چگونه ترامپ از مشاورانش رکب خورد؟
۱۰۰۱۸۰۱
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
۴۳۱۰ 
آمریکا در آخر هفته ی گذشته شاهد بی سابقه ترین تظاهرات نیم قرن اخیر خود بود.

خبرآنلاین: وب سایت تحلیلی پولیتیکو در گزارشی نوشت:

در سخنرانی روز دوشنبه ترامپ خود را رئیس جمهور نظم و قانون خطاب کرد و دفاع از کشور بزرگ و مردم آمریکا را اولین و مهم ترین وظیفه ی خود دانست. او گفت: من قسم می خورم که به قوانین کشورم پای بند باشم و این دقیقا همان کاری است که انجام خواهم داد.

این اظهارات، چرخشی چشمگیر از اظهارات قبلی ترامپ بود که مرگ فلوید را یک فاجعه ی سخت نامیده بود و به وحشت، خشم و اندوه بسیاری از آمریکایی ها اذعان کرده بود.

چند تن از دستیاران ارشد رئیس جمهور آخر هفته را به بحث پیرامون ناآرامی های اخیر پرداختند. مارک میدوز از ترامپ خواست تا در سخنرانی اش بر قانون و نظم تاکید کند، در حالی که کوشنر و هوپ هیکس خویشتنداری ترامپ را می خواستند. آنها معتقد بودند که سخنرانی در این فضا می تواند رای دهندگان کلیدی را ناامید کند، از جمله آفریقایی- آمریکایی تبارها و زنان حومه ی شهرها.

برخی از دستیاران معتقد بودند که تظاهرات خیابانی تنها به خاطر عصبانیت از مرگ فلوید نیست، بلکه قرنطینه یِ ویروس کرونا و وضعیت اقتصادی کشور از دیگر دلایل اعتراضات می باشد. از این رو، رئیس جمهور می بایست سخنرانی روز دوشنبه ی خود را اندکی عقب بیندازد.

با این حال تا اواسط صبح دوشنبه هنوز بسیاری از مشاوران ترامپ مطمئن نبودند که او بتواند به جامعه ی آمریکایی تضمینی بابت امنیت آنها ارائه دهد یا از اقدامات بیشتری برای جلوگیری از نزاع های خیابانی پرده بردارد.

بسیاری از روزنامه های محافظه کار ترامپ را به خاطر ساکت بودن در روز یکشنبه – به جز تروریستی خواندن آنتیفا در یک رشته توییت- به باد انتقاد گرفتند. برخی از جمهوری خواهان خواستار رویکرد قاطعانه تر ترامپ در مقابل معترضان به ویژه متوقف کردن فعالیت های آنتیفا شدند. سخنرانی روز دوشنبه ی ترامپ نیز چند روز پس از پناه گرفتنش در پناهگاه کاخ سفید بود.

یک جمهوری خواه کاخ سفید این اعتراضات خیابانی را برگ برنده ی ترامپ توصیف می کند، البته به شرطی که رئیس جهور بتواند از مزایایی که چپ ها برایش ایجاد کرده اند، بهره برداری کند.

روز دوشنبه کوشنر و میدوز در حلقه ی مشاوران ترامپ حضور نداشتند. بسیاری از مشاوران معتقد بودند که او باید ضمن فاجعه بار خواندن مرگ فلوید با قاطعیت بیشتری صحبت کند و تاکید نماید که معترضانِ سرکش نمی توانند امنیت شهرها را به خطر اندازند.

معاونان و مشاوران از ترامپ خواستند تا بین اعتراضات مسالمت آمیز و بازیگران خشن تفاوت قائل شود. کاخ سفید معتقد است آنتیفا به سود منافع خودش ناارامی های اجتماعی را دامن می زند. آنها می خواستند تمرکز روی یک پیام اساسی باشد: نیاز برای قانون و نظم بیشتر.

مشاوران سیاسی ترامپ بر این باور بودند که یک پیام تلویزیونی قاطعانه تر می تواند در میانه ی ویروس کرونا، اوضاع بد اقتصادی و اعتراضات خیابانی یک ارتقاء سیاسی برای رئیس جمهور باشد. این پیام قاطعانه فرصتی برای اطمینان بخشی به ملت، رای دهندگان، سالخوردگان و زنان حومه است و همزمان فشار را به شهرداران دموکرات رهبران ایالتی منتقل می کند تا به خشونت ها پایان دهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:9
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1399/03/14
نکن همچین؟ ماخودمون نابودتر ازهمه دنیا هستیم
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1399/03/14
نکن همچین؟ ماخودمون نابودتر ازهمه دنیا هستیم
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1399/03/14
ماخودمون ازهمه دنیا نابودتریم
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1399/03/14
ترامپ سگ زرد پایان عمرت نزدیک است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
مگه سگ زرد برادر شغال نبود ؟ خب ، پس شغال کیه ؟؟؟ بایدن ؟؟؟
United Kingdom
16:21 - 1399/03/14
آیا لغت رکب خوردن در محاورهٔ روزمرهٔ مردم متداول است؟, معنی فارسی آن رودست خوردن و یا گول خوردن معنی میشه، این لغت عربیه، فارسی را پاس بداریم کجا رفت؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج