۵۸۶۳۵۹
۵۰۰۰

نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

تحلیلگر جوایز مجلۀ هالیوود ریپورتر رویارویی نامزد های بهترین بازیگر زن ژانر کمدی و درام، از جمله یک نامزد اولی (کلیر فوی)، یک برندۀ هفت جایزه امی (جولیا لوئیس دریفوس) و دو دوست قدیمی (جین فوندا و لیلی تاملین)، را ارزیابی می کند. این مطلب برای اولین بار در تک شمارۀ ماه اوت این مجله منتشر شد.

برترین ها: تحلیلگر جوایز مجلۀ هالیوود ریپورتر رویارویی نامزد های بهترین بازیگر زن ژانر کمدی و درام، از جمله یک نامزد اولی (کلیر فوی)، یک برندۀ هفت جایزه امی (جولیا لوئیس دریفوس) و دو دوست قدیمی (جین فوندا و لیلی تاملین)، را ارزیابی می کند. این مطلب برای اولین بار در تک شمارۀ ماه اوت این مجله منتشر شد.

پاملا آدلن / «چیزهای بهتر» (شبکۀ اف ایکس)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطۀ قوت: او که پیش از این برای صداپیشگی در انیمیشن «پادشاه تپه» برندۀ امی شده و برای تهیه کنندگی، نویسندگی و بازی در سریال «لویی» نامزد دریافت این جایزۀ شده است، حالا با بازی در نقشی شبیه به زندگی خود، زن بازیگری که طلاق گرفته و سه دختر خود را به تنهایی بزرگ می کند، به این مسابقه بازگشته است؛ او این سریال را به همراه پَل لوئیس سی کِی ساخته است.

نقطۀ ضعف: بر خلاف دیگر نامزد های هم ردیف خود، تنها نمایندۀ سریال خود در میان نامزد ها است.

وایولا دیویس / «چگونه باید از مجازات قتل فرار کرد» (شبکه ای بی سی)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطۀ مثبت: برندۀ این جایزه در سال 2015، حالا برای بازی در نقش وکیل دادگستری به نام آنالیز کیتینگ، تنها نامزد رنگین پوست این دسته بندی و تنها نمایندۀ یک سریال مربوط به پخش رسانه ای است. او نامزدی جایزۀ منتخب منتقدان را نیز در این فصل به دست آورد.

نقطۀ ضعف: در میان نامزدهای این دسته بندی، او یکی از دو نفری است که سریال شان نامزد دریافت جایزۀ بهترین سریال نشده است، و نمایش او کمترین تعداد نامزد ها (تنها دو نفر) را دارد.

جین فوندا / «گریس و فرانکی» (شبکه نتفلیکس)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطۀ قوت: این بازیگر 79 ساله که اولین بار 33 سال پیش برای «عروسک ساز» برندۀ جایزۀ امی شد، چهار بار دیگر نامزد دریافت این جایزه شده است. این بار اولین نامزدی او برای یک سریال نتفلیکس است که در آن، او و لیلی تاملین هم بازی تمام وقت هم هستند. او در این فصل یک جایزۀ SAG نیز دریافت کرده است.

نقطۀ ضعف: با نامزد نشدن سریال در بخش بهترین سریال و به علت رقابت وی با تاملین، بعید است که او دومین پیروزی امسال خود را به دست آورد.

کلیر فوی / «تاج» (شبکه نتفلیکس)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطۀ قوت: این بازیگر متعهد ریزنقش مسیر دشوار بازی در نقش ملکه الیزابت دوم را، در اولین فصل از دو فصلی که این نقش را بر عهده خواهد داشت، با موفقیت پیموده است. راستی چطور می توان زندگی درونی زنی را که به مخفی کردن احساساتش معروف است، به تصویر کشید؟ او قبل از این جایزۀ SAG و گلدن گلوب را برای این سریال دریافت کرده است.

نقطۀ ضعف: وی بر خلاف الیزابت ماس، غیر آمریکایی است و دست کم خارج از این قسمت و در بین اعضای آکادمی تلویزیون شناخته شده نیست.

آلیسون جانی / «مادر» (شبکه سی بی اس)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطۀ قوت: او در سه سال گذشته، دو بار جایزۀ امی نقش مکمل را برای بازی در نقش معتاد در حال ترک برده است. حالا که به نقش اول تبدیل شده است، همانطور که در سریال «بال غربی» انجام داد و بعد از آن به بردن جایزه ها ادامه داد، مثل جولیا لوییس دریفوس آماده است که رکورد هشت جایزۀ بازیگری کلوریس لیچمن را تکرار کند.

نقطۀ ضعف: سریال جانی، بر خلاف سه نامزد دیگر، نامزد بهترین سریال نشده و بر عکس همۀ سریال ها به جز یک مورد، توسط قوانین پخش محدود شده است.

اِلی کمپر / «کیمی اشمیت شکست ناپذیر» (شبکه نتفلیکس)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطه قوت: او برای بازی در این فصل، که در آن کیمی به کالج می رود، جایزۀ SAG و نامزدی جایزۀ انجمن منتقدان را پیش از دومین نامزدی پیاپی جایزۀ امی دریافت کرد. همچنین به یاری او این سریال با تهیه کنندگی مشترک تینا فِی و رابرت کارلاک به سوی سومین نامزدی پیاپی در دسته بندی بهترین سریال حرکت کرد.

نقطۀ ضعف: بعضی ها کیمی را، با رشد کندش، دوست دارند، اما به نظر بعضی ها صدای شاد و سرحال او مثل کشیده شدن ناخن روی تخته سیاه است.

جولیا لوئیس دریفوس / «معاون رئیس جمهور» (شبکه اچ بی او)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطۀ قوت: رکورد هجدهمین نامزدی او برای بهترین بازیگری کمدی می تواند دو رکورد دیگر به دنبال داشته باشد: ششمین برد مستقیم و هفتمین نامزدی در این دسته بندی. او در این فصل، یک جایزۀ SAG را دریافت کرده و نامزد دریافت گلدن گلوب و جایزۀ منتخب منتقدین نیز شده است.

نقطۀ ضعف: سلینا در دوران ترامپ، دیگر به اندازۀ قبل دیوانه یا به نظر بعضی دیگر، بامزه به نظر نمی رسد.

الیزابت ماس / «سرگذشت ندیمه» (هولو)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطۀ قوت: هشتمین نامزدی بازیگر «مردان مد» برای بازی در نقش برده ای به نام آفرِد رقم خورده است؛ «سرگذشت ندیمه» جدید ترین سریال درام است که پخش آن به موقع از وب سایت هولو آغاز شد (از ۱۴ ژوئن)، و به اندازۀ سایر سریال های درام نامزد جایزه شد.

نقطۀ ضعف: او بر خلاف کلیر فوی، در این فصل امتیاز نامزدی در گروه های دیگر را ندارد (شاید به این دلیل باشد که این سریال بعد از رأی گیری شروع شد). و برخی رأی دهندگان هنوز در حال دست یابی به این شبکه هستند.

تریسی الیس راس / «سیه چرده» (شبکه ای بی سی)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطۀ قوت: برندۀ شگفتی آفرین گلدن گلوب امسال (و نیز نامزد جایزۀ انجمن منتقدان) که حالا برای دومین سال در یک رده (به همراه سریالش) نامزد شده، یکی از دو نامزد این دسته بندی است که برنامۀ در حال پخش دارند (و بنابراین مخاطب گسترده ای دارد). او می تواند دومین برندۀ سیاه پوست این دسته بندی (بعد از ایزابل سنفورد از سریال «خانوادۀ جفرسون») باشد.

نقطۀ ضعف: لوییس دریفوس در این دسته بندی توقف ناپذیر بوده است.

کِری راسل / «آمریکایی ها» (شبکه اف ایکس)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطۀ قوت: در طول پنج فصل نمایش این سریال، داستان یک جاسوس کا گ ب به اندازۀ این برهۀ زمانی به موقع نبوده است و بازیگر مورد علاقۀ منتقدان که دومین سال است در یک رده نامزد می شود (و برای این فصل نامزدی جایزۀ انجمن منتقدان را نیز دارد) بهترین چیز دربارۀ آن است.

نقطۀ ضعف: او یکی از دو نامزد این دسته بندی است که سریال شان نامزد بهترین سریال امسال نشده است؛ علت آن افت این سریال در یک سال گذشته و نارضایتی مخاطبان از کند بودن ریتم آن است.

لیلی تاملین / «گریس و فرانکی» (شبکه نتفلیکس)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطۀ قوت: کمتر ستاره هایی هستند که مشهور تر و برای آکادمی تلویزیون محبوب تر از او باشند؛ یک بازیگر کهنه کار 77 ساله و نامزد جایزۀ ساگ امسال که از سال 1971 تا کنون 24 بار نامزدی امی را در کارنامۀ خود دارد.

نقطۀ ضعف: او شش بار برندۀ امی شده ولی هیچ یک برای بازیگری نبوده (پنج بار برای نویسندگی و یک بار برای گویندگی) و در سالی که سریال او نامزد جایزه نیست و او برای اولین بار با فوندا رقابت می کند، به نظر می رسد شانس با او یار نیست.

اوان ریچل وود / «وست ورلد» (شبکه اچ بی او)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطۀ قوت: او برای بازی در نقش دلورس-میزبان انسان نمایی که صاحب درک و احساس می شود- در سریالی با بیشترین تعداد نامزدی، برندۀ جایزۀ انجمن منتقدان و نامزد گلدن گلوب شده است. او تنها نمایندۀ اچ بی او در این دسته بندی است.

نقطۀ ضعف: او با ۲۹ سال سن، جوان ترین نامزد این دسته بندی است و بازیگران بسیار کمی در بیست سالگی خود جایزۀ امی را به خانه برده اند.

رابین رایت / «خانۀ پوشالی» (شبکه نتفلیکس)
نامزدهای بهترین بازیگر زن جوایز «امی»

نقطۀ قوت: کار او در نقش کلیر آندروود حسابگر در تمام پنج فصل این سریال، با نامزدی در این دسته بندی مشخص شده است. در این فصل، که او در فیلم موفق «زن شگفت انگیز» نیز درخشیده، برای دریافت جایزه های انجمن منتقدان و SAG نیز نامزد شده است.

نقطۀ ضعف: به نظر می رسد اعتقاد عمومی این است که سریال او رو به زوال است و از آنجا که او هنوز برنده نشده است، مشکل می توان تصور کرد که او هم اکنون به اولین پیروزی خود رسیده است.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج