انتقاد فاضل لنکرانی از «آزادی‌های حیوانی»
۱۰۰۱۱۱۸
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
۱۰۱۹۲ 
حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد فاضل لنکرانی با انتقاد از «آزادی های حیوانی» در کشورهای غربی گفت: آزادی که اسلام بیان می کند در برگیرنده همه سعادت های دنیوی و اخروی بشر است و حال آنکه در غرب آزادی ادعا شده موجب خشکاندن دین و معنویت و نهاد خانواده است.

خبرگزاری حوزه: حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد فاضل لنکرانی با انتقاد از «آزادی های حیوانی» در کشورهای غربی گفت: آزادی که اسلام بیان می کند در برگیرنده همه سعادت های دنیوی و اخروی بشر است و حال آنکه در غرب آزادی ادعا شده موجب خشکاندن دین و معنویت و نهاد خانواده است.

محمد جواد فاضل لنکرانی امروز در ابتدای درس خود که در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز رحلت جانگداز امام خمینی(ره)، در سخنانی به تبیین اهداف و آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی پرداخت.

وی گفت: هر چقدر زمان می گذرد انسان بیشتر به عظمت وجودی آن امام بزرگوار پی می برد و هم حوزه های علمیه و هم نسل جدید برای استمرار انقلاب اسلامی باید بیش از پیش با اهداف والای ایشان آشنا شوند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) خاطر نشان ساخت: هدف امام از نهضت اسلامی تنها اسلام و پیاده کردن معارف نورانی این دین عزیز بوده است البته این حرف به معنای نفی مردم نیست چرا که پیاده شدن اسلام سعادت دنیا و آخرت مردم را در پی دارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه امام راحل هیچ گاه به دنبال اهداف شخصی نبودند گفت: امام هرگز دنبال رسیدن به قدرت نبودند و دنبال به قدرت رساندن روحانیت نیر نبود و حضور روحانیت در مناصب حکومتی تنها به دلیل نیاز و شرایط خاص بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد فاضل لنکرانی هدف امام راحل را خارج کردن دین اسلام از محدودیت و انزوا دانست و تاکید کرد: امام خمینی به دنبال این بودند که اسلام را از آن دید محدودی که داشت خارج کند چرا که متاسفانه از نظر عده ای که مدعی کارشناسی دین اسلام می باشند اسلام تنها محدود به یک سری افعال اعمال عبادی فردی می باشد و حال آنکه امام راحل به دنبال شکوفا کردن همه ابعاد نورانی اسلام بودند.

وی افزود: ما اگر بخواهیم یک قضاوت درست و منطقی از انقلاب اسلامی داشته باشیم باید اهداف نورانی امام راحل را به خوبی بشناسیم وگرنه قضاوت ما صحیح نخواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد فاضل لنکرانی فاضل لنکرانی در قسمت دیگری از سخنان خود با انتقاد از آزادی های حیوانی در کشورهای غربی و مدعی حقوق بشرگفت: آزادی که اسلام بیان می کند در برگیرنده همه سعادت های دنیوی و اخروی بشر است و حال آنکه در غرب آزادی ادعا شده موجب خشکاندن دین و معنویت و نهاد خانواده است.

وی در محور پایانی سخنان خود با انتقاد از توجه برخی رسانه ها و جریان ها به ظواهر دین و غفلت از باطن و حقیقت دین گفت: متاسفانه امروز در برخی جاها تنها ظواهر دین ترویج می شود اما از روح و حقیقت دین فاصله گرفته می شود؛ برخی رسانه ها هم در این زمینه دچار غفلت شده اند و تنها به ترویج ظواهر دین می پردازند و حال آنکه سبک زندگی اسلامی و دینی تنها گفتن برخی اذکار و اوراد نیست بلکه سبک زندگی اسلامی یعنی زندگی عاقلانه مومنانه و در چارچوب مقررات دینی است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه امام خمینی(ره) مخالف دیوار کشی در دانشگاه های بودند گفت: امام راحل در مورد اینکه در دانشگاه بین زن و مرد به اسم اسلام دیوار کشیده شود مخالف بودند چرا که این کار تنها توجه به ظواهر دین است و البته که باید در کنار توجه به حقیقت و روح دین به ظواهر هم اهمیت داده شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد فاضل لنکرانی فاضل لنکرانی در پایان گفت: روح دین از انسان فردی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی تربیت می کند کسی که مقاوم و متعهد است؛ چرا که شهید سلیمانی تربیت امام و انقلاب بودند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:33
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1399/03/12
ازادی چند همسری مرد
باعث استحکام خانواده میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1399/03/12
فعلا به فکر اقتصاد داغون،تورم و فقیر شدن مردم باشین.شکم گرسنه دین و ایمان سرش نمیشه.
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1399/03/12
حاج آقا میدونی قیمت خونه چند شده؟
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1399/03/12
علما را قدر بدانیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
قدریا(گرامی)ویا قدر(قوی)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج