توضیحات سلطانی‌فر در مجلس قانع‌کننده نبود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
ریزخور_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۶۴۵۳۲
۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
۱۰۷۷
رئیس کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مباحث خوبی در جلسه با وزیر ورزش مطرح شد و بخشی از توضیحات سلطانی‌فر قانع‌کننده بود و در برخی از مسائل پاسخ‌های وزیر قانع‌کننده نبود.

خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مباحث خوبی در جلسه با وزیر ورزش مطرح شد و بخشی از توضیحات سلطانی‌فر قانع‌کننده بود و در برخی از مسائل پاسخ‌های وزیر قانع‌کننده نبود.

احمد راستینه رئیس کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره برگزاری جلسه با مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: نفس حضور وزیر ورزش در کمیسیون و اینکه مسئولان خودشان را پاسخگوی نمایندگان ملت بدانند، اقدام خوبی بود. وفق قانون ایشان مسئولیت داشت که در کمیسیون حضور پیدا کند و به سؤالات پاسخ دهد. مباحث خوبی مطرح شد و در برخی از سؤالات توضیحات وزیر ورزش قانع‌کننده بود و پاسخ‌های سلطانی‌فر در برخی از سؤالات دیگر قانع‌کننده نبود. پاسخ‌های وزیر در مورد بحث قراردادها، نقش وزارت ورزش در توسعه ورزش همگانی و استمرار خط قهرمانی قانع‌کننده نبود و با توجه به اینکه توسط کمیسیون سؤال در سطح ملی شناسایی شد سؤال باید به صحن برود.

وی ادامه داد: مباحثی که به صورت ویژه با وزیر ورزش مطرح شد در این مورد بود که در حال حاضر 71 درصد از مردم ما فعالیت بدنی ندارند و فقط 14 درصد فعالیت بدنی بسیار کم دارند. امروز 10 درصد از جامعه ما دچار دیابت هستند و 25 درصد در مرحله پیش دیابت هستند و سؤال ما از وزیر ورزش این بود که به جای اینکه هزینه‌های سرسام‌آور و تمرکز برای برخی از رشته‌های ورزشی می‌کنیم و در خروجی آنهم با رشد مواجه نیستیم، چرا در توسعه ورزش همگانی که به‌عنوان یک اصل قانون باید رایگان در اختیار مردم باشد و همه دستگاه‌ها را به خط کنیم تا قدم‌های مهمی در توسعه ورزش همگانی برداریم، وزارت ورزش اقدامات کافی نداشته است.

براساس قانونی که راجع به شرح وظایف وزارت ورزش در ورزش همگانی تصویب شده است، وزارت ورزش مسئولیتی که در هدایت همه دستگاه‌ها به سمت ورزش همگانی دارد را به خوبی انجام نداده است و اساساً حال ورزش کشور خوب نیست. موضوع دوم ما بحث قراردادها بود. تا امروز یک عدد بزرگی را فیفا به‌عنوان جریمه علیه کشور ما صادر کرده است، فارغ از اینکه برخی از این احکام سیاسی است و ما نمی‌خواهیم راجع به آن صحبت کنیم، ولی برخی از قراردادها به خاطر نوع انعقاد قرارداد و خلاءهای قانونی است که هنگام قرارداد در متن قراردادها دیده شده است که مهمترین این پرونده‌ها، پرونده ویلموتس است.

راستینه افزود: در حال حاضر سؤالی که از وزیر ورزش داریم این است که چرا وزارت ورزش از همه ظرفیت‌های نظارتی و حقوقی‌اش در قرارداد‌ها استفاده نمی‌کند؟ وزیر ورزش پاسخ دادند که در حال تلاش هستیم تا با استفاده از ظرفیت‌های‌مان از برخی پرونده‌های ایران در فیفا دفاع کنیم. حرف ما هم همین بود که همه ظرفیت‌ها باید در زمان انعقاد قراردادها به کار گرفته می‌شد و قراردادهایی وضع نشود که در آن قراردادها بستر سوءاستفاده برای طرف مقابل شکل بگیرد.

الان هم که مربیان خارجی یاد گرفته‌اند حساب‌هایی را به ما اعلام می‌کنند و زمانی که قرار است پول به حساب‌شان واریز شود حساب آنها مسدود است و آسیب‌هایی شکل می‌گیرد. در این خصوص وزیر ورزش گفت که ما در شرایط تحریم هستیم. ما هم به ایشان اعلام کردیم که مگر در زمان تحریم قرارداد نبستید؟ به وزیر ورزش گفتیم که شما می‌دانید که دشمنان چه شرایط خصمانه‌ای علیه ما ایجاد کردند و تنظیم قراردادهای ما باید مبتنی با شرایط می‌بود.

رئیس کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: بحث دیگر ما در جلسه با وزیر ورزش، موضوع ورزش قهرمانی بود. آقایان در بحث ورزش قهرمانی مدعی هستند که اتفاقات خوبی افتاده است در حالی که تحلیل ما از ورزش قهرمانی امروز این موضوع را نشان نمی‌دهد. در مسابقات گوانگژو 2010 ما با 359 ورزشکار 20 مدال طلا گرفتیم و مجموعاً 59 مدال گرفتیم و به ازای هر شش نفر چهار مدال کسب کردیم. در حالی که در مسابقات جاکارتا 2018 ما با 378 نفر حدود 20 ورزشکار بیشتر 62 مدال و 20 مدال طلا کسب کردیم و به ازای هر شش نفر سه مدال کسب کردیم و این کارنامه را کارنامه موفق در ورزش قهرمانی نمی‌دانیم که قطعاً مورد قبول نیست.

سؤال ما این است که این بخش زیاد هزینه که در قراردادهای باشگاه‌ها از بین می‌رود و بخش زیادی از آن از بیت‌المال خرج می‌شود، چرا این هزینه‌ها و تمرکز روی رشته‌های مدال‌آور ما صورت نمی‌گیرد. بحث مهاجرت برخی قهرمانان ملی ما هم مطرح است. وزارت ورزش و جوانان وظیفه‌اش حمایت از ورزشکاران و مدال‌آوران است. امروز اگر به ورزشکار و مدال‌آوری قول پرداخت سکه داده‌ایم، وظیفه‌مان است که نسبت به تعهد‌مان عمل کنیم، تازه زمانی هم که می‌خواهیم پرداخت کنیم می‌گوییم به قیمت همان روزی که تعهد کردیم پرداخت می‌کنیم. مدال‌آور ما با این شرایط آینده روشنی برای خودش نمی‌بیند. انتظار ما از وزارت ورزش این است که یک برنامه جامع برای حفظ سرمایه‌ها، قهرمانان و مدال‌آوران کشورمان ارائه دهد که این برنامه هم ارائه نشد.

وی تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که وزیر ورزش در صحن مجلس به سوالات نمایندگان پاسخ دهد. مجلس عزمش جزم است که با دفاع و حمایت از مدال‌آوران و رشته‌های مدال‌آور و توسعه ورزش همگانی از جامعه ورزش کشور صیانت و دفاع کند. ما طرح حمایت از ورزشکاران را آماده کردیم و نظام جامع باشگاهداری را آماده کردیم و به یاری خدا ساختاری را طراحی کردیم که ورزشکاران و مدال‌آوران کشور ما دغدغه‌ای نداشته باشند.

یک مدال‌آور المپیکی ما مشاغلی را انتخاب می‌کند که در شأن او نیست و این خیانت است که در حوزه ملی از یک قهرمانی که از عمر و زندگی‌اش هزینه کرده است، حمایت نمی‌کنیم. جالب است که اکثر حمایت‌ها از باشگاه‌های ما از مدارهای دولتی اتفاق می‌افتد. به اسم فلان صنایع و اسپانسر استفاده می‌کنیم، ولی آنها از خدمات دولتی استفاده می‌کنند. در حالی که حمایت ما در ورزش قهرمانی بسیار ضعیف است. امیدواریم که وزیر ورزش در صحن مجلس توضیحات قانع‌کننده‌ای ارائه کنند هرچند که ما در جلسه‌ای که با ایشان داشتیم برخی توضیحات او قانع‌کننده نبود.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:7
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو