نمکی: اگر فرزندم اختلاس کرده او را مجازات کنید
۱۰۳۵۱۸۴
۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
۵۹۴۲
وزیر بهداشت در نامه‌ای به حجت‌الإسلام رئیسی رئیس قوه قضاییه، به سخنان امام جمعه ملارد درباره اختلاس فرزندش، واکنش نشان داد.

 باشگاه خبرنگاران جوان: سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به حجت‌الإسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه، به ادعای امام جمعه ملارد مبنی بر اختلاس فرزند نمکی، واکنش نشان داد.

نمکی: اگر فرزندم اختلاس کرده او را مجازات کنید

در متن نامه نمکی آمده است:

حضرت آیت ا... رئیسی

رئیس محترم قوه قضائیه

با سلام و احترام؛

آنچه به استحضار می رسد شکوائیه نیست، گلایه مندی یکی از سربازان کوچک این مرز و بوم است که چهاردهه از ایام زندگیش را صادقانه موقوف خدمتگزاری مردم و اعتلای این سرزمین کرده است. در سخت ترین روز‌ها و در سهمگین ترین عرصه ها برای سربلندی و عزت نظامی که با خون هزاران شهید بزرگوار بر پای مانده تن به آتش زده و اینک فرماندهی یکی از هولناک ترین بلایای تاریخ همه گیری های جهان را ماههاست بر دوش می کشد و تلاش می کند بی وقفه و شبانه روز در اوج تحریم های ظالمانه، مضایق ریال و ارز و تنگنای اقتصادی بی بدیل سال های پس از انقلاب، پرچم سرافرازی کشورش را با فداکردن آرامش، سلامتی و آبروی خود و همکارانش در عرصه جهانی برافرازد، نیامده تا نام و نان کسب کند آمده تا آبرو و جان فدا کند نیت نکرده این دوران را پلکان صعود دنیایش قرار دهد با خدایش عهد کرده تا هرچه دارد در این عرصه پربلا ببازد تا شاید بتواند از ابتلا و مرگ مردم عزیز کشورش ذره ای بکاهد.

درگیری با مافیای دارو و تجهیزات پزشکی کار ساده‌ای نیست

اولین روزی که گام در این مجموعه پرتلاطم نهادم، مبارزه با فساد را در کنار برنامه ریزی زیربنائی، جهت توسعه زیرساخت ها، تقدم پیشگیری بر درمان، ایجاد ساختار‌های هوشمند و ده‌ها مورد دیگر را هدف قرار دادم. گرچه سیل و زلزله و آنفلوآنزا و کرونا نفس گیر شد مع الوصف در استمرار راهی که برگزیدم از پای ننشستم. درگیری با مافیانی که سال‌ها شکل گرفته بود و در عرصه دارو و تجهیزات پزشکی یکه تازی می کرد کار ساده ای نیست.

مجموعه‌ای که تار‌های نامرئی در دستگاه های بیرون از وزارتخانه تنیده بود و ابزار گسترده تبلیغاتی برای تخریب در اختیار داشت، بلافاصله واکنش ها شروع شد و غافلگیرانه همه امکانات را برای تهمت، افترا و نشر کذب بکار گرفت، امواج سهمگینی به راه افتاد که یارای تاب آوری برای کمتر کسی می‌گذاشت. تعداد زیادی که در بین آن‌ها خیرخواهان مصلحت اندیشی هم بودند از من خواستند کوتاه بیایم، چون خود و خانواده ام بشدت تحت فشار و تهدید بودیم، اما از آنجا که معتقدم اگر روزی برای دفاع از مرز‌های جغرافیائی کشور بشوق شهادت می رفتیم امروز رسالت همگانی دفاع از مرز پاکیزگی و شفافیت است.

موریانه‌ای که چارچوب نظام را می‌خورد، فسادست همان اولویت مهمی که حضرتعالی به خوبی دریافتید و اولین گامتان در توسعه عدالت مبارزه با آن بود. با حضور جنابعالی و دلگرمی از قول محکم پیگیری و حمایت در این راه پرهراس دلگرم تر ادامه دادم و مستحضرید که موارد متعددی بدون جنجال رسانه ای و تشویش اذهان و تشدید بی اعتمادی عمومی تقدیم شد و مورد پیگیری قرارگرفت. حاصل این شیوه خداپسندانه صرفه جوئی بیش از ۶۰۰ میلیون یورو در سخت ترین سال اقتصادی کشور و با وجود همه بلایا و مشکلات بود. ضمن آنکه کلیه موارد بلاتکلیف نیز تعیین وضعیت شد.

در این ایام طوفان هائی سازمان یافته و در مقاطع خاص شکل گرفت که به لطف پروردگار شر طراحانش به خودشان بازگشت. پرونده یکی از افرادی که اخیرا با صبوری اینجانب و پیگیری در مراجع محترم قضائی به سرانجام رسید و منتهی به صدور رأی محکومیت وی شد پدیده بسیار جالبیست، ایشان با ندامت از استفاده ابزاری مافیای دارو بیاناتی دارد که شنیدنیست که انشاا... بموقع به استحضار عموم خواهد رسید. ایستادن یک تنه در مقابل گروه بی انصاف و خدانشناسی که داروی تاریخ گذشته یا تقلبی را به کودک سرطانی معادل دریافت وجه گوشواره هایش که مادرش در خواب درآورده و فروخته، می فروشند کار ساده ای نیست.

البته هرگز نباید شرافت و صداقت آنانکه در تمام سال‌های پس از انقلاب در تولید، واردات، توزیع و عرضه داروی مورد نیاز مردم شبانه روز تلاش کرده اند با سیاهکاری گروهی سودجو نادیده گرفته شود. وسواس و واکاوی در ورود دانشجویان گروه پزشکی و مبارزه با صندلی فروشی و برخورد با رانت در این حوزه، چراغ خاموش و بدون غوغا سالاری از دیگر مواردیست که حضرتعالی واقفید.

اخیراً ویدئویی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی از سخنان امام جمعه محترم ملارد از تریبون نمازجمعه پخش شد که تصاویر هوشمندانه مخربی نیز بدان افزوده بودند که طبق فرمایش ایشان فرزند اینجانب که از حدود بیست سال پیش مهندس عمرانست بعنوان پیمانکار، سه پروژه بیمارستانی را چند سال پیش گرفته و پول آن را برداشته و رفته است. از آنجا که حدس من سوءاستفاده از سادگی ایشان بود مراتب را به برادر ارجمند و گرانقدرم جناب آقای حاجی علی اکبری رئیس محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه منعکس نمودم تا با تنویر ذهن ایشان خود به مرمت گفتار بی مبنایشان بپردازند. زیرا معتقدم در این دوران حساس که دشمنان متحدند تا نهاد‌ها و شخصیت های روئیده از متن انقلاب را مورد هجمه قرار دهند خودزنی درون نظام شادمانی دیگران را سبب خواهد شد. مع الوصف بدلیل طولانی شدن این حرکت و استمرار شیطنت جریانی که به نیت انتقام جوئی از پرچمداران مبارزه با فساد از هر تلاشی فروگذار نیستند مراتب به استحضار رسید تا عنایت فرمائید.

اگر فرزندم اختلاس کرده است، او را به اشد مجازات محکوم کنید

اولاً: دستور فرمائید تا رسیدگی شود که اگر ایشان مدرکی دارند که آیا فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت کرده است؟ (که نکرده است) و یا پروژه ای را که متعهد به اجرا بوده رها کرده است به اشد مجازات محکوم فرمائید. اینجانب در مبارزه با فساد خویش و بیگانه نمی شناسم. فرزندان من پدری را تجربه کرده اند که با چهاردهه خدمت ریالی از بیت المال را جابجا نکرده، یک روز حق مأموریت قانونی نگرفته، اگر غذائی در دفترش خورده وجهش را پرداخته و لیتری از بنزین اتومبیل دولتی صرف خانواده اش نشده است اگر در سایه چنین پدری فرزندی ناخلف آنگونه که شیخ بزرگوار از جایگاه خطابه های امیرالمومنین (ع) می فرماید حضور دارد حقش کشیدن سخت ترین مجازات هاست.

ثانیاً: اما اگر آنچه فرموده اند کذبست، بعنوان رئیس محترم حق طلب قوه قضائیه اجازه ندهید بعضی از جایگاه‌ها و تریبون‌ها از برخورد قانونی مصون باشند فساد فقط یک جنبه اقتصادی ندارد، لجن مال کردن حیثیت سربازان صدیق نظام، بی اعتمادی مردم از حکومت و اینکه بگویند "اینهم پرچمدار ضد فساد" و بهره برداری مفسدین اقتصادی در راستای تبرای خود از آنچه بر حقوق بیت المال روا داشته اند به بهانه گفتار بی مبنا و ناشیانه فردی از تریبون با اهمیت نمازجمعه نیز نیازمند برخورد و پیگیریست.

تمنای اینجانب در این راستا، جهت دفاع و اعاده حیثیت خود نیست که مردم شریف این سرزمین حداقل خدمات سرباز خدمتگزارشان در چهاردهه خدمت را می شناسند بلکه دفاع از آنانیست که گامی برای فسادستیزی بر می دارند و با برنامه ریزی سازمان یافته در قدم های اول خانه نشین و یا به طرق دیگر گرفتار می شوند و دیگران نیز با نگرانی از جو تخریب در این راه پرهراس گام نمی نهند و این خود می تواند به بقای فساد بیانجامد.

توفیق، عزت و سربلندی آن عزیز ارجمند را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی

برچسب ها:
انتشار یافته: 69
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1399/06/19
برا همدیگه نوشابه باز میکنید هااااا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
از برکات جمهوری اسلامی منت گذاشتن وزیر یرای انجام وظایف بر مردم بدبخت که هر چه دارن بر باد رفته است
بدون نام
United States
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
تو از نظر درجه اداری یک کارمند هستی که با تملق رئیس دانشکده کاشان شدی و در تهران هم به وزارت پر کشیدی تو را چه به وزارت؟من طبیب نشدم که داروساز رئیسم باشد.
France
16:05 - 1399/06/19
اختلاس نکرده برادر
هدیه گرفته یا سهم شو ازسفره انقلاب برداشت کرده نگران نباش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
چقدر هزینه درمان گران و سرسام اور است مردم سیستان و خوزستان چقدر بیچارگی دارند میکشن بعد ایشان اینقدر منت میگذارند ....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ای رحمت به شیر پدر ومادر کاربر دارکوب حرف دل مارو زدی.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ازقدیم گفتن هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیره
پست وزارت که خدمت ورحمت نبست
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1399/06/19
بله‌ حتما‌ اگر‌ میشد‌ که‌ این‌ کارها‌ دو‌ کرد‌ که‌ ۴۱‌ سال‌ این‌ وضع‌ مردم‌ نیود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
بی سواد اول برو خواند نوشتن یاد بگیر بعد نظر بده،
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1399/06/19
درود بر شرافت و غیرت و عزت و مردانگی این وزیر کاش دیگران نیز چنین ادعایی داشتند
پاسخ ها
اس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
چرا قیمت دارو وخدمات چند برابر شده؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1399/06/19
صدها دورد و آفرین به همچین پدری
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1399/06/19
آقای حریرچی آقای دکتر نمکی شما که میگفتی آنفولانزا آمده است وخطری کشوررا تهدید نمیکنه اگر این ويروس از امریکا آمده بود چه کارمیکردی اگر مردید برید از چینی‌ها شکایت کنید
Georgia
16:14 - 1399/06/19
ماشاالله چقدر هم موفق بودید
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1399/06/19
خخخخخخ
بازم اختلاس ...
پاسخ ها
حق گو
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
درودبرنمکی
کورش
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
درود بر بر مرامت مرد بزرگ
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1399/06/19
اگه بچه یه بدیختی سرقت کنه دزدی حساب میشه ولی بچه وزیر وزرا میگن اختلاس شده به چه روزی افتادیم
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1399/06/19
نمیدادم چه شده ملت به این خوبی مردمش به جان هم افتادند
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1399/06/19
واقعا شهامتش داربگوید وحق وباطل مشخص وخیلی هامی خورند ود ر رور روشن حاشامی کنند درود بردکتر نمکی ها
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1399/06/19
گند اینم دراومد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1399/06/19
آره تو امام و پیغمبری و بچه هات معصوم و بی گناه.
سیاه بازی بسه دیگه
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1399/06/19
چقدر از خودش تعریف کرده .... جناب وظیفه ات بوده هر کاری کردی اگر یک وزیر الان کاری نکنه پس وظیفه کیه .............
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1399/06/19
خداوکیلی دکترنمکی خیلی پاکدست وزحمتکش است خدا کمکش کند.
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1399/06/19
سلام اقای وزیر : بعد از ضربت و شهادت امیرالمومنین"ع"در محراب نماز وقتی خبرش به بلاد اطراف
رسید ، بعضیها گفتند مگر علی نماز
هم میخواند ؟ امثال این گونه شیوخ بودند که علی "ع" را بی نماز می دانستند . ولی بیان و شرح شکایتت
یاد صداقت بچه ها رزمنده در جبهه انداخت .
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1399/06/19
چرا مافیای دارو تجهیزات پزشکی رو نمیگه کیا هستند
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1399/06/19
پس چرا به من نمی گن اختلاسگر لابد چیزی بوده دیگه!
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1399/06/19
این هم میدونه
سنگ بزرگ علامت نزدنه
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1399/06/19
احتمالا فرزندتان دوستان صالحی دارد که آنها به او این پروژه ها را هدیه داده اند.و با هدیه دوستانتان زندگی می کنید
United Arab Emirates
16:42 - 1399/06/19
حالا این داداشمون چی برده؟؟!!
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1399/06/19
نمکی ،تو تکی ، بانمکی، بی کلکی.
وزیر نشدی الکی .
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1399/06/19
رییس کارگاه شرکت پیمانکاری بودن جرم نیست
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1399/06/19
با سلام . خیلی مردی وزیر جان .شما کم از فرمانده هان زمان جنگ ۸ ساله ندارید بله اجر و ثوابت شما شاید بالاترهم باشه خدا خیر دنیا و آخرت رو نصیبت کنه .
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1399/06/19
سر مردم و باز می خوان گرم کنن
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1399/06/19
انشاالله نمکت چشمشون رو کور کنه
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1399/06/19
جناب نمکی چهاردهه خدمت کردین بسه باید باز نشسته شده باشین پس چرا نمیشین شما خدمت کردنو دوست دارین بابا ما دوسال خومت سربازی رفتیم داغون شدیم اذیت نمی شین این همه خدمت می کنید یا صندلی خدمت شمارا چسپیده جناب نمکی خیلی بانمک بگم شماخیلی خوش خدمتی
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1399/06/19
خخخ..
بنظر شما مردم،ایا مجازات میشه بچش اگر واقعا اختلاس کرده باشه؟؟؟!!!!
بنظر من نه با اون جمله اول نامش...
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1399/06/19
نامه را خواندم اظهارات مخاطبین را هم خواندم،فقط به آنهاییکه انتقاد کردند میخواهم استغفار کنید،بنده خدا جرم کرده گردن زیر بار وزارتخانه ورشکسته نهاده وانگهی کجای نامه بد گفته،ایشان علنی گفته بچه ام اگر فساد کرده به اشد مجازات برسانید چه باید می‌گفت که به مزاق شمای همیشه و همه جا منتقد خوش بیاد.اگر گله ای دارید به کسی که بدون تحقیق با لباس پیغمبر در خطبه نماز دروغ گفته بگویید تا مشخص شود درانکه غش است..
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
حرف حساب
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1399/06/19
مگه کسی جرات چنین کاری داره یا در این مملکت ازادی بیان هست
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1399/06/19
احسنت!!
آنرا که حساب پاک ست
از محاسبه چه باک ست
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1399/06/19
قشنگ گفته اگه پسرش اختلاس گره مجازات کنید اگه هم نیست اون کسي که بهش تهمت زده را مجازات کنید
United States
18:05 - 1399/06/19
راستی دکتر نگفتی اقا زاده چکاره هست با مهندسی عمران نمیشه که غاز چراند حتما چند تا جا ی خوب مشغوله بچه های شما فقط جاهای پولساز علاقه دارند
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1399/06/19
دکترجان اگه واقعا پاک دست هستی خودتو بکش کنار اینا تحمل افراد پاکدست ندارن اگه سهم داری که هیچ بمون بگو پول رفقامه
Iran, Islamic Republic of
18:21 - 1399/06/19
طلا که پاک است از محاسبه پاک است .دورد بر نیروهای جهادی فی سبیل الله
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1399/06/19
ای آقااااا شمایک آقازاده رو نام ببر درخدمت مردم باشه ‌همشون ماشالا در خراب کردن نظام استادن وحسابی درحال عشق وحال .ساشا سبحانی هااا بسیارند ودیگه حنا تون پیش مردم رنگی نداره.
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1399/06/19
سرباز نظام مردانه بایست خدا باتوست
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1399/06/19
آخی دلم سوخت...
چقدر فداکارن این سربازان نظام
گفته بچه م اگه خطاکاره مجازاتش کنید. آخه چقدر منصف؟! اگه ما راضی باشم از مسئولین و بستگانشون کسی مجازات بشه
من که یقین دارم مسئولان و مدیران نظام همه همه همه پاکند
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1399/06/19
خداوند شما وامثال شما رو برای این مردم نگه داره.
Germany
22:17 - 1399/06/19
نامه بسیار جانسوز و درد آور ، لکن شجاعانه ای بود .
خداوند انشاالله به خدمتگزاران پر تلاش در عرصه حفظ سلامت مردم ،توفیق بیشتر وبه همه سخنوران انصاف بیشتر عنایت فرماید.
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1399/06/19
بنده خدا اصلا اطلاع نداره از این موضوع
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1399/06/19
والا آدم می مونه حرف کی رو باور کنه
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1399/06/19
وزیر خوب و مخلصی هستی، جز معدود وزیرای خوب این دولت بی خاصیتی.
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1399/06/19
بازار تهمت را داغ میکنند تا حقایق هم مخدوش شود جا دارد دستگاه قضا به این موارد سریع رسیدگی کند تا در سایه شایعات راست را از دروغ بتوان تشخیص داد
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1399/06/19
درود بر شما وزیر انقلابی وپاک.
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1399/06/20
تو فقط نامه بنویس از خودت تعریف کن
United States
00:51 - 1399/06/20
در عجبم با وجود این همه مشکل و ضعق در نظام اقتصادی و اجتماعی کشور،چگونه مسئولین محترم هنوز هم اعلام میکنند که اوضاع کشور سامان یافته و رو به پیشرفت هستیم؟؟؟پیشرفت فقط در قیمت ها مشاهده میشده و می شود...
Iran, Islamic Republic of
06:58 - 1399/06/20
خداوند به شما سرباز وطن عمر با برکت دهد
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1399/06/20
هرچی خدمت برامون کردید دستتون درد نکنه 10 سال از زمان بازنشستگیت هم گذشته دست از سرمون بردارید ما خدمت صادقانه شما رو نمی خواهیم
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1399/06/20
وزیر گلم خسته کار نباشی .ایشالله همیشه سالم باشید مطمین باش که معامله با خدا بی جواب نمیمونه دهن مردم رو نمیشه بست.تنها ادم سالم وزارت روحانی خودتونید.خدا عمر با عزت به شما بدهد.فدایی داری.
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1399/06/20
احسنت جناب وزیر بنظر می رسه یه ترور شخصیت باشه
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1399/06/20
چرا ارسال نظرات برلی این موضوع نشان داده نمیشود ؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج