واکنش به اظهارات یک نماینده درباره شنود
۱۰۰۴۰۲۶
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۹
۷۶۰۹
روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به مصاحبه فریدون عباسی نماینده کازرون و از مدیران دولت احمدی نژاد که خواستار شنود تلفن نمایندگان توسط نهادهای اطلاعاتی شده بود،واکنش نشان داد.

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به مصاحبه فریدون عباسی نماینده کازرون و از مدیران دولت احمدی نژاد که خواستار شنود تلفن نمایندگان توسط نهادهای اطلاعاتی شده بود،واکنش نشان داد.

این روزنامه نوشت:

یکی از نمایندگان جدیدالورود به مجلس شورای اسلامی گفته است: «من شخصاً از وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه می‌خواهم بطور مرتب بنده و نمایندگان را چک کنند و حتی مکالماتمان را هم شنود کنند. من حتی حاضرم برای این مسأله به این نهادها امضا بدهم، چراکه امنیت این مملکت و کشور برای من مهم‌تر از خودم است. من از خدا می‌خواهم یکی مرا کنترل کند و هشدارهای لازم را به من بدهد.»

باور کردن اینکه یک نماینده مجلس خواستار شنود مکالمات خود و سایر نمایندگان شود، بسیار دشوار است، زیرا این خواسته در تضاد آشکار با قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی است. قانون اساسی در اصل 25 مقرر داشته «بازرسی و نرساندن نامه‌ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر بحکم قانون.»

مهم‌تر اینکه نمایندگان مجلس، در آغاز فعالیت خود، سوگند یاد می‌کنند مدافع قانون اساسی جمهوری اسلامی باشند. نماینده‌ای که خواستار شنود مکالمات خود و سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی توسط وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه شده، خواسته‌ای برخلاف قانون اساسی، منافی با آزادی، متضاد با دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مخالف با احکام شرع را مطرح کرده است.

درست به همین دلیل است که در ابتدای این مقاله تأکید کردیم باور کردن چنین چیزی بسیار دشوار است و این را هم اضافه می‌کنیم که امید داریم این خبر صحت نداشته باشد و یا نماینده‌ای که این مطلب از او نقل شده، هرچه زودتر آن را تصحیح نماید.

نکته بسیار مهم اینست که یکی از وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نظارت بر اجرای قانون و جلوگیری از انحرافاتی است که ممکن است مجریان، اعم از دست‌اندرکاران قوه مجریه و قضات و مسئولان قوه قضائیه، در اجرای صحیح قانون دچار آن شوند. وظیفه نظارتی نمایندگان مجلس ایجاب می‌کند اگر فرد یا دستگاهی درصدد سانسور، شنود مکالمات شهروندان و یا سایر امور منافی با آزادی مردم برآمد، با آن برخورد کنند و مانع چنین انحرافی شوند. اینکه یک نماینده مجلس، خودش خواستار انجام امر خلافی همچون شنود مکالمات شود، کاملاً برخلاف وظیفه نظارتی اوست.

مهم‌تر اینکه روا دانستن شنود مکالمات، مفاسد زیادی دارد که جامعه را به پرتگاه می‌برد و زمینه را برای خفقان و پدید آمدن دیکتاتوری فراهم می‌سازد. شنود، نه‌تنها امنیت نمی‌آورد، بلکه ضدامنیت است و نماینده مجلس باید با تمام توان در برابر این کار ممنوع، فسادانگیز، خلاف اخلاق و ضدامنیت بایستد. اگر کسی به خودش اعتماد ندارد نباید نماینده شود و وقتی نماینده شد باید مدافع قانون و حقوق مردم باشد.

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
07:27 - 1399/03/21
اون مگر بحکم قانون کل اون قانون رو زیرسئوال میبره وکلا میشه همه این کارها روطبق قانون اساسی بادستوریک قاضی انجام داد.این مگرها روگذاشتند برای اینکه دستشون توهرکاری بازباشه
Iran, Islamic Republic of
07:35 - 1399/03/21
انان که سوگند یاد میکنند ویادشان نمیماند از او برای ملت خیری نمباشد سالی که نکوست اول با شعار شروع شد
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1399/03/21
مسیح مهاجری از چه میترسد؟ آقای عباسی بیراه نگفته است آخر ماده قانونی آمده است" مگر به حکم قانون"
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1399/03/21
قدیما که بچه کوچکها بیشتر درفضای آزاد بودند بعضی هاشون خاک میخوردند واثرش هم تاآخر عمردر بدن شا میماند گفته می شود بچه ای به مامانش میگوید مامان دستمو بزار توکیسه وببند تاخاک نخورم مامانش بهش میگه وقتی توخودت می دانی خاک خوردن کار بدی است خاک نخور دیگه من چرا دستهاتو ببندم داستان این آقانماینده اینطوریه ضمن اینکه مقداری باچاشنی ریا چاپلوسی هم مخلوط شده وای به حال اون حوزه ای که اینو فرستاده مجلس
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1399/03/21
این ها همش نشانه بارز ذوق زدگی است که پس
چند سال توانستند به خواسته های خود ولو اندک
برسند ، البته لازم به ذکر است این حرارت ها خیلی
زود سرد خواهد شد و همین آقایان خودشان روزی
از مخالفین اینگونه طرحها خواهند شد.
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1399/03/21
از این آدم باید ترسید
هرقدر تندرو تر همان‌قدر مشکوک تر
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1399/03/21
مگه بخودت شک داری انقدر باید اعتماد به نفس داشته باشی که فکرشم نکنی
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1399/03/21
یه خودرودرحرکت اگرفرمانش رارهاکنی ازجاده منحرف خواهدشد
United Arab Emirates
08:33 - 1399/03/21
این بابا که خودش به خودش باور و اعتماد نداره . غلط کرده که نماینده مجلس شده . آخه چاپلوسی ، ریا تا چه حد ؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1399/03/21
بنده خدا کله ش داغ بوده جَو گرفته بودش اون لحظه یه چیزی گفته،جدی نگیرینا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
این نماینده مگر از خودت شک داری اگر بخواهند مکالمات شما را چک کنند اگر از گوشی وسیم دیگری استفاده کنی چگونه چک کنندپاچه خواری و ریاری بس است لازم به چک کردن گفت و شنود نیست آدم بودن مهم است
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1399/03/21
نماینده که اینجور حرف امنیتی میزنه معلومه از همین الان نمیانده مردم نیست
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1399/03/21
آدمهای با حداقل رای به مجلس رفته اند که نه از قانون اساسی چیزی می فهمند ونه خودشان آدم فهمیده ای هستند .کدام ناظر بهتر از خدا وجود دارد توی مسلمان وقتی که عملکردت منطبق بر دین خدا نباشد دیگر چه مزخرفاتی میگی .خدا روز به روز بیشتر رسواتان می کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج