۸۸۲۲۰۱ ۲۰ نظر
۵۲۶۷

با این ترفند‌های ساده، دیگران را جذب خود کنیم

همه ما دوست داریم که فردی محبوب نزد دیگران باشیم. همه ما تلاش‎ می‌کنیم که با رفتارهایمان دیگران را به خود جذب کنیم، اما چگونه؟ اگر دوست دارید ترفند‌های جذاب بودن را بدانید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

برترین‎ها: همه ما دوست داریم که فردی محبوب نزد دیگران باشیم. همه ما تلاش می‌کنیم که با رفتارهایمان دیگران را به خود جذب کنیم، اما چگونه؟ اگر دوست دارید ترفند‌های جذاب بودن را بدانید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

با این ترفند‌های ساده، دیگران را جذب خود کنیم

سوال بپرسید و با دقت به جوابش گوش دهید

یکی از رفتار‌هایی که شما را نزد دیگران جذاب می‌کند، این است که شنونده خوبی باشید. اکثر افراد دوست دارند که در مورد خود و علاقمندی هایشان صحبت کنند. این که شما از دیگران سوال کنید و با دقت به حرف‌های آن‌ها گوش دهید، در واقع یک مکالمه خوبی را آغاز کرده‎اید و از طریق صحبت‌های طرف مقابل می‌توانید او را بیشتر بنشناسید و ارتباط بهتری با او برقرار کنید.

اما چگونه این کار را انجام دهید؟ کار سختی نیست. شما به صحبت‌های طرف مقابل گوش دهید و در رابطه با آن‌ها سوال بپرسید. مثلا اگر او گفت که یک بازیگر است، در مورد اولین تجربه بازیگری‎اش سوال کنید. هر جا هم که سوالی به ذهن‎تان نرسید اما دوست داشتید که مکالمه را بیشتر ادامه دهید، بگوید: «چه جالب! در مورد آن بیشتر توضیح می‌دهی؟»

جمله‌های طرف مقابل را تکرار کنید

یکی دیگر از کار‌هایی که شما را نزد طرف مقابل‎تان جذاب می‌کند این است که شما برخی از صحبت‌های او را تکرار کنید. همین کار نشان می‌دهد که به حرف‌های او گوش کرده‎اید و به آن‌ها اهمیت می‌دهید. روانشناسان ثابت کرده‎اند که با این رفتار، شما میزان توجه‎تان را به طرف مقابل ثابت می‌کنید؛ بنابراین این بار به جای این که هنگام صحبت کردن طرف مقابل، به فکر جواب خود باشید، برخی از حرف‌های مهم او را بلند تکرار و سعی کنید که آن‌ها را درک کنید و سپس به آن‌ها جواب دهید. مثلا اگر فردی به شما گفت که پایم در نیمه اول مسابقه فوتبال شکست، به او بگویید: «نیمه اول» سپس سوال بعدی را از او بپرسید. البته همیشه لازم نیست که عین جمله‌های او را تکرار کنید، همین که کلمات کلیدی را در جواب او تکرار کنید، به او ثابت کرده‎اید که به حرف‎هایش اهمیت می‌دهید و همین شیوه مکالمه شما را پیش می‌برد.

به زبان بدن‎تان توجه کنید

یکی دیگر از رفتار‌هایی که روی طرف مقابل‌تان تاثیر می‌گذارد، زبان بدن‌تان است، بنابراین شما باید در هر مکالمه ای، به زبان بدن‌تان دقت کنید. اما برای جذاب‌تر شدن، چه کنید؟ کافی است که به زبان بدن طرف مقابل دقت کنید. مثلا اگر او در مقابل شما نشسته، اما به صندلی تکیه نداده است، شما نیز کمی به جلو خم شوید یا اگر او پایش را روی پای دیگری انداخت، شما نیز این کار را انجام دهید. این تکنیک که به تکنیک «آینه‌ای» شهرت دارد، ممکن است که به طور ناخوادآگاه در مکالمه‎هایتان اتفاق افتد، اما اگر به فکر تاثیرگذاری بیشتری روی طرف مقابل‎تان هستید، بهتر است که به آن توجه بیشتری داشته باشید.

با چشم هایتان لبخند بزنید

روانشناسان اعتقاد دارند که ما می‌توانیم با حالت صورت‎مان با دیگران ارتباط برقرار کنیم. اگر شما می‌خواهید بدون سختی و انجام کاری جذاب‌تر به نظر برسید، کافی است که لبخند بزنید. زمانی که شما لبخند می‌زنید، در واقع راه را برای برقراری ارتباط با دیگران باز کرده‎اید.

البته هر لبخندی راه حل شما نمی‌باشد. لبخندی تاثیرگذار است که در چشم‎هایتان نیز پیدا باشد. اگر دقت کرده باشید، زمانی که شما از ته دل می‌خندید، کمی چشم‎هایتان کوچک‌تر می‌شود، اما در لبخند‌های زورکی تنها ماهیچه‌های لب‌های شما حرکت کرده و هیچ تغییری در فرم چشم‎هایتان ایجاد نمی‌کند. از این رو بهتر است که هنگام ارتباط برقرار کردن با دیگران، یک لبخند واقعی روی لب‎هایتان باشد.

با این ترفند‌های ساده، دیگران را جذب خود کنیم

به اطرافیانتان انرژی مثبت دهید

افراد جذاب افرادی سخنوری نیستند، اما آن‌ها می‌دانند که چگونه دیگران را به سمت خود جلب کنند. اگر شما می‌خواهید فردی را تحت تاثیر قرار دهید، باید به گونه‌ای با او صحبت کنید که او پس از مکالمه با شما، با حس و انرژی مثبتی از شما جدا شود. به بیان دیگر، او باید از هم‎نشینی با شما لذت ببرد شما باید به گونه‌ای رفتار کنید که انتظار دارید دیگران با شما رفتار کنند. مثلا در یک میهمانی یک گوشه آرام ننشینید، منتظر نباشید که دیگران به سراغ شما بیایند، خودتان برای صحبت با آن‌ها پیش‎قدم شوید. سعی کنید به آن‌ها انرژی مثبت دهید. مثلا به طرف مقابل‎تان بگویید: «این لباس خیلی به تو می‌آید.» در حقیقت باید به گونه‌ای رفتار کنید که آن‌ها در کنار شما احساس خاص بودن کنند. همین باعث می‌شود که آن‌ها برای دیدار مجدد شما لحظه‌شماری کنند.

اسم دیگران را به خاطر داشته باشید

هیچ چیز بدتر از این نیست که شما طرف مقابل‎تان را بعد از یک دیدار فراموش کنید یا این که اسم او را از یاد ببرید. برعکس همین اتفاق، یعنی به یاد آوردن اسم دیگران، تاثیر فوق العاده‌ای روی آن‌ها می‌گذارد. البته تنها به یاد داشتن اسم دیگران کافی نیست، بلکه شما باید آن را نشان دهید. مثلا اگر همسر شما یکی از دوستانش را به شما معرفی کرد، بگویید: «از آشنایی با شما خوشبختم، علی آقا» یا این که سعی کنید حین مکالمات نام طرف مقابل را به زبان آورید. همین کار ساده، تاثیر فوق‌العاده‌ای را روی طرف مقابل خواهد گذاشت.

در زمان حال زندگی کنید

این که غصه اتفاقات گذشته را نخوریم یا این که به فکر آینده نباشیم، ساده نیست، اما اگر سعی کنید که در زمان حال زندگی کنید، نه تنها خودتان از زندگی لذت بیشتری خواهید برد، بلکه برای دیگران هم جذاب‌تر خواهید بود. لازم نیست که مدام دیگران را راضی نگه دارید یا کاری کنید که به مذاق آن‌ها خوش آید، همین که در لحظه زندگی کنید، همه چیز به بهترین شکل ممکن برایتان اتفاق خواهد افتاد. همین که دیگران ببینند شما به دنبال حاشیه و پیچیده کردن مسائل نیستید، بیشتر جذب‌تان می‌شوند، زیرا آن‌ها هم دوست دارند که مانند شما از هر چه فکر و خیال است، برای ساعاتی رهایی یابندم.

خودتان باشید

مهم نیست که برخی از اخلاق‎هایتان بد است یا این که از نظر خودتان شخصیت دوست داشتنی ندارید، هر چه هستید، سعی کنید خودتان باشید. مردم شخصیت‌های تکراری را دوست ندارند بلکه جذب افرادی یا شخصیت‌های خاص و منحصر بفرد می‌شوند. شما برای چیزی که اکنون هستید، سال‌ها زمان گذاشته‎اید، بنابراین خودتان را دوست داشته باشید و در عین حال برای بهبودی شخصیت‎تان تلاش کنید.

منبع: thelist

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • قسمت اینه اش خیلی مسخره بود واقعا احمقانه

   پاسخ ها

   • بدون نام

    کدوم قسمت؟

  • جذب کنیم که چی بشه؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    که موجود نفرت انگیزی مثل تو نباشیم

   • بدون نام

    به عنوان یه آدمی که عبوری کامنت هر دو تاتون رو خوندم
    باید بگم کاربر ۱۴:۰۶ شما خودت نفرت انگیزتر به نظر میای عزیز . آدم سالم در برابر یه سوال ساده چنین حرفی نمیزنه؛ مگه اینکه درونش پر از عقده های فروخورده و مشکلات باشه

  • نود دصد جذابیت از ظاهر هست
   حالا هم زیبایی چهره و بدن هم لباسهای زیبا
   هم مرتب بودن
   بقیش شما اگه جذاب نباشی هرکاری کنی همه بدشون میاد اگه هم جذاب باشی همه خوششون میاد

   پاسخ ها

   • بدون نام

    درسته تو نگاه اول نه
    ولی ادم های خوب رو همه بلاخره میشناسن و دوستشون دارن

  • سلام دوستان
   من چند وقت پیش یه رابطه ای رو تمام کردم...قصدم ازدواج بود حتی به خانوادمم گفته بودم و طرف رو دیده بودن و در حال تحقیق کردن بودن...اما یه چیزایی بود که اذیتم میکرد...مثلا وقتی کسی خانوادم بهم زنگ میزدن که بیا...من بعد چند دقیقه خدافظی میکردم و میرفتم...بعدش بهم ناراحت میشد که تو اصلا حواست بهم نیست...اصلا انگار وقتی کسی بهت زنگ میزنه من نیستم پیشت در صورتی که واقعا عین همیشه خدافظی میکردم حالا یکم با عجله...یا وقتی میرفتم سرکار بعدش ناراحت میشد و میگفت اصلا تو به فکر من نیستی پیام نمیدی منم نصب دوربین کار میکردم همش رو نردبون بودم در صورتی که خودش میتونست زنگ بزنه یا پیام بده...یا اینکه تا میدید وقتم ازادع میگفت بیا همو ببینیم ما هر روز همو میدیدیم چون همکلاس بودیم تو دانشگاه...و موارد دیگه به همین سبک...خیلی ازارم میدادم این رفتارا...نظر شما چیه کار درستی کردم یا نه..؟؟

   دخترا تو رو خدا اگه میخواین کسی که عاشقشین و قراره باهاش ازدواج کنین...به اون پسر نچسبین چون مردا از چسبیدن بدشون میاد متعادل باشین...ازادیشو نگیرین...بهش تنهایی بدین اگه چیزی رو تگفت بهتون همون لحظه اصرار نکنین که باید بگه....وقتی ذهنش درگیر کار هست اون قسمت عاطفی مغز از کار مویفته البته فقط واسه مردا ( از لحاظ علمی ثابت شدست) ینایی که میگم رو تجربه کردم...اذیت نکنین...
   منتظر نظراتتون هستم
   البته پسرا هم دیگه سو استفاده نکنن

   پاسخ ها

   • بدون نام

    من خودم یه دخترم که تو رابطه دوستی یه شکست خیلی بدی خوردم . باهات موافقم بعضی از این رفتارای ما دخترا واقعا آزار دهندس
    ولی جالبه بدونید فقط سر اولین پسر زندگی یه همچین رفتاری داریم اگه این رفتارارو دوس ندارید اولی نباشید

   • بدون نام

    باهم قرار بذارید توی فلان ساعت ها حتما براش وقت میذارید

   • روحی

    براش وقتم میزاشتم...جدا از ۲۴ ساعت ما ۱۲ ساعت بلکه هم بیشتر یا باهم بودیم یا تلفنی و پیامکی در حال گفتگو بودیم...اما گی بگم...خودم الان خیلی ناراحتم اما نمیتونم اون رفتارای ازاردهنده رو نادیده بگیرم
    از نظراتتون ممنونم

   • معصومه

    کاملا حق داشتی. گیر دادن و همیشه همو دیدن؛همیشه پیشم باش و از این قبیل مسائل؛در ظاهر شاید بی اهمیت باشه؛ولی مهم ترین موضوعه.من خودم دخترم،ولی کسی بخواد بهم گیر بده،همیشه بخواد منو ببینه؛میکنم و میرم.حالا هر دوستی؛چه دختر و چه پسر.

   • سحر

    تورو خدا داداشا با احساسات ی دختر بازی نکنید.اونا دوستون دارن نمیخوان از دستتون بدن سخت میگیرن.اگه از سخت گیریاش بدت میاد بخودش بگو اگه درست نکرد رفتارش رو بعد ترکش کن

  • واقعا درسته. به خصوص لبخند. الان هر کی و نگا می کنی انگار دعوا داره

  • راست میگی روحی

   رفتار بعضی خانوم‌ها مثل دختر بچه های کلاس پنجم ،فقط می خوان بهشون توجه بشه ،نمی دانند بابا به طرف هم فرصت ابراز وجود بده !

  • سلام.من ی دختر 18ساله هستم.پارسال پسر خالم اومد خواستگاری و زیر نظر خانواده مراسم شیرینی خوردگی بر گزار شد.ولی عقد و مراسم موند برا بعد محرم و صفر.ب دلیایل زیادی کار ما پیش نرفت.بزرگتر ای ما فقط بفکر غرور خودشون بودن.و پا پیش نمیزاشتن .هر کدوم منتظر اون یکی بود.
   تا اردیبهشت ماه پسر خالم بهم گفت دیگه همه چی تمومه.من اولین رابطم بود و واقعا دوسش داشتم.ب حرف اش دل بستم.التماسش کردم نره. ی مدت ازش وقت گرفتم تا کنکور بدم و اینا.وقتی تیر ماه شد باز بهم گفت ک از نظرش همه چی تموم شدس. ولی من هنوزم بهش فکر میکنم و دوسش دارم.شما بگید باید چیکار کنم.
   من خیلی بخاطرش غرورمو شکستم...ولی اون رفت

   پاسخ ها

   • دختر تاجی

    غرور تو واس خدا هم نشکن

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج