جاباما
۱۳۷۶۵۶۵
۴ نظر
۴۹۳۴
۴ نظر
۴۹۳۴
پ

۷ ترانه برای آنها که به دنبال نابودی عشق سابقشان هستند!

در این مقاله قرار است نگاهی بیندازیم به تعدادی از ترانه‌های موزیسین‌ها یا عمدتا پاپ‌اِستارهای خارجی و همراه هم نمونه‌های مشهور اینچنینی در موسیقی دنیا در سال‌های اخیر را مرور کنیم.

برترین‌ها - آرمان رمضانی: حتی اگر زیر سنگ هم زندگی کنید حتما از داستان جنجالی جدایی شکیرا و پیکه و البته انتشار ترانه‌های نیشدار شکیرا برای همسر سابقش خبردار شده‌اید. شما درباره ابراز احساسات نسبت به همسر یا نامزد سابق از طریق ترانه و آهنگ چه نظری دارید؟

حتما با اندکی فکر کردن به موسیقی پاپ کشور خودمان به نمونه‌های فراوانی از این دست از ژینای شادمهر گرفته تا نفرین‌های از ته دل چاوشی و مثال‌های فراوان دیگری که خودتان بهتر از من می‌دانید، برخواهید خورد.

در این مقاله قرار است نگاهی بیندازیم به تعدادی از ترانه‌های موزیسین‌ها یا عمدتا پاپ‌اِستارهای خارجی و همراه هم نمونه‌های مشهور اینچنینی در موسیقی دنیا در سال‌های اخیر را مرور کنیم.

مایلی سایرِس

آهنگ Flowers

درباره همسر سابق، لیام هِمسورث

7 ترانه برای آنها که به دنبال نابودی عشق سابقشان هستند!

بخش موردنظر ترانه: "همه‌چیز فوق‌العاده بود و ناگهان تغییر کرد/ با هم خانه‌ای ساختیم و سوختنش را تماشا کردیم"

مایلی بارها درباره اینکه هیچ‌وقت فکر نمی‌کرده رابطه او و لیام به ازدواج ختم شود، صحبت کرده است. ظاهرا اما واقعه آتش‌سوزی منزلِ او و لیام همه‌چیز را تغییر داد و باعث شد تا لیام و مایلی در تصمیمی احساساتی و بر خلاف منطقشان با هم ازدواج کنند. بد نیست بدانید در موزیک ویدئوی این آهنگ مایلی در زمان خواندن این بخش ترانه رقصی را انجام می‌دهد که پیشتر و در زمان زندگی مشترک مایلی و لیام، لیام او را از انجام این رقص در مقابل دوربین منع کرده بود.


شکیرا

آهنگ Te Felicito یا I Congratulate You

درباره همسر سابق، جرارد پیکه

7 ترانه برای آنها که به دنبال نابودی عشق سابقشان هستند!

بخش مورد نظر ترانه:"برای اینکه تو را کامل کنم/ خودم را هزارتکه کردم/به من هشدار داده بودند اما توجهی نکردم/ به من نگو که متاسف هستی/ من تو را خوب می‌شناسم و خوب می‌دانم دروغ می‌گویی"

حالا دیگر احتمالا همه دنیا خبر دارند که داستان جدایی این زوج هنری- ورزشی مشهور در کنار مسائل ریز و درشت مختلف با خیانت پیکه نهایی شد. خیانتی که با رابطه این فوتبالیستِ حالا بازنشسته با دختری بسیار جوان به تیتر یک تقریبا تمام رسانه‌های دنیا تبدیل شد. با این وجود وقتی از شکیرا درباره این موضوع پرسش شد که ایا این آهنگ درباره پیکه است، او ترجیح داد رندانه بگوید:"تمام احساسات واقعی من، تمام آن‌چه در این روزها بر سر من آمده در کمال صداقت در ترانه این آهنگ منعکس شده است."


دِ ویکند The Weeknd

آهنگ Call Out My Name

درباره رابطه‌اش با سلنا گومز

7 ترانه برای آنها که به دنبال نابودی عشق سابقشان هستند!

بخش مورد نظر ترانه:"تو اولویت اول زندگی من بودی/ تو اولویت اول زندگی من بودی/ من به واضح‌ترین شکل ممکن به همه دنیا نشان دادم چقدر از داشتنت احساس غرور می‌کنم/.../اما انگار من فقط یک توقف‌گاهِ ساده در زندگی تو بودم/ ما با هم بودیم فقط تا زمانی که تو تصمیم اصلی خودت را بگیری"

رابطه 10 ماهه سلنا و دِ ویکند کاملا در مقابل دوربین‌ها پیش رفت و د ویکند بارها و بارها سلنا را در حساب‌های کاربری یا مصاحبه‌هایش مهم‌ترین فرد زندگی‌اش معرفی کرد. با این وجود رابطه آن‌ها در سال 2017 و همزمان با جدی شدن بیماری لوپسِ سلنا و نیازش به پیوند کلیه پایان یافت. سلنا پس از آن دوباره به فرد قبلی زندگی‌اش یعنی جاستین بیبربازگشت و احتمالا منظور دِ ویکند از "گرفتن تصمیم" همین بازگشت به بیبر است.


تیلور سوییفت

آهنگ Dear John

درباره رابطه‌اش با جان مِیِر

7 ترانه برای آنها که به دنبال نابودی عشق سابقشان هستند!

بخش مورد نظر ترانه: "جان عزیزم، حالا می‌توانم همه واقعیت را به خوبی ببینم/ فکر نمی‌کنی من برای همه آن بازی‌ها زیادی جوان بودم؟/دختری در یک لباس شب که تمام مسیر رسیدن به خانه را گریست/ باید همان موقع می‌دانستم/ فکر نمی‌کنی 19 سال سن کمی است؟/ برای اینکه با افکار تیره و پیچ در پیچ تو به بازی گرفته شود؟/ آن‌هم در حالی که به آن اندازه عاشقت بودم؟"

با توجه به اینکه اسم این آهنگ "جان عزیز" است، شک چندانی درباره موضوع آن باقی نمی‌ماند. وقتی تیلور 19 و جان میر 32 ساله بود شایعاتی مبنی بر رابطه آن‌ها وجود داشت. با این حال بد نیست بدانید تیلور سوییفت در زمینه استفاده از روابط و شکست‌های عاطفی قبلی و تبدیل آن‌ها به یک آهنگ پرمخاطب حسابی حرفه‌ای است و صرف‌نظر از رابطه او و جان میر، افراد زیادی به تیلور این تهمت را می‌زنند که او اساسا برای الهام گرفتن برای ساخت آهنگ با افراد مختلف وارد رابطه می‌شود و بعد به شکل مسخره‌ای همه‌چیز را تمام می‌کند.


جان مِیِر

آهنگ Paper Doll

شایعاتی وجود دارد که این آهنگ درباره تیلور سوییفت است

7 ترانه برای آنها که به دنبال نابودی عشق سابقشان هستند!

بخش مورد نظر ترانه:" تو مانند این بودی که انگار 22 دختر در یک دختر جمع شده/ و هیچ‌کدام از آن 22 دختر نمی‌دانست دقیقا از چه‌چیزی فرار می‌کند/ ایا سقوطِ تو، سقوط سختی بود؟/ آن‌هم برای یک عروسک کاغذی؟/../شالت را تا کردی، شال قرمز مراکشی/ و موهایت را پشت سرت جمع کردی"

در ترانه جان میر کدهایی وجود دارد که برای طرفداران او و تیلور شکی درباره موضوع ترانه باقی نمی‌گذارد. برای نمونه "22 دختر" اشاره به ترانه‌ای در آلبوم تیلور با نام "22" دارد و "شال قرمز مراکشی" هم به نام آلبوم تیلور یعنی "قرمز" اشاره دارد و هم به بخشی از ترانه تیلور که به ماجرای جا گذاشتن شال قرمزش در خانه خواهر  نامزد سابقش یعنی مگی جیلنهال(خواهر جیک جیلنهال) مربوط می‌شود.


باز هم تیلور سوییفت

آهنگ All Too Well

درباره رابطه سه‌ماهه‌اش با جیک جیلنهال

7 ترانه برای آنها که به دنبال نابودی عشق سابقشان هستند!

بخش مورد نظر ترانه: "من همراه تو از در رد شدم و هوا سرد بود/ با این وجود انگار چیزی به من حس در خانه بودن می‌داد/ و من شالم را در خانه خواهرت جا گذاشتم/ و تو هنوز آن شال را در کمدت نگه می‌داری/ تو می‌گفتی شاید اگر سنمان به هم نزدیک‌تر بود همه‌چیز بهتر می‌شد/ حالا با اینکه هیچ‌وقت در جک گفتن خوب نبودم اما قسمت خنده‌دار داستان اینجاست که من پیرتر شدم اما معشوقه‌های تو در سن همان زمان من باقی ماندند"

بیشتر شایعات مربوط به رابطه تیلور سوییفت و بازیگر مطرح هالیوود یعنی جیک جیلنهال به سال 2010 بازمی‌گردد. در یکی از روزهای 2010 تیلور، جیک، خواهر جیک یعنی مگی و دختر مگی در بروکلین توسط عکاس‌ها شکار شدند. در آن عکس‌ها تیلور شالی را به روی دوشش انداخته که پس از جدایی آن‌ها بارها توسط جیک جیلنهال در مناسبت‌های مختلف استفاده شد. در آن زمان تیلور 20 ساله بود و جیک 29 سال داشت. نکته جالب و البته مربوط به تکه آخر ترانه تیلور اینجاست که حالا و در سال 2023 جیک در 42 سالگی با دختری تقریبا 20 ساله در رابطه است.


کِلی کلارکسون

آهنگ Mine

درباره ازدواج و طلاق کِلی و برندون بلکستاک

7 ترانه برای آنها که به دنبال نابودی عشق سابقشان هستند!

بخش مورد نظر ترانه: "امیدوارم بالاخره یک روز شخصی بتواند قلبت را به دست بیاورد و مراقبش باشد/ کاری کند که حس کنی انگار از درون آسیب‌ناپذیر هستی/ و دقیقا در همان لحظه‌ای که به خوشبختی فکر می‌کنی قلبت را هزار تکه کند/ کاری کند که دیگر هیچ‌وقت آن آدم قبلی نشوی، دقیقا همان‌کاری که تو با من کردی"

کلی و برندون پس از هفت سال زندگی مشترک در سال 2020 تصمیم به طلاق گرفتند و در سال 2022 پروسه جدایی آن‌ها نهایی شد. در این پروسه کِلی حضانت کامل دو فرزندشان را به دست آورد و البته قرار شد هر ماه برای دو فرزندی که برندون از ازدواج قبلی‌اش داشت و کِلی پذیرفته بود مادرخوانده‌شان باشد، مبلغی بپردازد.

کلی در نهایت مجبور شد بیش از یک میلیون دلار به برندون بپردازد و برای اینکه این جدایی حتی جنجالی‌تر شود اندکی پس از طلاق، پدر برندون هم از کِلی شکایت کرد. در نهایت کلی هم تصمیم به شکایت از برندون و پدرش گرفت تا افکار عمومی شاهد یکی از غیردوستانه‌ترین طلاق‌های سلبریتی‌ها در سال‌های اخیر باشد.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 8/8 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  • یاسمن

   یه دونرم نداریم

  • آزاده

   پیکه و شکیرا ازدواج نکرده بودند

  • ناشناس

   اهنگ ژینای شادمهر ودویکند خیلیییییییییییی قشنگه

  • آخرین سنگر سکوته

   آهنگ علامت سوال یا آهنگ ماندگار شادمهر عقیلی بهترینه

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج