۲۶۶۸۹
۱۰۱ نظر
۵۵۸۵
۱۰۱ نظر
۵۵۸۵

ستاره سریال ایزل: مدیون دعای مادرم هستم

كنعان امیرزعلی اوغلو یكی از مشهورترین و پرطرفدارترین بازیگران سینما و تلویزیون تركیه است و شاید بتوان او را بزرگ‌ترین سوپراستار حال حاضر سینمای تركیه لقب داد.

ستاره سریال ایزل: مدیون دعای مادرم هستم

ستاره سریال ایزل: مدیون دعای مادرم هستم

برترین ها: كنعان امیرزعلی اوغلو یكی از مشهورترین و پرطرفدارترین بازیگران سینما و تلویزیون تركیه است و شاید بتوان او را بزرگ‌ترین سوپراستار حال حاضر سینمای تركیه لقب داد. این بازیگر قد بلند و متناسب ۱۹۰ سانتی‌متری با بازی در چند سریال و فیلم پرطرفدار مثل «گرگ و میش»، «دل دیوانه»، «زندگی تلخ» و «آدم اهل دعوا» به یكی از پرطرفدارترین بازیگران تركیه تبدیل شد و بازی او در سریال بسیار پرطرفدار «ایزل» توانست شهرت و محبوبیتی فراتر از تصور برایش به ارمغان آورد. او پیش از بازیگری مدل لباس بود كه توانست به‌عنوان بهترین مدل تركیه در مسابقات جهانی بهترین مدل‌های لباس شركت كند. او موفق شد عنوان بهترین مدل دنیا را از آن خود كند. گفت‌وگویی كه از او می‌خوانید از مجموعه چند گفت‌وگوی او دست‌چین شده است.


ستاره​های مسلمان برندگان بازی خواهند بود

وقتی یوسف اسلام به‌عنوان یك ستاره موسیقی جهانی مطرح شد، آن هم از یك كشور غربی، خیلی‌ها از همین كشور خودمان هم سراغش رفتند؛ بدون اینكه اصلا بدانند یوسف اسلام ایرانی بوده یا عرب بوده یا اهل هر جای دیگر. سوپراستار، جواب می‌دهد و یوسف اسلام در قد و قامت یك سوپراستار مسلمان، با آن چهره آرامش‌ چرا باید دیگران را جذب كند؟

قاعده بازی چیست؟ و چرا ما با این قاعده بازی نكنیم؟ دنیای اسلام، تشنه این قاعده بازی است و پس از دنیای اسلام، حتی دنیای غرب تشنه این قاعده بازی است. كم نبوده‌اند جاذبه​های ایرانی و اسلامی که غربی‌ها ​را به این سوی دنیا کشیده اند؛ زیرا قاعده بازی را به‌خوبی می‌شناسند و اساسا رسانه و خبر و سرگرمی را خودشان ساخته‌اند و شاید خودشان، بهتر می‌توانند اداره‌اش كنند؛ مثل ما كه فرش را خودمان ساخته‌ایم و قطعا بهتر می‌توانیم در این زمین، بازی كنیم. اگر قاعده بازی را یاد بگیریم، موفقیتی جمعی در انتظار ماست و این موفقیت جمعی، می‌تواند برای بسیاری از جوانان جهان اسلام و ایران، انگیزه‌بخش باشد و آنها را به سمت و سوی هنر و فرهنگ و رسانه و خوب بازی كردن با آن بكشاند.


ستاره سریال ایزل: مدیون دعای مادرم هستم

دعاهای مادرم

دوسال است خیلی سخت كار كرده‌ام. امسال می‌خواهم كمی برای خودم و خانواده‌ام وقت بگذارم. در این مدت گاهی پیش می‌آمد كه مجبور باشیم، ۳۶ ساعت مداوم كار كنیم. وقتی تازه رفته بودم سر این كار همه به من می‌گفتند سر یك هفته از پا در می‌آیی. مهم‌ترین نكته در سریال‌های تلویزیونی این است كه سر وقت، كار آماده باشد، بنابراین فشردگی كار بسیار زیاد بود و فكر می‌كنم به این یك سال استراحت نیاز دارم. قبلا مادرم می‌گفت: «خدایا به پسرم سلامت بده!» از وقتی كار بازیگری را شروع كردم مادرم می‌گوید: «خدایا كمك كن پسرم دیوانه نشود.» شغل من باعث شده دعاهای مادرم بیشتر شود.


نقش‌هایی كه با عشق كار كردیم

نقش‌های من در قلبم شكل گرفت.این نقش كاملا با سایر سریال‌های تركی معمول فرق داشت. آنقدر همه در این كار از خود مایه گذاشتند كه بعید می‌دانم حتی اگر تمام اعضای گروه دوباره دورهم جمع شوند، بتوانیم همان كیفیت را حفظ كنیم.


بازیگر را با یك نقش می‌شناسند

یك مشكل بزرگ در تركیه این است كه متاسفانه بازیگر را فقط با یك نقش مهمش می‌شناسند و همیشه توقع دارند او همان نقش و تیپ را بازی كند. دست‌كم بخش زیادی از مردم تركیه اینطور فكر می‌كنند. این اصلا كار صحیحی نیست. به‌نظرم یك جور بی‌احترامی به توان بازیگر و اصلا شغل بازیگری است، به‌همین دلیل همیشه سعی كرده‌ام نقش‌های متفاوتی بازی كنم. مثلا وقتی با بازی در سریال «دلی یوررك» معروف شدم، برای سریال «گرگ و میش» نقشی را بازی كردم كه كاملا با آن شخصیت فرق داشت. همه از این كار من تعجب كردند و حتی گفتند شمایلت را خراب كردی اما معتقدم یك بازیگر باید در نقش‌های متفاوت بازی كند نه اینكه در یك نقش كلیشه شود.


ستاره سریال ایزل: مدیون دعای مادرم هستم

هواداران

از هر تیپ و قشری هوادار دارم كه باعث خوشحالی‌ام است؛ به‌خصوص از پدرومادرها واكنش‌های مثبت زیادی دریافت كرده‌ام. هواداران من محدود به قشر جوان نیستند. این را از واكنش‌های مردم در خیابان دیده‌ام. فكر می‌كنم علتش رفتاری است كه در خانواده‌ام به من یاد دادند. من روستازاده‌ام و این می‌تواند دلیل محبوبیت من در میان اهالی روستاها باشد. از طرف دیگر یك مرد شهری هم هستم، به همین دلیل هواداران من از قشرها و تیپ‌های اجتماعی متنوعی هستند.


اهمیت انگیزه

برای یك بازیگر داشتن انگیزه بسیار مهم است. اگر یك بازیگر انگیزه نداشته باشد دیگر بازی نمی‌كند. بگذارید مثال بزنم؛ برای بازی در یكی از نقش‌هایم باید كاملا خودم را آماده می‌كردم. باید نقش یك آدم بزن بهادر و ورزشكار را بازی می‌كردم، بنابراین رفتم باشگاه و تمرینات سختی را شروع كردم. زمانی‌كه فیلمبرداری شروع شد، كاملا آماده بودم. وقتی شما كارتان را دوست داشته باشید به همه جنبه‌های آن اهمیت می‌دهید و تمام زندگی‌تان حول همین محور شكل می‌گیرد. مجبورید خیلی چیزها را رعایت كنید. مجبور هستید فلان غذایی را كه دوست دارید، نخورید چون وزنتان بالا می‌رود و تناسب‌اندام‌تان به‌هم می‌خورد، مجبورید به‌طور منظم ورزش كنید، مجبورید خیلی كارها را انجام بدهید و خیلی كارها را نه...


ستاره سریال ایزل: مدیون دعای مادرم هستم

از مدلینگ تا بازیگری

همیشه دوست داشتم بازیگر شوم. قبل از بازیگری كار مدلینگ لباس انجام می‌دادم اما حالا دیگر فقط به بازیگری فكر می‌كنم. گرچه در مدلینگ موفق بودم اما همیشه علاقه اصلی‌ام بازیگری بود. خوشحالی واقعی برای من زمانی است كه كار بازیگری انجام می‌دهم. البته پدرم می‌خواست مهندس مكانیك شوم اما حالا از اینكه بازیگر هستم، خوشحال است. پدرم همیشه می‌خواست به دانشگاه بروم.


بازی در مجموعه‌های تلویزیونی

بازی در برخی سریال‌ها بسیار سخت است چون یك یا دو نقش محوری دارد و اگر شما بازیگر این نقش‌ها باشید، فشار زیادی را تحمل خواهید كرد اما اگر یك سریال چند شخصیت محوری مختلف داشته باشد، آن‌وقت كار ساده‌تر می‌شود. من هر دو شكل این سریال‌ها را تجربه كرده‌ام و بازی در سریال‌هایی با چند شخصیت محوری برایم راحت‌تر بوده است.


كارهای خودم، كارهای دیگران

معمولا كارهای دوستان و همكارانم را تماشا می‌كنم اما هرگز سریال‌های خودم را نمی‌بینم. حس خوبی از دیدن كارهای خودم ندارم اما از دیدن كارهای همكارانم لذت می‌برم و از آنها ایده می‌گیرم. دیدن كارهای همكارانم كار مرا ساده‌تر می‌كند چون از آنها یاد می‌گیرم.


جایی كه بزرگ شدم

در روستای اوچن در استان آنكارا بزرگ شدم. آنجا 30 خانواده زندگی می‌كردند. من تا 12سالگی با پدرومادر و خواهر و برادرم آنجا زندگی كردم. روستای ما با روستاهای دیگر فرق داشت. مادر من مهندس مكانیك بود. بیشتر جوانان روستا هم تحصیلات دانشگاهی داشتند. در فامیل امیرزعلی اوغلو افراد تحصیلكرده زیادی وجود دارد. پدرم همیشه می‌گفت: «حتی اگر می‌خواهی كشاورزی كنی، باید كشاورزی باشی كه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده.»


ستاره سریال ایزل: مدیون دعای مادرم هستم

به‌خودم مشاوره نمی‌دهم

اگر دوستانم مشكل عاطفی داشته باشند، بیشتر سراغ من می‌آیند تا آنها را راهنمایی كنم. معمولا هم توصیه‌هایم درست از آب درمی‌آید. دوستانم به من می‌گویند: « مرد مهربان !» اما اصلا نمی‌توانم به‌خودم مشاوره بدهم. هیچ‌وقت نتوانستم آنطور كه به دیگران كمك می‌كنم به‌خودم هم كمك كنم!


به‌خودم اهمیت می‌دهم

به‌خودم اهمیت می‌دهم و حواسم به تناسب‌اندامم هست. خوشبختانه از شرایط بدنی‌ام خیلی راضی‌ام. مراقب خورد و خوراكم هم هستم اما راستش اصلا سبزی دوست ندارم و نمی‌خورم. برعكس عاشق گوشت قرمز هستم اما سعی می‌كنم بیش از حد متعادل گوشت قرمز نخورم. همیشه صبحانه می‌خورم و خوردن عسل موقع صبحانه را خیلی دوست دارم. تقریبا هر روز صبح عسل می‌خورم، در ضمن به چای هم علاقه زیادی دارم. برای ریلكسیشن هم به تعطیلات می‌روم. تصور خیلی‌ها از تعطیلات رفتن به دریاست اما من غیر از دریا عاشق كوه و جنگل هم هستم. من عاشق طبیعتم؛ عاشق این هستم كه طبیعت را تماشا كنم. عاشق اینم كه جایی بنشینم و طلوع و غروب خورشید را ببینم. از زندگی شبانه و شب‌زنده‌داری بدم می‌آید. هر موقع هم وقت داشته باشم، كتاب می‌خوانم یا موسیقی گوش می‌كنم.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  نظر کاربران

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج