سنای آمریکا فروش اف-۳۵ را محدود می‌کند
۱۰۵۴۰۴۰
۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸
۱۳۱۵
یک وبسایت تخصصی آمریکایی امروز (دوشنبه) از پیش‌نویس قانونی پرده برداشت که سنا در حال تهیه آن است، طبق این پیش‌نویس باید کشورهای راغب به خرید جنگنده‌های اف-۳۵ به عدم خرید سلاح‌های خارجی پیشرفته مثل موشک‌های اس-۴۰۰ روسیه متعهد باشند.

ایسنا: یک وبسایت تخصصی آمریکایی امروز (دوشنبه) از پیش‌نویس قانونی پرده برداشت که سنا در حال تهیه آن است، طبق این پیش‌نویس باید کشورهای راغب به خرید جنگنده‌های اف-۳۵ به عدم خرید سلاح‌های خارجی پیشرفته مثل موشک‌های اس-۴۰۰ روسیه متعهد باشند.

وبسایت "Breaking Defense" اعلام کرد، سنای آمریکا روی پیش‌نویس قانونی کار می‌کند که طبق آن فروش سلاح‌های پیشرفته به سایر کشورها به ویژه جنگنده‌های اف-۳۵ با محدودیت‌های تحمیلی در مورد خرید به روزترین فناوری‌های خارجی مانند سامانه اس-۴۰۰ روسیه که مشابه آمریکایی خود را تهدید می‌کند، همراه است.

این وبسایت متخصص در امور نظامی اعلام کرد، از دیگر پیش‌نویس‌هایی که در آمریکا در دست بررسی است، طرحی است که الیوت انگل، نماینده حزب دموکرات ارائه کرده است، طبق این طرح باید از کشورهای خاورمیانه مایل به خرید جنگنده‌های نسل پنجم اف-۳۵ و دیگر سلاح‌های پیشرفته آمریکا، اهداف و برنامه خود در مورد استفاده از این سلاح‌های خریداری شده را به واشنگتن توضیح دهند.

وبسایت مذکور نوشت، کشورهایی که عضو ناتو نیستند مثل فنلاند و سوئیس در فکر خرید اف-۳۵ هستند. این کشورها هم باید به پیش قانون مذکور در صورت تصویب متعهد باشند.

پیش از این وبسایت مذکور اعلام کرده بود، آمریکا فروش نسل پنجم جنگنده‌های اف-۳۵ به امارات را با امکان دسترسی مستقیم این کشور به ماهواره‌های سرّی سیستم شناسایی زودهنگام موشک‌های بالستیک جبران خواهد کرد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد، برتری نظامی رژیم صهیونیستی در خاورمیانه پس از فروش احتمالی جنگنده‌های اف-۳۵ به امارات ادامه خواهد داشت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج