درمان زگیل تناسلی با لیزر
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۰۸۵۸۳
۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴
۱۰۰۹۹
درمان زگیل تناسلی با لیزر را می‌توانیم قطعی‌ترین روش درمان زگیل تناسلی بدانیم، اما لازم است پیش از اقدام برای درمان، اطلاعاتی در رابطه با این روش درمانی داشته باشید، که در این مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

برترین‌ها: زگیل تناسلی یک نوع بیماری پوستی بسیار شایع است که بر روی اندام‌های تناسلی پدید می‌آید. درمان‌های متفاوتی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارند. برخی درمان زگیل تناسلی از طریق طب سنتی را دنبال می‌کنند که در این مورد لازم است بدانید درمان‌های خانگی در برخی از موارد نمی‌توانند نتیجه کامل و درستی برای درمان زگیل تناسلی داشته باشند و بهترین کار برای درمان آن مراجعه به پزشک متخصص در این زمینه است. یکی از بهترین روش‌های درمانی برای این بیماری، درمان زگیل تناسلی با لیزر است. در ادامه با برترین‌ها همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با درمان زگیل تناسلی با لیزر با شما در میان بگذاریم.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

زگیل تناسلی چیست؟

همانطور که گفتیم زگیل تناسلی یک نوع بیماری پوستی بسیار شایع است که بر روی اندام‌های تناسلی پدید می‌آید و با نام  hpv (human papilloma virus) نیز شناخته می‌شود. این ویروس می‌تواند به صورت عفونت جنسی از طریق روابط جنسی منتقل شود. در برخی از موارد ممکن است ویروس hpv روی پوست وجود داشته باشد، اما لزوما زگیلی به وجود نیاورد، اما لازم است از پیشرفت این ویروس جلوگیری کنیم، زیرا در صورت نزدیک شدن به دهانه رحم می‌تواند منجر به سرطان رحم شود. به همین خاطر بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند افرادی که رابطه جنسی برقرار می‌کنند، چند وقت یکبار برای چکاپ به پزشک مراجعه کنند.

علائم زگیل تناسلی

مثل سایر بیماری‌ها برای تشخیص این بیماری تناسلی نیز راه‌هایی وجود دارد که مشخص می‌کند فرد به زگیل تناسلی مبتلاست یا خیر و در صورت ابتلا این بیماری تا چه میزان در او رشد کرده است. برخی از علائم زگیل تناسلی عبارتند از:

 • رشد دانه‌های بی درد و توده گونه در اطراف اندام‎های تناسلی
 • سوزش، خارش، ترشحات در اطراف زگیل
 • خونریزی بعد از رابطه جنسی در زنان در صورت پیشرفت ویروس
 • خستگی شدید در ناحیه تناسلی

درمان زگیل تناسلی با لیزر

علل به وجود آمدن زگیل تناسلی

به وجود آمدن زخم‌های تناسلی می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، اما اصلی‌ترین علت ابتلا به این بیماری، مقاربت جنسی با افراد مبتلا به این بیماریست. البته این ویروس از طرق دیگری نیز قابل انتقال است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

درمان زگیل تناسلی

گفته می‌شود اکثریت بالغ بر ۷۰ تا ۹۰ درصد زگیل‌های تناسلی به خودی خود و با کمک ایمنی بدن رفع می‌شوند و نیاز به جراحی و یا درمان‌های سخت ندارند. اما همانطور که گفتیم این بیماری در صورت پیشرفت می‌تواند بسیار خطرناک بوده و یا در برخی موارد موجب ابتلا به سرطان رحم در بانوان شود.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

هدف از درمان زگیل تناسلی برطرف کردن زگیل‌ها و زائده‌های به وجود آمده در اطراف دهانه می‌باشد تا ویروس با نفوذ به درون رحم منجر به سرطان نشود. درمان زگیل تناسلی از ۴ طریق زیر انجام می‌شود:

 • کرایوتراپی

کرایوتراپی که یکی از بهترین راه‌های درمان زگیل تناسلی است از طریق فریز کردن زگیل تناسلی با نیتروژن مایع انجام می‌شود. در این روش ضایعات پوستی تحت انجماد قرار می‌گیرند و سپس تحت تخریب سلولی قرار گرفته و از بین می‌روند. این روش یکی از ارزانترین روش‌هاست که عوارض کمی نیز دارد.

 • الکترو کوتریزاسیون

یکی دیگر از روش‌های درمان زگیل تناسلی، روش الکترو کوتریزاسیون است. این روش به دلیل داشتن درد بسیار چندان مورد استقبال بیماران قرار نمی‌گیرد. اما نکته مثبت درمان از طریق الکترو کوتریزاسیون این است که این روش درمانی در یک جلسه‌ی کوتاه انجام شده و معمولا در همین زمان کوتاه تمام زگیل‌های تناسلی را از بین می‌برد.

 • استفاده از کرم‌های درمان زگیل

در این روش نیز کرم‌هایی از سوی پزشک برای درمان و بهبود زگیل‌های تناسلی، تجویز می‌شود که باید بر روی زگیل و اطراف آن استفاده شوند. در صورت پیشرفته بودن زگیل تناسلی این روش چندان پاسخگو نخواهد بود.

 • درمان زگیل تناسلی با لیزر

بهترین راهکار برای از بین بردن زگیل تناسلی، درمان زگیل تناسلی با لیزر است. این روش با تاباندن مستقیم پرتو‌های فروسرخ بر روی زگیل انجام می‌شود و معمولا سرعت پاسخ گرفتن از این روش بسیار بالاست. این روش درمانی معمولا برای زگیل‌های بزرگتر و پیشرفته‌تر انجام می‌شوند، اما به علت سهولت و سرعت بهبود آن بیشتر از سایر روش‌ها مورد استقبال بیماران قرار گرفته‌اند.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی بهتر است یا لیزر؟

درمان زگیل تناسلی با لیزر نسبت سایر روش‌های درمانی از جمله کرایوتراپی و یا مصرف پمادها اثرگذارتر است. لیزر به عمق بافت‌های زگیل تناسلی نفوذ می‌کند و قطعیت از بین بردن زگیل توسط آن بسیار بیشتر است. همچنین احتمال عود زگیل تناسلی پس از انجام کرایوتراپی حدود 45 درصد بوده و پس از درمان لیزری 3 درصد می‌باشد. به همین خاطر بهتر است برای درمان زگیل تناسلی روش درمان لیزری را انتخاب کنید.

آیا درمان زگیل تناسلی با لیزر قطعی‌ترین روش درمان زگیل تناسلی است؟

به طور کامل نمی‌توانیم روشی را قطعی‌ترین و یا تاثیرگذارترین روش بدانیم، اما می‌توان گفت که نتایج حاصل از درمان زگیل تناسلی با لیزر معمولا ماندگارتر هستند و عوارض کمتری را با خود به همراه دارند. برای آگاهی از قطعی‌ترین روش درمان، لازم است مورد معاینه متخصص قرار گیرید.

آیا درمان زگیل تناسلی با لیزر درد دارد؟

پیش از لیزر زگیل‌های تناسبی بی حسی موضعی انجام می‌شود پس در نتیجه می‌توان گفت که از بین بردن زگیل‌های تناسلی با لیزر، درد خاصی را با خود به همراه ندارد. ممکن است پس از از بین رفتن بی حسی، کمی سوزش را در قسمت لیزر شده احساس کنید، اما لازم است بدانید که این سوزش خطرناک نیست و با پمادها و مسکن‌هایی قابل کنترل است.

مزایای درمان زگیل تناسلی با لیزر

همانطور که اشاره کردیم این روش به دلیل قدرت بالای اشعه‌های فروسرخ معمولا برای زگیل‌های تناسلی پیشرفته‌تر که سخت‌تر درمان می‌شوند، استفاده می‌شود. درمان زگیل تناسلی با لیزر منجر می‌شود که زگیل به کامل‌ترین شکل ممکن از بین برود و امکان بازگشت دوباره زگیل تناسلی بسیار کاهش یابد. برخی دیگر از مزایای درمان زگیل تناسلی با لیزر به شرح زیر هستند:

 • تنها با یک جلسه انجام می‌شود.
 • دو برابر موثر‌تر از سایر روش‌هاست.
 • درمان قطعی دارد.
 • نیازی به بستری در بیمارستان و یا پانسمان‌های سخت ندارد.
 • درد و خونریزی پس از درمان زگیل تناسلی با لیزر بسیار کم خواهد بود.
 • پس از درمان زگیل تناسلی با لیزر هیچ زخم و یا ضایعه‌ای به وجود نمی‌آید.
 • در دوران بارداری نیز قابل انجام است.
 • احتمال انتقال عفونت در این روش بسیار کم می‌باشد.
 • این جراحی به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری انجام می‌پذیرد.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

معایب درمان زگیل تناسلی با لیزر

به طور کلی می‌توان گفت که درمان زگیل تناسلی با لیزر مطمئن‌ترین راه درمان زگیل تناسلی است و معایب این روش در کنار مزایای آن بسیار اندک می‌باشند. برخی از معایب و عوارض درمان زگیل تناسلی با لیزر عبارتند از:

 • سوزش
 • زخم
 • التهاب
 • درد

برخی بر این باورند که لیزر زگیل می‌تواند منجر به پخش شدن و افزایش زگیل‌ها شود، در حالی که این تصور کاملا اشتباه است و درمان زگیل تناسلی با لیزر به هیچ وجه موجب عود زگیل تناسلی نمی‌شود.

دستگاه‌های لیزری که کار درمان زگیل‌های تناسلی را انجام می‌دهند به قدرت مکش مجهز هستند که دود حاصل از تابش لیزر به زگیل را به طور کامل به بیرون منتقل می‌کنند و اجازه‌ی پخش شدن ویروس در نقاط دیگر بدن را نمی‌دهند.

مراقب‌های بعد از لیزر زگیل

هرچند که لیزر زگیل نیاز به مراقبت اساسی چندانی ندارد، اما برخی مراقبت‌ها می‌توانند در گرفتن نتیجه‌ی بهتر از لیزر موثر باشند. برخی از این مراقبت‌ها عبارتند از:

 • مصرف پماد آنتی‌بیوتیک بر روی موضع لیزر
 • مصرف کرم‌های ترمیم‌کننده دو هفته بعد از عمل
 • خشک و تمیز نگه‌داشتن اطراف موضع لیزر

درمان زگیل تناسلی با لیزر

هزینه درمان زگیل تناسلی با لیزر

هزینه درمان زگیل تناسلی با لیزر بسته به میزان پیشرفت ویروس و تعداد زگیل‌های تناسلی می‌تواند متفاوت باشد. هزینه درمان زگیل تناسلی با لیزر نسبت به سایر روش‌های درمانی بیشتر است، اما نکته مثبت در ارتباط با آن این است که درمان زگیل تناسلی با لیزر تنها یکبار انجام می‌شود و پس از یکبار انجام دادن آن به طور کلی از شر زگیل تناسلی رها خواهید شد.

اگر قصد درمان زگیل تناسلی با لیزر را دارید بهتر است این کار را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید تا نتایج بهتری از درمان بگیرید.

منابع: hpvdarman ، webmd

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:3
Iran (Islamic Republic of)
13:00 - 1399/04/07
ممنون از مطالب مفیدتون برترین ها
پاسخ ها
آیلین
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
پسری یا دختر؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
الان بیزی ها میریزن میگن فقط درمانش ما بهتون میفروشیم!
Iran (Islamic Republic of)
23:00 - 1399/08/14
الان از مهمترین مشکلات مردم زگیل آلت تناسلی است،خداخیرتون بده چه اخبار مفید وبوقتی.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی