موافقت کاخ سفید با دسترسی بایدن به اخبارِ سری
۱۰۶۱۹۷۹
۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۵
۱۳۸۳
یک مقام دولتی آمریکا از موافقت کاخ سفید با دستیابی جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده به گزارش‌های سری اطلاعاتی روزانه خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، یک مسئول وابسته به کاخ سفید اعلام کرد که دولت ترامپ موافقت کرده در صورت پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری وی در جریان گزارش‌های سری اطلاعاتی را که به رئیس جمهور ارائه می‌شود، قرار بگیرد.

مقام دولتی آمریکا تاکید کرد که بایدن خواهد توانست به جدیدترین اطلاعات دستگاه اطلاعاتی آمریکا مربوط به تهدیدات اصلی امنیت ملی این کشور دسترسی یابد.

مسئول آمریکایی افزود: کاخ سفید به جو بایدن این مجوز را داده که گزارش‌های سری اطلاعاتی را به صورت روزانه دریافت کند و هماهنگی‌ها درباره دریافت وی از نخستین گزارش، در حال انجام است.

موافقت کاخ سفید با دسترسی بایدن به اخبارِ سری

«دونالد ترامپ» رییس‌جمهور آمریکا دیروز در توییتی با اشاره به ادامه تلاش کمپینش برای پیگیری شکایت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، از رییس سازمان خدمات عمومی دولت آمریکا خواست در راستای منفعت و مصالح آمریکا، طبق پروتکل‌های اولیه انتقال قدرت، اقدامات لازم را انجام دهد.

ترامپ هنوز به بازنده بودن خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صراحتاً اعتراف نکرده است، اما بسیاری از ناظران توییت ترامپ درباره انتقال قدرت به بایدن را اعتراف ضمنی او به شکست تلقی کردند.

از سوی دیگر، «رابرات اوبراین» مشاور امنیت ملی آمریکا با اعلام اینکه شکایت‌های رئیس‌جمهور کنونی این کشور درباره نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری همچنان در جریان است، تأکید کرد که روند انتقال قدرت زمانی آغاز خواهد شد که دادگاه‌ها به نفع رئیس‌جمهور مستقر رأی ندهند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج