برای روز دختر؛ این حساس‌های دوست‌داشتنی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۴۶۶۵۱
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
۹۳۳۴
۲۰ مهرماه به‌عنوان روزجهانی دختر مشخص شده است. به همین بهانه در این مطلب قصد داریم نکاتی را در تربیت فرزند دختر به شما آموزش دهیم.

برترین‌ها: تربیت درست و خوب فرزند از هر لحاظ کار مشکلی می‌باشد. در تربیت فرزند دختر، والدین توقع دارند که فرزند مطیع بی، چون و چرای آن‌ها باشند و هرگز با آن‌ها مخالفت نکند، در حالی‌که این روش هیچ‌گاه درست نبوده و والدین باید راز و رمز تربیت درست فرزند خود را بیاموزند. ۲۰ مهرماه به‌عنوان روزجهانی دختر مشخص شده است. به همین بهانه در این مطلب قصد داریم نکاتی را در تربیت فرزند دختر به شما آموزش دهیم. باما همراه باشید.

نقش مهم و پررنگ پدر

نکاتی درباره‌ی تربیت فرزند دختر

نقش پدر در تربیت فرزند دختر بسیار پررنگ است. رابطه‌ی دختر و پدر باید بسیار صمیمانه و قوی باشد و پدر با رفتار خود و شیوه‌ی تربیتی درست، احساس امنیت را به فرزندش القا کند. پدران می‌توانند در یاد دادن نکات اخلاقی و آموزشی به کودکان دختر خود موفق‌تر باشند پس سعی کنید نکات و آموزه‌های اخلاقی را به واسطه مردانگی و حمایت پدرانه تان به فرزند خود منتقل کنید. یک پدر برای تربیت کردن فرزند دختر خود نیاز به آرامش و صبر بسیار و همچنین لطافت و عطوفت اخلاقی بسیاری دارد در نتیجه پدران باید سعی کنند در برخورد با دخترشان رفتار مناسبی از خودشان ارائه بدهند که ضربه روحی به فرزند دختر وارد نکنند.

مستقل بودن را به او یاد بدهید

به فرزند دخترتان یاد بدهید مستقل باشد. سعی کنید زمانی که به سن مناسب رسید با دادن پول ماهیانه بتواند خرج و مخارج و کارهایش را مدیریت کند. به او یاد بدهید خودش آرزوهایش را برآورده کند و منتظر این نباشد که مردی در آینده از راه برسد و مانند غول چراغ جادو او را به آرزوهایش برساند.

به دخترانتان ابراز احساس را بیاموزید

بیشترما از نسلی هستیم که در آن همیشه سکوت کردن، صبوری و دم نزدن و شکایت نکردن یک ارزش زنانه تلقی می‌شده و از کودکی یادمان داده اند که دختر خوب کسی است که غر نمی‌زند، مخالفت نمی‌کند و همیشه با همه چیز کنار می‌آید.

اما واقعیت این است که این ابراز نکردن احساسات و عقاید یکی از مهم‌ترین دلایل افسردگی، پایین بودن عزت نفس و اعتماد به نفس است. چنین تربیتی که این روز‌ها هم کم و بیش آن را می‌بینیم منجر به بروز ناگهانی خشم و انفجار احساسات منفی می‌شود. احساسات بیان نشده بالاخره یک روز فوران می‌کنند و به خود فرد و اطرافیان او آسیب می‌زنند. اگر می‌خواهید دخترتان قربانی این تربیت ناصحیح نباشد، سعی کنید با به کار بستن روش‌های زیر به او در ابراز احساساتش کمک کنید تا شخصیتی سالم‌تر داشته باشد.

به دخترانتان یاد بدهید احساساتشان را ابراز کنند. طریقه‌ی صحیح ابراز احساسات و کلمات مناسب را به او آموزش دهید. اگر با کلمات بدی احساساتش را بیان می‌کند، به او کلمات و جملات جایگزین را آموزش دهید و خودتان هم در بیان احساساتتان از جملات مشابهی استفاده کنید.

یاد بدهید درباره‌ی ترس‌هایش حرف بزند

وقتی درموقعیت ترس، اضطراب یا فشار عصبی قرار می‌گیرد، از او بخواهید درباره موضوع صحبت کرده و بگوید که چه احساسی دارد و به چه فکر می‌کند. همین کار باعث می‌شود تا در آینده سکوت کردن را یاد نگیرد و بتواند درباره‌ی اضطراب‌ها و ناراحتی‌هایش صحبت کند.

اجازه بدهید گریه کند

تحت هیچ شرایطی جلوی ابراز احساسات و ناراحتی‌هایش را نگیرید. اگر نیاز داشت گریه کند اجازه بدهید گریه کند. این کار در روحیه فرزندتان بسیار موثر است و باعث می‌شود از نظر روحی بسیار سالم باشد. اگر نیاز به درددل دارد، پای حرف‌های او بنشینید.

نکاتی درباره‌ی تربیت فرزند دختر

عزت نفس را به دخترانتان آموزش دهید

یکی از بخش‌های بسیار مهم در روش تربیت فرزند دختر، داشتن اعتماد به نفس و عزت نفس است. عزت نفس یک موضوع بسیار مهم است که سبب می‌شود تا بتوانید یک دختر کامل و با رفتار‌های تائید شده به جامعه تحویل دهید. تربیت فرزند دختر از بدو تولد با روش‌هایی که عزت نفس بالا به او می‌دهد می‌تواند در حفظ شخصیت او در آینده کمک کننده باشد.

به جنسیت دختر بودنش احترام بگذارید

در برخی از جوامع فرهنگ‌هایی نادرست سبب شده است تا دختران از همان کودکی احساس سرخوردگی از جنسیت خود داشته باشند. به عنوان مثال مقایسه جنس مرد و زن و تمایل خانواده به داشتن فرزند پسر در برخی فرهنگ‌ها رایج است. این امر به خصوص اگر به صورت مستقیم بیان شود بر روی روحیه دخترتان بسیار مؤثر است. شاید پسران در گذشته توانایی‌های خاصی داشتند، ولی در حال حاضر زنانی هستند که به موفقیت‌های بسیار بیشتری نسبت به مردان دست یافته‌اند و این امر اختلاف جنسیتی و توانمندی آن‌ها را کمرنگ کرده است.

به دخترتان احساس ارزشمند بودن بدهید و روحیه حساس او را دریابید. تا می‌توانید او را متوجه خوشحال بودنتان از داشتن یک فرزند دختر کنید. ممکن است خودتان این مسائل برایتان اهمیت نداشته باشد، ولی دختران در جامعه این موضوع را درک می‌کنند و از جنسیت خود و تبعیضات موجود دلخور می‌باشند. پس آن قدر دخترتان را از احساسات پدرانه و مادرانه غنی کنید که این مسائل به چشم او نیایند.

اگر اشتباهی انجام داد سرزنشش نکنید

فرزندانتان به‌خصوص دختران نیازمند این هستند با شما احساس راحتی داشته باشند. روابطتان را طوری مدیریت کنید که اگر خطایی از او سر زد خودش به اشتباهش اقرار کند و شما هم در مقابل به هیچ عنوان او را مورد سرزنش قرار ندهید. این کار باعث می‌شود بتوانید روی فرزندتان کنترل داشته باشید و از رفتن به راه خطای آن‌ها جلوگیری کنید.

مخالفت کردن را به او بیاموزید

اجازه بدهید دخترانتان بیاموزند که حق انتخاب دارند. از انتخاب کردن طعم بستنی گرفته تا خرید لباس مورد علاقه‌اش می‌تواند باعث اعتماد به نفس او شود. هم‌چنین یاد بدهید اگر از چیزی ناراضی است، مخالفت خودش را اعلام و کند و شما هم در مقابل به نظر او احترام بگذارید.

نکاتی درباره‌ی تربیت فرزند دختر

مسئولیت‌پذیری را به او آموزش دهید

قطعاً در آینده دخترتان مسئولیت‌هایی را بر دوش خود احساس می‌کند. هر چه بتواند بهتر در این زمینه عمل کند احساس اعتماد به نفس و ارزشمندی بیشتری خواهد داشت. در تربیت فرزند دختر از بدو تولد مسئولیت‌هایی برای او در نظر بگیرید و بر اساس سنش این مسئولیت‌ها را هم ارتقا دهید. این کار باعث می‌شود تا دخترتان احساس توانمند بودن کند و به مرور اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد. همچنین بداند که باید برای رسیدن به اهداف خود تلاش کند.

بهتر است برخی اوقات به خاطر انجام صحیح مسئولیتی که به او محول شده است، دخترتان را تشویق کنید تا برای انجام مسئولیت‌هایش ارزش بیشتری قائل باشد و انگیزه کافی در او ایجاد گردد.

به نیازهایش توجه کنید

به نیاز‌های به نیاز‌های فرزندتان توجه نشان دهید و طوری وانمود نکنید که نمی‌دانید او چه می‌خواهد یا چه احساسی دارد. اگر برآورده کردن نیاز و خواسته او فعلاً برایتان مقدور نیست، این را به او بگویید تا دست کم بداند که از درک او غافل نشده اید.

نکاتی درباره‌ی تربیت فرزند دختر

پدر و مادران عزیز، همان‌طور که در روز جهانی پسر به موضوع تربیت فرزندان پسر پرداختیم، امروز هم نکاتی را در تربیت فرزندان دختر برایتان ارائه کردیم.

یادمان باشد فرزندان امروز ما، مادران و همسران آینده هستند. با تربیت صحیح آن‌ها، به داشتن جامعه‌ای سالم کمک کنیم.

اگر شماهم در رابطه با بحث تربیت فرزند تجربه‌ای دارید با ما به اشتراک بگذارید.

انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:14
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1399/07/22
حیف که نمیتونم تو این اوضاع ازدواج کنم حیف
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
حالا که شده است
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1399/07/22
امیدوارم یه ذره کمتر پسرا رو اذیت کنن!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
معلومه که زخم خورده ای:)
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1399/07/22
من فقط میدونم همه تربیت بچه چه دختر چه پسر از پر قنداق شروع میشود اگر پدر ومادر درست تربیت شده باشند مطمئن باشید فزندشان هم درست ممیشود خانواده ۹۵درصد نقشدارد محیط۲درصد ومدرسه۳ درصدد
پس در اموزش خانواده ها اول تاکید بر درست بودن رفتار خودشان ناکید کنید بعد فرزند
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1399/07/22
اگر وجودزيباي اين حساس هاي دوست داشتني نبود دنيا يكصدم ارزش فعلي هم نداشت من فقط وقتي شاد شاد ميشوم كه ببينم دختري از ته دل ميخند خنده از روي رضايت وقتي اونها ميخندن فكر ميكنم همه چيز درست و و هر چيزي سر جايش هست روزتان مبارك سلولهاي بنيادي زندگي و گلهاي جاودانگي تاابد دلتان پر خنده باد.
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1399/07/22
چه پسرانی که باید پدر باشند و چه دخترانی که باید مادر -بی تدبیری مسئولان حسرت پدر و مادر شدن به دل خیلی از جوان ها گذاشته
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1399/07/22
تواین اوضاع داغون فقط خنده ی دخترم به من امید به زندگی میده
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1399/07/22
خستم. من بدبخت از بچگی پدرم باهارم ارتباط عاطفی نداشت که هیچ به من میگفت... تحقیرم میکرد الانم که 30سالمه هنوزم تحقیرم میکنه جرءت ندارم تو چشاش نگاه کنم. به هم همه پدرم، مادرم، خواهرام میگن تو عرزه هیچکاری رو نداری. همه میدونن اولین عشق زندگی یه دختر پدرشه ولی من از بچه گیم تو سری خور پدرم بود یکبار بهم نگف دخترم. بعدش رفتم با یه پسری دوست شدم که حداقل از طریق عاطفی ارضا بشم ولی پدرم وقتی فهمید زل زد تو چشام گفتش تو عقده ای چه کمبود عاطفه ای داشتی که تو خیابون دنبالش میگشتی.. خستم دلم میخواد خودکشی کنم ولی بخاطر ابروی پدرم اینکارو نمیکنم.
پاسخ ها
م.عسگری
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دست مریزاد، شما گلی
بدون نام
France
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
عزیزی، صبور باش اجرت با حق
بدون نام
United States
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
برای ابروی پدر نه
باید بگی برای ابروی مادرت همچین کار نمیکنی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
همه مردا سروته یه کرباسن
اگه پدرت بهت عشق نورزید از دیگری چ توقعی داری

بچسب ب پدرت
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1399/07/22
عزت نفس متاسفانه این روزها در میان دختران ما خیلی کم شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
شما مردها باید به زنها عزت نفس بدید
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1399/07/22
دخترا ماهن ماه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
و البته بسیار هم دروغگو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
زیاد ازدخترا نارو خوردی؟
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1399/07/22
کاش پدر و مادرا خودشون تربیت صحیح داشته باشن که بتونن بچه های خوبی هم تربیت کنن
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1399/07/22
تمام کامنتهای بالا کاملن احساساتی. با عرض معذرت
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1399/07/22
من خیلی دوست داشتم بچه ام پسر باشه الان خدا دوتا دختر دوقلو زیبا به هم داده با تمام مشکلات و گرفتاری وقتی بهم میخندن احساس میکنم خوشبخترین آدم دنیا هستم ، واقعا هرکی دختر نداره اولاد نداره
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1399/07/22
فقط پسر دختر چیه آخه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
چه دسته گلی به پدر ومادرت دادی تو؟
Iran, Islamic Republic of
18:21 - 1399/07/22
منو همسرم خیلی ساله تو حسرت بچه ایم ای کاش خدا یه دخترم به ما بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
منم چند سال بچه دار نمی شدم. عزیزم اولین عاملش استرسه خودتو آراوم کن توکلت به خدا باشه. ...
من بعد 5 سال خدا بهم یه پسر داد ...ان شاالله خدا جواب دل شما رو هم بده.
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1399/07/22
به عنوان یک پسر این روز رو به تمام دخترای گل و دوست داشتنی سرزمینمون تبریک میگم. دنیا بدون زنها واقعا هیچه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
مرسی امین خان
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1399/07/22
بوی سوختن پسر ها به مشام میرسد
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
روز پسر هم حدود یک ماه پیش بود ، پس شاید بوی سوختن از خودت باشه از ما که نیست
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1399/07/22
مقايسه دختر با پسر الان بدبختي جامعه ما هست
فرق ميكنن هر كدوم لذت خودشونو دارن
و هر كدومشون زيبايي خاص خودشون
اين نشونه روشنفكري نيست كه بگيد دخترا عالين آره عالين سرجاي خودشون
جامعه نياز به زن و مردهاي قوي با روحيه با اعتماد به نفس داره
اينكه جنسيت مطرح ميكنيد بده
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1399/07/22
و خلاصه اینکه زندگی خود را تعطیل کرده در اختیار دخترها قرار دهید
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1399/07/23
دختران ستمدیده ی سرزمینم روزتون مبارک
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1399/07/23
عشقمون رو بیشتر ابراز کنیم و فکر نکنیم که از روی رفتارمون باید متوجه بشن
خیر هیچ کس از روی رفتار شما متوجه نمیشه
به زبان بیارید دوست داشتنتون رو
و درانتها در کمال زیبایی یک پدر باشید نه بیشتر نه کمتر
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1399/07/23
عشقمون رو بیشتر ابراز کنیم و فکر نکنیم که از روی رفتارمون باید متوجه بشن
خیر هیچ کس از روی رفتار شما متوجه نمیشه
به زبان بیارید دوست داشتنتون رو
و درانتها در کمال زیبایی یک پدر باشید نه بیشتر نه کمتر
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1399/07/23
همشون عاشق من هستند ولی من عاشق بعضی هاشون
دختر خوب نعمت ولی دختر بد جهنمه
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1399/07/23
من یه دخترم که پدرم هیچوقت بهم محبت نکرد همیشه از بچگی بهم ظلم کرد من دنبال محبت تو کوچه خیابون از غربیه ها بودم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو