۲۸۰۴۹
۵۰۰۸

۱۰ مرگ و میر معروف در سینمای جهان

۱۰تا از مشهورترین مرگ و میرهایی است که بر اثر تصادف رخ داده و سایت تاپ تنز به تازگی آنها را اعلام کرده است.

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

همشهری سرنخ: فیلم های اکشن، پر از صحنه های تعقیب و گریز هستند. این نوع فیلم ها، اینطور شروع می شود که معمولا شخصیت های اصلی یک گروه مجرم هستند که یا در پی انتقامند یا پلیس درصدد است آنها را دستگیر کند. معمولا در این نوع فیلم ها بعد از رخ دادن توطئه ای، همه سعی می کنند یکدیگر را از بین ببرند. 10 برتر این شماره، درباره 10تا از مشهورترین مرگ و میرهایی است که بر اثر تصادف رخ داده و سایت تاپ تنز به تازگی آنها را اعلام کرده است.

تلما و لوئیز (Thelma & Louise)
کارگردان: ریدلی اسکات

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

بازیگران: سوزان ساراندون، جینا دیویس، هاروی کایتل، براد پیت و ...

تلما و لوئیز یکی از خوش ساخت ترین فیلم های ریدلی اسکات و البته یکی از شورشی ترین هایش است. دو زن که نقش اول های فیلم هستند، خشونت پنهانی دارند که کم کم در وجودشان بیدار می شود و باعث می شود تا آنها دست به کارهای خطرناکی بزنند.

صحنه اوج این فیلم زمانی است که این دو شورشی مجرم، به لب دره می رسند و پلیس هم پشت سرشان است. تلما و لوئیز به جای اینکه تن به دستگیری بدهند، تصمیم به وداع می گیرند.

آخرین پلان فیلم، صحنه ای است که این دو سوار بر ماشین آبی رنگ بین آسمان و زمین معلق هستند و همانجا داستان به پایان می رسد.


ضد مرگ (Death Proof)
کارگردان: کوئنتین تارانتینو

بازیگران: کرت راسل، رزاریو داوسون و ...

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

سخت است درباره ضد مرگ بنویسی، به راحتی نمی شود ایرادی بر آن گرفت و اگرچه با نکته سنجی می توان بالاخره ضعف های ریزی را در آن یافت اما در ۱۰ برتر مرگ و میرهایی که توسط ماشین در سینما اتفاق افتاده است، یکی از بی رحم ترین و خوش تکنیک ترین فیلم ها است.

تارانتینو در این فیلم هم نگاه سرد و وحشی خودش به دنیا را به نمایش گذاشته است. این فیلم پر از صحنه های مرگ های سادیستی است. شخصیت اصلی داستان با یک ماشین که علامت مرگ روی آن حک شده است، جان دیگران را می گیرد.

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

مایک با ماشین سیاه رنگش، قربانیانش را به جاده می کشاند و بعد از تشویق کردن آنها به کورس گذاشتن، چنان بلایی سرشان می آورد که حتی باورش هم غیرممکن است.


مقصد نهایی 2 (Final Destination 2)
کارگردان: دیوید آر. آلیس

بازیگران: ای جی کوک، الی لاتر، مایکل لندز و ...

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

سری فیلم های مقصد نهایی، یک عامل هیجانی بزرگ دارند. مرگ همه جا قهرمانان داستان را دنبال می کند و در واقع هیچ راه فراری نیست و بالاخره یک جا در مقابل آنها قد علم می کند.

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

در سری دوم این فیلم یک حادثه هولناک خودرو وجود دارد که موجب قتل عام چندین نفر می شود. یک موتورسوار، یک کامیون و اتومبیل های مختلف در صحنه ای با هم برخورد می کنند و این سکانس یکی از بهترین صحنه های تصادف ماشین است که حتی از ام تی وی جایزه بهترین سکانس اکشن را دریافت کرد.


مکس دیوانه (Mad max)
کارگردان: جرج میلر

بازیگران: مل گیبسون، جان ساموئل، استیو بیسلی، تیم بورنس و راجر وارد

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

در مکس دیوانه، همه سکانس ها پر از موتورسوارهای روانی است و تعداد تصادف هایی که رخ می دهد زیادتر از حد معمول است. باند وحشی که در این فیلم با آن روبرو هستید، سوار بر موتورهای کاواساکی z۱۰۰ به دنبال کامیون داری هستند که قبلا رئیس شان را کشته است. آنها می خواهند درس خوبی به او بدهند. تمام سکانس های این فیلم، نشان از بی قانونی در شهر دارد، هر کس با ماشین و موتوری که دارد می تواند بر مردم بتازد و زندگی شان را تلخ کند. حتی پلیس هم در این شهر کاری از دستش برنمی آید تا اینکه یک پلیس وظیفه شناس به کمک مکس دیوانه تصمیم می گیرد اوباش را سرجایشان بنشاند.

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان


پلیس آهنی (Robocop)
کارگردان: پل ورهوفن

بازیگران: پیتر ولر، نانسی آلن، رونی کاکس و میگوئل فرره

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

این فیلم، داستان یک پلیس وظیفه شناس است که به او لقب «پلیس آهنی» داده اند. پل در شهر جنایت زده دیترویت فعالیت می کند. پلیس از کنترل شهر ناتوان شده و به راحتی نمی تواند شر مجرمان را از سر مردم کم کند. یکی از مجرمان اصلی شهر تصمیم می گیرد با یک ون، پلیس آهنی را به قتل برساند اما در این بین، ون به جای سقوط در محل مورد نظر، داخل زباله های سمی و اسدی می افتد و راننده ماشین مثل یک زامبی از آن بیرون می آید. این یکی از تکان دهنده ترین تصویرهایی است که بعد از تصادف یک ماشین به وقوع می پیوندد و مخاطب به جای اینکه با فردی که دست و پایش شکسته روبرو شود، یک زامبی می بیند که در حال حرکت است.

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان


آسمانی نیلی (Vanilla Sky)
کارگردان: کامرون کرا

بازیگران: تام کروز، پنه لوپه کروز، کامرون دیاز و کورت راسل

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

دیوید و جولی که سال هاست به یکدیگر علاقه دارند بعد از یک اتفاق مسیر زندگی شان عوض می شود. جولی قصد دارد از دیوید انتقام بگیرد. جولی از دیوید می خواهد تا با هم صحبت کنند. آنها در حالی که داخل ماشین نشسته اند، کارشان به جر و بحث کشیده می شود و در یک لحظه، جولی کنترل خود را از دست می دهد.

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

مرگی که در این فیلم شاهدش هستیم، عاشقانه ترین مرگ از نوع برخورد ماشین در دنیای سینماست. جولی در یک لحظه تصمیم می گیرد به زندگی هر دویشان پایان دهد. او ناگهان سرعت ماشین را زیاد می کند و در همین هنگام ماشین از روی پل به پایین پرتاب می شود.


کسب و کار ایتالیایی (The Italian Job)
کارگردان: اف. گری گری

بازیگران: مارک والبرگ، چارلیزترون، جیسون استاتهام، موس دیف و ...

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

چارلی رئیس یک گروه سارق است که تصمیم دارد از استیو انتقام بگیرد، کسی که شمش های طلایی که سهم همه اعضای گروه بوده را سرقت کرده و متواری است. انتقام آنها با یک نقشه مهیج جلو می رود. گروهی که چارلی سرپرستی اش را برعهده دارد با سه ماشین مینی کوپر از مهلکه می گریزند و خودشان را به اتوبوسی می رسانند که قرار است از مرز رد شود. با اینکه ۴۲ سال از ساخت این فیلم می گذرد اما هنوز هم پر از سکانس های مهیج و بی نقصی است که بیننده را مبهوت می کند. ماشین سواری این افراد فقط به خیابان ها محدود نمی شود. حتی در رودخانه ها و پشت بام ها هم می توانید شاهد آن باشید.

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان


ملاقات با جو بلک (MEET JOE BLACK)
کارگردان: مارتین برست

بازیگران: براد پیت، آنتونی هاپکینز، کلئر فورلانی، جیک وبر، مارشاگی هاردن، جفری تامبور و دیوید هوارد

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

«ویلیام پریش» مرد ثروتمندی است که با دو دخترش زندگی می کند. او یک شب به دلیل سکته قلبی تا یک قدمی مرگ می رود اما مسوول مرگش که جو بلک نام دارد، تصمیم می گیرد به او فرصت زنده بودن بدهد. از این طریق خودش هم می توانست کمی زندگی انسانی را تجربه کند. به وجود آمدن یک صحنه تصادف عجیب در یک فیلم آرام، به خودی خود هیجان انگیز است.

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

در این فیلم، یکی از غیرمنتظره ترین صحنه های برخورد خودروها در سینما را شاهد هستیم، در صحنه ای که شخصیت مرد اصلی ایستاده است، بین دو ماشین که همزمان به سمت او یورش می برند گیر می افتد و او به شکل تکان دهنده ای کشته می شود.


بزن بهادر (Kich-az)
کارگردان: متیو وان

بازیگران: آرون جانسن، نیکولاس کیج، کلویی مورتز، کریستوفر مینتر - پلس، لیندزی فونسکا و زاندر برکلی

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

بزن بهادر یک فیلم ابرقهرمانی است که از روی یک کتاب کمیک ساخته شده است. این فیلم که براد پیت تهیه کنندگی اش را برعهده داشته است، درباره پسری است که تصمیم می گیرد درس را رها کند و به یک ابرقهرمان تبدیل شود. شخصیت نوجوان این فیلم در داخل یک کمپرسور، قربانی مرگ می شود. خون تمام شیشه جلوی ماشین را گرفته و خودرو مثل یک فلز فشرده شده پر از خون از جلوی چشم مخاطب می گذرد. این ماشین قراضه بعد از مدتی به یک سازمان خیریه اهدا شد و درآمد حاصل از آن صرف کارهای خیر شد.

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان


بانی و کلاید
کارگردان: آرتور پن

بازیگران: وارن بیتی، فی داناوی، جین هکمن، استل پارسوتز و ...

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

نامزد جایزه اسکار شدن در چندین رشته از جمله بهترین فیلم به علاوه واقعی بودن ماجرا باعث شده است که ماجرای زندگی دو سارق محبوب آمریکایی ها یعنی بانی و کلاید به عنوان یکی از ۱۰۰ فیلم برگزیده قرن انتخاب شود. بانی و کلاید عاشق هیجان ناشی از دزدی هستند. کار آنها دستبرد زدن به بانک ها و ماشین هاست. زمانی که این دو در حال فرار کردن از دست ماموران پلیس هستند ماشین شان با گلوله شبیه آبکش می شود و همان موقع است که هر دو کنار هم می میرند تا قصه افسانه ای شان ماندگار شود. بانی و کلاید یکی از اسطوره ای ترین مرگ هایی است که در واقعیت رخ داد و در سینما به تصویر کشیده شد.

10 مرگ و میر معروف در سینمای جهان

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج