محتوای نامه احمدی‌نژاد به بن‌سلمان چه بود؟
۱۰۱۴۷۴۰
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
۷۲۲۸ 
وزیر تعاون دولت نهم با اشاره به نامه محمود احمدی‌نژاد به محمد بن‌سلمان برای خاتمه جنگ در یمن، گفت: این یک امر بدیهی است که جنگ و نزاع بین دو کشور اسلامی عربستان سعودی و یمن باعث شده هر مسلمانی در هر نقطه‌ای از جهان احساس وظیفه کرده و برای خاتمه آن از هیچ تلاشی فروگذار نکند.

باشگاه خبرنگاران: وزیر تعاون دولت نهم خطاب به احمدی‌نژاد گفت: کسانی که امروز جایگاه اجرایی ندارد لازم نیست برای رفع مشکلات خاورمیانه دست به نامه‌نگاری بین‌المللی بزنند.

محمد ناظمی‌اردکانی، وزیر تعاون دولت نهم با اشاره به نامه محمود احمدی‌نژاد به محمد بن سلمان برای خاتمه جنگ در یمن، گفت: این یک امر بدیهی است که جنگ و نزاع بین دو کشور اسلامی عربستان سعودی و یمن باعث شده هر مسلمانی در هر نقطه‌ای از جهان احساس وظیفه کرده و برای خاتمه آن از هیچ تلاشی فروگذار نکند.

او ادامه داد: قطعا در این میان دولت‌ها، ملت‎‌ها، اشخاص حقیقی و حقوقی، سازمان‌های مردم‌نهاد و احزاب هریک می‌توانند نقش خودشان را ایفا کنند، اما زمانی تلاش آنها نتیجه بخش است که در چهارچوب عرف بین‌المللی و دیپلماتیک صورت بگیرد، در غیر این‌صورت ممکن است عکس عاید شده و یا اصلا نتیجه‌ای حاصل نشود.

محتوای نامه احمدی‌نژاد به بن‌سلمان چه بود؟

ناظمی‌اردکانی افزود: نامه‌نگاری به رهبران یمن، سردمداران عربستان و رئیس سازمان ملل در صورتی که در امتداد سیاست‌ها و تدابیر نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد و چنین ماموریتی به صورت عام یا به طور ویژه محول شده باشد یک اقدام پسندیده است؛ اما در صورتی‌ که این اقدام با هدف خاصی انجام شده و بیشتر جنبه مطرح شدن در فضای رسانه‌ای را داشته باشد؛ نمی‌توان اثرگذاری مثبتی را از آن انتظار داشت.

عربستان در برابر مقاومت یمن زانو زده است

وزیر تعاون دولت نهم گفت: علاوه بر این عربستان در برابر مقاومت تاریخ‌ساز ملت بزرگ یمن به زانو در آمده و به دنبال روزنه‌ای است تا با پیام یا سایر روش‌ها با مقامات رسمی کشورمان ارتباط پیدا کند تا شرایط خروج خود را از این بن‌بست فراهم کند؛ لذا این عملکرد ممکن است مورد سوءاستفاده قرار بگیرد؛ از همین رو به نظر می‌رسد که به صواب نزدیک‌تر باشد افرادی که در مقاطعی در موقعیت‌های بالای کشور حضور داشتند و امروز چنین جایگاهی را در اختیار ندارند اگر برای مسائل پیچیده داخلی و بین‌المللی راه‌حلی به ذهنشان می‌رسد با انتقال به مقامات رسمی و استفاده از ظرفیت‌های کشور در صدد رفع آن مشکل بر آیند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:14
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1399/04/21
روباه توی سوراخ نمیرفت جاروب بدمش بسته بود. یاروراتوی ده راه نمیدادندمیگفت من کدخدام
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1399/04/21
احمدی نژاد ته پیاز است یا سرپیاز
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1399/04/21
وزیر بی خاصیت تو چکاره ای که بیای واسه احمدی نژاد حرف بزنی.. احمدی‌نژاد تو قلب ما جا داره
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1399/04/21
باز نخود هر آش اومد.تو ایران هم تو رو آدم حساب نمی کنن
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1399/04/21
اقای وزیر نه کارتونو درست انجام میدین کسی هم کاری نکنه ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج