ترامپ فیلمی تهدیدآمیز علیه معترضان منتشر کرد
۱۰۱۰۸۳۵
۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴
۶۸۶۷ 
رئیس جمهور آمریکا فیلمی را منتشر کرد که در آن یک زن و مرد سفیدپوست تفنگی را به سوی معترضان نشانه رفته‌اند.

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در اقدامی تازه فیلم نشانه گیری اسلحه از سوی یک زوج سفید پوست به سوی گروهی از معترضان در شهر «سنت لوئیس» را در حساب توییتری خود به اشتراک گذاشت.

به نوشته وبگاه «هیل» در این فیلم 30 ثانیه‌ای یک زن و مرد سفید پوست فریاد کنان سلاح‌های خود را به سوی گروهی از معترضان در شهر سنت لوئیس نشانه گرفتند. این زوج سفید پوست در حالی‌که بیرون منزل خود ایستاده بودند، این عمل را مرتکب شدند. معترضان نیز در حال حرکت به سوی محل سکونت شهردار سنت لوئیس جهت استعفای او بودند.

ترامپ فیلمی تهدیدآمیز علیه معترضان منتشر کرد

به نوشته هیل، این اقدام تازه ترامپ در حال رخ داد که وی روز یکشنبه فیلمی از تظاهرات سفید پوستان علیه معترضان راکه بازتوییت کرده بود، حذف کرد. در این فیلم یک مرد حاضر در تجمع نژاد پرستانه در «فلوریدا» در حالی که شعاری مبنی بر «قدرت سفید پوستان » را سر می‌داد، مشاهده می‌شود.

در این فیلم معترضان به این مرد به وی القابی چون «نازی» و «نژاد پرست» دادند. بعد از باز توییت این فیلم از سوی ترامپ، وی لحظاتی بعد آن‌را از حساب خود حذف کرد. سخنگوی کاخ سفید در توضیح این ماجرا مدعی شده که ترامپ شعارنژاد پرستانه این مرد را نشنیده بود. ترامپ پیشتر حاضران در این تجمع را به عنوان «افرادی بزرگ» ستوده بود. 

شهرهای آمریکا مدتی است که به صحنه اعتراض‌ها علیه نژادپرستی در این کشور مبدل شده است. جرقه نخست این اعتراض‌ها پس از قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست آمریکایی از سوی ماموران پلیس شهر «میناپولیس» زده شد و شهرهای مختلف این کشور و حتی جهان به صحنه اعتراضات مردمی مبدل شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج