یک ادعا؛ آقای احمدی‌نژاد! مدرکت کو؟
۱۰۶۰۴۰۵
۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۸
۲۰۸۶
چندی پیش محمود احمدی‌نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مدعی شد: « متاسفانه مقاماتی بودند که در یک پروژه تحقیقاتی بهداشت جهانی،یکسری دارو‌ها را می‌خواستند آزمایش کنند، آن مقدار که من اطلاعات گرفتم از بین تمام کشورها ۱۱ هزار نمونه حاضر شدند بر روی مردمشان آزمایش کنند که ۳۵۰۰ عدد از آن بر روی مردم ایران آزمایش شد و من شنیدم آن مقام مسئولی که این کار را کرده، قرارداد بسته و پول گرفته است.

روزنامه آفتاب یزد: چندی پیش محمود احمدی‌نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مدعی شد: « متاسفانه مقاماتی بودند که در یک پروژه تحقیقاتی بهداشت جهانی،یکسری دارو‌ها را می‌خواستند آزمایش کنند، آن مقدار که من اطلاعات گرفتم از بین تمام کشورها ۱۱ هزار نمونه حاضر شدند بر روی مردمشان آزمایش کنند که ۳۵۰۰ عدد از آن بر روی مردم ایران آزمایش شد و من شنیدم آن مقام مسئولی که این کار را کرده، قرارداد بسته و پول گرفته است.

این را چگونه می‌توان هضم کرد؟! چیزی که خودشان می‌گویند اثری ندارد، و تازه قرار است آزمایش شود، باید بیایند روی مردم ما آزمایش کنند و بعد به عنوان یک کار تحقیقاتی قرارداد ببندند و اطلاعات مردم ما را به دیگران بدهند، دارویی را تجویز کنند و بابتش پول دریافت کنند. »

به ما مربوط نیست!

باتوجه به نشر گسترده ادعای محمود احمدی‌نژاد در شبکه‌های اجتماعی ما به سراغ اعضای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی رفتیم که متاسفانه علی رغم اهمیت این ادعا در ایجاد بی‌اعتمادی در میان مردم تعدادی از آن‌ها اظهار داشتند که

در این باره بی‌اطلاع هستند. همایون نجف آبادی عضو کمیسیون بهداشت درباره این ادعا به ما گفت: « هر کس هر ادعایی دارد باید با مدرک و سند آن را بیان کند متاسفانه آقای احمدی‌نژاد از همان ابتدا آن بگویم بگویم معروف را داشتند و تا الان هم دارند ادامه می‌دهند. از نظر من این حرف کذب و دروغ محض است اما اگر ایشان بتوانند با سند و مدرک ادعای خود را ثابت کنند اتفاقا خدمت بزرگی به ملت ایران می‌کنند و هرکسی که مسبب این کار بوده است باید مجازات شود در غیر اینصورت خود ایشان باید مجازات شوند. »

در ادامه ملک فاضلی عضو دیگری از کمیسیون بهداشت به آفتاب یزد گفت: « هرکسی قادر است با سند یا بدون سند هر حرفی را بزند اما اگر مستند نباشد و سازمان و سیستمی را زیر سوال ببرد آن سازمان حق دارد که از حقوق خود دفاع کند. این مورد مربوط به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیست زیرا این کمیسیون تنها وظیفه نظارت بر سیستم درمانی کشور را دارد و الان وزارت بهداشت باید از خود دفاع کند و این موضوع اگر صحت داشته باشد و به کمیسیون ارجاع داده شود حتما پیگیری خواهد شد.»

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو هم در این ارتباط گفت: « دارویی که صدها هزار نفر در ایران استفاده کردند روی 3000 نفر آزمایش شده است و این هیچ اشکالی ندارد. آقای احمدی‌نژاد به الفبای درمان و تحقیقات در علوم پزشکی آشنایی ندارد.درباره یک بیماری نو پدید که داروی مشخصی ندارد، از داروهایی که موجود است و بر اساس تئوری‌های قبلی و پیش زمینه‌های علمی قبلی برای بیماران تجویز می‌شود که به آن "تجویز در شرایط اضطراری" گفته می‌شود. البته همزمان هم اثر بخشی داروها سنجیده و با یکدیگر مقایسه می‌شود.

اینگونه نیست که چون بیماری نوپدید است مریض را به حال خود رها کنند و بعد از معاینه تنها آن‌ها را مشاهده کنند.» وی در ادامه گفت: « ده‌ها مطالعه در کشورهای مختلف همزمان انجام شده است و ما در هیچ کدام از آن‌ها شرکت نکرده‌ایم. تنها در یکی از این مطالعات 2700 نفر از 11000 نفر ایرانی بوده‌اند و اتفاقا از بین تمام این مطالعات، مطالعه‌ای که در ایران انجام شد اثر بخشی برخی از داروها را زیر سوال برد در صورتی که اثر بخشی این داروها در اف دی‌ای آمریکا تایید شده بود. به هر حال ارزیابی اولیه گفته است که اثر بخشی این دارو محدود است.»

هیچ پروژه تحقیقاتی در دنیا رایگان انجام نمی‌شود

وی در پایان گفت: « مطرح کردن این ادعا از روی ندانستن انجام ده‌ها مطالعه و شرکت ایرانیان تنها در یکی از این مطالعات است که البته من بعید می‌دانم مطرح کردن این ادعا از روی ندانستن باشد. مسئولی برای انجام این پروژه تحقیقاتی پول نگرفته است اما هیچ پروژه تحقیقاتی در دنیا رایگان انجام نمی‌شود و بودجه پژوهشی برای آن در نظر گرفته می‌شود و در ایران با پول شرکت سازنده این پروژه‌ها انجام نشده‌است. کسی که هیچ آشنایی با تحقیقات علوم پزشکی ندارد برای استفاده خاص خود و فضاسازی این ادعا را مطرح کرده است. جزء افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که نقش موثری در برخی از پژوهش‌ها داشته است. برخی از افراد برای مشهور شدن مطالبی را خلاف جریان عام مطرح می‌کنند و قرار نیست از هر فرد ادعا کننده‌ای در این کوران همه‌گیری کرونا، شکایت شود زیرا بسیاری از این حرف‌ها مبتنی بر دروغ است ولی هرجا اداره حقوقی وزارت بهداشت تشخیص دهد از این افراد شکایت خواهد‌ شد. »

رضا ملک زاده معاون سابق تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت هم گفت: « این داروها در حقیقت توسط سازمان بهداشت جهانی به 30 کشور دنیا از جمله ایران هدیه شده است و همچنان توسط مردم استفاده می‌شود. این داروها در برهه‌ای موثرترین داروها تصور می‌شدند و از قبل وجود داشتند و استفاده می‌شدند. سازمان بهداشت جهانی مطالعه‌ای با عنوان مطالعه وحدت با همکاری 30 کشور جهان شروع کرد برای سنجش تاثیرگذاری دارو‌هایی که برای درمان کرونا استفاده می‌شوند و متوجه شدند که هیچیک از این داروها اثرگذاری مناسب را ندارند. این داروها صد در صد رایگان در اختیار کشورها از جمله کشور ایران قرار گرفته است و هیچ فردی هم برای این داروها مبلغی را دریافت نکرده است. ادعاهای آقای احمدی‌نژاد صد در صد خلاف و دروغ است. »

برچسب ها:
انتشار یافته: 35
در انتظار بررسی:41
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1399/09/01
از كاركنان بيمارستان شهريار سوال كنيد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
احمدی نژادهم همینو گفت.یازده هزار دوز دارو بوده که سه هزارو پانصد دوز ایران آورده.چرا ما باید این همه دارو روی مردممون امتحان بشه بعدبگن بی اثربوده اگه برعکس عمل میکرد چی؟؟؟پس حق با احمدی نژاده حتی اگر رایگان بوده باشه
Germany
08:45 - 1399/09/01
لازم نیست احمد نژادبگیی الان خودشان تایید کردن
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1399/09/01
موقعی که بنزین هم گران شد مجلس در خواب ‌ناز بود
United Arab Emirates
08:48 - 1399/09/01
اگه ادعا بود معاون وزیر بهداشت استعفا نمیکرد پس لطفا ....
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1399/09/01
محمود همه حرفاش راسته خدایش بهتر از حسن بود حسن که به همه چی گند زد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ترامپم از احمدی نژاد راضیه
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1399/09/01
چراا از ۱۱۰۰۰۰دارو بین ۳۰ کشور جهان سهم ایران بقول خودتان ۲۷۰۰ باشه
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1399/09/01
اینکار بوده حتما
اقای احمدی نژاد هیچ وقت بی دلیل حرفی رو نمیزنه
شما هم هیچ وقت نمیگید آره کردیم که
میگید نه اگر مردم بدونند اینکار شده که تیکه بزرگتون گوشتونه
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1399/09/01
اگر اینکار زشت رو انجام داده باشید باید پاسخگو کار کثیفتون باشید
باید خودتون بشید موش آزمایش کشورهای دیگه مردم ببینند وگرنه که عاقبت کار پای خودتونه
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1399/09/01
با لحن ملایم تری پاسخگو باشید ، چرا عصبانی ! متاسفانه به علت پاره ای از مشکلات ( نبود نظارت اجتماعی ) غالب این ادعاها ، صحت دارند چون‌ راوی حی ، حاضر ، معلوم است .
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1399/09/01
روزنامه های دولتی اصلاح طلب شمانمیدونیداحمدی نجات راستگوترین وبدون مدرک حرف نمیزنه تومناظرهاندیدین باخاک یکسان کردامثال رفسنجانی کروبی ..دوستان روحانیوووو
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1399/09/01
مدرکش سیکله
پاسخ ها
قوهای سپید
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
کدوم مدرک سیکل رو استاد دانشگاه کردن رفیق یه کمی به خودت زحمت بده در حرف درست زدن ،
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
همون مدرکیه که تومناظره روکرد!
قاب کرده هنوزبراش ارزش روکردن مجدد داره!
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1399/09/01
چرا سراغ نماینده که در ستاد کرونا نیست رفتید باید از اعضای این ستاد به فرماندهی حسن روحانی هست سوال کنید
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1399/09/01
آقای احمدی نژاد حالا ثابت کن مدرک بیار اگه دروغ گفته باشی خودم روزی صدبار لعنتت میکنم من یکی از حامیانت هستم هنوز عکست لای قرانم هست
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1399/09/01
داره راست میگه یکی از اون دارو ها شربت اهن مین بوده من به بچه ام میدادم امیدوارم به خفت و خواری بیفتین
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1399/09/01
هرچند نوشتن این متن بیفایدست چون برترینها این متن رو قبول نداره ،
اینکه با عکس گرفتن از ریه واعلام کرونایی کردن ، درحالیکه حال عمومی طرف خوبه و بخاطر صرفه به بیمارستان مراجعه میکنه و دو روز بعد بستری در بخش کرونایی با زدن آمپولی مجهول میمیره نشان از چیه ؟
من‌نمیدونم
امیدوارم شما بدونید .
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
احمدی نژاد دروغ نمکیه از دوپهلو حرف زدن مسئولین وزارت بهداشت معلومه احمدی نجات حتما مدرک داره و منتشر هم می کنه
ماوشما
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
آقای قوی سپید. آیاتخصص شماورپزشکی چی است.؟ چطورموضوع به این سادگی راشمافهمیدی و آنپزشک متوجه نشد؟ اگرقضاوتت مثل چاپ پیش بینی چاپ نشدن نظرت دربرترینها باشدکه دیدی چاپ شد پس وای برحالت درروز قیامت که تهمت زدی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
مادر یکی از دوستانم همین وضعیت را داشت و متاسفانه فوت شد
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1399/09/01
ممنون از شما برترینها
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1399/09/01
شفاف بگوئید چه بلایی سر مردم آوردید مثل اینکه گفته های محمود بهاری ضمنی تائید می کنید اسم دارو چیست؟
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1399/09/01
باز احمدی نژاد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
پوپولیسم بد نیست به شرطی که نیت خوب باشه
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1399/09/01
احمدی نژاد سند دارد که حرف میزند از کسی هم ترس نداره حتی از مقامات بلند پایه کشور پس بشینید بقیه ماجرا رو ببینید
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1399/09/01
این مصداق تشویش اذهان عمونی نیست؟
United Arab Emirates
11:05 - 1399/09/01
اگه یه مسئول دلسوز تو ایران پیدا بشه فقط همین احمدی نژاد هست که سریع اعلام میکنه وترسی هم نداره ولی بقیه مثل موش خودشون غایم میکنن تو سوراخ
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1399/09/01
دروغگو
آره اینو نگید چی بگید
پاسخ ها
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
درودبرشرف احمدی نژاد،نمیدانید روحانی تواین 7 سال چی کرده،نون مردم راآجرکرد،چون هیچی بلدنیست
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1399/09/01
۱۶ سال پیش وقتی رییس جمهور شد مدرک دکترایش را از دانشگاه صنعتی شریف .رو .کرد
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1399/09/03
آفرین بر بزرگ مرد وطنم احمدی نژاد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج