درخواست ۶۸۰هزار نفر برای بیمه بیکاری در فروردین
۱۰۰۴۶۰۵
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
۸۶۰۱
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سال گذشته ۲۲۰ هزار نفر در کشور از خدمات بیمه بیکاری بهره‌مند می‌شدند که تعداد این افراد نسبت به سال ماقبل افزایشی نداشت، اما با شیوع ویروس کرونا در فروردین ماه ۶۸۰ هزار نفر به این آمار اضافه شد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سال گذشته ۲۲۰ هزار نفر در کشور از خدمات بیمه بیکاری بهره‌مند می‌شدند که تعداد این افراد نسبت به سال ماقبل افزایشی نداشت، اما با شیوع ویروس کرونا در فروردین ماه ۶۸۰ هزار نفر به این آمار اضافه شد.

مصطفی سالاری روز پنجشنبه 22 خرداد در جمع خبرنگاران در اراک اظهار کرد: بنا به دعوت استاندار مرکزی، به منظور رسیدگی به مسائل مرتبط با سازمان تامین اجتماعی و واحدهای تولیدی و کسب و کار اتاق بازرگانی و موارد مرتبط با جامعه کارگری و بازنشستگان کارگری سفری یکروزه به استان داشتیم که در این سفر در جلسات متعدد مسائل مطرح و تصمیماتی اتخاذ شد.

وی افزود: برخی موارد نیازمند مطرح شدن در شوراهای مربوطه و مرکز سازمان است که پیگیری لازم انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: در تلاش هستیم مرکز خدماتی رفاهی اراک با تزریق منابع مالی خوب در کوتاه ترین زمان به بهره برداری برسد، همچنین کلینیک نیمه کاره بیمارستان با 80 درصد پیشرفت فیزیکی جزئی از ساختمان اصلی است و با تکمیل آن 25 تخت به بیمارستان اضافه می شود، پیش بینی می شود این کلینیک با تزریق منابع مالی و تجهیز همزمان در سال جاری به بهره برداری برسد.

سالاری در خصوص دفترچه های تامین اجتماعی اضافه کرد: استعلام اعتبار دفترچه های تامین اجتماعی در حال حاضر به شش روش انجام می شود که سه روش مبتنی بر استفاده از اینترنت و سه روش بدون نیاز به اینترنت است. این اقدام از اوایل خردادماه آغاز شده و افرادی که اعتبار دفترچه آنها به اتمام رسیده بدون مراجعه به مراکز می توانند دفترچه های خود را تمدید اعتبار کنند.

وی اضافه کرد: بر اساس تفاهم‌نامه سازمان تامین اجتماعی با دولت، مقرر شد حقوق افرادی که در گذشته از خدمات بیمه بیکاری بهره مند بودند از سوی این سازمان و بقیه که در فروردین ماه ثبت نام کرده و به این آمار اضافه شدند، با همراهی دولت پرداخت شود و این پرداخت به سه ماه منتهی نخواهد شد و رصد این جمعیت تا مهرماه ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: این پرداخت بیمه جزو سوابق بیمه ای و بازنشستگی حساب شده و دفترچه های آنها اعتبار خواهد داشت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج