جاباما
۱۳۹۴۸۶۰
۶ نظر
۵۵۷۷
۶ نظر
۵۵۷۷
پ

خاطره حاتمی، آشا محرابی و سوسن پرور، رسما کولاک کردند!

این روزها ویدئویی از سه بازیگر زن سینما و تلویزیون در شبکه های اجتماعی دست به دست می‌شود که حسابی مورد توجه قرار گرفته و ویرال شده است. در مطلب زیر به حواشی پیرامون این سه بازیگر خانم را پرداخته‌ایم.

برترین‌ها: این روزها ویدئویی از سه بازیگر زن سینما و تلویزیون در شبکه های اجتماعی دست به دست می‌شود که حسابی مورد توجه قرار گرفته و ویرال شده است. در مطلب زیر به حواشی پیرامون این سه بازیگر خانم را پرداخته‌ایم.

توقعاتم از آدم‌ها صفر است!

«آشا محرابی»، بازیگر سینما و تلویزیون در یک گفت‌و‌گو که بخشی از آن در شبکه‌های اجتماعی پربازدید شده است، می‌گوید: «توقعاتم از دیگران صفر است و انتظاراتم را از آدم‌ها به شدت پایین آوردم. نمی‌خواهم غیر از این باشد. نمی‌خواهم کسی برای من کاری انجام دهد. این طوری راحت‌تر هستم». این صحبت های اشا محرابی با واکنش های متفاوتی مواجه شد.

الناز علوی، متخصص روان‌شناسی در قالب یک رشته توئیت در واکنش به صحبت‌های آشا محرابی نوشت:

خانم آشا محرابی! داشتن توقع و انتظارات بی‌جا از دیگران تنها زندگی یک نفر را سخت و غیرقابل تحمل می‌کند و آن یک نفر همان کسی است که این توقعات بی‌جا را دارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در رابطه دوستانه، فامیلی یا عاطفی، با توقعاتی از طرف مقابل رو‌به‌رو شده‌اید که به نظرتان منطقی نبوده است. البته میان انتظار و توقع بجا و بی‌جا مرزی وجود دارد. احتمالا شما اکنون در این فکر هستید که چگونه رابطه خود را قطع کنید. ما نه فکر شما را خوانده‌ایم و نه علم غیب می‌دانیم، فقط می‌دانیم توقع و انتظارات بی‌جا آدم‌ها را از یکدیگر دور می‌کند.

صحبت‌های آشا محرابی در برنامه دوشات با واکنش نه چندان مثبت مخاطبان همراه شد:

* یلدا توئیت زده است: ‌از رو بیکاری نشستم ابن برنامه ۲شات رو که مهمون این سری‌ش آشا محرابی بود رو نگاه کردم، غمگینتر شدم و بدبختیام بیشتر اومد تو یادم!

* بابک هم اینگونه نوشت که ‌اگه نسرین مقانلو دست راستم باشه و آشا محرابی دست چپم برای یک دنیای سیاه و سراسر اشک و اندوه و غم دیگه چیزی کم ندارم!

‌‎* آشا محرابی در ‎دو شات یه حضور بسیار پر حزن همراه با سیلی از اشک و آه و خودپسندی و غرور داشت که نمی‌دانیم برای تاثر بیننده ایشون اومده بود تو برنامه یا برای ورژن تازه روانشاختی از نوع غرور!


وقتی پشت پرده زندگی رضا عطاران لو می‌رود!

حرف‌های سوسن پرور، درباره زندگی شخصی رضا عطاران هم آن جنس ویدئوهایی بود که در فضای مجازی فراگیر شد و بازخورد داشت.

سوسن پرور در مورد رضا عطاران گفته بود: «رضا عطاران کاملا از این شرایط برخوردار است که لاکچری زندگی کند و نمی‌کند، به خاطر این‌که موقعیت دیدن را از دست ندهد. عطاران هنوز هم ماشین ندارد و هنوز هم به بازار تهران می‌رود و از آن‌جا کلاه می‌خرد. عطاران خودش را قایم نمی‌کند.

رسول اسدزاده در یادداشتی در این رابطه نوشته است:

* یک چیزی در این ویدئو به دل من نمی‌نشیند. خانم بازیگر نشسته جلوی فریدون جیرانی و درباره سبک‌ زندگی رضا عطاران حرف می‌زند. او می‌تواند لاکچری زندگی کند ولی نمی‌کند. ماشین ندارد. خودش نان می‌خرد و از این حرف‌ها... کامنت‌های زیر این پست هم تقریبا همگی زندگی ظاهرا فقیرانه یا بهتر بگویم شبیه مردم عادیِ آقای سلبریتی را تحسین و نشان دهنده مردمی بودن، خاکی بودن و یکی از دلایل محبوبیت او می‌دانند. راستش احساس من کمی متفاوت است. ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که فقر در آن تحسین و تکریم می‌شود.

* جامعه‌ای که داشتن ثروت مادی مساوی با جدا شدن از بدنه جامعه و نفرت انگیز بودن است. کسی مثل رضا عطاران به قدری هوشمند است که برای دریافت ایده هم که شده در ملاعام لاکچری زندگی نکند. از رانندگی و ترافیک‌ متنفر است یا عقاید محیط زیستی دارد یا هر چیز دیگری سبب شده ماشین شخصی نداشته باشد و مردمِ کامنت گذارِ ( صفحه ژلوفن ) این سبک‌ زندگی آقای عطاران را به دید تحسین نگاه کنند.

* راستش عطاران جزو کسانی بود که در بحبوحه اتفاقات سال گذشته و درگیر شدن بسیاری از هم صنفی‌های خودش در اعتراضات پس از شهریور ۱۴۰۱، در سواحل دریای خزر فیلم کمدی می‌ساخت. پروژه تعطیل که نشد هیچ، سریالی هم پشت بند آن ساخته شد... به نظر من جدای از مهارت هنری افراد و کیفیت کاری که ارائه می‌دهند، بزنگاه‌های تاریخی است که نشان می‌دهد یک هنرمند چقدر مردمی و واقعی است.چقدر با بدنه جامعه سمپاتی دارد‌... چقدر درد دیگری برایش اهمیت دارد... وگرنه خریدن نان و کلاه و نداشتن ماشین که نشد همدلی و همدردی و واقعی بودن... اسم این‌ کارها سبک زندگی است و به نظر من یک ارزش برای شخص محسوب نمی‌شود.

* بارها تصاویر خرید ستاره‌های هالیوود از سوپرمارکت‌ها، یا تردد شان با مترو و اتوبوس را دیده‌ایم... باور ندارید اسم کیانو ریوز را با مترو نیویورک جستجو کنید یا شاپینگِ خانم تیلور سویفت و بریتنی اسپیرز را ببینید... چپاندنِ ارزش به سبک زندگی شخصی آدم‌ها صرفا به دلیل شباهت برخی کارهایشان به مردم عادی مضحک است. باید از این خانم پرسید آیا کسی مثل عطاران تا حالا لنگ وامِ ودیعه مسکن مانده؟

* آیا قیمت گوشت و تعرفه دندانپزشکی و قیمت اینترنت تاثیری در زندگی او داشته؟ پاسخ به این سوالات به احتمال زیاد منفی است. پس نداشتنِ ظواهر مختصری از زندگی لاکچری را در قالبِ ارزش به مخاطب شیاف نکنید... بطنِ زندگی کسی مثل عطاران هرگز شبیه مردم عادی نیست حتی اگر با دمپایی در کوچه‌های قلهک و شریعتی دنبال کله پاچه و حلیم و سنگک خاشخاشی بگردد...

نظر کاربران درباره رپرتاژ سوسن برای رضا:

* ملیحه نوشت: ‌‌‎نظر سوسن پرور از کی شد کارشناسی؟ این‌تنها فیلماش با عطاران بود خب باید تملق رئیسشم بده دیگه که دوباه راهش بده برای بازی در فیلم جدید!

* امیرحسین هم در نقد حرف های سوسن پرور گفت: بر فرض اگر آقای عطاران اینقدر ساده زندگی میکنه چرا حرکتی و اقدامی برای طبقه ضعیف از ایشون ندیدیم؟ صرف ساده زندگی کردن افتخار نیست خانم پرور که شما داری تبلیغش میکنی برای رضاخان!

* شاهرخ در توئیتی معنادار اینگونه واکنش نشان داد: خانم پرور از رضا عطاران سوال کردین که پاییز 1401 کجا تشریف داشتن؟ هنرمند مردمی مورد ستایش شما درباره گرانی و تورم که زندگی مردم را فلج کرده نظری داده‌اند یا عافیت طلبی کردن؟ لطفا سوال کردید و جواب دادن تو ویدئوی بعدی برامون بگین!


رپ‌خوانی بازیگری که کراش بچگی خیلی‌هاست!

خاطره حاتمی در مصاحبه جدیدش با جملات هگل ترانه و بیت رپ درست می کند و رپ می خواند. او در این مصاحبه از تجربه مرگ لحظه ای خود سخن گفته بود که به شدت در فضای مجازی وایرال شد.

دلیل بازتاب گسترده این اقدام خاطره حاتمی این است که وقتی فعالیت زنان در حوزه خوانندگی و نوازندگی ممنوع است و با آن به مخالفت جدی می‌شود انتشار ویدئویی از تابوشکنی این بازیگر خانم و ورودش به عرصه موسیقی آن هم از موسیقی رپ خبرساز شده و واکنش‌های فراوانی را به دنبال داشته است.

خاطره حاتمی بازیگر سینما‌ و تلویزیون در ادامه این مصاحبه جنجالی گفته بود: خیلی‌ها پیام می‌دهند و می‌گویند تو کراش بچگی ما بودی! مرگ را برای لحظاتی تجربه کرده که اصلا هم ترسناک نیست و برایم عادی است!

چند نمونه از واکنش کاربران به رپ خوانی خاطره حاتمی:

* علی با کنایه به خاطره حاتمی توئیت زد: بعد از اشعار اندیشه فولادوند و بهاره رهنما، این سومین بمب اتمی بود که به ادبیات جهان اصابت کرد!

* اکانت توئیتری «مشدی با معرفت»  نظر داده است: خاطره جون بذار یه شعر برا اهلش بمونه چه کاریه تو همه چیز دخالت میکنی؟!

* میترا هم در یک توئیت کنایه آمیز نوشته است که یعنی اینا دست و پای ادبیات و شعر و موسیقی گرفتن میکوبن به در و دیوار. خاطره جان لطفا کمتر هنرنمایی کن!

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 8/8 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  نظر کاربران

  • و

   مرد مرده چون که زن نیست آفرین خاطره ما رو از جهل و نادانی رهایی بخشیدی یه عمر نمی‌دونستم

  • بهرام آریازادگان

   چه لزومی داره همه نظر بدن ؟! اونوقت همشون میگن قضاوت نکنیم ! خوب نکنید دیگه !

  • ناشناس

   خانم آشا محرابی در سن نوجوانی پدر و مادرش از هم جدا شدند و همینطور تنها خواهرش رو دوسال پیش ناگهانی از دست دادند اینها اتفاقات کمی نیست تا باعث افسردگی آدم نشه.

   پاسخ ها

   • ناشناس

    با همه اینا خودشو خوب حفظ کرده و سرزنده است طبیعیه ناراحتی هم داشته باشه اما روحیه اش و استقامتش خوبه و تشویق داره

  • ناشناس

   چقدر دیگران رو قضاوت میکنید؟؟!!!.خب که چه؟!

  • ناشناس

   این خاطره حاتمی رو یهویی ببینی سکته می کنی جلوی بچه ها نیارین سکته می کنند ها!!!!!!!

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج