دستور روحانی درباره لایحه منع خشونت علیه زنان
۱۰۰۰۳۷۲
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
۶۸۵۸ 
رئیس‌جمهور به معاون حقوقی خود مأموریت ویژه داد که زمینه پیشبرد لوایح مهم از جمله «لایحه تأمین امنیت و منع خشونت علیه زنان»، «لایحه شفافیت و مدیریت تعارض منافع»، «لایحه نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» و «لایحه مسئولیت مدنی مؤسسات عمومی» را فراهم کند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس‌جمهور به معاون حقوقی خود مأموریت ویژه داد که زمینه پیشبرد لوایح مهم از جمله «لایحه تأمین امنیت و منع خشونت علیه زنان»، «لایحه شفافیت و مدیریت تعارض منافع»، «لایحه نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» و «لایحه مسئولیت مدنی مؤسسات عمومی» را فراهم کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به معاون حقوقی دستور داد که با همکاری معاونت امور زنان و وزارت دادگستری، ایرادات مطروحه توسط جامعه حقوقی و متخصصان مطالعات زنان در خصوص تغییرات اعمال شده در قوه قضاییه نسبت به لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت را به دقت بررسی و با رفع نواقص و کاستی‌های این لایحه، شرایط تصویب یک قانون موثر و کارآمد در تأمین امنیت زنان و منع خشونت را فراهم سازد.

رییس جمهور با تاکید بر اهمیت مسئولیت خود در زمینه اجرای قانون اساسی و حقوق شهروندی، از معاونت حقوقی خواست که تاپایان سال گزارش پایش اجرای قانون اساسی و حقوق شهروندی را تهیه کند.

وی در گفت‌وگو با معاون حقوقی رئیس جمهور، بر ضرورت پیشبرد لوایح اولویت‌دار دولت، رفع موانع احتمالی در مسیر تصویب و اجرایی شدن این لوایح را مورد تأکید قرار داد و گفت: با توجه به آغاز فعالیت مجلس جدید، باید با تلاش بیشتر و سرعت عمل لوایح مهم و اولویت‌دار که به مجلس ارسال شده با همکاری و تعامل با مجلس، تصویب و تبدیل به قانون و اجرا شود و مواردی که هنوز در دولت در حال بررسی است نیز با تسریع در فرایند کمیسیون‌های دولت برای تصویب به هیأت دولت ارسال شود.

روحانی همچنین از معاون حقوقی خود خواست با انجام بررسی‌های دقیق و کارشناسانه و تأمین نظر حقوقدانانِ صاحبنظر، موانع موجود در مورد لوایح مهمی که در دولت در حال بررسی است از جمله لایحه تأمین امنیت زنان، تغییراتی که مورد ایراد حقوقدانان قرار گرفته را برطرف و فرایند کار نهایی گردد. در مورد لوایح ارسالی به مجلس نیز با انجام رایزنی‌های لازم و جلب نظر و همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی با همکاری معاونت پارلمانی، زمینه تصویب هرچه سریعتر این لوایح مهم و ضروری برای جامعه فراهم شود.

رئیس جمهور همچنین بر هماهنگی بیشتر و نظارت دقیق‌تر جهت پیشرفت دعاوی مهم بین‌المللی و داخلی تأکید کرد و گفت معاونت حقوقی با هماهنگ نمودن و همکاری کلیه دستگاه‌های مرتبط فرایند رسیدگی‌ها را رصد و اقدامات حقوقی لازم را اتخاذ کند.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:14
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1399/03/10
آقای روحانی رئیس کل دلالان وشارلاطانهائی که گرانیهاوکمبودهارابخانوادهها ارمغان داده ای. تووامثال تو بانی وحامی تضعیف زنان خانه هستند حالا یک جو شهامت داشته باشید این همه ناملایمات هاراسرشما خالی کنیم یا سرزن خانواده !!!زهی بیشرمی خجالت بکشید.......
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1399/03/10
بله دیگه زنان را بیش از پیش سر اقایان شاخ کنید. که دیگه هیچ کسی جرآت ازدواجو نداشته باشه ..با این لوایح. و قوانین اشتباه در پی بروز مشکل در بین خانوادها بیشتر میکنید
پاسخ ها
..
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
شاخ کنیم ؟ حتی از طرز صحبت شما مشخصه
آرزوی برتری بر مردان البته ک آرزوی کوچکیه :)
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
آرزوی برابری با مردان آرزوی کوچیکه
اصلاح میکنم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
به جای خیال بافی آرزوهای کوچک و بزرگ سعی کنید خودتان باشید و اصلاح هم نکنید
Iran, Islamic Republic of
17:51 - 1399/03/10
به جای حاشیه به گرانی،خودروسازان بی شرف،لوازم خانگی اشعال واختلاس ها برس حقوق نجومی چی شد!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج