استقلال و پرسپولیس مدل ۹۹
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۰۵۴۵۰۱
۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
۱۲۴۶
استقلال و پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات بسیار فعال ظاهر شدند و نفرات زیادی را جذب کردند.

خبرآنلاین: استقلال و پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات بسیار فعال ظاهر شدند و نفرات زیادی را جذب کردند.

اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد لیگ بیستم از روز جمعه آغاز خواهد شد و 16 تیم لیگ برتری رقابت خود در فصل جدید لیگ برتر را آغاز خواهند کرد. استقلال و پرسپولیس، دو تیم پرطرفدار فوتبال ایران هم در شرایطی پا به این دوره از مسابقات می‌گذارند که در فصل نقل و انتقالات روزهای شلوغی را پشت سر گذاشتند و نفرات زیادی جذب این تیم شدند.

پرسپولیس، قهرمان چهار دوره اخیر لیگ برتر پیش از شروع مسابقات لیگ قهرمانان آسیا کار خود در نقل و انتقالات را تقریبا به اتمام رساند؛ قرمزها حامد لک، سعید آقایی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، علی شجاعی، آرمان رمضانی و عیسی آل‌کثیر را پیش از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا جذب کردند و اغلب این نفرات هم در این مسابقات عملکرد خوبی داشتند و به پرسپولیس در مسیر فینالیست شدن کمک بسیاری کردند. پرسپولیس اخیرا محمد شریفی، هافبک جوان سایپا را هم به خدمت گرفته تا با 8 بازیکن جدید وارد لیگ بیستم شود.

با این حال پرسپولیسی‌ها در حفظ ستارگان فصل گذشته خود عملکرد جالبی نداشتند و شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، محمد انصاری، محسن ربیع‌خواه، مهدی ترابی، علی علیپور و کریستین اوساگونا نفرات جداشده این تیم هستند که جدایی خلیل‌زاده، نادری، ترابی و علیپور انتقادات فراوانی را به همراه داشت و باعث واکنش متفاوت هواداران پرسپولیس شد.

در حال حاضر یحیی گل‌محمدی درون دروازه رادوشویچ و لک را در اختیار دارد و به نظر می‌رسد قفس توری پرسپولیس در شرایط امنی به سر می‌برد. در خط دفاعی اما کمبود نفرات باعث شده تنها پنج گزینه در دسترس باشند و سیامک نعمتی، مهدی شیری، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیدجلال حسینی و سعید آقایی تنها گزینه‌های بزرگسالی هستند که یحیی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

در خط میانی با حضور احمد نورالهی، کمال کامیابی‌نیا، میلاد سرلک، احسان پهلوان، امید عالیشاه، بشار رسن، علی شجاعی و سعید حسین‌پور شرایط بسیار خوبی حاکم است. در خط حمله اما همه چیز به عیسی آل‌کثیر بستگی دارد؛ اگر محرومیت ستاره پرسپولیس بخشیده شود، زوج او و امیری در ترکیب اصلی خواهند بود و مهدی عبدی و آرمان رمضانی پشت سر این دو نفر قرار خواهند گرفت اما اگر محرومیت آل‌کثیر بخشیده نشود، کار برای یحیی در خط حمله دشوار خواهد شد.

حمید درخشان، پیشکسوت و سرمربی سابق پرسپولیس درباره جدایی ستارگان این تیم گفت:« خیلی از بازیکنان بزرگ رفتند، اما باشگاه پرسپولیس آن قدر بزرگ است که صلابت خود را حفظ کرد. بیرانوند، ترابی و علیپور از پرسپولیس جدا شدند، اما بازیکنان جایگزین عملکرد خوبی در لیگ قهرمانان آسیا داشتند و جای خالی جدا شده‌ها را پر کردند. ما نباید نگران جدایی بازیکنان باشیم بلکه مدیریت باشگاه باید پشتوانه سازی کند تا در صورتی که بازیکنی از پرسپولیس رفت جایگزین مناسبی داشته باشیم.بازیکنان بزرگ در باشگاه‌های اروپایی هم زیاد دوام نمی‌آورند و بعد از ۱۰ سال جدا می‌شوند و به تیم دیگری می‌روند. مدیرعامل جدید پرسپولیس هم باید برای ۳، ۴ سال برنامه داشته باشد تا زمانی که بازیکنی از این تیم رفت خیلی سریع نفر جدید را جایگزینش کند.»

استقلال اما برخلاف پرسپولیس تقریبا تمامی ستارگان خود را حفظ کرد و تنها روزبه چشمی و علی کریمی از جمع آبی‌ها جدا شدند اما مشکل اصلی این تیم بسته بودن پنجره نقل و انتقالات است که تا به امروز جلوی ثبت قرارداد نفرات جدید را گرفته است. در فصل نقل انتقالات محمدرشید مظاهری، احمد موسوی، محمدحسین مرادمند، متین کریم‌زاده، محمد نادری، بابک مرادی و مهدی مهدی‌پور به جمع استقلالی‌ها اضافه شدند اما مهم‌ترین کار آبی‌ها در نقل انتقالات حفظ شیخ دیاباته و مهدی قایدی بود تا این زوج گلزن در فصل بعد هم در کنار هم حضور داشته باشند.

مهم‌ترین نگرانی محمود فکری برای فصل جدید جای خالی علی کریمی است که احتمالا باید به وسیله مهدی مهدی‌پور پر شود اگر بازیکن سابق ذوب‌آهن و تراکتور بتواند انتظارات را برآورده سازد، دیگر مشکلی از این حیث وجود نخواهد داشت. در فصل نقل و انتقالات به جز روزبه چشمی و علی کریمی، میلاد زکی‌پور، عظیم گوک، علی دشتی، محمد بلبلی، مرتضی تبریزی و محسن کریمی هم از استقلال جدا شدند که جدایی این نفرات چندان باعث نگرانی کادر فنی و هواداران نخواهد شد.

در ترکیب این فصل استقلال درون دروازه محمود فکری امسال باید از بین رشید مظاهری و حسین حسینی یک نفر را انتخاب کند که ممکن است در طول فصل دلخوری‌هایی را به وجود بیاورد که یکی از چالش‌های کادرفنی جدید مدیریت این حواشی خواهد بود. در قلب خط دفاعی استقلال با محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، محمد دانشگر و شاهین طاهرخانی شرایط خوبی دارد و محمد نادری هم در صورت نیاز می‌تواند در این پست به میدان برود. در سمت راست وریا غفوری یک جانشین خوب به نام احمد موسوی دارد که باعث می‌شود در طول فصل بتواند استراحت کند و مانند فصل گذشته بی‌وقفه به میدان نرود. در سمت چپ حضور هروویه میلیچ و محمد نادری به همراه کریم‌زاده این قسمت زمین را برای آبی‌ها جذاب می‌کند.

در خط میانی محمود فکری فرشید باقری، مسعود ریگی، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان و بابک مرادی را در اختیار دارد و در خط حمله هم شیخ دیاباته، مهدی قایدی، زکریا مرادی، سجاد آقایی و ارسلان مطهری گزینه‌های فکری هستند. ترکیب این فصل استقلال یکی از کامل‌ترین ترکیب‌های لیگ برتر است که دست کادرفنی این تیم را برای استفاده از سیستم‌ها و تاکتیک‌های مختلف باز می‌کند و باید دید فکری و همکارانش چگونه از این ترکیب جذاب بهره خواهند برد؟

بهمن طهماسبی، پیشکسوت باشگاه استقلال درباره وضعیت آبی‌ها در نقل و انتقالات گفت:« استقلال در نقل و انتقالات نفرات خوبی جذب کرده اما نکته مهم درباره این خریدها این است که بتوانند به خوبی خود را با شرایط استقلال وفق دهند. بارها دیده شده یک بازیکن در تیم‌های دیگر ستاره بوده ولی در تیم‌های استقلال و پرسپولیس نتوانسته عملکرد خوبی داشته باشد و خود را با شرایط تیم‌های بزرگ وفق دهد و کم کم محو شده است. در میان نفرات جداشده استقلال به نظرم جانشینی علی کریمی بسیار مهم است؛ هرچند بازیکن خوبی مانند ریگی هم در تیم حضور دارد که می‌تواند جانشین کریمی باشد.»

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کالابرد_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر