مربی خارجی و پولی که از جیب والیبال می‌رود
۱۰۴۱۷۱۲
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
۹۲۶
سرمربی پیشین تیم ملی والیبال روسیه بیشترین شانس را برای هدایت تیم ملی والیبال ایران دارد.

خبرگزاری میزان: سرمربی پیشین تیم ملی والیبال روسیه بیشترین شانس را برای هدایت تیم ملی والیبال ایران دارد.

این روز‌ها والیبال ایران در انتظار انتخاب سرمربی آینده تیم ملی است و گفته می‌شود که توافقات با آلکنو هم انجام شده و جذب این مربی نامدار روس به زودی اعلام خواهد شد. در صورتی که این اتفاق رخ دهد آلکنو حدود ۵ ماه سرمربیگری تیم ملی والیبال ایران را بر عهده خواهد داشت تا در المپیک توکیو روی نیمکت تیم ملی بنشیند؛ اما این حضور ۵ ماهه چقدر برای والیبال ایران هزینه خواهد داشت؟

آلکنو از جمله مربیان گرانقیمت والیبال دنیا محسوب می‌شود و حداقل مبلغی که برای جذب این مربی باید هزینه شود حدود ۱۵۰ هزار دلار برای ۵ ماه است. اینکه در فوتبال جذب مربی خارجی ممنوع است، اما در والیبال این امکان وجود دارد هم از جمله تصمیماتی است که می‌توان در خصوص آن بحث‌های زیادی را مطرح کرد.

تیم ملی والیبال تقریبا هیچ شانسی برای صعود به مرحله نیمه نهایی المپیک ندارد و حتی اصرار روی آرمان تیم ملی هم تاثیری در این موضوع نخواهد داشت. ۵ میلیارد تومان هزینه برای حضور ۵ ماهه در ایران جای هیچگونه توجیهی را نمی‌گذارد؛ حتی حضور تیم ملی در جمع هشت تیم پایانی را هم باید با اما و اگر دنبال کرد، چرا که تیم‌های حاضر در المپیک با بالاترین آمادگی خود در این رقابت‌ها حاضر می‌شوند.‌

ای کاش مسئولان فدراسیون والیبال این واقعیت را می‌پذیرفتند که در انتخاب سرمربی تیم ملی، جنبه‌های فنی بیشتر از اینکه افکار عمومی راضی شود ارزش دارد و نباید با موج‌سواری تصمیماتی گرفت که برای کشور هزینه‌بر خواهد بود. باید دید واکنش وزارت ورزش در قبال این موضوغ چیست، اما لازم و ضروری است که این موضوع مورد بررسی دوباره قرار بگیرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج