پیروانی: این سبک تقلید از کی‌روش اشتباه است
۱۰۶۴۳۸۳
۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
۱۶۰۱
سرمربی سابق تیم ملی جوانان و امید و دستیار سیروس پورموسوی در تیم صنعت نفت می‌گوید خیلی از تیم‌های لیگ برتری از سبک بازی کارلوس کی‌روش تقلید کرده‌اند، اما در این تقلید مرتکب یک اشتباه بزرگ می‌شوند.

خبرورزشی: سرمربی سابق تیم ملی جوانان و امید و دستیار سیروس پورموسوی در تیم صنعت نفت می‌گوید خیلی از تیم‌های لیگ برتری از سبک بازی کارلوس کی‌روش تقلید کرده‌اند اما در این تقلید مرتکب یک اشتباه بزرگ می‌شوند.

امیرحسین پیروانی در این باره می‌گوید: یکی از دلایلی که کارلوس کی‌روش در تیم ملی به دنبال سبک دفاع و ضدحمله بود به خاطر حریفان قدری بود که قرار بود تیم ملی در جام جهانی‌ با آنها بازی کند و دیدید که در بازی‌های انجام شده با وجود هر نتیجه تیم ملی تحسین شد. هم به دلیل دفاع خوبی که داشت و هم به دلیل موقعیت‌هایی که در ضدحمله ایجاد کرد.

کارلوس کی‌روش به دلیل ۸ سال حضور در ایران تأثیراتی روی سبک بازی تیم‌های لیگ برتری گذاشت و هر مربی دیگری هم به جای او بود، با هر سبکی احتمال این تأثیرگذاری وجود داشت اما یک نکته مهم در این بین وجود دارد. تیم ملی با کی‌روش به دنبال انتقال بود اما برخی از تیم‌های لیگ برتری که من می‌بینم برای رسیدن به گل در بازی دفاعی به دنبال اتفاق هستند! دیدید که تیم ملی در بازی‌های انجام داده در بازی با آرژانتین، اسپانیا و پرتغال صاحب موقعیت شد و حتی گل هم زد.

در بازی با پرتغال اگر ضربه مهدی طارمی در ثانیه‌های پایانی بازی تبدیل به گل می‌شد ما به دور بعد صعود می‌کردیم. اینها به کنار؛ این سبک از بازی برابر تیم‌هایی باید به نمایش گذاشته شود که خیلی قوی‌تر از ما باشند اما ما شاهد هستیم در لیگ برتر تیم‌های هم‌تراز هم با هم این‌گونه بازی می‌کنند که این از زیبایی‌های فوتبال می‌کاهد.

او در پایان درخصوص اشاره سیروس پورموسوی به بازیکن صنعت نفت و اینکه در حمله به دلیل مصدومیت بازیکن حریف توپ را به بیرون بزند؛ گفت: فیرپلی در فوتبال زیباست و نتیجه ارزش آن را ندارد که تیم دست به هر کاری بزند. آقاسید و من روی بازی جوانمردانه تأکید داریم و معتقدیم برنده شدن باید با تلاش در زمین به دست بیاید و با انجام کارهای تاکتیکی و راه‌های غیر از این برای رسیدن به برد، برای بنده که به شخصه لذت‌بخش نیست و اصلاً دوست نداریم آن را به بازیکنان صنعت نفت یاد بدهیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج