پرسپولیس، لیگ را برای خود مهندسی می‌کند
۱۰۱۶۰۹۱
۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
۲۹۳۴
پرسپولیس همه چیز‌ها را به نفع خود، انگار مهندسی کرده است! بیشترین پیروزی‌ها! بیشترین گل‌های منجر به برد! بیشترین کلین‌شیت‌ها و...

خبرورزشی: یک چند وقتی بود که یادمان رفته بود، چه داریم و چه نداریم؟ چه هستیم و چه نیستیم! چقدر سوار بر امواج احساس حرکت می‌کنیم یا منطقی بودن را بلد شده‌ایم!

لیگ یک به همه این موارد جواب داد! سر ننهادن به واقعیت! پندارگرایی در تحلیل وقایع! توسل به بهانه‌های داهی! دوباره و سه‌باره و سیصدباره از دست‌های پشت پرده گفتن برای آنکه «علت» اصلی بیماری خود را نفهمیدن و حتی دعوا‌های بی‌دلیل در روز‌هایی که دیگر از تماشاگر و تماشاگرنما، هر دو خبری نیست! تماشاگرنما نیست ولی بازیکن‌نما که هست؟ ولی مربی شما که هست، ولی همه عالم را متهم کردن که هست؟

و لیگ یک پرده‌ای است از پرده‌های روشن و تمام‌نمای فوتبال ایران! همه‌چیز دارد تا هیچ‌چیز نداشته باشد! همه کار می‌کند تا کار اصلی اش را- بازی کردن صحیح را- انجام ندهد! ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند و «تو» از این همه دقت و نظم از دست‌رفته، هیچ فایده‌ای نمی‌بری!

مهندسی لیگ برتر، توسط پرسپولیس

پرسپولیس همه چیز‌ها را به نفع خود، انگار مهندسی کرده است! بیشترین پیروزی‌ها! بیشترین گل‌های منجر به برد! بیشترین کلین‌شیت‌ها و... در همه‌چیز بهتر و بیشتر! پرسپولیس بازی به بازی، فاصله خود را زیاد می‌کند! و پرسپولیس، بازی به بازی عاقلانه‌تر بازی می‌کند! ویژگی‌های دیگری هم برای پرسپولیس باید قائل شد:

اراده‌ای‌ترین تیم محسوب می‌شود!

این هفته، حریف پرسپولیس از اهواز می‌آید! فولادی که رقیب است برای همه! تیمی که در ایجاد نوعی از جنگ روانی هم موفق است، استفاده از چند و، چون‌های «کرونا» با پرسش‌هایی که حریفان را به برنامه بازی‌های خود حساس کرده است! استقلال چرا باید بعد از پرسپولیس به میدان برود؟ این سؤالی است که ارزش مطرح شدن پیدا کرده است!
پرسپولیس- فولاد، آن‌هم در حالی که مهدی طارمی در پرتغال بهترین گل‌ها را می‌زند و بهترین گلزن لقب می‌گیرد! پرسپولیس و فولاد، آن‌هم در روزی که بسته ماندن دروازه تیم ماریتیمو- تیم امیر عابدزاده- توجه همه را جلب کرده! دروازه‌بانی که در سوپرلیگ پرتغال، مورد توجه قرار گرفته است! و پرسپولیس در اقدامی لازم علیرضا بیرانوند را هم به بلژیک صادر کرد، کاری که باید می‌شد! رسمی که باید معمول هم بشود! بازیکن دادن به‌جای بازیکن گرفتن!

سپاهان در پرهیز از بازی هرکی به هرکی

لیگ برتر، هنوز نتوانسته است که از برتری‌های آخر فصل خود، آن‌طور که باید و شاید استفاده کند! لیگ برتر، فصل‌بندی کردن کتاب فوتبال ایرانی را در فصول هر سال هنوز بلد نیست! حتی با اقدام به تغییرات پرسنلی، باز هم با همان آش کشک خاله طرفیم که بخوریم یا نخوریم، پای‌مان نوشته شده است و نوشته هم می‌شود!

تراکتور با سپاهان، یک امتحان خوب برای بازی کنترل شده از سوی سپاهان است که آیا به دانستگی حرکاتش می‌پردازد یا فوتبال «هرکی، هرکی» را ترجیح می‌دهد!

امیر ابزار این نوع فوتبال را فعلاً ندارد! سپاهان بازیکنانی ندارد که برای نداشتنش خیلی هم خرج کرده است! و به نظر نمی‌رسد که این اشکالات را نشناسد!

استقلال و خودسازی لازمش

بازی‌های خوب این هفته لیگ، ادامه دارد! نفت آبادان با استقلال تهران، یک بازی هنری، اما از دو جنس متفاوت! آبادانی‌ها، تکنیک فردی را دوست می‌دارند، استقلالی‌ها بازی گروهی را به لذت لحظه‌های ناب درمی‌آورند! لیگ برتر آنجا که فوتبال ریشه دارد و دیدن هم دارد! «کووید ١٩» مانع تماشایی شدن فوتبال در تیم‌های اصیل و صاحب سبک نمی‌شود! مثل ملاقات سپاهان- تراکتور!

سپاهان و تراکتور اغواگری‌های خاص خود را دارند! سپاهان، می‌داند که باید لیگ برتر را به نفع جام‌حذفی و به سود لیگ آسیا به یک تخته پرش تبدیل کند. درست مثل استقلال، اگر مجیدی نگاهی استراتژیک داشته باشد! اگر فرهاد تقسیم قوای بازیکنانش را در واقع بلد باشد! سپاهان باید کی‌روش استنلی را که به هنگام شکار «دردش» گرفته، برای بازی‌های مهم و سرنوشت‌ساز لیگ آسیا و جام حذفی بسازد! فرهاد مجیدی هم همین خواسته را خودش بر گردن خودش می‌گذارد، با ساختن و آماده کردن دیاباته و راه انداختن و کارآمد کردن فرشید اسماعیلی، برای داشتن یک مثل دلخواه!

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1399/04/25
اینم الان میگن وزیر نوشته
پاسخ ها
مهرداد آبادانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
واقعا درست گفت الان که دیگه تماشاگر و تماشاگر نما نیست لیدر پولکی و باند باز نیست اما بازیکن مما هست پیشکسوت نما هست خبرنما نویس هم هست که در واقع همه اینها فوتبال م و جامعه فوتبالی ارو به چالش و پایین کشیدن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1399/04/25
فیفا در جریان لیگ مهندسی شده ایران توسط سلطانی فر و پرسپولیس است. سلطانی فر تمام فکرش قهرمان کردن پرسپولیس در سه سال گذشته بوده است
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1399/04/25
مهندسی لیگ یک واقعیت غیر قابل انکاره.
تاریخ این را نشان میدهد.
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1399/04/25
یا پشتیبانی وزیر سوگلی سازمان لیگ و داوران پنالتی گیر
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1399/04/25
بی سرف اگه مهندسی نبود چرا بعد دو باخت شروع کردن به زدن عکس های رهبر انقلاب بقیه عالمان به روی پیراهنشون به قران قسم کار وزیر هستش تا داورها حساب ببرن ما هم که دیدیم چطور دولت روحانی به هزاران شکل از این کار ترسناک و لابی حمایت کرد
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1399/04/25
من حاضرم دست رو قران بزارم صدا و سیما و رسانه ملی و حکومت و دولت فقط فقط دو تیم رو میبینن چون تو دهه شصت گیر کردن همین رسانه های کثیف تراکتور مارو به حاشیه میبرن خب تراکتور ما هم میلیونها هوادار داره تیم ایرانم هست چرا هیچ احترامی بهش نمیزارن در حالیکه ۵ ساله پشت سر هم پر هوادارترین تیم ایران میشه ولی روزی میفهمین دشمنی کردن با ترک جماعت چه عواقبی داره اینو بهتون قول میدم
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1399/04/25
فولاد بادوهفته نقاهت مستقیم میاد به دیدارسوگلی وزیر مثل پدیده ونساجی.داوری سپاهان وسایپا واستقلال فولاد روهم که همه دیدند تواین پنج سال همه برای تولید جام اسنپی مهندس!!!شده اند.وگرنه این تیم نازپرودرده قبل ازسلطانیفر شاگرد بنا نبود که حالا مهندس شده باشه.لکه ننگ فوتبال حکومتی تواین پنج سال برگرده شماهست...
United Arab Emirates
14:23 - 1399/04/25
شما بنویس پرسپولیس خودش قهرمان شد ماهم همه جا میگیم آره....
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1399/04/25
صد‌درصد درست میگی فقط یه سؤال دارم چرا
بازی پرسپولیس با فولاد لغو شد....ولی برای
استقلال باید حتمی میرفت تو شهرقرمز بازی میکرد.یه بوم دو هوا .بابا مهندس!! تو دیگه کی هستی؟
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1399/04/25
خودتون خوب میدونید کی نوشتهوچرا نوشته
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1399/04/25
یک متن عالی. یک تیم، متحد با تفکر قهرمانی و اشتیاق سیری ناپذیر برای پیروزی تا دقیقه ۹۶. گوش به حرف های چرت و بی نعنای دیگران ندادن و در مستطیل سبز حرف زدن. قهرمانی. کار ماست. دیگران ، هر چه می خواهند بگویند. ما داریم لذتش را می بربم.
پاسخ ها
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۵
تا5سال قبل شاگردبنا بودند استادسلطانیفر هن رومهندس کرد!!!
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1399/04/25
اینم از مهندسی کردنشون هست
یک تیم قوی از وزیر گرفته تا خبرنگار و زمین سبز و همه دست به دست تا ق
Iran, Islamic Republic of
01:37 - 1399/04/29
باید تشکر ویژه از بعضی داوران لیگ نمود که علاقه خاصی به رنگ بخصوصی ندارند .؟
البته تشکر اصلی را از چاههای نفت نمود که تامین کننده بودجه میلیاردها تومان ریخت وپاشهای بدون حساب وکتاب وبدون نظارت تیمهای دولتی بودند.
عدالت؟؟!! قهرمانی؟؟!!محرومین؟؟!! تحریم؟؟!! خالی بودن خزانه؟؟!! خالی کردن خزانه؟؟!! تورم پانصددرصدی؟؟!! و............
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1399/04/29
پرسپلیسیم ولی حالم از این جام به هم میخوره،جام اهدایی،تا استقلال اومد بالا شروع کردن ضربه زدن بهش ،این فوتبال نیست،وقتی ارزش داره که رقابت سالم باشه نه همه جانبه یه تیمی رو قهرمان کنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج