های راهنمایی رلانندگی دارن رو میخواستم ممنون میشم اگه دارین برام بفرستین

  • سلام وقتتون بخیر
   من سرباز وظیفه راهنمایی رانندگی هستم.هفته پیش تصادفی در حین خدمت داشتم ک منجبر به شکستگی نازک نی پای راستم شد.کروکی تصادف هم به قرارگاه بردم و رسیدگی میکنن.خواستم بدونم برای گرفتن دیه از ماشین مقصر باید شکایت کنم؟یا همون کروکی اینایی که به قرارگاه دادم همه چیزو حل میکنه؟

   پاسخ ها

   • ؟؟؟؟

    چون تصادف جرحی بود خودشون میفرستن دادگاه

  • سلام . یه تصادفی امروز تو اوج ترافیک داشتم . با یه پراید سپر به سپر شدم . دادو فریاد راه انداخت منم سره چهارراه پلیس و صدا زدم . به علت ترافیک پلیس کارت ماشینمو گرفت . من هم یه کم صبر کردم بعد رفتم . کارت دست پلیس من باید چه اقدامی کنم؟

  • با سلام و احترام. حدود 10 روز پیش داشتم از فرعی میومدم به خیابان اصلی که متاسفانه به علت نقص فنی خودروام و عمل نکردن صحیح ترمز خودرو با یک موتورسوار که با سرعت بالا در خیابان اصلی در حال حرکت بود برخورد کوچکی داشتم. خوشبختانه موتورسوار آسیب جرحی ندید و موتورش نیز آسیب زیادی ندید. سر صحنه موتورسوار کارت ملی ام را گرفت و گفت شب بیا که باهم صحبت کنیم.من نیز شب رفتم و کارتم را از ایشان پس گرفتم و رضایت شفاهی از ایشان گرفتم. قابل ذکر است که سر صحنه به پلیس زنگ نزدیم چون واقعا تصادف کوچکی بود .بعد از گذشت 10 روز ایشان هرروز با من تماس میگیره و تهدید به شکایت و خوابوندن خودروی بنده میکنه .به نظرتون باید چیکار کنم؟

   پاسخ ها

   • ؟؟؟؟

    نه خیالت راحت

  • سلام و خسته نباشيد خدمت شما
   من امروز بايه خانمى که از کوچه داشت ميومد تو خيابان اصلى تصادف کردم و زد به ماشينم ولى متاسفانه تو اون شلوغى دررفت...البته من شماره پلاکشو برداشتم ولى ناقصه و 2رقمه اخرش يادم نيست ...لطفا امکان داره منو راهنمايى کنيد مى تونم با همين شماره پلاک پيداش کنم؟؟

   پاسخ ها

   • ؟؟؟؟

    خیر معمولا نمیشه مگر اینکه مطمٔن باشی مثلا حتما نمرهتهران بوده بتونی استعلام بگیری تازه اگرم داشته باشی خسارتت کمه بیگیر نشو چون یکم دوندگی داره ‍

  • 110شماذه ماشین رو استعلام میکنه که ماشین درحال حاضر در چه وضعیتی هست
   مثلا به سرقت رفته یا تو کدوم پارکینگه یا ... ؟
   سوال کننده از 110 مالک باشه یا نباشه فرق میکنه ؟

  • با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و متشکر از سایت خوبتون
   من در برج 10 سال 94 با موتور تو خیابان بودم که متاسفانه خانمی در رو باز کرد و به صورت من برخورد کرد و صورتم دچار اسیب شد
   حالا برایم 3 درصد دیه بریده اند و من تمام مراحل قانونی رو طی کردم و الان کارم به اجرای احکام رسیده, اجرای احکام گفته باید طرف مقابل بیاد و نامه بیمه را به او بدهیم اما طرف مقابلی که باهاش تصادف کردم نه جواب تلفنم را میدهد نه حاضر است به شورای اجرای احکام بیاد حالا میخوام بدونم من با این شرایط چه جوری میتونم دیه خودم رو از بیمه بگیرم
   ممنون میشم اگه جواب سوالم رو بدید

  • سلام, یک ماه پیش تصادف کردم, طرفم مقصر بود, بیمه هم نمیاد, از راهنمایی رانندگی برگه گرفتم که تصادف گزارش شده بود , حالا حل اختلاف ببرم برگه گزارشو, نامه میدن برایه بیمه؟؟ یا باید صبر کنم تا اون طرف مقصرم بیاد حل اختلاف؟؟

  • سلام
   خودرویی از فرعی ب قصد گردش ب چپ ب خیابان 17متری وارد شده خودروی از سمت چپ ب صورت لایی خواسته رد کنه
   هر دو سمت شاگرد برخورد داشته
   مقصر کیست؟:

  • سلام من راننده تاکسی هستم دو روز پیش تصادف کردم طرف مقابل مقصر شناخته شد به بیمه شخص ثالث کوثر مراجعه کردیم پس از تکمیل پرونده بیمه اذعان داره که برو ماشینت درست کن بعد بیا پول بگیر آیا چنین ادعایی قانونیه

  • من سه روزپیش توو کوچه پارک بودم که یه ۲۰۶که میخواست رد کنه ماشینم رو مالوند در حد یه. غری کوچیک (ماشینم سمند صفر) طرف لول قبول کرد اما حالا زده. زیرش ،می خوام ازش شکایت کنم نتیجه داره ؟

  • باسلام،برادرم در بزرگراه پرند ساعت چهار صبح از روی پلی به ارتفاع سه متر سقوط کرده ،با توجه به گزارش کارشناس مبنی بر اینکه پل نه چراغ داشته نه گارد محافظ اداره راه را 50 درصد مقصر دانسته خوستم بدانیم نظریه ی کارشناسی تاچنددرصد می تواند مقصر بداند.با تشکر

  • با سلام، پدر من با يك پرايد كه داشت دنده عقب مي اومد تصادف كرده موقعي كه افسر اومده كروكي بكشه زيربار نرفته و ميگه من دنده عقب نمي اومدم پليس مدارك هر دو رو گرفته و گفته فردا بيايد راهنمايي رانندگي تا كارشناس مقصر رو تشخيص بده
   بنظرتون كارشناس درست تشخيص ميده و اون خانم رو مقصر ميدونه يا برعكس؟
   و اينكه اون مامور كه كروكي رو ميكشه خودش نميتونسته تشخيص بده!!؟؟

  • با سلام، پدر من با يك پرايد كه داشت دنده عقب مي اومد تصادف كرده موقعي كه افسر اومده كروكي بكشه زيربار نرفته و ميگه من دنده عقب نمي اومدم پليس مدارك هر دو رو گرفته و گفته فردا بيايد راهنمايي رانندگي تا كارشناس مقصر رو تشخيص بده
   بنظرتون كارشناس درست تشخيص ميده و اون خانم رو مقصر ميدونه يا برعكس؟
   و اينكه اون مامور كه كروكي رو ميكشه خودش نميتونسته تشخيص بده!!؟؟

  • من ديروز تصادف كردم كسي كه بهش زدم حامله بود اورژانس اومد بردن بيمارستان بايد برم دادسرا ايا سند بايد ببرم ؟! ميشه كمكم كنيد

  • با سلام چندی پیش یه تصادف داشتم یه موتوری به من برخورد کردن ولی مقصر بودم هم ماشین خودم و هم موتور توقیف شده .من ماشین را ازاد کردم ولی طرف مقابل هنوز اقدامی نکرده هزینه آزادی و تعمیر موتور با فرد مقصر هست یا کسی که اسیب دیده .تصادف جرحی بوده و از بیمه ثالث استفاده کردم آیا بیمه هزینه موتور کسی که زیان دیده را پرداخت میکند یا خیر
   با تشکر منتظر جواب

  • سلام
   چند روز پش تصادف کردیم.زنگ زدیم افسر اومد.طرف مقصر شد.کوپنشو به ما داد.ولی الان نمیاد بیمه طرف.افسرم کروکی نکشید.حالا بیمه میگه در صورتی خسارت میدیم که ماشین طرفم باشه.رفتم بیمه گفتم طرف ماشین نمیاره گفت اون افسرو پیدا کن بگو کروکی بکشه.
   به نظر شما برم پیش افسره کروکی میکشه؟؟؟

  • من چند روز پیشتصادف کردم و مقصر بودم...و خسارتماشین طرف رو هم بیمه داد...و طرف از من هزینه افت ماشین خواست ب مبلغ 2میلیون و 500تومان..و من پرداخت کردم...ماین طرف پراید مدل 89بود...ایا هزینه افت که پرداخت نمودم درسته یا زیاد دادم..خسارت ماشینش سه میلیون شده بود..ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام میخواستم بدون برای خسارت فوتی اگر وسیله نقلیه بیمه باشه ولی گواهینامه نداشته باشه چطور میشه.الان بیمه نامه زده و گفته ما 50 درصد رو بدیم شما 50 درصد دیگه رو به کسی که مقصر فوت بوده میبخشید یا نه که ما گفتیم نه . و قرار شد که نامه بزنن .میخوام بدونم نتیجه چی میشه

  • سلام هزینه پارکینگ و جرثقیل به عهده ی مقصر هست؟یا خود زیان دیده باید پرداخت کنه؟لطفا جواب بدید مهمه

   پاسخ ها

   • ابراهیم

    سلام هزینه پارکینگ وجرثقیل بهعهده مقصر است یا زیان دیده

  • سلام تصادف کردم مقصرنبودم کارت من دست مقصره وکارتو کپن بیمه اش دست من بیمه نمیادادرس کسیکه کارت بنامشه اشتباهه لطف کنیدبگیددادگاه چقدرهزینه داره وباید چه مراحلی طی بشه ممنون

  • سلام من با موتور تصادف کرده ام و مقسر 100%طرف مقابل است و من ساق پام پاره شد و عمل کردن برای شکایت هم مدارک موتور را خواست اما موتور بیمه ندارد و سند و کارت موتور هم گم شده اما موتور سرقتی نیست فقط مدارکش گم شده اگه شکایت کنم مدارک نباشد چ می شود خواهشا کم کنید ممنون

  • اصلادر مواردی که تصادف کردید و دیدی خرج بالای ۲۰۰ تومنه,بدون تعارف زنگ بزنید افسر

   اصلا به دردسرش نمیارزه

   تازه اگه صافکار بهتون ۲۰۰ قیمت بدع,بیمه ۵۰۰ میده بهت.

   من ۷۰۰ از بیمه گرفتم,بردم صافکار با ۲۳۰ تومن درست کرد تازه وسطه تهران که گوش میبرن و گرون میگیرن

  • با سلام.
   در خیابان دو طرفه پژو پارس انحراف به چپ کرده و از نصف سپر شاخ به شاخ به ماشین من زد. زنگ زدیم افسر آمد و من را مقصر دانست اما من قبول نکردم و روز بعد اسر دوم که درجه اش از افسر اول بالاتر بود پژو پارس را مقصر دانست اما طرف مقابل قبول نکرد و روز سوم هر دو افسر با هم امدند و پنجاه پنجاه زدند. حالا من اعتراض دارم اما افسر از دادن کروکی طفره میرود. ایا من مقصرم. و چی کار کنم؟ اعتراض بزنم؟

  • سلام
   من در تاریخ 94/08/11 با ماشین با یه موتور تصادف کردم و من مقصرم . الان بعد از یک سال پرونده به مرحله ای رسیده که میخوام دیه بدم . سوال اینه که چه طور باید کپن بیمه رو بدم ؟
   باید کپن رو بدم به دادگاه، دادگاه دیه رو از بیمه بگیره بعد بده به شخص زیان دیده که حتما یه مدتی طول میکشه یعنی بعد از چند ماه بعد از اینکه کپن رو من دادم به داگاه و شخص پول رو از دادگاه گرفت برا من رضایت بده؟
   یا باید تو دادگاه کپن رو بدم به خود فرد و همون لحظه رضایت بده ؟
   سوال بعدی : بعضی افراد هستن که بعد از مثلا یک سال بعد از اینکه رضایت دادن دوباره میرن شورای حل اختلاف و ادعای میکنن که خرج ایاب و ذهاب و.... غیره رو میخوان درباره این باید چیکار کنم ؟
   با تشکر

   پاسخ ها

   • حسین005

    سلام نه داداش کوپن رو بیمه ازت میگیره خودشون خسارت رو پرداخت میکنن

  • سلام خسته نباشید. ببخشید در صورتی که تصادف کنیم و طرف مقابل مقصر باشه و فرار کنه چیکار باید بکنیم؟

   پاسخ ها

   • آرش

    باید افسر بیاد و کروکی بکشه و پلاک متواری رو اعلام کنی بعد باگزارش پلیس به شورای حل اختلاف مراجعه کنی .

   • حسین005

    بگرد ببین تو اون محلی که تصادف کردی دوربینی چیزی بوده که صحنه تصادف رو ظبط کرده باشه یا نه... واسه تصادفات اینجوری حتما کروکی پلیس لازمه

  • سلام
   من با یه ماشین سمند تاکسی تصادف کردم , تصادف من برا اثر شن های که شهرداری ریخته بود اتفاق افتاد که باعث سر خوردن ماشین شد و سمند به ماشین من زد حالا راننده سمند از من افت قیمت ماشین میخواد گفته شکایت میکند به نظر شما چه اتفاقی میوفتد اگر شکایت کند . با تشکر

   پاسخ ها

   • حسین005

    به هیچ وجه پیش خودتونی پولی بهش ندید بگید بره شکایت کنه که اینکارا روند قانونی خودش رو طی کنه که خودش کلی دوندگی داره طرف اصلا بیخیالش میشه

  • من تو بزرگاه تو لاین وسط بودم از چپ ماشین پراید یهویی گردش به راست کرد و منو به طرفه ماشینی که کنارم بود برخود کردم و بطرف گاردلیر هاا برخورد کردم افسر اومد میگه اوی که گردش به راست کرده مقره اما ه طرفه راننده اونطرف که به گاردلیر برخورد کرده از جیب خودتون میدین این انصافه و در زمن اون ماشینی که من برخورد کردم باهاش اون ادم بی انصافیه میگه صافکار خودم باید درس کنه به هیچ صافکاری اعتماد ندارم حالا جریان چی میشه ایا این انصافه

  • با اینکه تصور صحنه تصادفت یکم سخت بود اما اینو بدون که هرکسی نسبت به یه چیزی مقصره...راننده پراید که گردش به راست کرد نسبت به شما مقصره/شما هم نسبت اون راننده ای که زدنیش تو گاردیل مقصرید/اون طرفی هم که خورده تو گاردیل اگه به گاردریل صدمه زده باشه باید خسارت گاردریلو بده... حالا از بیمتون یا جیبتون باید خسارت شخص سوم رو بدید...در مورد صافکارم تا اونجایی که من دیدم طرف مقصر تعیین میکنه نه زیان دیده...اگه دیدی زیر بار نرفت ببرش صافکار خودش بعد ببر چند تا صافکار (با انصاف) دیگه هم نشونش بده یه میانگین قیمتی بهش بده...چون طرف مثلا 100 تومن از شما میگیره میره ماشینشو با 50 درست میکنه 50 تومن دیگشم میزاره تو جیبش مثه خان میگرده تازه کلی هم به ریشتون میخنده :)
   در ضمن اگه خسارتت کمتر از 150 _200تومنه از بیمت استفاده نکن
   سوالی داشتی در خدمتم یا حق

  • یه پندی هم که من از تصادفم گرفتم اینه که سرتون رو بریدن هم ماشنتون رو به تعمیرگاه بیمه ندید که ماشینتون رو کلی میخوابونن

  • چند تا موضوع مهم بعد تصادف
   1: خونسردی خودتون رو حفظ کنید نپرید بیرون بحث و جدال راه بندازید و طرفو به زور مقصر کنید که بی فایدست حرف فقط حرف افسر
   2: اول ببنید کسی مجروح شده یا نه بعد به 110+115 زنگ بزنید و گزارش بدید
   3: از صحنه تصادف عکس و فیلم دقیق بگیرید همچنین از نقاط آسیب دیده ماشین خودتون و طرف مقابل(پلاک هاتون مشخص باشن)
   4: به اون افسری که که میاد سر صحنه تصادف تمام نقاطی که ماشینتون ضربه دیده رو نشونش بدید که تو کروکی قید کنه یه وقت تو بیمه به مشکل نخورید
   5: اگه دیدید وضع ماشینتون خرابه باید بره پارکینگ تا افسر نیو اومده هرچی وسایل قیمتی دارید از جمله سیستم صوتی بوق و ... رو از رو ماشین باز کنید...پارکینگ دار ها انسان هستند و انسان هم جایزالخطاست...
   5:بعد که افسر اومد مقصر معلوم شد 50 تومن جریمش میکنه اگ خسارت کم باشه که کارت هاتون رو جا به جا میکنه ولی اگه خدایی ناکرده جرحی یا فوتی باشه میگه فردا جفتتون برید پیشش براتون کروکی بکشه
   6:کروکی که گرفتید اگه تصادف جرحی یا فوتی باشه باید برید کلانتری تشکیل پرونده بدید و... که داستان داره اگه نه که ماشین زیان دیده رو میبرید دم بیمه مقصر کارشناس بیمه میاد تعیین خسارت میکنه( آه و ناله بیشتر میزان خسارت بیشتر)
   7: کارشناس بیمه از نقاط اسیب دیده عکس میگیره همه جاهای که ضریه دیده رو نشونش میدید که این برمیگرده به گزینه 4 که اگه تو کروکی نباشه بیمه زیر بار نمیره
   8:بعد بیمه دوتا راه جلو راهتون میزاره پول میگیرید خودتون درست میکنید یا بره تعمیرگاه بیمه که من گزینه دوم رو انتخاب کردم الان 2 هفتست که ماشینم خوابیده تعمیرگاه بیمه خیلی الاف میشید
   گزینه اولم دردسر های خودشو داره چون ممکنه خرجتون بیشتر بشه بازم بیمه زیر بار نمیره
   موفق باشید

  • با سلام خدمت شما سروران گرامی
   اینجانب در تاریخ دوم فروردین سال 95 که راننده یک دستگاه پراید به همراه همسرم و فرزندم راهی مسافرت بودیم که با یک پژو که انحراف به چپ کرد تصادف کردیمبه صورت تقریبا شاخ به شاخ ودر همان موقع پراید پشت سر من با کشیدن خط ترمزی به طول 13 متر با عقب من برخورد کرد و بنده و همسرم که جلو ماشین نشسته بودیم به سختی مجروح شدیم و فرزندم که پشت سر من بود با شکستگی دست مواجه شد. اینجانب بنا به اضحارات راننده پراید پشت سر من که از اقوام بودند رضایت دادم و ایشون ماشینش را آزاد کرد که بعدا متوجه شدم که خسارات وارده از ایشون به ماشین بنده طبق گفته های خودش نبوده و خسارت بیشتری وارد کرده و دیگر اینکه من رضایت داده ام.اکنون من و همسرم در حال انجام پزشک قانونی هستیم.ضمنا راننده پژو هزینه پارکینگ و حتی جریمه تعهدات مالی بیمه را نپذیرفت و گفت من ندارم وخودم متقبل شدم که کارم زودتر انجام بگیرد فقط به خاطر مسافت زیاد دو استان .و حتی ایشون یک تماس در این 10 ماه انجام نداده تا حال من را جویا شود.
   کروکی تصادف به این شرح بود :علت تامه تصادف را بی احتیاطی از جانب راننده سواری پژو 405 به علت انحراف به چپ نسبت به سواری پراید بنده ونقض ماده 125 آیین نامه راهور که خسارت وارده به پراید من از ناحیه جلوبندی و گلگیر ودرب راننده از ناحیه پژو بوده است و همچنین بی احتیاطی از جانب راننده سواری پراید که پشت سر من بود به علت عدم رعایت فاصله طولی نسبت به خسارت وارده به گلگیر عقب سمت چپ و درب عقب سمت چپ و چراق سواری پراید بنده مقصر میباشد.
   جراحات وارده به من که کلا پای چپم از سه ناحیه شکسته و خورد شده که از پلاتین استفاده شده و اینکه کف پام حس نداره و غیره دست همسرم که شکسته و پلاتین شده و غیره
   و اما سوالات بنده از این ماجرای تصادف:
   1-الان در حال پزشک قانونی هستم اقدامات و مراحل بعدی من به ترتیب بعد از پزشک قانونی؟
   2-نظر به کروکی گفته شده دیه من از ناحیه پژو حساب میشود یا اینکه پراید پشت سر من که رضایت دادم دخیل هستند؟
   3- اگر پراید پشت سر دخیل باشند چه اقدام مفیدی میتوانم انجام دهم؟
   4-اگر از پژو رضایت نداشته باشم ایا پرونده باز هم اجرا میشود و من به دیه خودم میرسم.؟
   5- طول درمان تا چه موقعی باید انجام پذیرد و آیا در دیه تاثیر دارد.؟
   6- کلا این جریانات چقدر زمان میبرد.؟
   7- الان که من 10 ماه است خانه نشین شده ام و بیشتر از این هم طول میکشد چه کسی جوابگوی مخارج من و خانواده ام می باشند.؟
   8- ایا با ارایه فاکتور مخارجم دستم به جایی بند هست ؟
   9- اگر خودم مایل به ادامه پزشک قانونی نباشم به خاطر روند زودتر پرونده چطور میشود.؟
   10- ممنون میشوم این بنده حقیر را راهنمایی کنید چون روزگار سختی را از همه لحاظ دارم میکشم.؟

  • کارشناس بیمه ... مبلغ خسارت را زیر سه میلیون نوشته است در صورتیکه تعمیرگاه بیشتر از سه میلیون درخواست کرده .چطور از کارشناس بیمه شکایت کنم

  • هزیته جرثقیل و پارکینگ با مقصر است یا شخص اسیب دیده ؟؟؟

   پاسخ ها

   • حسین

    هزینه پارکینگ به عهده صاحب ماشینه
    اگه دیگ شخص مقصر لوتی گری بکنه مال زیان دیده رو پرداخت کنه...
    که ناگفته نماند دوران قیصر تموم شده مرد دیدی قاب بگیر