۸۵۹۲۶۶
۱۱ نظر
۵۰۳۴
۱۱ نظر
۵۰۳۴

تنها راه متوقف کردن حسادت و نفرت در زندگی

مهم نیست که چه کسی هستید، یا در تلاش برای ایجاد چه اثر مثبتی در جهان می‌باشید، با این حال حسادت و نفرت همیشه وجود خواهند داشت. هیچ کس از حسادت و نفرت از جانب دیگران معاف نیست، همه ما در طول زندگی قربانی بی رحمی آن هستیم.

برترین ها - ترجمه از یگانه سهرابی: وقتی در مورد حسادت و نفرت فکر می‌کنم آهنگ‌های زیادی به ذهن من می‌رسند. آهنگ‌هایی که به طرز پر نشاطی با حسادت و نفرت روبرو می‌شوند. به سادگی خودت را از آن خلاص کن! با این حال، به این آسانی هم نمی‌توان از دست حسادت و نفرت خلاص شد.

همه ما معمولا از نظرات منفی کمی ناراحت می‌شویم، حتی وقتی فرد را به خوبی نمی‌شناسیم. هر کسی در زندگی با افراد حسود و نفرت انگیز برخورد می‌کند. حتی مادر ترزا نیز از انتقادات و نفرت پراکنی‌ها در امان نبود. مهم نیست که چه کسی هستید، یا در تلاش برای ایجاد چه اثر مثبتی در جهان می‌باشید، با این حال حسادت و نفرت همیشه وجود خواهند داشت. هیچ کس از حسادت و نفرت از جانب دیگران معاف نیست، همه ما در طول زندگی قربانی بی رحمی آن هستیم.

تازه ماجرا هنگامی دردناک‌تر می‌شود که یک دوست که حسادت و نفرت در او موج می‌زند، داشته باشید؛ زیرا اعمال و رفتار احساسی یک شخص حسود، مهربانانه و از روی علاقه نیست. هنگامی که احساساتی مانند حسادت و نفرت از یک دوست یا معشوق سر می‌زند، ما را بیشتر آزار می‌دهد. با این حال، شما باید درک کنید که حسادت و نفرت آن‌ها به علت مسائل اساسی خودشان است و تقصیر شما نیست.

تنها راه متوقف کردن حسادت و نفرت در زندگی

حسادت و نفرت اغلب ریشه در احساس بی کفایتی دارد

فرد چیزی را در شما یا شخص دیگری می‌بیند که موجب می‌شود احساس کند که خودش به این خوبی نیست. این می‌تواند واقعی یا موهوم باشد، اما احساس بی کفایتی در افکار یا اعمال منفی فرد جلوه می‌کند. حسادت و نفرت به عنوان یک واکنش یا راه حل برای آن احساسات بی کفایتی ظاهر می‌شود. به عنوان مثال، یک زن ممکن است نسبت به دوستش که درآمد بیشتر، ماشین خوب و لباس مارک دارد، احساس حسادت و نفرت پیدا کند. به جای این که از موفقیت دوستش خوشحال باشد، این زن احساس می‌کند که درآمد، اتومبیل و لباسش نسبت به او ناکافی است. او ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشد، زیرا موفقیت او حتی به اندازه دوستش هم نیست درحالی که هم زمان و در یک مقطع فارغ التحصیل شده اند.

حتی اگر دوست حسود پول بیشتر یا ماشین و لباس بهتر به دست بیاورد، دوست جدیدی پیدا خواهد کرد که باز نسبت به او حسادت کند یا در مورد چیز دیگری از دوست قدیمی اش احساس حسادت و نفرت پیدا می‌کند؛ زیرا حس بی کفایتی مانند یک نیروی محرکه است. یادتان باشد که حسادت و نفرت یک نیروی قدرتمند است.

با این حال راه‌هایی برای مدیریت احساس حسادت و نفرت وجود دارند که می‌توانند به خلع سلاح فرد حسود کمک کنند و مانع از آن می‌شوند که در معرض نظرات و رفتار‌های حسودانه قرار گیرید. هیچ ابزار واحدی برای رسیدگی به تمام مشکلات ناشی از حسادت و نفرت وجود ندارد. هر وضعیت منحصر به فرد است و باید براساس آن اقدام مناسب صورت پذیرد. در ادامه چند نکته درباره چگونگی برخورد با حسادت و نفرت بیان شده است.

حذف، حذف، حذف

دوران رسانه‌های اجتماعی باعث شده است که مردم در پشت کامپیوتر خود پنهان شوند تا نسبت به افرادی که می‌شناسند و یا حتی نمی‌شناسند نفرت پراکنی کنند و آسیب برسانند. بسیاری از این توهین‌ها برآمده از حسادت و نفرت شخصی هستند که ریشه در احساس بی کفایتی یا نارضایتی از زندگی خودشان دارد. آن‌ها به رسانه‌های اجتماعی می‌روند و به این ترتیب یک پلت فرم محافظ دارند که تحت آن می‌تواند به دیگران توهین کنند.

قدرتی در دکمه حذف نهفته است. اگر کسی در مورد صفحه شخصی یا تالار گفتگو شما چیزی منفی درباره تان گفت، نظراتشان را حذف کنید. اگر رفتار آن‌ها همچنان ادامه داشت، در این صورت فرد را از لیست دوستان خود خارج یا او را مسدود کنید. اگر شما توانایی حذف نظرات آن‌ها را ندارید، پس فرد را مسدود کنید؛ بنابراین شما مجبور نیستید خود را در معرض نظرات او قرار دهید. آن‌ها دیگر نمی‌توانند شما را در تالار گفتگو آنلاین ببینند، پس باید نظرات و انتقاد‌های پر از حسادت خود را نسبت به شخص دیگری ابراز کنند.

شما مجبور به تحمل قلدر‌های آنلاین نیستید. آن‌ها را حذف کنید تا بعدا در معرض حسادت و نفرت ناشی از حس نا امنی بعضی دیگر قرار نگیرید. این به خصوص زمانی مفید است که فرد مورد نظر با شما رابطه‌ای ندارد، یا تنها در حد یک آشنایی ساده است. اگر فردی در زندگی شماست که شما احساس می‌کنید نمی‌توانید او را در رسانه‌های اجتماعی مسدود کنید، باید با او در مورد این مسئله صحبت کنید.

مشکل را به صورت رو در رو بیان کنید

گاهی اوقات شما نمی‌توانید نظرات شخصی فرد حسود را حذف یا از آن اجتناب کنید. هرچه سعی می‌کنید با تغییر موضوع، فرد حسود را خلع سلاح کنید، باز هم او به کارش ادامه می‌دهد. در این شرایط، بهترین گزینه این است که با آن‌ها درباره آنچه در نظر دارید صحبت کنید.

هنگامی که شما عصبانی هستید، مانند زمانی که درگیری یا جدال ناشی از حسادت اتفاق افتاده است، به آن‌ها نزدیک نشوید. زمانی که می‌توانید کاملا آرام و منطقی باشید و می‌دانید که چه چیزی می‌خواهید بگویید با آن‌ها صحبت کنید. پیش از این که به شخص مورد نظر مراجعه کنید، نظرات خود را آماده کنید، بنابراین بر موضوع صحبت خود اشراف دارید و در مورد واکنش‌های احتمالی آن‌ها فکر کرده اید. همان طور که دوست دارید دیگران با شما صحبت کنند، با آن‌ها صحبت کنید؛ با مهربانی و همدلی.

به عنوان مثال، همکار شما همواره از اشتباهات شما در مقابل رئیس تان صحبت می‌کند در این صورت اگر به سراغ همکارتان بروید و بگویید: «چرا جلوی رئیس به من حمله می‌کنی؟» احتمالا واکنش مناسبی دریافت نخواهید کرد. نزدیک شدن به شخص آن هم به طور ناگهانی و بی ادبانه، احتمالا موجب واکنش دفاعی وی خواهد شد که مشابه رفتار خود شما خواهد بود.

در عوض یک رویکرد مهربان‌تر را انتخاب کنید، در این صورت احتمال بیشتری برای دریافت پاسخ مثبت خواهید داشت و طرف مقابل متوجه منشا ماجرا می‌شود و حس شما را بهتر درک می‌کند. در این مثال می‌توانید بگویید: «وقتی از اشتباهاتم جلوی رئیس صحبت می‌کنی، حس بدی پیدا می‌کنم که البته روی روابط کاری مان اثر منفی می‌گذارد؛ هرچند من دوست دارم رابطه ما مثبت باشد.»

طرح رو در روی مسئله حسادت و نفرت مخصوصا وقتی طرف مقابلتان اعضای خانواده یا دوست صمیمی شما هستند، اهمیت زیادی پیدا می‌کند. شما تمایل به تقویت این روابط دارید پس اجازه دهید او بداند که به خاطر چه مسئله‌ای می‌خواهید با وی صحبت کنید.

به خاطر داشته باشید که این مشکل آن هاست نه شما

هنگامی که به طرز ناجوانمردانه‌ای از روی حسادت و نفرت مورد برخورد شخصی قرار می‌گیرید، یک گام به عقب بروید و مکث کنید. به خودتان یادآوری کنید که این شما نیستید که مشکل دارد، بلکه مشکل از آن هاست. مشکلات و مسائل مربوط به آن‌ها موجب شده که آن‌ها این طور عمل کنند. خودتان را ناراحت نکنید. البته گفتنش از انجام دادنش راحت‌تر است. با این حال، اگر شما مکث کنید و تحلیل کنید که چرا آن‌ها ممکن است حسادت کنند، می‌توانید انگیزه‌های احتمالی که موجب بروز این رفتارشان می‌شود را درک کنید، که باعث می‌شود این شرایط را آسان‌تر هضم کنید.

تنها راه متوقف کردن حسادت و نفرت در زندگی

به عنوان مثال اگر یکی از اقوام تان به سفر‌های خانوادگی شما حسادت می‌ورزد و نظر ناشایستی درباره هزینه سفرتان می‌دهد، می‌توانید علت این رفتار او را در وضعیت زندگی او بجویید. شوهرش از کار برکنار شده است و در حال حاضر قادر به انجام سفر نیستند. حسادت او ناشی از ناراحتی خودش به خاطر عدم توانایی شان برای سفر رفتن است. دانستن این که احساس حسادت و نفرت او واقعا در غم و اندوه او ریشه داشته و هیچ تنفر واقعی نسبت به شما ندارد، باعث می‌شود با شرایط زندگی او همدلی کنید. واکنش شما می‌تواند حتی بهتر حس همدلی را به او منتقل کند.

شاید شما متوجه شوید که نباید در مورد سفرتان در مقابل او صحبت کنید، زیرا هم اکنون این موضوع به منزله یک محرک برای اوست. زندگی تغییر می‌کند و روزی ممکن است آن‌ها به زودی از تعطیلات استفاده کنند. هنگامی که او می‌آید تا در مورد تعطیلاتش با شما صحبت کند بزرگوارانه، به او گوش دهید. در مواقع لازم پاسخ‌های مثبت به او دهید، در مورد سفرهایتان حرفی نزنید، مگر این که از شما در مورد آن سوال کند.

داشتن شخصیتی بزرگوار هرگز آسان نیست، اما با تمرین در شما نهادینه می‌شود. آنچه در طول زمان کشف خواهید کرد، این است که مردم به طور طبیعی بیشتر به صحبت کردن درباره خودشان و نه شما، علاقه نشان می‌دهند. مطمئنا حسادت و نفرت آن‌ها از بین خواهد رفت، زیرا تمرکز به سوی نکات مثبتی که در زندگی آن‌ها اتفاق می‌افتد معطوف می‌شود و نه کمبود آن، زیرا آن‌ها خود را با شما مقایسه می‌کنند.

بزرگواری به خصوص با خانواده و دوستان صمیمی بسیار مهم است. اگر می‌خواهید روابط خود را تقویت کنید، با صحبت در مورد نقاط مثبت زندگی آن‌ها و اجتناب از بیان هر نکته‌ای در مورد زندگی خودتان که ممکن است حسادت آن‌ها را تحریک کند، به آن‌ها نشان دهید که دوست شان دارید و برایتان مهم هستند. هرچه کمتر در مورد خودتان صحبت کنید، البته به جز زمانی که از شما سوال می‌شود بهتر است. مخصوصا زمانی که مخاطب تان شخصی است که کمی نسبت به شما حسادت و نفرت می‌ورزد.

به طرز خوشایندی آن‌ها را خلع سلاح کنید

دانستن این که حسادت اشخاص در حس ناامنی خودشان، شک به خود و بی کفایتی ریشه دارد، می‌تواند به شما کمک کند زمانی که کسی با حسادت و نفرت نسبت به شما رفتار کرد، درک بیشتری داشته باشید و واکنش خود را تغییر دهید. اگر یک دوست دائما به ظاهر خوب خانه تان حسادت می‌کند، با یک نظر مثبت او را خلع سلاح کنید. به عنوان مثال می‌توانید بگویید «باغ شما بسیار زیباتر از باغ من است، شما قطعا دستی در باغبانی دارید، خوب است که همه ما دارای نقاط قوت و توانایی‌های مختلف هستیم.»

تعریف کردن از آن‌ها و آگاهی دادن از این که طبیعتا تفاوت‌ها وجود دارند، به آن‌ها کمک می‌کند تا به خوبی به ضعف هایشان غلبه کنند. شما نمی‌توانید کسی را به شادی وادار کنید، اما اگر بتوانید بازخورد مثبت خود را به آن‌ها ارائه دهید، می‌توانید از نظرات منفی آن‌ها که در حسادت ریشه دارند در امان باشید.

تعریف کردن از بعضی‌ها همیشه آسان نیست، به خصوص اگر او کسی باشد که با شما صمیمی نیست یا شما او را خیلی هم دوست ندارید. با این حال هنگامی که شما مثبت عمل می‌کنید، به آن‌ها و خودتان قدرت می‌دهید. کمک به کشف نکات مثبت آن‌ها باعث می‌شود که احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند. همچنین کمک به درخشان کردن روز و زندگی افراد برای خودتان نیز خوشایند خواهد بود.

تنها راه متوقف کردن حسادت و نفرت در زندگی

واژه‌ها حامل قدرت هستند

اثرگذاری مثبت در جهان، به ویژه هنگام کمک به فردی که احساس می‌کند کمتر از شماست، یک نیروی قدرتمند است. با تمرکز بر روی نکات مثبت، به دیگران کمک کنید تا بهتر عمل کنند، به ویژه هنگامی که با نظرات منفی مواجه می‌شوید. اگر بتوانید این روش خلع سلاح را روی یک فرد حسود تمرین کنید، در طول زمان، راحت‌تر و سازگارتر می‌شود.

به مرور متوجه خواهید شد که آن‌ها لطف شما را با ارائه نظرات مثبت به شما و دیگران جبران می‌کنند. نشان دادن عشق و استفاده از کلمات مثبت برای تشویق می‌تواند مسری باشد، بنابراین آن را در بین افراد بسیاری پخش کنید تا جامعه شما و جهان به جای بهتری تبدیل شود.

نادیده بگیرید و پرهیز کنید

گاهی اوقات و البته بسیار کم اتفاق می‌افتد که جهان اطراف ما تغییری نمی‌پذیرد. صرف نظر از تاکتیک‌هایی که برای خلع سلاح و نادیده گرفتن حسادت و نفرت آن‌ها به کار می‌بندید. این افراد از شما متنفر هستند، زیرا شما بیش از حد کامل هستید، پس از آن روز به دلیل خطا‌های شما، دوباره از شما متنفر خواهند شد.

گاهی اوقات شما نمی‌توانید در مورد بعضی افراد، کار درست را انجام دهید. به محض این که متوجه این افراد شدید، باید از زندگی شما حذف یا روابط تان محدود شود. شما به کسی که دائما سعی در تخریب زندگی شما دارد، نیازی ندارید. نا امنی چنان در وجودشان ریشه دارد که تنها مشاوره حرفه‌ای به تغییر راهشان کمک خواهد کرد. رفتار آن ها، اگر زندگی شما را مختل می‌کند و تلاش شما برای متوقف کردن آن‌ها کار به جایی نبرد، به شما اجازه می‌دهد تا وابستگی‌ها با افراد را کنار زده و آرامش ذهنی بیشتری داشته باشید.

هیچ قانونی در زندگی وجود ندارد که بگوید شما باید با هر شخصی که می‌شناسید یا با آن روبرو می‌شوید را دوست باشید. برخی از افراد در این دنیا هستند که همیشه از زندگی خود ناراضی بوده و به همین دلیل توهین می‌کنند و به طور مداوم از دیگران نفرت دارند.

توصیه ما این است که وارد زندگی آن‌ها نشوید، تا جایی که می‌توانید از آن‌ها اجتناب کنید. اگر اوضاع وخیم است که بر سلامت ذهنی و نگرش شما در زندگی تأثیر می‌گذارد، شغل تان را عوض کنید. این شما هستید که زندگی تان را کنترل می‌کنید و تعیین می‌کنید با چه کسی وقت بگذرانید. هر کسی که به طور مداوم توهین کرده و به شما حسادت می‌ورزد، سزاوار زمان و انرژی شما نیست.

اگر او عضوی از خانواده است، می‌توانید زمان ملاقات و مواجهه با فرد را محدود کنید. اگر احساس می‌کنید که شما باید در اطراف آن‌ها باشید تا بتوانید وقت خود را با تمام خانواده صرف کنید، از تعاملات مستقیم با آن‌ها جلوگیری کنید و یا به صورت مختصر تماس داشته باشید. اگر تعامل داشتید، دوباره به خودتان یادآوری کنید که نظرات آن‌ها بر اساس نارضایتی خودشان در زندگی است و هیچ ارتباطی با شما ندارد.

شما نمی‌توانید رفتار آن‌ها را کنترل کنید، اما می‌توانید واکنش خودتان به چنین شخصی را کنترل کنید. کار درست را انجام دهید، یعنی به رفتار‌های منفی آن‌ها واکنش نشان ندهید. اگر چه چندان دلپذیر نخواهد بود، ولی اگر آن‌ها طعم رضایت حاصل از ناراحتی شما را نچشند، ممکن است زود‌تر دست از سرتان بردارند تا شما بتوانید به سمت مردم و گفتگو‌های دلپذیرتر بروید. اجازه ندهید فردی را که می‌دانید به شما حسادت می‌کند، ناراحت تان کند؛ زیرا پایان خوبی نخواهد داشت. اگر شما نیاز دارید که مکالمه را قطع کنید و به جایی دیگر بروید تا از نظرات آن‌ها دور باشید، این کار را انجام دهید، زیرا لزومی ندارد خودتان را مخاطب اهانت دیگران قرار دهید.

قرار گرفتن در معرض این فرد را محدود کنید و یا به طور کامل آن‌ها را فراموش کنید، زیرا شما لیاقت رابطه‌های دوست داشتنی را دارید. انسان‌های بسیاری در این دنیا وجود دارند. نیازی نیست که با دوستانی که با توهین‌های ناشی از حسادت شما را آزار می‌دهند بمانید. زندگی خیلی کوتاه است و افراد زیادی در این دنیا وجود دارند که نیاز به یک دوست یا رابطه خوب دارند. در نهایت افرادی که به این طریق از روی حسادت و نفرت عمل می‌کنند، اگر آن‌ها متوجه شوند که هیچ کس نمی‌خواهد در اطرافشان باشد، تغییر خواهند کرد.

خودتان باشید

گاهی اوقات وجود حسادت و نفرت نشانه آن است که شما در زندگی خود مسیر درست را انتخاب کرده اید و موفق هستید. افرادی که به شما حسادت می‌کنند می‌دانند که شما حالتان خوب است و البته آن‌ها این حال خوب را برای خودشان می‌خواهند. به جای صرف زمان برای ساختن زندگی خود، آن‌ها سعی می‌کنند دیگران را به پایین بکشند. اتهامات، انتقادات و نفرت آن‌ها به کسانی است که می‌دانند بهتر از آن‌ها هستند. به این ترتیب آن‌ها سعی می‌کنند نواقص این افراد را ببینند تا به گمان خودشان در برخی جوانب بهتر باشند. حسادت آن‌ها ریشه در شکست‌ها و بی کفایتی خودشان در زندگی دارد.

اجازه ندهید این افراد روحیه شما را پایین بیاورند. خودتان باشید و همچنان موفق بمانید. اجازه ندهید شکست شخص دیگری شما را نا امید یا از رویارویی با اهدافتان جلوگیری کند. غالبا وقتی افرادی در زندگی شما را دوست ندارند، نشانه‌ای از این است که شما کارتان را به درستی انجام می‌دهید، این دقیقا همان چیزی است که آن‌ها در شما را نمی‌پسندند. شما هرگز محبوب تمام افرادی که با شما روبرو می‌شوند نخواهید بود. مردم شما را دوست ندارند، مخصوصا وقتی که شما آن‌ها را به یاد کمبود‌ها یا نارسایی‌های خودشان می‌اندازید. این بخشی از مسیر موفقیت است. هرچه موفق‌تر باشید، بیشتر در معرض حسادت و نفرت قرار می‌گیرید.

هر کاری می‌توانید انجام دهید تا از این افراد دور باشید و آن‌ها را از زندگی تان جدا کنید. با این حال ممکن است این امر نشدنی باشد، بنابراین زمانی که فرصتی پیش می‌آید اجازه ندهید افراد نفرت انگیز همچنان در سر راهتان قرار گیرند. خودتان باشید و به یاد داشته باشید که نظرات آن‌ها بر اساس شکست و نارضایتی خودشان از زندگی است و هیچ ارتباطی به شما ندارد.

روی روابطی تمرکز کنید که شما را دلگرم می‌کند

شما نمی‌توانید همه مردم را خوشحال کنید. همیشه افرادی وجود دارند که حسادت به شما یا نفرت از شما خواهند داشت. مهم نیست که چه کسی هستید، هرکس مخالفانی دارد. به جای تمرکز بر تبدیل این افراد به دوستان تان، وقت و انرژی خود را بر روابطی که دلگرم تان می‌کند، معطوف کنید.

در این دنیا تعداد زیادی از مردم خوب، مثبت و دوست داشتنی هستند. آن‌ها به دیگران در روابط خود عشق می‌ورزند، زیرا با دیگران طوری رفتار می‌کنند که دوست دارند با آن‌ها رفتار شود. وقت و انرژی خود را با این نوع افراد صرف کنید، زیرا آن‌ها در زندگی شما ارزش زیادی دارند.

افراد کینه توز باید تا حد امکان از شما دور نگه داشته شوند. اجازه ندهید که حس بد حسادت و نفرت اختیار زندگی را از شما سلب کند. با افرادی صمیمی شوید که شما را تشویق و از تلاش‌های تان در زندگی حمایت می‌کنند. کسانی که دوست شان دارید را تشویق کنید. شما خواهید دید که تشویق و عشق به طور فزاینده‌ای همبستگی به وجود می‌آورد که می‌تواند برای همه افراد درگیر، سودمند باشد.

شما تعیین می‌کنید که چه کسی اجازه دارد بر زندگی شما تاثیر بگذارد. اگر وقت زیادی را با کسی که حسادت و نفرتش را نسبت به شما ابراز می‌کند صرف می‌کنید، در این صورت شما پیشرفت و احساس دلگرمی نخواهید کرد. به دنبال روابطی در زندگی تان باشید که شما را متعالی و تشویق می‌کند و به شما کمک می‌کند تا تاثیر مثبتی در جهان داشته باشید.

روابط قدرتمند هستند، بنابراین مطمئن شوید که روابط شما در حس مثبت، تشویق و عشق ریشه دارد. افراد نفرت انگیز را فراموش کنید و تنها در صورت نیاز سراغشان بروید.

منبع: lifehack

چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • حالا شاید یه موقع من واقعا عملکرد بدی دارم و باعث نفرت اطرافیانم میشم و بعد اشتباهی این برداشت رو داشته باشم که خیلی خوبم و بقیه به من حسودی می کنند .

   یه بنده خدایی بود به شدت خودشیفته ،فکر می کرد الهه زیبایی است و توقع داشت ما یکسره ازش تعریف کنیم و...
   خب طبیعتا من هرگز دوست ندارم با این آدم برم سفر و ازش فراری ام ،حالا اون باید فکر کنه من بهش حسادت می کنم ؟؟؟

   خلاصه قدرت تشخیص خیلی مهمه !خیلی راحت جای گناهکار و بیگناه عوض میشه .

  • بهتر است این قسمت را خانم ها بخوانند.چون خیلی نسبت به هم حسودند.مخصوصا به فامیل شوهرشان مثل مادر شوهر خواهر شوهر و جاری
   با تشکر از سایت خوب برترین ها دست شما درد نکند.

   پاسخ ها

   • بدون نام

    كارداشيان ها اصلا حسود نيستند! صبر كن وقتي طلاق گرفتند با يكي شون ازدواج كن:))))

   • بدون نام

    هنوز تو عالم مادرشوهر وخواهرشوهری هستی؟

    اینهمه نفرت پراکنی وحسادت رو تو قسمت نظرات همین سایت برترینها نمیبینی؟؟؟

  • من خودم حسودم. من باید برای خودم چی کار کنم؟ واقعا بعضی وقتا از بس حسود میشم دلم میخواد خودمو بکشم

   پاسخ ها

   • بدون نام

    منم

   • بدون نام

    شما دیگه اوضاعت خیلی خرابه. یه روانشناس برو. دوروز دنیا این حرفا رو نداره که. بیچاره اطرافیانت

  • ١٦:٣٢
   آفرين! دقيقا منم به همين علت اومدم اينجا. والا قبلا اوضاعم مرتب بود و بقيه حسودم بودند ولي از وقتي بيمار شدم و از بقيه عقب موندم حسود شدم ولي خوبيش اينه كه هنوز به مرحله ي لطمه زدن به بقيه نرسيدم

  • چرا به خانمها اشاره کردید وتصاویر خانم گذاشتید؟یعنی مردها اصلا حسادت و رقابت و نفرت ندارن؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    مردها بدترند! ببين هيچ كدوم چشم ديدن سوپراستارا بخصوص گلزار رو ندارند ولي خانوما طرفدار بازيگراي خوشگلند يا از زنهاي موفق خوششون مياد و همه جا تحسينشون مي كنن

  • من با ۳ تا از خواهرهام قطع رابطه کردم به زور.دست از سرم بر نمیداشتند و دائم آزارم میدادند.سخت بود ولی حذفشون کردم و الان بعد یکسال قطع رابطه که آسون نبود به آرامش لذت بخشی رسیدم .رابطه در حد مهمونیهای سالانه اجباری هست و الان با مهربانی باهام برخورد میکنن چون میدونن تا چندین ماه دیگه من و نمیبینن.

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج