لیگ قهرمانان اروپا در آینه آمار
۱۰۳۰۱۷۵
۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۳
۵۱۱
لیگ قهرمانان اروپا با قهرمانی مقتدرانه بایرن به اتمام رسید. بایرن علاوه بر ثبت بیشترین پیروزی با ۱۱ برد توانست عنوان بهترین خط حمله مسابقات را نیز تصاحب کند.

روزنامه اعتماد: ليگ قهرمانان اروپا با قهرماني مقتدرانه بايرن به اتمام رسيد. بايرن علاوه بر ثبت بيشترين پيروزي با 11 برد توانست عنوان بهترين خط حمله مسابقات را نيز تصاحب كند.

بايرن در مجموع 43 بار دروازه حريفانش را گشود و متوسط 3.91 گل در هر بازي را به ثبت رساند. آنها تنها 8 گل دريافت كردند و دومين خط دفاع مقتدر مسابقات لقب گرفتند. پي‌اس‌جي با 25 گل زده دومين خط حمله قدرتمند شد و با تنها دريافت 6 گل عنوان بهترين خط دفاع را به دست آورد.

منچسترسيتي با 21 گل زده سوم شد، گالاتاسراي با تنها يك گل زده صاحب ضعيف‌ترين خط حمله مسابقات بود و تيم‌هاي خنك و ستاره سرخ بلگراد با دريافت 20 گل در 6 مسابقه بدترين خطوط دفاع را داشتند. نكته جالب اينكه در ليست ضعيف‌ترين خطوط دفاعي اكثرا تيم‌هايي به چشم مي‌خورند كه مقابل بايرن قرار گرفتند. در اين جدول تاتنهام سوم، چلسي پنجم و بارسلونا و ليون هفتم و هشتم هستند.

از 43 گلي كه بايرن وارد دروازه حريفان كرد 38 گل از داخل محوطه جريمه بود و تنها 5 گل از بيرون محوطه به ثمر رسيد كه البته اين بيشترين تعداد گل در بين تمامي تيم‌ها بود. تنها دو گل بايرن از روي نقطه پنالتي آن هم با ضربه لواندوفسكي به ثمر رسيد. لايپزيگ و ناپولي و آتالانتا با اعلام 4 پنالتي به نفع‌شان از اين حيث در صدر ايستادند.

خط حمله بايرن از حيث خلق موقعيت هم عملكردي عالي داشت. تيم فليك در مجموع 242 شانس گلزني ايجاد كرد؛ در هر بازي 22 شانس! از اين تعداد 101 ضربه بازيكنان بايرن در چارچوب بود. بعد از بايرن لايپزيگ ديگر تيم آلماني با خلق 155 موقعيت در رده دوم ايستاد و منچسترسيتي با خلق 148 موقعيت سوم شد.

بايرن همچنين بيشترين تعداد پاس در مسابقات را نيز به خودش اختصاص داد. باواريايي‌ها در مجموع 7311 پاس رد و بدل كردند كه از اين تعداد 6405 پاس يعني 88 درصد سالم بود. آنها به‌طور ميانگين در هر بازي 61 درصد معادل 37 دقيقه مالكيت توپ را در اختيار داشتند. تيم‌هاي پاريس و منچسترسيتي با 6472 و 6205 پاس در رده دوم و سوم قرار گرفتند. از نظر مالكيت توپ ليورپول با 62 درصد اول شد.

آمار جالب ديگر بايرن اين است كه آنها بيشترين تعداد كرنر در مسابقات را به دست آوردند. مونيخي‌ها 90 بار در طول مسابقات صاحب ضربه كرنر شدند. از سمت مقابل اينتر با تنها 12 كرنر در رده آخر ايستاد. بايرن همچنين 246 بار اقدام به سانتر روي دروازه حريفان كرد كه از اين تعداد 62 تاي آن به مقصد رسيد.

بايرن هم در تعداد سانتر و هم در تعداد سانتر موفق بهترين عملكرد را داشت. عنوان خشن‌ترين تيم يوسي‌ال امسال هم به كلوب بروژ رسيد كه بازيكنانش در تنها 6 بازي 18 كارت زرد و 3 كارت قرمز دريافت كردند. البته بيشترين كارت زرد مسابقات به پاريس داده شد. شاگردان توخل در مجموع 30 بار با كارت زرد داوران مواجه شدند. بازيكنان بايرن در طول 11 مسابقه تنها 13 بار كارت زرد گرفتند كه 4 تاي آن فقط در بازي فينال بود.

در كنار آمار تيمي مسابقات، مي‌توان به آمار فردي بازيكنان نيز اشاره كرد. جايي كه روبرت لواندوفسكي با 10 بازي و 887 دقيقه بيشترين حضور در مسابقات را به ثبت رساند. دونده‌ترين بازيكن مسابقات هم ياشوا كيميچ از بايرن لقب گرفت كه 118725 متر در يوسي‌ال امسال دويد. بعد از او ماركينيوش از پاريس بود كه آمار ‌114169 متر دوندگي را ثبت كرد. لواندوفسكي با به ثمر رساندن 15 گل آقاي گل شد. ماشين گلزني لهستاني 6 پاس گل هم به هم‌تيمي‌هايش داد تا هم عنوان سلطان پاس گل را به دست آورد هم با تاثيرگذاري روي 21 گل ارزشمدترين بازيكن تورنمنت لقب بگيرد. در جدول گلزنان بعد از لوا، ارلينگ هالند با 10 و سرژ گنابري با 9 گل دوم و سوم شدند.

از 15 گل لوا، 11 تا با پاي راست و 4 تا با ضربه سر وارد دروازه شد. تنها يك گل از پشت محوطه به ثمر رسيد. لواندوفسكي با 53 خلق موقعيت از اين حيث هم ركورددار شد. عنوان بهترين پاسور مسابقات هم به تياگو آلكانتارا از بايرن رسيد. او در مجموع 855 پاس به هم‌تيمي‌هايش داد كه 93 درصد آن به مقصد رسيد. نكته جالب توجه اينكه هافبك بايرن تنها يك بار در تمام طول مسابقات اقدام به ارسال پاس بلند كرد و آن يك بار هم ناموفق بود!
آرتورو ويدال از بارسلونا خشن‌ترين بازيكن مسابقات شد. هافبك شيليايي با 14 خطا، دريافت 4 كارت زرد و يك كارت قرمز به اين عنوان دست يافت. نيمار در سمت مقابل ويدال ايستاد. اين بازيكن برزيلي 31 بار با خطاي حريفان متوقف شد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج