تیم اسکوچیچ چند سال جوان‌تر شد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۴۴۵۷۸
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
۱۲۹۲
سرمربی کروات تیم ملی در نخستین اردوی تیمش نشان داد که به دنبال تغییر نسل و آماده کردن این تیم برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

خبرگزاری ایسنا: سرمربی کروات تیم ملی در نخستین اردوی تیمش نشان داد که به دنبال تغییر نسل و آماده کردن این تیم برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

دراگان اسکوچیچ در نخستین اردوی تیم ملی دست به کار بزرگی زد و همه علاقه مندان به فوتبال را با شگفتی رو به رو کرد. این سرمربی کروات برخلاف انتظارات و اظهارات خود، خیلی از بازیکنان سابق و باتجربه را به تیمش دعوت نکرده و با میدان دادن به بازیکنان جوان، قصد تغییر نسل در تیم ملی فوتبال ایران را دارد.

او در نخستین اردو تیمش، چشم خود را روی نام بازیکنانی مانند اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، کریم انصاری فرد، امید ابراهیمی، وریا غفوری، رامین رضاییان و ... بست تا در فاصله کوتاه باقی مانده تا جام جهانی ۲۰۲۲، نسل جدید و آینده دار فوتبال ایران را آماده حضور در این تورنمنت بزرگ کند.

اگر چه هنوز تیم او مجوز حضور در جام جهانی را کسب نکرده و در مرحله دوم مقدماتی به علت شکست در بازی با عراق و بحرین، به دردسر افتاده، اما او شهامت خود را با دعوت از بازیکنان کم تجربه مانند عارف غلامی، مجتبی نجاریان و مهدی قایدی به رخ منتقدان کشیده است تا به این شکل بخشی از انتظارات جامعه فوتبال مبنی بر میدان دادن به بازیکنان جوان و چه بسا کنا گذاشتن برخی از بازیکنان پا به سن گذاشته را برآورده کند.

* اسکوچیچ تیمش را جوان کرد

سرمربی کروات تیم ملی در این اردو ۲۳ بازیکن را دعوت کرده است که نام‌های جدیدی در این اردو دیده می‌شود که قرار است از این پس مسئولیت بزرگی بر دوش آن ها گذاشته شود.

با توجه به کنار رفتن بازیکنان و کاپیتان‌های سابق ایران، میانگین سنی ایران هم کاهش چشم‌گیری داشته است که می‌تواند موجب افزایش قدرت و انرژی در تیم ملی شود.

در آخرین اردوی برگزار شده پیش از حضور اسکوچیچ که مربوط به بازی ایران و عراق در آبان ۹۸ بود، مارک ویلموتس تیمی را آماده کرد که دارای میانگین سنی ۲۸.۱ سال بود و در جام جهانی ۳۱ سال می‌شد که به هیچ وجه برای تیمی مانند ایران خوب نبود.

با این حال در تیم کنونی، بازیکنان جوانی دیده می‌شوند که برای نخستین بار فرصت حضور در تیم ملی را به دست آورده‌اند به همین دلیل میانگن سنی تیم ملی هم کاهش چشم‌گیری داشته است. این در شرایطی است که بازیکنان آماده و جوانی مانند جهانبخش و محبی هم به علت مصدومیت فرصت حضور در این اردو را از دست دادند.

در حال حاضر،میانگین سنی تیم اسکوچیچ ۲۶.۳۴ است که نسبت به یک سال قبل و دوران حضور ویلموتس، ۱.۸ سال کوچک‌تر شده است. با توجه به رویکرد اسکوچیچ که به دنبال ساختن تیم جوان و پرانرژی برای حضور در جام جهانی، احتمالا باید منتظر تغییراتی دیگری در تیم ملی باشیم تا در نهایت موجب کاهش چشم‌گیر میانگین سنی تیم ملی شود.

ایران در روزهای آینده با ازبکستان و مالی دیدار خواهد کرد تا بعد از ۱۱ ماه از آخرین بازی خود با عراق، مجددا در زمین چمن حاضر شود. اولین بازی تیم ملی فردا ۱۷ مهر در تاشکند برگزار می شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان