۳۰۸۵۳۳ ۳ نظر
۵۰۰۴

درمانهای خانگی برای عفونت زنانه

خارش واژن معمولاً با ترشحات غیر طبیعی همراه است که سبب نگرانی زن ها می شود. با این حال، تعدادی از زنان مهبل (واژن) خارش دار بدون ترشح را تجربه می کنند.

وب سایت رژیم سلامتی - دکتر فتحی: خارش واژن معمولاً با ترشحات غیر طبیعی همراه است که سبب نگرانی زن ها می شود. با این حال، تعدادی از زنان مهبل (واژن) خارش دار بدون ترشح را تجربه می کنند. در بسیاری از موارد که منجر به خارش مهبل (واژن) با ترشحاتمی شود علائم مشابه بدون ترشح می باشد.

ترشحات واژن که اغلب با بوی بد همراه است در حالی که افراد دارای خارش بدون ترشح، اغلب دارای تجربه ترشح بی بوهستند.

علل خارش مهبل (واژن) بدون ترشح

در حالی که بسیاری از موارد خارش واژن اغلب با ترشحات بودار ( سفید، خاکستری، زرد یا سبز ) همراه است برخی از موارد واژینیت یا التهاب واژن منجر به ترشحات نمی شود. بسیاری از علل احتمالی خارش واژن بدون ترشح وجود دارد که عبارتند از:

درمانهای خانگی برای عفونت زنانه

واکنش یا درماتیت تماسی آلرژیک - برخی از زنان ممکن است یک واکنش حساسیتی یا درماتیت تماسی در ناحیه واژن را تجربه کنند که سبب راش لوکالیزه یا تحریک می شود. این ممکن است در تماس با یک ماده مانند صابون ایجاد شود. شما ممکن است دانه های قرمز را مشاهده نمایید که یک باره با استفاده نکردن از آن ماده از بین می رود استفاده طولانی مدت یا مکرر از این ماده، ممکن است سبب خارش شدید همراه با ظهور تاول شود.

عفونت قارچی - عفونت شناخته شده به نام خارش سوار کار ماهر، یک شکل از کچلی موضعی در اطراف مهبل است که می تواند سبب خارش واژن بدون ترشح شود. پوست دارای راش با مناطقی که ممکن است قرمز، پوسته ریزی یا پر از دست انداز و تاول می باشد. این عفونت قارچی متفاوت از یک عفونت قارچی ( کاندیدیازیس veginal) است که با ترشح غلیظ سفید واژن مشخص می شود.

پسوریازیس - شرایط مانند پسوریازیس، که باعث می شود سلولهای مرده پوست در سطح پوست جمع آوری شود و ممکن است تکه های قرمز پوست با پوشش فلس سفید و پوسته همراه باشد که ممکن است به یک بیماری پوستی تعمیم داده شود. این می تواند روی هر یا همه قسمت های بدن، از جمله ناحیه واژن تاثیر بگذارد.

درماتیت شوره دار یا شوره - شوره در ناحیه واژن با قرمزی همراه است و پوست ممکن است چرب، زرد، پوسته پوسته به نظر برسد.

گال - گال همچنین می تواند سبب خارش واژن شود. این شرایط باعث شده است که کنه ها بتواند در زیر پوست نقب بزنند. این است که با خارش شدید همراه است که معمولاً در شب بدتر مشخص می شود. راش با تاول های کوچک و یا زخم ممکن است ظاهر می شود.

عفونت های انگلی - انگلهای مانند شپش ممکن است بخشی مودار فرج را درست مانند انگل عفونی ناحیه سر آلوده کنند کرمک از مقعد نیز ممکن است به ناحیه واژن مهاجرت کرده و سبب خارش مهبل (واژن) به خصوص در شب شود. اگر چه شپش و تخم های آن می تواند با چشم غیر مسلح دیده شود کرمک تنها از طریق آزمایش میکروسکوپی مشاهده می شود.

دیستروفی واژن - یک بیماری به نام دیستروفی واژن که ممکن است در اثر کمبودهای ویتامینA ،B۲ ،B۱۲ ، آهن و اسید فولیک باشد. این ممکن است سبب خارش شود. تکه های سفید و یا پلاک ممکن است در پوست اطراف مهبل به علت تغییرات در پوست ظاهر شود.

پلان اسکلروزیس - زنان همچنین ممکن است یک بیماری پوستی نادر به نام پلان اسکلروزیس که ممکن است در هر نقطه از بدن رخ دهد داشته باشند اما اغلب در ناحیه تناسلی و مقعد رخ می دهد. علت آن ناشناخته است اما ممکن است سیستم ایمنی بدن بیش از حد فعال و یا عدم هورمونهای جنسی از ویژگی های زنان یائسه مرتبط باشد. صدمه قبلی به پوست نیز ممکن است خطر ابتلا به بثورات را در این مکان افزایش دهد.

عوامل روانی و خراشیدگی - گاهی اوقات عوامل روانی ممکن است به علائمی مانند خارش واژن کمک کند. در این مورد، خاراندن ثابت، باعث تغییرات پوستی می شود که ممکن است به التهاب و سوزش منجر شود.

علت خارش مهبل (واژن) بدون ترشح ممکن است با تاریخچه پزشکی، معاینه فیزیکی و تست های دیگر مانند بیوپسی شناخته شود. از این رو توصیه می شود که با یک متخصص زنان، متخصص پوست و یا پزشک عمومی برای تشخیص و درمان مناسب مشورت کنید.

درمان خارش مهبل (واژن) بدون ترشح

موارد خفیف خارش مهبل (واژن) بدون ترشح ممکن است بدون نیاز به درمان ناپدید شوند. در موارد با علت مشخص از جمله عفونت های انگلی و یا قارچی ممکن است درمان اختصاصی لازم باشد.

درمان های پزشکی خارش مهبل (واژن) بدون ترشح

خارش مزمن، خارش غیر قابل تحمل است که با دارو درمان می شود. دکتر شما یک کورتیکواستروئید موضعی تجویز می کند که شما می توانید روزانه به منطقه آسیب دیده اعمال نمایید. شما ممکن است نیاز به استفاده از این دارو برای چند هفته داشته باشید تا به طور کامل از این وضعیت خلاص شوید.

اگر به طور منظم تغییراتی در پوست شما ایجاد می شود باید چند پیگیری و قرار ملاقات با دکتر خود را در برنامه داشته باشید. این به تعیین بیماری های جدی سلامت مانند بیماری کبد، دیابت و یا اختلال خود ایمنی کمک می کند در اغلب موارد، درمان علل این بیماریها به از بین بردن نشانه های واژنی شما کمک خواهد کرد.

درمانهای خانگی برای عفونت زنانه

درمانهای خانگی برای خارش واژن بدون ترشح

علاوه بر درمان، خارش ممکن است توسط رعایت نکات زیر بهبود یابد:

- اجتناب از خاراندن منطقه زیرا می تواند سبب تحریک بیشتر شود.

- پوشیدن لباس گشاد زیر در روز و یا خارج کردن لباس در شب.

- اجتناب از پوشیدن لباس های تنگ مانند جوراب شلواری و لباس تنگ.

- عدم استفاده از محصولات مانند محصولات مراقبت از پوست زنانه و صابون در منطقه آسیب دیده.

- استفاده از لوسیون ملایم پوست و مواد پاک کننده برای پوست های حساس.

- استفاده از یک مرطوب کننده و یا آب مبتنی بر لوبریکانت برای مبارزه با خشکی واژن.

- اجتناب از استفاده از لباس یا لباس مرطوب برای مدت طولانی.

- اجتناب از استفاده عطر و طعم در نرم کننده های پارچه و خشک کردن لباس های شسته شده.

- شستن و تمیز کردن از ناحیه جلو به عقب بعد از استفاده از توالت برای جلوگیری از آلوده شدن ناحیه تناسلی به کرمک و آلودگی های پشت.

- تغییر پوشک نوزاد دختر به طور منظم برای جلوگیری از بثورات پوشک.

- اجتناب از مقاربت جنسی تا زمانی که علایم بهبود یابد.

- استفاده از کاندوم برای جلوگیری از گسترش بیماریهای مقاربتی.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • موردخاصی ازدرمان نگفته.اینهاابتدایی ترین وساده ترین بودن که همه مامیدونیم

   پاسخ ها

   • rahim

    سلام این شیوه میوجات ویتامن دار مخلوط یا یکی یکی داخلی شتشوی بشود فوری جواب میده زاغ جوش شیرین بتادین گیاهان دارویی پس از صاف شدن داخلی مصرف شود پاک سازی خواهد شد اگه کمی سوزش داشت از کرم ایودین کوکتری وقرص مترو نیدازول این ایام وسایل جلوگیری برای شوهر هم قرص کوکتریمازول 30عدد 12ساعت 2عدد امکان میکروب مثانه پرستات الوده شده باشد ک مراحل خودش بگذراند سوزش چکچک دارد بی اختیاری دارد دستشوی دارد اما خبری نیست شبی چند بار بیدار میشه چکاب کندهرشخص باید ما هی یک بار با عرق کردن استفراق اسهال ادرار

  • سلام مشکلات عفونت زنانه فراوان علت بیشتر هم غیر بهداشتی اولی دستشوی با یک دست شستشو میکنند باکتری براحتی مغعد ب وازن بدون اینکه شخص بخواهدالوده شده برای درمان با بتادین با سرنگ سرم داخل شود پوست میوه ویتامین cداریجوشاندمانندلیمو پرتغال نارنگی در پلاستیک در ظرف اب بجوشد اب بدست امده باصافی زلال شود اب را با سرم یا درون شلنگ اب تمیز لبه ودرون وازن با دسنمال نگه داشته شود جوش شیرین سنا گل باغی به همین شکل یکی یکی سپس پمادوازنی کوکتری شب یک بار اعمال شود فوری جواب میگیرد اما ادامه داشته باشدافرادی که ارام نشدن سوزش خارش کاملازبین نرفته این دارو هم اضافه کنند و 30 مترو نیدازول هر 12 ساعت دو عدد 2 روزبعد روزی 1 میل شود دیگه از عفونت خبری نیست مگه دو باره خود را غیر بهداشتی دچار عفونت کنند چون محل رشد خوبی برای زنان هست اگه دختر هست فشار اب زیاد نباشد نیاز به داخل شدن شلنگ نیست این شیوه ایده جدید هست و کارامد برای باباسیل همین شیوه پماد هیموروید گیاهی اضافه شود اول اب سپس اب چند بار تا تمیز شود درمان هر دردی ب راه حل خودش ب اسانی درمان میشود دورود

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج