۱۲۶۱۱۹۹
۲ نظر
۱۲۹۱۵
۲ نظر
۱۲۹۱۵

هفت پیشنهاد خارق‌العاده به تین‌ایجرهای ایرانی

این روزها کمتر کسی است که تحت تاثیر صنعت موسیقی کی‌پاپ(موسیقی پاپ کره‌ای) قرار نگرفته باشد.

برترین‌ها _ آیدا فلاحیان: این روزها کمتر کسی است که تحت تاثیر صنعت موسیقی کی‌پاپ(موسیقی پاپ کره‌ای) قرار نگرفته باشد. این سرگرمی خوش رنگ و لعاب که در چند سال اخیر به یکی از اصلی‌ترین سرگرمی‌های نوجوانان و جوانان تبدیل شده است، منبع درآمدی عظیم برای شرکت‌های سازنده به وجود آورده که چشم‌پوشی از آن غیرممکن است. به دلیل این محبوبیت و درآمدزایی بیشتر، کارگردانان و عوامل سریال‌های کره‌ای، با استفاده از هنرمندان کی‌پاپ سعی بر معرفی آثار خود در سطحی گسترده‌تر داشته‌اند و از خوانندگان خوش‌صدای کی‌پاپ، در آثار خود استفاده نموده‌اند. البته باید گفت بسیاری از از این تجربه‌ها، هم برای عوامل سازنده و هم برای خواننده‌ای که حالا بازیگر هم شده است، موفق بوده‌اند. به این دلیل این با تصمیم داریم به معرفی برخی از سریال‌هایی که به دلیل حضور خوانندگان کره‌ای خوش درخشیدند بپردازیم و نگاهی دوباره به آن‌ها داشته باشیم. 

عاشقان ماه / بکهیون-اکسو 

سریال کره‌ای «عاشقان ماه» که در زمان انتشارش به یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های در حال پخش تبدیل شده بود، صحنه‌ی درخشش بازیگران زیادی بود که یا عامل محبوبیت سریال بودند و یا سریال باعث محبوبیت بیشتر آن‌ها شد. 

هفت پیشنهاد خارق‌العاده به تین‌ایجرهای ایرانی

این سریال درباره زندگی سخت دختری به نام گو ها جین(لی جی اون) است که در سال ۲۰۱۶ در سئول زندگی می‌کند. در جریان یک خورشید گرفتگی، گو ها جین وارد خوابی عمیق می‌شود که مربوط به اولین امپراطوری‌ گوریو می‌باشد. خوابی که ها جین فکر می‌کرد به زودی قرار است از آن بیدار شود، واقعیتی‌ست در زندگی او که حالا با زندگی دختری به نام هه سو در امپراطوری گوریو گره خورده. زندگی گو هاجین به عنوان هه سو به مشکلات زیادی همراه است اما خوبی‌های دیگری هم داشت. برای مثال آشنایی با شاهزاده‌های خوش قیافه گوریو شانسی بود که نصیب هر دختری نمی‌شود! ایفای نقش یکی از این شاهزادگان خوش قیافه به عهده‌ی بیون بکهیون، یکی خوانندگان اصلی گروه اکسو بود. بازی بکهیون در سریال عاشقان ماه توجه مخاطب زیادی را به خود جلب کرد و باعث بیشتر دیده شدن سریال و محبوبیت آن شد. 


زیبایی حقیقی / چا اون وو-آسترو 

«زیبایی حقیقی» یکی از سریال‌های پرطرفدار در ژانر مدرسه‌ای و دبیرستانی است که در سال ۲۰۲۰ به یکی از محبوب‌ترین سریال‌های کره‌ای تبدیل شد. زیبایی حقیقی درواقع داستان دختری دبیرستانی به نام ایم جو کیونگ(مون گا یونگ) است که به سبب ظاهرش اعتماد به نفس پایینی دارد. او برای رها شدن از دست زورگویی‌های همکلاسی‌هایش مجبور می‌شود مدرسه خود را تغییر دهد و این تغییرات باعث تغییر اساسی در زندگی او می‌شود. او قصد دارد با مخفی کردن چهره واقعی خود توجه همکلاسی‌های جدید خود را جلب کند اما با مشکلاتی رو به رو می‌شود که هرگز انتظارش را نداشته

هفت پیشنهاد خارق‌العاده به تین‌ایجرهای ایرانی.  

چا اون وو، عضو گروه پرطرفدار آسترو، در این سریال نقش فرشته‌ی خوش چهره‌ی مدرسه یعنی "لی سوهو" را بازی می‌کند. سوهو به عنوان دانش آموز ممتاز و خوش چهره توجه همه دختران مدرسه را به خود معطوف کرده است و حالا هم نوبت به جو کیونگ رسیده تا عاشق سوهو شود! بعد از پخش سریال زیبایی حقیقی و نقش‌آفرینی چا اون وو به عنوان نقش اول مرد سریال، توجه‌ها به خود او و گروه موسیقی‌اش بیشتر شد. البته چهره‌ی دلنشین چا اون وو در دیده شدن این سریال اصلا بی‌تاثیر نبود و حتی به یکی از اصلی‌ترین علل محبوبیت این سریال تبدیل شد.


گل برفی / کیم جیسو-بلک پینک

در بین سریال‌های کره‌ای سال 2021، سریال «گل برفی» از توجه بیشتر مخاطب برخوردار شد و اکثر دوست‌داران این سریال‌ها به تماشای داستان گل برفی پرداختند. داستان این سریال در سال  1987 راجع به لیم سوهو(جونگ هه این) و اون یونگ-رو(کیم جیسو) هر دو دانشجو است. لیم سوهو جاسوسی از کره شمالی که برای ماموریتی به کره جنوبی آمده و در دانشگاه این کشور مشغول تدریس است.او که باید روی ماموریت خود تلاش کند وارد لابطه عاشقانه‌ای با یونگ رو می‌شود که جان هر دوی آن را در خطر قرار می‌دهد.

هفت پیشنهاد خارق‌العاده به تین‌ایجرهای ایرانی

کیم جیسو خواننده خوش‌صدای و زیبای گروه دخترانه بلک‌پینک قبل از تجربه بازی در سریال گل برفی در سریال‌های زیادی نقشی جزئی داشت و بیشتر در حوزه مدلینگ فعالیت می‌کرد. اما بازی در سریال گل برفی او را در زمینه بازیگری ارتقا داد و باعث شد مخاطبانت او را علاوه بر خواننده به عنوان یک بازیگر نیز بشناسند.


وینچنزو / اوک تکیون-تو پی ام

یکی دیگر از سریال‌های کره‌ای که در سطح جهانی با استقبال زیادی مواجه شد، سریال «وینچنزو» بود. این سریال مافیایی که سال گذشته خود را در شبکه نتفیلیکس معرفی کرد حالا یکی از شناخته شده‌ترین سریال‌های کره‌ای تبدیل شده است. این سریال داستان زندگی پارک جو هیونگ(سونگ جونگ کی) که در 8 سالگی تحت سرپرستی یک خانواده ایتالیایی قرار گرفته را روایت می‌کند که بعد از گذشت چندین سال حالا عضو گروه مافیایی معروفی در ایتالیا شده است. او که حالا با نام وینچنزو کاسانو خود را معرفی می‌کند،وکیل، دست راست و جانشین رئیس مافیای کاسانو است اما این جانشینی برای او سخت‌تر از چیزی که انتظار دارد ادامه پیدا می‌کند.

هفت پیشنهاد خارق‌العاده به تین‌ایجرهای ایرانی

اوک تکیون عضو گروه قدیمی تو پی ام که از همان ابتدای شروع حرفه‌ی خود در کنار موسیقی بازیگری را دنبال می‌کرد، یکی از مهم‌ترین تجربه‌های بازیگری خود را در سریال وینچنزو به عنوان شخصیت منفی سریال ایفا کرده و و دوباره اسم خود را بر سر زبان مخاطبان در سراسر دنیا انداخته است.


هوارانگ / وی-بی تی اس

سریال تاریخی «هوارانگ» یکی دیگر از سریال‌های پربیننده‌ای بود که مخاطبان زیادی را در آن زمان به خود جذب کرد.این سریال با موضوع جوانان نخبه و مبارزی که در زمان امپراطوری سیلا زندگی می‌کنند به روایت داستان تلخی‌ها و شیرینی‌های زندگی این چند دوست صمیمی می‌پردازد.

هفت پیشنهاد خارق‌العاده به تین‌ایجرهای ایرانی

یکی از شخصیت‌های فرعی داستان با نقش آفرینی کیم تهیونگ که با نام هنری وی در گروه بی تی اس فعالیت می‌کند با توجه زیاد مخاطبان رو به رو شد و این کاراکتر فرعی را به یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سریال تبدیل کرد.تهیونگ علاوه بر موسیقی در زمینه مدلینگ و بازیگری فعالیت بسیار خوبی از خود نشان داده و همین امر باعث محبوبیت بیشتر او نسبت به سایر اعضای گروه بی تی اس شده است.


دهن لق / یونا-گرلزجنریشن

سریال کره‌ای «دهن لق» به دلیل موضوع جنایی و پیچیده‌ای که داشت تبدیل به یکی از بحث برانگیزترین سریال‌های سال گذشته تبدیل شد.این سریال پرستاره با بازی‌های بسیار خوب توانست رضایت بیشتر مخاطبان را جلب کند.داستان سریال از زندگی وکیلی ناتوان شروع می‌شود که در زندگی خود دچار مشکلات زیادی شده. پارک چانگ هو(لی جونگ سوک)به عنوان یک وکیل درجه سه وارد پرونده قتلی می‌شود که او را به عنوان خلافکاری درجه یک معرفی می‌کنند. در طی اتهامات وارد شده به پارک چان هو او تلاش می‌کند بی‌گناهی خود را ثابت کند اما تلاش‌های او باید بیشتر از چیزی که فکر می‌کند باشد.

هفت پیشنهاد خارق‌العاده به تین‌ایجرهای ایرانی

ایم یونا عضو گروه گرلزجنریشن یکی از بازگران اصلی این سریال است که نقش همسر پارک چان هو یعنی کو می هو را بازی می‌کند.یونا که سابقه بسیار درخشانی در بازیگری و خوانندگی دارد،این بار با بازی در سریال دهن لق توانست شهرت دوباره‌ای برای خود و اعضای گروهش به وجود بیاورد.

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج