تن‌فروشی و آب آشامیدنی! ببخشید که ما نمی‌میریم
۱۰۴۹۸۱۲
۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۸
۳۲۷۵
فکر می‌کنید بعد از دیدن این فیلم خواب‌شان برده؟ زنی به خاطر آب آشامیدنی تن فروشی کرده است؟ جا دارد که بمیریم با شنیدن این خبر!

مصطفی داننده در عصرایران نوشت: معین الدین سعیدی، نماینده چابهار در جلسه‌ای که وزیر نیرو هم در آن حضور داشت، بطری آبی را آورده بود به رنگ «آبغوره‌»های خانگی و می‌گفت که مردم سیستان و بلوچستان از این آب می‌خورند. نماینده جوان خطاب به وزیر می‌گوید « از همین آب بدهید که رئیس‌جمهور و قالیباف و رئيسی هم بخورند.»

سعیدی، داستان دردناک‌تری را هم تعریف می‌کند.« زنی بیوه (دربلوچستان) جهت تامین آب فرزندانش مجبور به هم‌خوابی با یک مرد می‌شود که بعداً خودکشی می‌کند.»

نماینده چابهار: این آب را بدهید سران قوا بخورند!

فکر می‌کنم دیگر الان این فیلم به دست روسای جمهور و مجلس رسیده است. نه تنها آنها بلکه احمدی نژاد و خاتمی هم آن را دیده‌اند. اگر مرحوم هاشمی هم زنده بود، قطعا این فیلم را می‌دید. علی لاریجانی، حداد عادل و حتی مهدی کروبی محصور هم به احتمال زیاد این فیلم را دیده‌اند.

فکر می‌کنید بعد از دیدن این فیلم خواب‌شان برده؟ زنی به خاطر آب آشامیدنی تن فروشی کرده است؟ جا دارد که بمیریم با شنیدن این خبر!

دوران جنگ را فاکتور می‌گیریم که شرایط خاص خودش را داشت. در سال‌های بعد از جنگ چه کرده‌‌اید که هنوز برخی از مردم سیستان و بلوچستان مجبور هستند برای خوردن آب به «هوتِگ یا هوتَک» سر بزنند. می‌دانید اینها چیست؟ هوتِگ یا هوتَک نام گودال مصنوعی و یا طبیعی نسبتاً بزرگی است که آب حاصل از بارندگی‌ها در آن هدایت و جمع آوری می شود تا در طول سال به مصارف کشاورزی و آشامیدنی انسان و حیوانات اهلی و وحشی می‌رسد.

تن‌فروشی و آب آشامیدنی! ببخشید که ما نمی‌میریم

چندی پیش بود که منیره و مریم خدمتی و یسرا دلشب برای برداشتن آب یا آبتنی به "هوتگ" رفته بودند که به داخل آب افتادند و غرق شدند.

خبرتان هست یا همچنان به دنبال دعواهای سیاسی هستید؟ می‌خواهید رییس جمهور یا رییس مجلس بشوید که چه کنید؟ سال به سال بیایید و اوضاع زندگی مردم را بدتر از گذشته کنید؟

ما مردم که در تهران و یا شهرهای بزرگ و پر امکانات زندگی می‌کنیم با شنیدن سخنان معین الدین سعیدی، غم‌ها و مشکلات یادمان رفت، نمی‌دانیم شما چگونه با دیدن این فیلم‌ها می‌خوابید و دوباره صبح لبخند زنان به محل کار خود می‌روید و برای یکدیگر کُری هم می‌خوانید.

واقعا گریه دار است که باید 170 میلیارد تومان به خاطر بی‌کفایتی یک عده به ویلموتس بلژیکی بدهیم و کاری برای مردم سیستان و بلوچستان نکنیم. همه آنهایی که در تمام این سال‌ها در دولت و مجلس بودند باید در مورد وضعیت سیستان و بلوچستان جواب بدهند.

آقای احمدی نژاد که این روزها نقش مدعی العموم را بازی می‌کند، می‌گوید برای سیستان و بلوچستان چه کرده است؟ خاتمی هم که ا گوشه نشین شده است و فقط پیام تسلیت می‌دهد، از اوضاع سیستان و بلوچستان در زمان خودش و کارهایی که برای این مردم کرده است، بگوید.

مادر برای تامین آب، تن‌فروشی و خودکشی کرد

واقعا رییس جمهور یا نماینده مجلس می‌شوید که چه کار کنید؟ نمی‌دانم با این سیل مشکلات، یکسری آدم چگونه این همه به انتخابات 1400 مشتاق هستند؟ واقعا دوست دارید رییس جمهور شوید که چه کار کنید؟ مشکلات مردم سیستان و بلوچستان را بیشتر کنید؟ کدام‌تان آمدید و باری از دوش مردم برداشتید؟ آمدید، دلار را گران‌تر و وضعیت اقتصادی را بدتر از گذشته تحویل بعدی دادید.

چه آش دهن‌سوزی است این ریاست جمهوری نمی‌دانم که این همه کُشته و مُرده دارد.

مردم عزیز سیستان و بلوچستان مسؤولین را نمی‌دانم اما ما را ببخشید که برای دردهای‌تان نمی‌میریم.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:78
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1399/08/01
گناه این زن وهمه ی مردم به گردن همه ی مسولین هس خدا همتون لعنت کند
پاسخ ها
حق ولی تلخ ♨️
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین. آمین. آمین. آمین.آمین. آمین. آمین.
....جانم فدای ایران
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
مقصر خودمون هستیم که انتخاب کردیم ( به گفته ظریف ) در فلاکت زندگی کنیم .
Iran, Islamic Republic of
07:33 - 1399/08/01
اگر مسئولین مملکتی باشنیدن این خبر ودرصورت صحیح بودن خبر، تا حالا استعفا ندادند ،پوست کلفتی دارند، همچون پست کرگدن.
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1399/08/01
دیگر زبان قادر به تکلم نیست چه بگوئیم
فکر‌نان.باش که خربزه آب است ولی در دولت روحانی فکر آب ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
چرادرمجلس قانونگذار سرمایه داری نمی گی؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1399/08/01
خرج به گردن نمیدونم کی نندازید مشکلات روز به روز انگار داره بیشتر میشه وزیر و وکیل و نماینده میحوایم چکار
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1399/08/01
باید خجالت بکشن واقعا برا ابن مردم محروم ونجیب بلوچ چه کردن
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1399/08/01
خدایا همه مسئولین بی مسئولیت ما را یکجا بکش تا ما از دست آنها راحت بشیم
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1399/08/01
باید خون گریست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
خب بگریید
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1399/08/01
این همه فقر بدبختی هست ولی هر خانواده ایی ده تا بچه داره چه خبره یه کم زاد و ولد کم کنید امکانات به سرعت رشد جمعیت نمی رسه
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1399/08/01
تادست های پشت پرده داخلی برای گسترش بی عدالتی وتبعیض های حقوقی هست انتظار ازاین بدترداشته درمجلس س مایه داری عوام فریبی مثل حقوق ماهی 100تومن مددجویان ومعلولان بهزیستی درمنزل وووو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
این عکس راکه نگاه میکنیم انگارمال ایران نیست
خب این بنده خداهابادیگرمردم ایران که درتهران یاتبریز..یااصفهان وخیلی ازشهرهای خوش اب وهوا
ایران زندگی میکنند چه فرقی دارند
العان خیلی ازافغانیهادرشهرهای بزگ مانند مشهدودیگرشهرهای خوب دارن زندگی میکنن واصلامشلات مردم سیستان وبلوچستانراندارن
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1399/08/01
متاسفانه اگ میگزاشتن اعتراض کنیم چنین نمیشد
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1399/08/01
واقعا جای تاسف داره آدم تو.مملکت باشه ک دارای همه منابع هست ولی مردمش تو فقر گرسنگی زندگی میکنن و نان و آب برا خوردن ندارن و مسولینش ادعا زیادی هم دارن.
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1399/08/02
پنجمین کشور ثروتمند جهان حال وروز مردمش اینست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج