چند درصد مردم تهران به کرونا اعتقاد ندارند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۵۹۹۸۹
۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
۱۷۶۹
علیرضا دلاوری، معاون بهداشت ستاد کرونای استان تهران با تاکید بر اثرگذاری مستقیم رفتار مردم بر تشدید یا کاهش بار اپیدمی‌، نحوه برخورد با متخلفان کرونایی طی دو هفته تعطیلی تهران از اول آذر را تشریح کرد.

خبرگزاری ایسنا: علیرضا دلاوری، معاون بهداشت ستاد کرونای استان تهران با تاکید بر اثرگذاری مستقیم رفتار مردم بر تشدید یا کاهش بار اپیدمی‌، نحوه برخورد با متخلفان کرونایی طی دو هفته تعطیلی تهران از اول آذر را تشریح کرد.

علیرضا دلاوری در آستانه آغاز تشدید محدودیت‌ها و تعطیلی دو هفته‌ای تهران با تأکید بر ضرورت همراهی مردم برای تأثیرگذاری بیشتر محدودیت‌های کرونایی، اظهار کرد: همانگونه که همگی شاهد بودیم، همراهی مردم در اسفند سال گذشته و زمان اوج اپیدمی، به کاهش و کنترل بیماری کمک زیادی کرد، لذا اصلی‌ترین پایه هر مداخله و اقدامی بحث خودمراقبتی و رعایت اصول و شیوه‌نامه‌ها از سوی عموم مردم است.

وی با اشاره به نتایج مطالعه صورت گرفته در رابطه با میزان رعایت اصول بهداشتی و شیوه‌نامه‌های کرونایی در استان تهران، بیان کرد: این مطالعه طی همین ۳ هفته اخیر و در موج سوم اپیدمی انجام شد و طی آن از حدود ۶۰۰ شهروند تهرانی در خصوص میزان حضور در اجتماعات سؤال شد؛ درنهایت ۵۷ درصد پاسخ دادند که در اجتماعات شرکت نمی‌کنند، ۳۳ درصد تا حدودی شرکت می‌کنند و ۱۰ درصد نیز گفته‌اند که به کرونا اعتقاد نداشته و در اجتماعات شرکت می‌کنیم.

وی با اشاره به قدرت سرایت‌پذیری بالای بیماری کووید ۱۹، عنوان کرد: ازآنجاکه کرونا به‌صورت اپیدمی گسترده درآمده، بنابراین رعایت نکردن اصول و شیوه‌نامه‌های پیشگیرانه حتی از سوی درصد کمی از مردم نیز مشکل‌زا بوده و به‌نوعی ضایع کردن حق‌وحقوق سایر افراد جامعه محسوب می‌شود و به همین دلیل هم دولت‌ها مجازند برای این مسئله جریمه و مجازات تعیین کنند.

اثرگذاری مستقیم رفتار مردم برتشدید یا کاهش بار اپیدمی‌

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید بر اثرگذاری مستقیم رفتار مردم برتشدید و یا کاهش بار اپیدمی‌ها، عنوان کرد: اگر افراد شیوه‌نامه‌های بهداشتی کرونا همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت نکنند، باعث انتقال بیماری به دیگران و حتی بستری و فوت سایرین خواهند شد، بنابراین نمی‌توان به این قضیه بی‌تفاوت باشیم و از طرفی باید به‌شدت با متخلفان کرونایی برخورد شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه نتایج این مطالعه نشان داد که ۱۰ درصد تهرانی‌ها به رعایت اصول بهداشتی و شیوه‌نامه‌ها برای پیشگیری از انتقال بیماری و کنترل اپیدمی اعتقادی ندارند، عنوان کرد: این نتیجه به‌هیچ‌عنوان مطلوب نیست، لذا از مردم خواهش می‌کنیم که وضعیت فعلی اپیدمی را جدی بگیرند و از طرفی باید با افرادی که شیوه‌نامه‌ها را رعایت نمی‌کنند برخورد شده و برایشان مجازات جدی تعیین شود.

شدیدترین حد محدودیت‌های کرونایی در تهران، شمیرانات و شهرری

معاون بهداشت ستاد کرونای استان تهران در بخش دیگر گفت‌وگو با اشاره به اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی و تعطیلی دوهفته‌ای تهران از اول آذر ماه، عنوان کرد: شهرستان‌های تهران، شمیرانات و شهرری در استان تهران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند که شدیدترین حد محدودیت‌ها و تعطیلی برای آنها اعمال می‌شود و بقیه شهرستان‌های استان که نارنجی هستند نیز مشمول محدودیت‌های مرتبط با این سطح می‌شوند.

وی با بیان مصادیق محدودیت‌هایی که وزارت کشور به‌عنوان قرارگاه عملیاتی اعلام کرده است، افزود: در شهرهای قرمز تنها مشاغل گروه یک یعنی مراکز بهداشتی و خدمات درمانی، مراکز عرضه‌کننده مواد غذایی و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی فعال خواهند بود.

وضعیت ادارات دولتی و خصوصی

دکتر دلاوری در رابطه با وضعیت ادارات دولتی و خصوصی نیز، توضیح داد: طبق شیوه‌نامه، ادارات دولتی استان تهران در بخش قرمز باید تعطیل باشد ولی بر اساس تبصره تعیین‌شده، سازمان امور استخدامی مشخص می‌کند که کدام ادارات فعال و کدام‌ها تعطیل هستند. قاعدتاً وضعیت شهر تهران به دلیل حضور وزارتخانه‌ها و برخی ادارات ضروری، در مقایسه با سایر شهرها و استان‌های کشور متفاوت است.

وی ادامه داد: زمانی که از تعطیلی صحبت می‌شود یعنی محدودیت هم برای بخش دولتی و هم خصوصی اعمال می‌شود ولی نحوه اجرای آن از سوی سازمان‌های ذیربط اعلام خواهد ‌شد. قاعدتاً در بخش خصوصی نیز بخش‌های مربوط به صنعت و تولید نمی‌تواند به‌صورت کامل تعطیل باشند.

دکتر دلاوری با بیان اینکه در شرایط لاک دان باید همه بخش‌های غیرضروری تا جایی که به اقتصاد ضربه جدی وارد نشود، تعطیل شوند، گفت: درعین‌حال باید در بالاترین سطح ممکن از ترددهای غیرضروری افراد جلوگیری شود.

وی تأکید کرد: طی چند روز باقی‌مانده تا اول آذر، سازمان امور استخدامی، استانداری و ستاد کرونای تهران جزییات محدودیت‌های تهران و قرارگاه عملیاتی برای کل کشور را اعلام خواهند کرد.

نحوه برخورد با بخش‌هایی که طی این دو هفته محدودیت‌ها را رعایت نمی‌کنند

معاون بهداشت ستاد کرونای استان تهران در رابطه با نحوه برخورد با اصناف و بخش‌هایی که طی این دو هفته محدودیت‌ها و تعطیلی را رعایت نمی‌کنند، تصریح کرد: ضابطان قضایی در این خصوص اقدام می‌کنند و همچنین بازرسان و رابطان بهداشتی ستاد تهران نیز طی این دو هفته فعالانه‌تر از گذشته نظارت‌ها را تشدید کرده و بر اساس کد تعیین‌شده برای هر بخش و فروشگاه، در صورت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌ها، برای بار اول اخطار و برای بار دوم پلمب را در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: در مورد بخش‌ها و اصنافی که باید طی این دو هفته تعطیل باشند، در صورت سرپیچی از این مسئله برای پلمپ و سایر اقدامات قضایی اقدام می‌شود.

دکتر دلاوری در پایان با ابراز امیدواری از اثرگذاری این طرح دو هفته‌ای در کاهش بار اپیدمی، اظهار کرد: البته این طرح تنها راهکار نبوده و بعدازآن نیز اقدامات جدی پیگیری خواهد شد، بااین‌حال این تعطیلی دوهفته‌ای راهکاری است برای کاهش بار اپیدمی بر جامعه و سیستم بهداشت و درمان کشور و پس‌ازآن نیز همچنان راهکارهای کنترل اپیدمی و دستگاه‌های مراقبتی برای دستیابی به درمان و واکسن مناسب ادامه خواهد داشت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:14
United Arab Emirates
15:23 - 1399/08/29
اونایی که اعتقاد ندارند رو باید به اجبار ببرند بیمارستان قسمت کرونا کار اجباری
فقط راهش همینه وگرنه این غصه رو با شوخی ادامه میدند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
ازاولش اعتقادبه کروناداشتیم
سفرهامون،رفت وآمدها،بازارگردیمون روگذاشتیم کنار
ولی 3خانواده همزمان کروناگرفتیم
بایکی ازخانواده هامون اصلا رفت وامدهم نداشتیم
بستری نشدیم ولی خیلی هزینه کردیم وهنوزبعد2ماه آثارش،بابعضی هامون همراهه
انقدربیرحمه انگاری باتماس تلفن هم سرایت داره.باورداریم که کرونا واقعا میکشه وبیشترازقبل مواظبیم
خیلی مراقب باشید
شایدم ماخیلی مراقب بودیم آلوده کروناشدیم.!!!
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1399/08/29
بر فرض اون ۹۰ درصد بخوبی رعایت کنندهمون ۱۰ درصد باقی مونده همه رشته ها را پنبه میکنند
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1399/08/29
نگو اعتقاد ندارند بگو بی ملاحظه هستند بگو فرهنگ ندارند بگو باید در تیمارستان بستری بشن بگو باید به چشم حیون نگاهشون کرد .
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1399/08/29
البته این سختگیری دولت بو داره شاید چراغ خاموش دارن قرار داد ۲۵ساله چین رو اجرا میکنند.
United States
15:59 - 1399/08/29
۱۴/۳۶درصد اعتقاد ندارند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
زمردی_فوتر اصلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر