۱۱۶۵۵۴۳ ۱۹ نظر
۵۰۰۵

هفت پیشنهاد برای ترسیدن در شب هالووین

درست است که «هالووین» رسم‌ورسومی است برای آن‌ور آبی‌ها اما در این سال‌های اخیر بهانه‌ی خوبی شده برای ترسیدن، ترساندن و سرگرم‌های وحشت‌انگیز.

برترین‌ها : درست است که «هالووین» رسم‌ورسومی است برای آن‌ور آبی‌ها، اما در این سال‌های اخیر بهانه‌ی خوبی شده برای ترسیدن، ترساندن و سرگرم‌های وحشت‌انگیز. به قول «اچ. پی. لاوکرفت»، نویسنده‌ی مشهور ژانر وحشت، وحشت قدیمی‌ترین احساس بشر است و وحشت از ناشناخته‌ها، اصلی‌ترین ترس انسان است. پیشنهاد ویژه‌ی ما برای هالووین این هفت گوهر تراش‌نخورده‌ی ادبیات، سینما و تلویزیون در ژانر وحشت به انتخاب «فرزین سوری» از صفحه‌ی اینستاگرام جعبه است.

یک مینی سریال تسخیر عمارت هیل

هفت پیشنهاد برای ترسیدن در شب هالووین

اگر از آن آدم‌هایی هستید که از وحشت کلاسیک لذت می‌برید احتمالا اسم این سریال «مایک فلنگان» و سریال بعدی اش «تشخیر عمارت بلای» را شنیده اید. فلنگان به تازگی به نت فلیکس پیوسته و به نظر می‌رسد این کارگردان خوش آتیه و خوش سلیقه قرار است برای خودش در جهان وحشت، نامی ماندگار داشته باشد. همان طور که از اسم سریال مشخص است با ژانر وحشت ارواح رو به رو هستیم. دیدن این سریال را به خصوص به هواداران سینمای وحشت ژاپن و دوست داران فیلم‌های حلقه و کینه پیشنهاد می‌کنم.

یک مجموعه کتاب دیگری

هفت پیشنهاد برای ترسیدن در شب هالووین

داستان مجموعه دیگری در مورد مدرسه‌ای است که دانش آموزان آن یکی یکی و به ترتیبی مرموز، ولی وحشت انگیز کشته می‌شوند. مرگ‌هایی که در ظاهر حادثه‌ای بیش نیستند. اصلا شاید از سر بدشناسی باشند. ولی ترتیب اتفاق افتادشان غیرعادی است. بهنظر می‌رسد نفرینی در کار است. داستان از آن «افسانه‌هایی شهری» است که شاید شما هم ازگوشه و کنار شنیده باشید. از همان قتل‌هایی مرموزی که خبرشان می‌پیچد، ولی هرگز حل نمی‌شود.

یک فیلم بدخیم

هفت پیشنهاد برای ترسیدن در شب هالووین

هواداران قدیمی «جیمز وان» او را به خاطر فیلم هایی، چون اره و اینسیدیوس می‌شناسند. هوادران جدیدترش او را به عنوان نابغه‌ی پشت مجموعه فیلم‌های کانجرینگ و راهبه میشناسند. شاید هرکس دیگری بود تا به حال ایده‌های وحشتش ته کشیده بود. ولی جیمز وان در سال ۲۰۲۱ با یک فیلم تازه‌ی بی نظیر ماجرایی وحشت برگشته است. بدخیم ترسناک نیست، این فیلم پر از پیچش‌های داستانی است که شگفت زده تان می‌کند.

یک سریال تابستان سیاه

هفت پیشنهاد برای ترسیدن در شب هالووین

بهتان حق می‌دهم وقتی سراغ سریال می‌روید زیر لب بگویید: «عالی شد. یک سریال زامبی خسته کننده‌ی دیگر.»، ولی این سریال تمامی کلیشه‌های ذهنی شما را به چالش می‌کشد. ممکن است ناخودآگاه آن را با «مردگان متحرک» مقایسه کنید. ولی هر قدر سریال جلوتر می‌رود واضح‌تر میشود که با چه ترکیب عجیب ومتفاوت و ترسناکی از ژانر زامبی طرف هستیم. به خصوص در فصل دوم که سریال از تمامی توقعات طرفدارانش جلو زده است. این سریال بی نظیر را از دست ندهید.

یک فیلم شیون

هفت پیشنهاد برای ترسیدن در شب هالووین

حالا که بازار سینما و تلویزیون کره خیلی گرم است، بد نیست سری هم به این فیلم کمتر دیده شده از «ناهانگ جین» بزنید. این فیلم با بازیگرانی بی نظیر اول از همه شاید شما را به یاد «خاطرات قتل» بونگ جون هو بیندازد. اما فیلم کاملا در ژانر وحشت قرار می‌گیرد و مثل بیشتر آثار خوب سینمای کره‌ی جنوبی، کسانی را که به سینمای آمریکایی عادت دارند شگفت زده می‌کند. نحوه‌ی داستان گویی فیلم و کندی روایت به ترتیبی است که وحشت را به آرامی و سر حوصله به جان شما می‌اندازد.

یک فیلم کندی من

هفت پیشنهاد برای ترسیدن در شب هالووین

همه‌ی ما وقتی بچه بودیم از یکی از قصه‌هایی که اقوام و فامیل برایمان در مورد موجودات خیالی تعریف کرده اند ترسیده ایم. داستان در مورد آن وحشت خام و فلج کننده‌ی همان قصه‌هایی است که نمیگذاست شب با خیال راحت به دستشویی برویم. کندی من حاصل همکاری «نیا دکوستا» و «جوردن پیل» است. جوردن پیل آثار بی نظیری مثل «برو بیرون» را ساخته است. فیلم از نظر بصری یکی از زیباترین و متفاوت‌ترین فیلم‌های وحشت چند سال اخیر است.

یک کتاب احضار کطولحو

هفت پیشنهاد برای ترسیدن در شب هالووین

شاید برایتان سوال باشد که طرفداران ادبیات وحشت برای این که خیلیخودشا را بترسانند سراغ چه کتاب‌هایی می‌روند. نویسنده‌هایی مثل ادگار الن پو و استفن کینگ همیشه می‌توانند شما را بترسانند و انتخاب‌های خوبی هستند. ولی اگر دوست دارید سری به سرچشمه‌های وحشت بزنید و توی چشم‌هایی دلهره‌ی کیهانی نگاه کنید هنوز دود از کنده‌ی «اچ. پی. لاوکرفت» بلند می‌شود برای همین کتاب‌های کطولحو را از دست ندهید.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  • اصلااین رسم مال ایرانیهانیست وربطی هم نداره!

   پاسخ ها

   • غربگدایی یعنی این

    ایران پرستهای قلابی دارند جشنهای مضحک غربی رو رواج میدن همین دیروز اینجا مطالب زنجیره ای از کوروش گذاشته بودید هخخخخخ

   • بدون نام

    اونی که سی سال در غرب زندگی کرده اونقدر شیفته برگزاری چنین چیزی نیست که شماها

   • بدون نام

    اینقدر بدم میاد طرف تو ایرانه پاشو از دهاتش بیرون نذاشته چند تا فیلم و سریال امریکایی دیده لهجه اش برگشته و می خواد سبک زندگی غربی رو تقلید کنه واقعا تباه

   • بدون نام

    می خواید بدونید غربگدایی چیه این مطلبو بخونید و به کسانی که در ایران هالووین و ولنتاین می گیرند نگاه کنید

   • بدون نام

    دم خروس زده بیرون هاها کوروش و هالووین هاها

   • بدون نام

    خیلی هم ربط داره. ایران هم هیولاهای باستانی داره مثل مول، بینی گلی، بوسلمه، نسناس و غیره. یکم مطالعاتت رو زیاد کنی بد نیست

  • زندگی ما خودش هالووینه مشتی، کل سال فقر و فلاکت و گرونی و تورم و دغدغه نان و آب و مسکن و انرژی و گرونی دلار که روی همه ابعاد زندگیمون اثر می ذاره و البته تحریم های بی اثر، اینها هالووین نیست؟
   هالووین می خوایم چیکار؟
   ماها خود هاوولین هستیم، خودمونو زدیم به اونراه

   پاسخ ها

   • بدون نام

    اونایی که منفی دادن مشخصه توی یه ایران دیگه زندگی میکنن یا از این شرایط سود کلان می برن

  • ببخشید میپرسم شاید مسخره باشه ولی یکی هست هالووین رو برای من از اول قشنگ تعریف کنه؟

   پاسخ ها

   • بدون نام

    من که حالشا ندارم تعریف کنم یه سرچ کن تو گوگل حله

   • بدون نام

    تو گوگل سرچ کن اطلاعات لازم را بدست میاری .الان دیگه دوره پرسیدن از این ور واونور نیست میتونی با یه سرچ ساده اطلاعات متعدد و ومفیدی پیدا کنی

   • بدون نام

    پول ندارم بسته بین المللی بخرم. فکر کردی چرا اومدم تو برترینها؟

   • بدون نام

    بسته بین المللی که نمیخواد همینطور ی که سایت برترینها را می بینی اونم سرچ کن

   • بدون نام

    یک رسم غربیه که در ناخودآگاه جمعی ایرانیها هیچ اثری ازش نیست ولی غربگرایان اصرار دارند این رسم مضحک رو هم در ایران رایج کنند و قدم به قدم جامعه ایران رو غربی تر و بی هویت تر کنند

  • هالوین یعنی من بیچاره بهتربن سوژه برای ترسو هیجان.خخخخ

  • نویسنده چرا داره هالویین رو تبلیغ میکنه این چرا خیلی مهم روشنفکری بدون فکر

  • بدخیم واقعا فیلم قشنگیه

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج