حق مسکن کارگران در یک قدمی تصویب
۱۰۲۵۲۳۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
۱۶۱۹
همچنان که پیش از این اعلام شده بود، امروز کمیسیون اقتصادی دولت آخرین جلسه بررسی افزایش حق مسکن کارگران را تشکیل خواهد داد که در صورت تصویب نهایی، به هیات وزیران ارسال و از سوی معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ خواهد شد.

خبرگزاری ایسنا: همچنان که پیش از این اعلام شده بود، امروز کمیسیون اقتصادی دولت آخرین جلسه بررسی افزایش حق مسکن کارگران را تشکیل خواهد داد که در صورت تصویب نهایی، به هیات وزیران ارسال و از سوی معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ خواهد شد.

در هفته های اخیر بسیاری از فعالان حوزه کار و مقامات کارگری تصویب هر چه سریع تر افزایش حق مسکن کارگری را خواستار شده و بر ضرورت پرداخت معوقات آن از ابتدای سال تاکید کردند.

شورای عالی کار هفدهم خرداد ماه در دویست و نود و دومین نشست خود، پیشنهاد افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران را با موافقت اعضا تصویب کرد؛ بر این اساس مبلغ کمک هزینه مسکن که پیش از این یکصد هزار تومان بود به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت ولی با توجه به آنکه حق مسکن برای اجرایی شدن به تصویب هیات وزیران نیاز دارد، وزیرکار پیشنهاد افزایش کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار را به هیات وزیران برد و در ۳۱ خرداد ماه طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری تصویب مصوبه با قید دو فوریت را خواستار شد.

علیرغم آنکه وعده داده شده بود افزایش حق مسکن در تیر ماه به تصویب می رسد این امر به دلیل آنچه تمرکز کمیسیون اقتصادی دولت بر لایحه اصلاح قانون مالیاتها عنوان شده بود با تاخیر همراه شد؛ با این حال مقامات کارگری تاخیر در تصویب مصوبه افزایش حق مسکن و تایید هیات وزیران را با توجه به حضور سه وزیر کابینه در جلسه شورای عالی کار موجه نمی دانند و بر لزوم پرداخت معوقات آن از ابتدای سال تاکید دارند، هرچند که معاون روابط کار این مساله را ناشی از ضعف و مشکلات قانون کار عنوان کرده و محاسبه افزایش حق مسکن از ابتدای سال و عطف به ماسبق شدن آن برای چهار ماه گذشته را تابع نظر و تصویب دولت می داند.

در نهایت مصوبه افزایش حق مسکن پس از ارسال و نامه وزیر کار، به کمیسیون اقتصادی دولت رفت و مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا در جلسه امروز تصمیم نهایی در خصوص آن گرفته شود؛ همچنان که پیش از این معاون روابط کار وزارت کار به ایسنا خبر داده بود که بیستم مرداد قرار است نشست نهایی کمیسیون اقتصادی با محور بررسی مصوبه برگزار شود که پس از تصویب در یک رفت و برگشت به هیات وزیران ارسال شده و به تصویب نهایی خواهد رسید.

آنطور که شاکرمی گفته مبلغ ۳۰۰ هزار تومان مشکل مسکن و اجاره بهای کارگران را در این شرایط برطرف نمی کند ولی حق مسکن کارگران پیش از این ۴۰ هزار تومان بود که در سال ۱۳۹۷ به ۱۰۰ هزار تومان رسید و امسال با نگاه ویژه دولت در جهت کمک به معیشت کارگران افزایش یافته است.

 اگر چه در سالهای گذشته فرایند تصویب افزایش حق مسکن کارگری در هیات وزیران با تاخیر همراه بوده اما با توجه به اجماع و نظر مثبت اعضای کمیسیون اقتصادی با مبلغ پیشنهادی شورای عالی کار، چنانچه مصوبه در جلسه امروز به تصویب نهایی برسد ظرف مدت بسیار کوتاهی از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ و در فیش حقوقی کارگران اعمال خواهد شد.

در حال حاضر مبلغ کمک هزینه مسکن کارگران ۱۰۰ هزار تومان است که جلسه امروز، تکلیف افزایش سه برابری آن را مشخص خواهد کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:13
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1399/05/20
سلام برترینهای عزیز در خرداد بصورت مجلسی ودولتی تلویحی گفته شد و گفتند به تصویب نیاز دارد و قول پایان تیر را دادند ** ولی برترینها ی عزیز تو خودت بدان چون میدانم منتشر نمیکنی مینویسم یاد دیالوگ بهمن مفید و بهروز وثوقی می افتم در فیلم قیصر *** بهمن مفید برای اینکه خودش را خوب و بزرگ نشان دهد آن دیالوگ ماندگار را گفت و تا امروز هنوز مورد استفاده مردم هست

حالا خودت حدس بزن چیو میخوام بگم
پاسخ ها
غلام رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
وای آخ جون حق مسکن کارگران ۴۵ هزار تومان بود حال قراره بشه ۱۰۰ هزار تومان
واقعا ۶۰ هزار تومان اضافه خوشبختی میآورد
خخخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1399/05/20
با وجود گذشت ۵ ماه از سال متاسفانه به خاطر یکسری نا هماهنگی ها این حق مسکن ۳۰۰ تومن پیش کش همون ۱۰۰ هزار تومن هم پرداخت نشد.
الانم بخواد تصویب بشه ۵ ماه گذشته به کارگر تعلق نمیگیره
کی باید پاسخگو باشه؟
United States
16:44 - 1399/05/20
خسته نباشید چند ماه دیگه سال تمومه،،،،مسخره ها
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1399/05/20
زیاد عجله نکنید ،وضع کارگرا خوبه ،یهو بذارین برای سال بعد ،فقط موندم که چطور وقتی میخواین چیزی رو گرون کنید شبونه تصویب میشه و کارشناسی و جلسات و اجرایی کردن خروجی با یه جلسه به نتیجه دلخواه دولت جمع بندی میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
آره والا کاملا بجا گفتید
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1399/05/20
حق مسکن نمایندگان مجلس 200 میلیون تومن اون وقت کارگرزحمت کش300 هزارتومن..لعنت ونفرین خدا تا ابد بر اون مسئولی که عدالت وبرابری رو رعایت نمیکنه بین اقشارمختلف ایران ...وایقدتبعیض ونابرابری وفاصله میزارن بین مردم...
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1399/05/20
تنها جایی که اول مالیات ازش میگیرن قشر زحمت کش کارگر هست ولی بعد از 5 ماه تازه یادشون افتاده.


کارگران هفت تپه را دریابیم.
پاسخ ها
بچه‌ نظام‌ اباد‌ تهران‌
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
واثعا‌ که‌ خسته‌ شدید‌ سال‌ ۶‌ ماه‌ مونده‌ تازه‌ یادت‌ افتاده‌ لعنت‌ به‌ همتون
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1399/05/20
این چندغاز و بدید حسن نصرالله
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1399/05/20
اگر‌برا‌کمک‌به‌اجنبیها‌بود‌اصلا‌نیازی‌به‌تصویب
نداشت.
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1399/05/20
یک قدمی است ولی این قدم برداشته نمیشه
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1399/05/20
همیشه شعار کارگران برترین های ایران هستند شروع میشه اما تو مصوبات کلاااا ب ضرر کارگر بوده همه چی حتی قانون اداره کار و بازنشستگی دو ساله علاف شدیم منتها کسی نیست حرفمون گوش کنه
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1399/05/20
به به بااین پول قرص مسکن می خریم و می خوریم و توهم مسکن دارشدن می زنیم. به به چه مسکنی می شودمبله و دوبلکس باباغچه ای پرازگل میمون و خرزهره. خلاصه اینهوباغ وحش. جادارو قفسی بامیله های آهنی آنوقت آرزوی فرارازآن رویاخواهدبود.
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1399/05/20
دو ریال میزارن رو حقوق‌ها دو هزار برابر قیمتها رو میبرند بالا.حقمونه...
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1399/05/21
نفرین برجهانگیری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج