واکنش بورل به توافق امارات و اسرائیل
۱۰۲۶۹۹۳
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۷
۱۰۴۰
جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه گفت: تعهد اسرائیل برای تعلیق برنامه‌های الحاق یک گام مثبت است.

ایرنا: جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه گفت: تعهد اسرائیل برای تعلیق برنامه‌های الحاق یک گام مثبت است.

بورل در پیامی توییتری با اشاره به تعهد اسرائیل برای تعلیق برنامه‌های الحاق کرانه باختری نوشت: از هرگونه اقدام یک جانبه اجتناب شود.

واکنش بورل به توافق امارات و اسرائیل

بورل همچنین در توییت دیگری نوشت: اتحادیه اروپا به راه حل دو دولت بر اساس پارامترهای توافق شده و قوانین بین المللی متعهد است.

وی از عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی که خشم ملت فلسطین و کشورهای منطقه را برانگیخته ، استقبال کرد.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی روز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

عربستان سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی، این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که قبل از پایان یافتن دوره ریاست جمهوری ترامپ به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند؛ زیرا در اصل این رابطه، شخص ترامپ قرار دارد و معلوم نیست که وی دوباره به عنوان رییس جمهوری آمریکا انتخاب شود.

کشورهای اروپایی در ۴۸ ساعت گذشته به رغم استقبال از توافق یادشده بر لزوم توقف طرح غیر قانونی الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغال تاکید کرده‌اند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج