۱۰۴۶۸۷۲
۳۱۱۵۲
۳۱۱۵۲

محتوای حمایت‌شده

بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

اگر تلاش‌های‌تان برای کاهش چربی با رژیم غذایی و ورزش به جایی نرسیده باشد، شاید جزو کسانی باشید که به روش‌های لاغری بدون جراحی فکر می‌کنید. بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

برترین‌ها: اگر تلاش‌های‌تان برای کاهش چربی با رژیم غذایی و ورزش به جایی نرسیده باشد، شاید جزو کسانی باشید که به روش‌های غیرتهاجمی لاغری فکر می‌کنید. پزشک متخصص پوست می‌تواند بدون ایجاد حتی یک برش روی پوست‌تان، چربی‌های ناخواسته را برای همیشه از بدن‌تان جدا کند و شما را به هدف لاغری‌تان برساند. روش‌های غیرتهاجمی لاغری می‌توانند روی هر قسمتی از بدن انجام شوند؛ شکم، پهلوها، ران‌ها، گردن، پشت، بازو‌ها و زانوها. بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

برای مشاوره لاغری با جراحی و بدون جراحی با دکتر محمد گنجه همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۰۴۷۴۲۷

۰۹۱۲۱۷۷۵۶۲۸

روش‌های لاغری بدون جراحی دقیقا به چه معنا هستند؟

در روش‌های لاغری بدون جراحی، پزشک با استفاده از یک ابزار دستی یا تزریق، سلول‌های چربی را تخریب می‌کند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، چند ابزار دستی را برای این منظور تائید کرده است که همگی جزو روش‌های لاغری بدون جراحی محسوب می‌شوند. همه‌ی این ابزار‌ها روی پوست یا بسیار نزدیک به پوست قرار می‌گیرند و با ارسال گرما، سرما و یا امواج صوتی مستقیما به سلول‌های چربی عمل می‌کنند. این ابزار‌های لاغری بدون جراحی، بدون آسیب زدن به پوست، عصب‌ها و سایر قسمت‌های بدن، می‌توانند سلول‌های چربی را تخریب کنند.

تزریق نیز حاوی اسیدی مشابه ماده صفرا است. یعنی ماده‌ای که برای بدن امکان تجزیه‌ی چربی را فراهم می‌کند. اسید به کار گرفته شده در این تزریق‌ها، سلول‌های چربی را حل می‌کند. سازمان غذا و داروی آمریکا، این تزریق‌ها را برای رفع غبغب تائید کرده است.

در روش‌های لاغری بدون جراحی به دلیل اینکه سلول‌های چربی را نابود یا حل می‌کنند، نتایج به دست آمده دائمی هستند.

نتایج روش‌های لاغری بدون جراحی چگونه می‌تواند دائمی باشد؟

همه‌ی ما با تعداد مشخصی سلول‌های چربی به دنیا می‌آییم. فرقی نمی‌کند چقدر وزن کم یا زیاد می‌کنیم، در هر صورت همان تعداد سلول‌های چربی را داریم. وقتی وزن اضافه می‌کنیم سنگین‌تر به نظر می‌رسیم، زیرا سلول‌های چربی بزرگ می‌شوند. اما وقتی وزن کم می‌کنیم، سلول‌های چربی ما، کوچک و جمع می‌شوند. روش لاغری بدون جراحی، برخی از سلول‌های چربی را از بین می‌برد و به همین دلیل سلول‌های مورد هدف برای همیشه نابود می‌شوند. شما همچنان مقداری سلول چربی در ناحیه‌ی درمان دارید. اگر وزن اضافه کنید، این سلول‌های بزرگ می‌شوند، اما چربی کمتری در این ناحیه دیده خواهد شد.

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه‌ی بهترین روش لاغری بدون جراحی دیده شود؟

در روش لاغری بدون جراحی، نتایج تدریجا ظاهر می‌شوند. اگر با یک ابزار درمان شده باشید، ممکن است خیلی زود و بعد از سه هفته متوجه تغییراتی بشوید. بیشتر افراد، نتایج کامل را بین ۳ تا ۶ ماه بعد از آخرین جلسه‌ی درمان مشاهده می‌کنند. نتایج کامل روش‌های تزریقی برای از بین بردن چربی اضافی چانه نیز تقریبا ۳ تا ۴ ماه بعد از آخرین جلسه‌ی درمان قابل مشاهده خواهد بود.

بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

آیا نتایج روش لاغری بدون جراحی، مشابه نتایج لیپوساکشن هستند؟

لیپوساکشن، نتایج چشمگیرتری دارد. اما در روش لاغری بدون جراحی، چشمگیری نتایج کمتر خواهد بود. مثلا احساس می‌کنید شلوارتان کمی برای‌تان آزادتر شده یا شکم‌تان کمی صاف‌تر به نظر می‌رسد.

زمان ریکاوری در روش لاغری بدون جراحی چگونه است؟

بیشتر افراد می‌توانند فورا بعد از درمان غیرتهاجمی لاغری به فعالیت‌های عادی خود برگردند. ممکن است مقداری تورم و کبودی و احساس ناراحتی در ناحیه‌ی درمان وجود داشته باشد، اما معمولا به استراحت نیازی نیست. بعد از تزریق در قسمت چانه نیز، برخی افراد تا دو هفته ممکن است دچار تورم شدید باشند، اما می‌توانند به فعالیت‌های معمول خود برگردند.

درمان با روش لاغری بدون جراحی چقدر طول می‌کشد؟

هرچند معمولا نیازی به استراحت نیست، اما بیشتر افراد نیاز به مرخصی دارند تا بتوانند به کلینیک مراجعه کنند. به طور کلی روش غیرتهاجمی لاغری نیازمند بیش از یک جلسه درمان است و هر جلسه معمولا بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

چه کسی کاندید مناسبی برای روش لاغری بدون جراحی است؟

کسانی می‌توانند کاندید مناسبی برای روش لاغری بدون جراحی باشند که با وجود رژیم غذایی و ورزش، هنوز مقدار کمی چربی برای‌شان باقی مانده و در حال حاضر وزن‌شان در طیف نرمالی قرار دارد. اگر فکر می‌کنید ممکن است کاندید خوبی برای روش غیرتهاجمی لاغری هستید، باید به یک پزشک متخصص پوست مراجعه کنید که برای روش غیرتهاجمی لاغری نیز دوره و آموزش دیده باشد و مکررا با چنین شیوه‌ای افراد را درمان نماید. این پزشک تجربه‌ی لازم دارد تا به شما بگوید آیا روش لاغری بدون جراحی برای شما موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر.

انواع روش‌های لاغری بدون جراحی

در ادامه با اصلی‌ترین روش‌های لاغری بدون جراحی آشنا می‌شوید:

 • لاغری با بوتاکس معده

امروزه یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای لاغری بدون جراحی، لاغری با بوتاکس معده است. این روش یکی از روش‌های نوین هم به حساب می‌آید که گفته می‌شود در آینده نه چندان دور می‌تواند برای بهبود سرطان معده نیز مورد استفاده قرار گیرد. این روش با استفاده از سم بوتولونیوم، از انتشار یکی از انتقال دهنده‌های عصبی جلوگیری می‌کند و در نتیجه موجب فلج نسبی آن عصب خواهد شد. این روش به نوعی انجام می‌شود که در نتیجه آن غذا مدت طولانی‌تری در معده می‌ماند و از خالی شدن زود هنگام معده جلوگیری می‌کند. در نتیجه نیز فرد تمایل کمتری به غذا خواهد داشت و لاغرتر خواهد شد.
بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

این روش برای کسانی مناسب است که شاخص توده بدنی آن‌ها بالای 30 بوده و به دنبال راهی ساده و سریع برای لاغری هستند. این روش همچنین عوارض بسیار کمی را با خود به همراه دارد و می‌تواند بهترین روش نوین برای لاغری باشد. یکی از اصلی‌ترین نکات در رابطه با بوتاکس معده مدت زمان ماندگاری آن است. این روش برای مدت 6 ماه می‌تواند سبب گردد که فرد استهای کمتری نسبت به غذا داشته باشد و در نتیجه لاغر شود. پس از اتمام 6 ماه بیمار می‌تواند مجدد اقدام به انجام بوتاکس معده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش و مشاوره با دکتر محمد گنجه - متخصص جراحی عمومی، چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته همین حالا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

جهت مشاوره با دکتر محمد گنجه کلیک کنید.

 • دستگاه ال پی جی

دستگاه LPG از جدیدترین روش‌‌های غیرتهاجمی درمان سلولیت و رفع چاقی موضعی است که در قسمت‌های مختلفی از پوست بدن کاربرد دارد. LPG با ماساژ مکانیکی کنترل‌شده بر روی پوست بدون اثر سوء بر پوست و چربی‌های زیرین اثر می‌گذارد.

بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

 • دستگاه اگزیمیا

تنها تفاوت این دستگاه با دستگاه LPG تاثیری است که پس از کاهش حجم چربی در لایه‌های زیرین پوست برای پوست اتفاق می‌افتد. این دستگاه علاوه بر از بین بردن سلولیت‌های پوستی و کاهش سایز به جوانسازی و لیفت پس از افتادگی نیز کمک می‌کند.

 • اولتراسوند کویتیشن برای لاغری

در روش اولتراسوند کویتیشن برای لاغری از امواج صوتی با تمرکز بالا برای تخریب دیواره‌ی سلول‌های چربی در ناحیه‌ی درمان استفاده می‌شود. این انرژی اولتراسوند از پوست عبور کرده و تغییرات فشاری سریعی ایجاد می‌کند که باعث می‌شود سلول‌های چربی تخریب شده و در عین حال بافت اطراف، آسیبی نبیند.

 • کرایولیپولیز برای لاغری

کرایولیپولیز یک تکنولوژی غیرتهاجمی است که از سرمای زیاد برای تخریب سلول‌های چربی و کمک به کاهش چربی استفاده می‌کند. حین کار، دستگاه روی پوست در ناحیه‌ی درمان قرار گرفته و دما‌هایی از آن ارسال می‌شود که می‌توانند سلول‌های چربی را فریز کرده و آن‌ها را تخریب کنند. پوست و عضله و عصب‌ها نسبت به چربی در دمای پایین‌تری منجمد می‌شوند و به همین دلیل، این بافت‌ها در اثر سرمای به کار برده شده آسیبی نمی‌بینند. پیکر تراشی سرد، نام تجاری کرایولیپولیز است.

 • لیزر برای لاغری

در لیزردرمانی چربی، چربی‌های زیر پوستی با استفاده از گرمای کنترل شده از بین می‌روند. طول موج مشخصی از لیزر از طریق پوست به سلو‌ل‌های چربی در قسمت مورد نظر منتقل می‌شود تا آن‌ها را تخریب نماید. سپس فورا از یک مکانیسم سرد کننده استفاده می‌شود تا پوست در این فرایند آسیب نبیند.

 • تزریق داوکسی کولیک اسید برای لاغری

داوکسی کولیک اسید ماده‌ای طبیعی در بدن است که به تجزیه‌ی چربی جهت گوارش کمک می‌کند و همچنین به عنوان داروی ضد غبغب نیز شناخته می‌شود.. داوکسی کولیک اسید به صورت تزریقیِ آن می‌تواند سلول‌های چربی را تخریب کند. در حال حاضر، ژل کیبلا (Kybella)، تنها نوع تزریقی داوکسی کولیک اسید است که مورد تائید سازمان غذا و دارو بوده و می‌تواند غبغب را به طور موثر کاهش بدهد.

بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

 • درمان با نور قرمز برای لاغری

یکی از جدیدترین و بهترین تکنولوژی‌های مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا برای لاغری بدون جراحی، درمان با نور قرمز حهت کاهش حجم سلول‌های چربی زیر پوستی است. لیپولیز فتونیک یا درمان با نور قرمز به جای اینکه سلول‌های چربی را تخریب کند، طول موج‌های خاصی از نور را از طریق پوست و با کمک لامپی مخصوص وارد می‌کند. این نور، سلول‌های چربی انتخاب شده را هدف می‌گیرد تا حفره‌های ریزی ایجاد کرده و برخی از محتویات آن‌ها را تخلیه نماید. از این رو باعث کاهش سایز سلول‌های چربی می‌شود.

 • ونکوئیش برای لاغری

ونکوئیش روشی برای لاغری بدون جراحی و درمانی موثر برای افرادی است که می‌خواهند از شر چربی‌های آزاردهنده‌ی شکم خلاص شوند. اگر لایه‌ی سرسخت چربی شکم‌تان با رژیم غذایی و ورزش کاهش نمی‌یابد، این تکنیک انتخاب بسیار خوبی برای لاغری شماست. ونکوئیش، روشی منحصربفرد است که در آن از تکنولوژی غیرتهاجمی رادیوفرکانسی همراه با لیزر برای تخریب سلول‌های ناخواسته‌ی چربی استفاده می‌شود. در ونکوئیش با گرما، سلول‌های چربی ذوب می‌شود. حین درمان، دما تا ۴۵ درجه سانتیگراد بالا می‌رود و باعث می‌شود سلول‌های چربی پاره شوند و بمیرند. این روش غیرتهاجمی لاغری نسبت به بیشتر درمان‌های دیگر زیبایی و لاغری، عوارض جانبی کمتری دارد؛ بنابراین برای افرادی که پوستی حساس دارند، بسیار مناسب است.

منابع: aad ، americanboardcosmeticsurgery ، ranchosmartlipo

دکتر محمد گنجه

بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

متخصص جراحی عمومی، چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته

دارای بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی تهران

 • ساعات کاری مطب: سه شنبه‌ها ۱۶-۱۸ با تعیین وقت قبلی
 • طرف قرارداد با بیمه‌های تکمیلی و نیرو‌های مسلح
 • حضور در بیمارستانهای: بقیه الله، تریتا، بهمن، تندیس، امید
 • انواع جراحی چاقی، لاغری، اسلیو، بای پس، ابدومینو پلاستی، پروتز، لیپوساکشن، پیکرتراشی

جهت مشاوره با دکتر محمد گنجه کلیک کنید.

بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۰۴۷۴۲۷

۰۹۳۹۱۷۸۲۱۶۳

۰۹۱۲۱۷۷۵۶۲۸

بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید کنید.

dr_ganjeh@

بهترین روش لاغری بدون جراحی کدام است؟

یوسف آباد، خیابان اسد آبادی، بالاتر از میدان کلانتری، نبش خیابان ۴۷ (شهید قاسمی)، ساختمان نادر پلاک۴۱۷، ط۲، واحد ۲۰۴

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج