نوبخت: ارز دولتی حذف شود، یارانه ۳برابر می‌شود
۱۰۶۵۰۶۶
۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳
۴۴۴۵
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۸۴۰ هزار میلیارد تومان بودجه درنظر گرفته شده برای سال ۱۴۰۰ است که از این رقم ۲۳ درصد از طریق فروش نفت تامین خواهد شد.

ایرنا: رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: درصورتی که ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی تعلق نگیرد یارانه معیشتی را سه برابر افزایش می دهیم.

محمدباقر نوبخت در گفت وگو با شبکه خبر اظهار کرد: ساختار بودجه را سازمان برنامه و بودجه در دوسال اخیر تهیه کرده و به شورای عالی هماهنگی اقتصادی تقدیم کرده و کلیات تصویب اما با جزییات آن موافقت نشد.

وی ادامه داد: پس از تشکیل مجلس یازدهم اصلاح ساختار بودجه را تقدیم مجلس کردیم و امیدواریم هرچه ما انجام ندادیم از سوی نمایندگان مجلس به سرانجام برسد.

رییس سازمان برنامه و بودجه توضیح داد: مجلس بهترین فرصت را دارد که در این بودجه هرچه لازم است اعلام کند. از نظر ما برنامه ارائه شده علمی است و انتظار داریم مجلس منتظر دولت و یا اتفاق ویژه ای نباشد و نظارت اعمال شود تا از فروردین ۱۴۰۰ همه موظف به اجرای آن باشیم.

نوبخت یادآور شد: آنچه به مجلس تقدیم کردیم بودجه ای با منابع و مصارف ۸۴۱ هزار میلیارد است که با ۱۷ جلد پیوست به مجلس ارائه شد. این اعداد و ارقام با سال گذشته متفاوت است و این اعداد همه نو است. روز شنبه اهالی رسانه در سازمان برنامه ریزی و بودجه به سوالات شفاف پاسخ می دهند و شنونده نقدهای سازنده هستیم.

بودجه ۸۴۰ هزار میلیارد تومانی

وی اظهار کرد: بودجه در قانون به عنوان برنامه ای یکساله است و در آن منابع و مصارف پیش بینی شده است. ابتدا باید از منابع برآورد داشته باشیم که این مهم حدود ۸۴۰ میلیارد تومان است. ۳۱۷ میلیارد از محل درآمد خواهد بود که شامل مالیات و گمرک و خدمات دولتی است. مجلس در این بخش می تواند درباره این رقم بحث و گفت وگو داشته باشد.

رییس سازمان برنامه وبودجه ادامه داد: ۲۹۸ هزار میلیارد تومان نیز از فروش اوراق و سهام کارخانجات خواهیم داشت و تکلیف ما در سیاست های اقتصاد مقاومتی این است که مالکیت و مدیریت را به بخش خصوصی بدهیم و دولت ناظر و سیاستگذار باشد. با این اتفاق به بورس نیز کمک خواهیم کرد.

به گفته نوبخت، ۲۲۵ هزار میلیارد تومان نیز فروش دارایی های سرمایه ایی است که ۱۹۹ هزار میلیارد از این رقم مربوط به نفت است.

وی ادامه داد:. کشورهای بزرگ اقتصادشان یک سوم و تا یک چهارم کوچیکتر شده است و معتقدیم بیشتر از این نمی توان مالیات گرفت.

۲۳ درصد بودجه نفتی

نوبخت تاکید کرد: فروش نفت را طوری تنظیم کردیم که در بیشترین حد به ۱۹۹ هزار میلیارد تومان می رسد که حدود ۲۳ درصد کل بودجه به نفت وابسته است. فروش نفت امسال نسبت به پیش بینی ناچیز بود. ما این سه منبع را تعریف کردیم و متناسب با این بودجه باید خرج کنیم. ابتدای سال ۱۴۰۰ تمام اوراقی که به پایان رسیده را باید بخریم. در کار ما در پرداخت سهم اوراق بدهی نداشتیم و باید ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اوراق و سودش را بپردازیم و این رقم را باید نقد بپردازیم.

وی گفت: ۱۰۴ هزار میلیارد نیز برای طرح های عمرانی هزینه خواهیم کرد. برای سال آینده حداقل ۱۲۰۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه تحویل خواهیم داد و ۳۵۰۰ کیلومتر راه روستایی را آسفالت کرده و ۱۰۱۵ کیلومتر راه فرعی به اصلی را اسفالت می کنیم. در تمامی استان ها ایجاد راه و خطوط راه آهن و... ادامه دارد. ۱۱۸۰ کیلومتر راه آهن تحویل خواهیم داد و حتی کرونا نیز مانع ما نشد. ۴۱۹ کیلومتر خط راه آهن دوم زنجان را نیز افتتاح می کنیم. در این راستا ۵۵۸ کیلومتر ازادراه تحویل می دهیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: بزرگترین تونل ایران را تا بهار امسال تحویل خواهیم داد. در بخش عمران شهری ۲۴ پروژه تصفیه خانه فاضلاب را داریم. ۸۰ هزار واحد مسکونی برای محرومین را تحویل می دهیم و ۲۵ هزار کلید را نیز به محرومین تحویل دادیم.

نوبخت توضیح داد: برای خطوط شهری نیز ۱۰۳ کیلومتر تحویل می دهیم و ۱۵ سد را آبگیری می کنیم. هرکسی که یارانه می گرفت و کسانی که یارانه می گرفتند در سال آتی نیز این رقم را تحویل می گیرند. کسانی که یارانه معیشتی می گیرند نیز پرداخت می کنند.

وی در ادامه یادآور شد: درصورتی که ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی تعلق نگیرد یارانه معیشتی را سه برابر افزایش می دهیم.

نوبخت: ارز دولتی حذف شود یارانه ۳برابر می‌شود

رییس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: کارکنان دولت ۲۵ درصد حقوقشان افزایش می یابد و برای بخش بهداشت و درمان نیز مجوز ۵۳ هزار کادر درمانی دیدیم. فوق العاده ویژه کادر درمان را نیز درنظر گرفتیم و برای کادر زندان نیز درنظر گرفتیم و حتی حقوق سربازان را دوبرابر کردیم. حتی برای کارگران و کسانی که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند برای رفع دین به این سازمان رقمی را درنظر گرفته ایم. ممکن است برخی منابع ما تحقق پیدا نکند اما در هشت سال اخیر یک روز حقوق به تاخیر نیفتاده و امیدواریم اعداد و ارقام تحقق یابد.

نوبخت تاکید کرد: تلاش می کنیم اجازه ندهیم رفاه مردم دچار اختلال شود و تحریم شرایط را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. از مجلس تشکر می کنم و ما کنار مجلس هستیم ما پیشنهاد دهنده هستیم و رسیدگی اصلی را مجلس محترم انجام خواهد داد.

تفاوت بودجه ۱۴۰۰

نوبخت در ادامه گفت: بخش قابل توجهی از بودجه مابرای بخش های هزینه ای می رود. تمام هزینه های ما در چهار بخش رفاه اجتماعی، آموزش و پژوهش، امور دفاعی و سلامت است و رویکرد ویژه ای به توسعه زیرساخت ها داریم. ۵۲ هزار میلیارد از بخش طرح های عمرانی را پرداخت کردیم. ۵۰ هزار میلیارد از منابع ما در ۸ ماه اول تحقق پیدا نکرد و ۳۱ هزار میلیارد نیز صرفه جویی اجباری کردیم و این در حالی است که همسان سازی را انجام دادیم و ۵۴ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پرداخت کردیم و از تن خواه بانک مرکزی کمتر استفاده کردیم.

وی افزود: چیزی که نگران کننده است استقراض از بانک مرکزی خواهد بود که آنرا انجام نمی دهیم. تورم ما ناشی از افزایش نقدینگی و تقاضا نیست اما فشار هزینه ناشی از افزایش قیمت ارز قیمت کالاها را افزایش داده است. موظف هستیم مصارف معیشتی مردم را تامین کنیم.

به گفته رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه، نمی توانیم حقوق بازنشستگان و فرهنگیان را از این کمتر کنیم و از بودجه خود دفاع می کنیم و تمام ارقام در بودجه دیده شده است. بودجه ما از نفت زیر ۲۰۰ هزار میلیارد است و پیشتر بخش بزرگی از بودجه ما از نفت تامین می شد.

مالیات

نوبخت همچنین تصریح کرد: نظام مالیاتی را تغییر دادیم تا مالیات کسانی که درامد دارند و مالیات نمی دهند شناسایی کنیم. ما کسانی را که از تور مالیاتی در می رفتند شناسایی کردیم. بخشی از ساختار جدید مالیات در حال تصویب است تا امکان اخذ عادلانه مالیات بیشتر رخ دهد. ما تمام سختی ها ۱۰۰ درصد مالیات ها را دریافت کردیم و تعرفه ها را بالا نبردیم. دولت الکترونیک با شفافیت جلوی انحرافات را گرفته است و اشراف کامل از سوی دولت الکترونیک در حال تحقق است.

وی ادامه داد: امسال ۱۸۰ تا ۱۹۰ هزار میلیارد تومان به راحتی مالیات خواهیم گرفت و ۲۲۵ هزار میلیارد تومان بیشتر نخواهد شد.

رشد مثبت اقتصادی

رییس سازمان برنامه و بودجه توضیح داد: رشد اقتصادی ما در سال آتی مثبت خواهد بود و براساس اعلام مرکز آمار در تابستان امسال زشد اقتصادی مثبت داشتیم و ۲ دهم رشد اقتصادی داشتیم و همینکه منفی نبود اتفاق خوبی است.

نوبخت افزود: با توجه به پیش بینی ها رشد اقتصادی ما سال آتی مثبت خواهد بود؛ در بخش تورم نیز سال گذشته تورم رو به کاهش بود اما در ماه های اخیر به دلیل نوسان ارز تورم افزایش یافت. پیش بینی رییس بانک مرکزی این است که حداکثر تورم ما ۲۲ درصد خواهد بود. همچنین حامل های انرژی را اصلا گران نخواهیم کرد. سازمان برنامه و بودجه پاسخگو است و درخواست داریم در سازمان برنامه ریزی و بودجه شنونده نظرات هستیم و خود را موظف می دانیم پاسخگو باشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 117
در انتظار بررسی:9
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1399/09/13
امیدوار بود آدمى به خیر کسان

مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
بچه گول میزنن
همه چی بشه دو سه برابر بعد یارانه بشه سه برابر
مگه دزست در میاد
ق ج
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
باور کنند کارهاشون شده بچه گانه سراسری وقتی صندوق پر از دلار میفرستید لبنان و فلان جا و فلان جا خودتون بشینین بعدش چه کنم
عادل
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
بنظر من این طرح جواب میده حداقل با حذف ارز 4200 دست دلال و کسایی که کالا رو با ارز 4200 میخرن و به چندین برابر به من و شما میفروشن کوتاه میشه .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
مثل بنزین میشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
همه ی اقلام هم هزار برابر میشه الهی نابود بشید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
ای جان ... چه شعر تامل برانگیزی!!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
الهی بمیرید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
اعوذ بالله من الشّیطان الرّجیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
الان وقت حذف ارز دولتی نیست چرا دوست ندارن بازار نزولی بشه به ثبات برسه چقدر نوسانگیری دوست دارند بخاطر کسری بودجه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
این نوبخت مثل بقیه شون هیچی حالیش نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
یارانه باید تا حالا ده میلیون میشد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
ترفندی دیگر برای فقیر کردن اغنیا و فقترتر کردن فقرا!!
چه استادن این مسئولان در ایجاد فقر و فقیر!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
بهتره که ماهمین الانم داریم کالاروسه برابرمیخریم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
شما استادیتو تو فقیر کردن ملت نشون دادی! دیگه بهتره این دفعه رو بهشون رحم کنی!
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1399/09/13
شما که یارانه بیشتر مردم را قطع کردیت پس مال کیا رو میخواهید سه برابر کنید فقط بهزیستی رو
پاسخ ها
ق ج
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
کمیته هم هست
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
به جز گدا پروری و مفت خوری ، کار دیگری بلد نیستید !
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
خدا ازشون نگذره
Germany
00:37 - 1399/09/13
یعنی خداییش از این همه دروغو که هی میگید خودتون خسته نمیشید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
دروغگو
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1399/09/13
لعنت به این مدیریتتون ، نفسهای آخر این مردم نگون بخت رو هم شما ببرید با این طرز مدیریتتان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
تورم ۶۰ درصد امسال را گفت ۲۲ درصد شما چیزی بهش بگید من که بریدم
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1399/09/13
ببین شما کاری بجز وعده داد ندارید ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
#فرزندان نوبخت
# برادر رئیس جمهور
#برادر معاون اول
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1399/09/13
بازنشسته ای که جوان بیکاردرخونه داردوبهش یارانه معیشتی ندادیدومیخواهیدارزدولتی راهم حذف کنیدبایدچه کندازهمین الان ملت رابه رگبارببندیدویه دفعه بکشیدبهتراست
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1399/09/13
ده برابر هم بشه بازم بیچاره مردمن
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1399/09/13
به قول خاله قزی؛
تو جیب مارو نزن یارانه پیش کش
خخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
بابا ارز دولتی رو امسالم قطع کرده بودند دیگه
United States
00:46 - 1399/09/13
یارانه نخواستیم،قیمت هاراکنترل کنید،تورم کنترل کنید
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1399/09/13
واین یعنی افزایش تورم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
خوب اگه راست میگین همین کاری که میگین انجام بدین.نحرف بزنید.
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1399/09/13
هیچی ازتون نمیخوایم فقط دست ازسرمون بردارید
-
00:52 - 1399/09/13
معنیش اینه همه چی سه برابر میشه
Iran, Islamic Republic of
01:04 - 1399/09/13
شما باید بدون اینکه پشتک وارو بزنید خیلی وقت پیش اینکار رو میکردید الان میخواین هم منت بذارین هم کار انجام نشده تون رو انجام بدین.
United States
01:06 - 1399/09/13
همین ی بار برا هفت پشتمون بسه.مارا به خیرشما امید نیست شر مرسانید
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1399/09/13
مثلا با ۳ برابر شدن یارانه چی می شه خرید تا حالا بازار نرفتی؟
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1399/09/13
درست است یارانه حق مردم است و پول ملت است و در این مدت افزایش نداشته است ولی چرا مملکتی با این همه ثروت بخاطر مدیران نالایق باید مردمانش لنگ یارانه باشند
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1399/09/13
ارز ۴/۲۰۰ حذف شود ، یارانه ۳ برابر شود ، ۴ صفر حذف شود . همه این گفته ها در عدم توازن و نابرابری در عدم تدبیر صحیح است!!!
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1399/09/13
تورم هم ۳۰ برابر میشود.
آقای نوبخت جون مادرت انقدر تِز نده.به اندازه ی کافی صابونت به تن ما خورده.
پاسخ ها
************shanjani ********
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
.
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1399/09/13
واقعا شرم اوره اسم یارانه و معیشتی میارید پول مایبی بی هم نیست
Romania
01:10 - 1399/09/13
آقای نوبخت به دروغ ۱۳ بدر ۴ ماه مونده!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
اتفاقا ایشوت ۱۳ بدر فقط دروغ نمیگه چون کشور تعطیله
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1399/09/13
میخواهید همین نون خالی
رو هم مردم دیگه نتونن بخورن
خیلی بی وجدان هستید
Iran, Islamic Republic of
01:14 - 1399/09/13
برو بابا مسخرمون نکنین و وعده الکی نده با هر نرخ تورمی یا با هر میزان درامد که داشتین بعد از چندین سال مگر ۱ ریال به یارانه اضافه شد؟ خیلی ....
Iran, Islamic Republic of
01:23 - 1399/09/13
مثلا با ماهی ۱۵۰ تومن چیکار میشه کرد هزینه یه ماه نون سنگک هس
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1399/09/13
میخواد نونو ابم گرون کنن یهو بگید بمیریم
Iran, Islamic Republic of
01:31 - 1399/09/13
یارانه را کلا یا تعطیل کنید یا مثل کشورهای دیگر هر چه هست باید به همه ایرانی ها پرداخت شود.
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1399/09/13
تو سرتون بخوره پدر ملت را در اوردید
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1399/09/13
تو دولت فعلی همه اش گرانی مسکن و خودرو و اقلام ضروری رو شاهد بودیم نه کاهش تورم! بچه های زیر ۱۸ سال احتمالا بهتر از اصلاح طلبان میتونستن کشور داری کنن تو این سالها
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1399/09/13
باید ارز دولتی حذف بشود و یارانه عادلانه بین مردم نیازمند و دهک های متوسط به پایین پرداخت شود تا عدالت رعایت شود و رانت ارز دولتی هم از بین برود
United Kingdom
01:43 - 1399/09/13
خوب به بهانه یارانه سر ما مردم رو کلاه می زارید.
یارانه بعد از بیش از 12 سال ۴۰ تومن مونده اما همه چی 10برابر و حتی بیشتر شده.
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1399/09/13
از اون ور یه روغن باید بخریم ۱۵۰ هزار تومن
Iran, Islamic Republic of
01:45 - 1399/09/13
گند زدید به مملکت ارز بیست نوع قیمت داره ننگ به شما مسولین بی لیاقت
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1399/09/13
آقای محترم نمیخواد حقوق‌ها ویرانه ها راافزایش بدهید اینکار باعث افزایش نقدینگی افسارگسیخته خواهد شد وتورم شدیدی رابا خودش خواهد آورد بجای اینکار تورم را بیارید پایین عزیز منم ندم یعنی بجای اینکه نقدینگی افزایش پیداکند اگر تورم راکاهش دهید کارسختی است تجربه نشان داده 25 درصدافزایش حقوق‌ها 100 درصد تورم وافزایش قیمت‌ها رابا خودش آورده واسمون شماها با اینکار کلاه سرجامعه می‌گذارید من میدونم که می‌خواهید پشت سرهم حقوق‌ها را افزایش بدهید بعدصفرها رابندازید واقعا مسخره است 5 میلیون حقوق با دلار 25 هزار تومنی میشه 200 دلار درآمد ی کارگر ساده درکشورهای غربی حقوق یک پناهنده 2 تا 3 هزار دلار ه
Iran, Islamic Republic of
02:02 - 1399/09/13
یارانه اضافه را نمی خواهیم .
به سوبسید کالاهای اساسی لطفا کاری نداشته باشید.
Iran, Islamic Republic of
02:04 - 1399/09/13
یارانه رو که به همه نمیدین که بخواد سه برابر بشه...جنسا گرونتر میشه و انگار هیچ.تو بگو ده برابر
Iran, Islamic Republic of
02:17 - 1399/09/13
ارز۴۲۰۰ درصورتیکه بصورت صحیح تخصیص پیدا کند خیلی هم مفید هست تا ارز نیمایی ۱۱۵۰۰ که موجب گرانی و افزایش اندک یارانه بشود.
Iran, Islamic Republic of
02:53 - 1399/09/13
دولت تزویر و ریا جهانگیری ارزی گذاشته که حذف بشه شفاف سازی کنید ببینید به چه کسی داده ارز جهانگیری رو
Iran, Islamic Republic of
03:30 - 1399/09/13
مردک یارانه شما اندازه یه خروس قندی هم نیست.
Iran, Islamic Republic of
03:34 - 1399/09/13
دیگه چه خوابی برای مردم دیدین
Canada
03:41 - 1399/09/13
عجب صحبتی می فرمایید جناب !!! اگر ارز دولتی قطع بشه پس آقازاده های شما وبقیه ارکان...چجوری توی قاره آمریکا واروپا خوش بگذرانند ؟؟؟ اونا طوری زیر دست پدرانشون در ناز و نعمت تربیت شدند که مثل دانشجوهای غیر آقازاده ای به مانند من و امثال من... نمی تونند گرسنگی بخورند ومحرومیت بکشند و دم برنیارند وهمش به امید آینده باشند.
United Arab Emirates
03:50 - 1399/09/13
اگر یارانه معیشتی سه برابر بشه قیمت اجناس ده برابر میشه و هیچ دردی دوا نمیشه
Iran, Islamic Republic of
04:05 - 1399/09/13
خداروشکرارزش یارانه وقیمت دلارهم هیچ ربطی به هم ندارن
Iran, Islamic Republic of
04:11 - 1399/09/13
به زبون بی زبونی داره میگه یارانتونو به اسم ارز دولتی داریم میدیم اقوام...
Iran, Islamic Republic of
04:15 - 1399/09/13
شما فقط قیمت ها رو کنترل کن ما یارانه نمیخواهیم .تا دیروز برای پرداخت یارانه گریه میکردید و حالا وعده سه برابری میدهید .احمدی نژاد همین کارو کرد دیدیم که نشد چرا باز هم تکرار میکنید
Iran, Islamic Republic of
04:19 - 1399/09/13
سیاه بخت خدا لعنتتون کنه .... دیگه ازاین بدتر هم داریم....
Iran, Islamic Republic of
05:25 - 1399/09/13
مرسی اقای نوبخت.گاهی وقتها چقدر زود دیر میشود....اما فک کنم اگه اینجوری بشه بخور بخور تعدادی از بین میره
Iran, Islamic Republic of
05:29 - 1399/09/13
بارها میگویید تحریمها موفقیت است کجاش موفقیت است دشمن شکست خورد با همین وضع
Iran, Islamic Republic of
05:41 - 1399/09/13
هرشخصی ظلم درحق مردم انجام بده امیدوارم بخدا که به ظلمی دچار بشه که مثل کرونا دارو نداشته باشه. چکارکردید؟ برای ملتی که هرتصمیمی گرفتید با شما بودند؟فقط بجزبدبختی وفلاکت چکارکردید !!!!!
United Arab Emirates
05:48 - 1399/09/13
حتما میخای نصف دیگه مردم رو حذف کنی ،همین حالا مگه با ارز دولتی دارید به مردم خدمات میدید ،دارید به دوستانتون ارز دولتی میدید تا به مردم چند برابر بفروشند
Iran, Islamic Republic of
06:16 - 1399/09/13
یارانه هر ایرانی باید ماهی ۲۰میلیون باشه.
Iran, Islamic Republic of
06:29 - 1399/09/13
خدایی یه سری از مردم تو خیلی بد وضعیت تی دارن روز را به شب میرسونن فکر اساسی بکنین شما را به علی قسم
Iran, Islamic Republic of
06:33 - 1399/09/13
300برابرش هم کنید مردم به شما رای نمیدن که نمیدن
France
07:03 - 1399/09/13
نقشه جدید برای خالی کردن جیب مردم
پس مشخص شد ارز دولتی حذف میشه ی پول ناچیز میدن ولی
ولی خدا داند ک بجاش چی از مردم گرفته میشه
وگرنه شما فقط ب فکر جیب خودتون و درامد کشور از جیب مردم ...
Iran, Islamic Republic of
07:09 - 1399/09/13
چیزی از بذهی 300 هزار میلیارد تومن به تامین نگفتی .
لعن و نفرین بازنشستگان تامین همین دنیا زمین گیرت میکنه ان شا اله
United States
07:35 - 1399/09/13
امیدوارم تعلق بگیرد چونکه به من که زن سر پرست خانوار هستم معیشتی تدادن امیدوارم این معیشتی را قطع کنید خیلی حق وناحق شده من که از شما نمیگدرم خدا از شما نگذر ه
United Arab Emirates
07:40 - 1399/09/13
خدایا کجایی به دادمون برس , تورا به عظمتت به دادمون برس , دیگه به آخر رسیدیم ...
ظلم پایدار نمیمونه
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1399/09/13
الان همه چیز با ارز دولتی خرید میشود و با قیمت ارز آزاد در بازار عرضه میگردد بهترین راه حذف ارز دولتی و قطع دست رانتخواران و آقازاده ها هست یارانه آن را هم به تمام ایرانیان پرداخت کنید. هر چند به مجلس و دولت اعتمادی نیست!
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1399/09/13
یارنه بخوره تو سرتوووووووووون. همه چی شش هفت برابر شده ،ارز کدوم کالای اساسی الان فقط اسما میگید ارز کالای اساسی .
برنج هندی سال ۹۷ کیلویی۴ هزار ،روغن ۱۶ کیلویی ۵۰ هزار، مرغ کیلویی۵هزار
و اما الان برنج هندی کیلویی ۲۳ هزار،روغن ۱۶ کیلویی ۳۵۰ هزار ، مرغ کیلویی ۳۵ هزار!!!
دوستان شما ارز کالای اساسی میبینید؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1399/09/13
بازم ای نوبخت خواب دید واسه مردم بدبخت و بی کس
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1399/09/13
کسی مجبورتون نکرده اینهمه دروغ بگین
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1399/09/13
دقت کنید یارانه معیشتی که معلوم نیست به کی الان میدن سه برابر میشه نه یارانه ای که همه میگیرن
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1399/09/13
یارانه نخواستیم! طرف نمی تونست گرونی و تورم کنترل کنه دنبال آب نبات چوبی بود بچه ساکت شه
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1399/09/13
تو که راست میگی ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
ولی لعنت خدا بر پدر و مادر دروغگو
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1399/09/13
قیمت ها هم صدبرابر
شما را که کسی استیضاح نمی کنه
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1399/09/13
اقای نوبخت یک وقت ورشکست نشید...میخواهید با اینکار تورم سر از کره ماه در بیاوره..ارز 4200 ....سه برابری یارانه... تورم هزار درصد...جمع کنید بساط رو
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1399/09/13
کشورهای دیگر باید باید از علم اقتصاد تان درس بگیرند درچهل سال اخیر بتدریج پوست ملت را کندین این ارز هفت تومانی نه ببخشیدن 4200 تومانی ارزونی تان
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1399/09/13
تا کی باید قیافه شما هارو تحمل کنیم
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1399/09/13
یارانه رو باید به دلار بدن تا درست بشه
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1399/09/13
با این کار بیمارانی که داروهای خاص را استفاده میکنند را نابود میکنید دیگر قادر به تهیه داروهای وارداتی خود نیستند
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1399/09/13
با عدم تامین نهادهای دامی ببینید چه بلایی بهسر قیمت مرغ،گوشت و تخم مرغ اوردید ان وقت میخواهید بقیه را هم نابود کنید
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1399/09/13
چون یارانه میخ چشم هست باید باشد در صورت دولت میخوایم چکار نرخها هزار برابر که هستند بی ارزه ها قیمتها را به ۴۰ سال پیش بر گردانید
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1399/09/13
مشکلات رو حل کنید صورت مسعله رو نیاز نیست پاک کنید
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1399/09/13
ارز4200توماني را درست كردند و خودشان واطرافيانشان را بطور كامل تغذيه كردند تا هفت نسل بعدشان و حالا مي خواهند حذفش كنند احتمالا ديگر سودي براشان ندارد.
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1399/09/13
قبلا هم به بهانه جلوگيري از قاچاق بنزين گفتيد سود حاصل از گراني بنزين و بين 60 ميليون ايراني توزيع ميكنيم و همه از گراني بنزين منفعت ميبرند ولي نتيجه چي شد سود افزايش قيمت بنزين و نه تنها حتي بين 6 ميلون هم توزيع نكرديد بار گراني ناشي از گراني بنزين رو هم رو دوش 60 ميلين مردم گذاشتيد ....!!!!
حكايت حذف دلار 4200 هم همينه
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1399/09/13
ملت پنجمين كشور ثروتمند دنيا رو كرديد گدا و فلك زده و 2 زار يارانه ...!!!

ما يارانه نميخوايم مگر گدا هستيم
ثروت مملكت و در راستاي منافع و رفاه كشور هزينه كنيد
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1399/09/13
يارانه حربه و حقه اي بيش براي توجيح گراني هاي بيشتر اينده بيش نيست .

مثل قرعه كشي خودرو سازها كه حقه اي بيش نيست براي ارام كردن مصرف كننده ها
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1399/09/13
اقای دولتی انشاالله شماها کی حذف میشوید تا مردم یه نفس راحت بکشند
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1399/09/13
رفتار شما نشان می دهد قابل هدایت نیستید پس ...
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1399/09/13
خدا و حضرت عباس کنه گیر داعش بیفتی‌
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1399/09/13
طبق معمول روحانی ملت این خبر تکذیب بوده و شد
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1399/09/13
يكي نيست بگه چراي براي كل مملكت رفاه اجتماعي ايجاد نميكنيد مثل ساير كشورها

يارانه دادن صدقه به گداست
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1399/09/14
به به ماشاع الله چش نخورید یعنی اگه یارانه رو سه برابر کنن مرغ دونه ای باید صد هزار تومن بخری نه باباهای بیچاره باید به جوجه هاشون چی بدن
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1399/09/14
ای بابا چی میگی کمیته جای خوبی نیست آبرو تو میبرن جونشونم در میاد تا بخوان برات سبد کالا بدن دو تومن پول بدن
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1399/09/14
آقاجان ما یارانه نمیخواییم صدقه نمیخواییم پیش کش خودتون فقط گرانی راه نندازین خجالت نمی کشید به مردم خودتون صدقه میدید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج