وام ۷۰میلیونی برای زوجینی که فرزند سوم دارند
۱۰۶۵۶۹۲
۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۴
۲۸۶۴
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور درباره توجه به مسائل زنان و خانواده در لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: مطابق با تبصره ۱۶ بند "۱" لایحه بودجه ۱۴۰۰، «اولویت وام‌های اشتغال سازمان بهزیستی با زنان سرپرست خانوار است». همچنین در همین تبصره بند "ج" آن قید شده است که «وام قرض الحسنه دیه زندانیان نیازمند، برای زنان زندانی و زندانیان بدهکار مهریه، اولویت دارد».

خبرگزاری ایسنا: معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور درباره توجه به مسائل زنان و خانواده در لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: مطابق با تبصره ۱۶ بند "۱" لایحه بودجه ۱۴۰۰، «اولویت وام‌های اشتغال سازمان بهزیستی با زنان سرپرست خانوار است». همچنین در همین تبصره بند "ج" آن قید شده است که «وام قرض الحسنه دیه زندانیان نیازمند، برای زنان زندانی و زندانیان بدهکار مهریه، اولویت دارد».

معصومه ابتکار در گفت‌وگویی درباره توجه لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مباحث فرزندآوری، گفت: در تبصره ۱۶ بند "ه" این لایحه در جهت «حمایت از فرزند آوری؛ بانک مرکزی مکلف شده است تا ۷۰ میلیون تومان وام ودیعه مسکن با بازپرداخت ۲۰ ساله برای خانوارهای فاقد مسکن که صاحب فرزند سوم در سال‌های ۹۹ و یا ۱۴۰۰ شده و یا می‌شوند، قرار دهد». این طرح به پیشنهاد معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری و با تغییراتی تصویب و در لایحه بودجه ۱۴۰۰ قرار گرفت تا بتواند گامی در جهت حمایت از فرزندآوری بردارد.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به اولویت‌های مهمی نظیر مشکلات اقتصادی مردم، مباحث اشتغال، اقشار آسیب پذیر، رشد اقتصادی در زمینه‌های مختلف و از همه مهم‌تر موضوع کرونا توجه ویژه‌ای شده است. در کنار این مباحث این لایحه به چندین موضوع در ارتباط با زنان نیز توجه ویژه‌ای نشان داده است.

توجه به شاغلان صنایع دستی و قالیبافان در بودجه ۱۴۰۰

به گفته ابتکار، در تبصره ۱۴ این لایحه به «تامین بودجه حق بیمه سهم اقشار خاص از جمله قالی‌بافان، شاغلان صنایع دستی و زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست» اشاره شده است. همچنین از این جهت که بیش از ۷۰ درصد از قالیبافان و ۸۵ درصد از صنعتگران صنایع دستی را زنان تشکیل می‌دهند، می‌توان گفت توجه خوبی به این قشر از زنان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ انجام شده است.

نگاه بودجه ای به «توانمند سازی صندوق‌های خرد زنان روستایی» برای اولین بار

همچنین در تبصره ۱۶ به «توانمند سازی صندوق‌های خرد زنان روستایی» توجه ویژه‌ای شده است. همچنین برای نخستین بار است که در لایحه بودجه به این موضوع توجه شده که نشان‌دهنده رویکرد خوب دولت دوازدهم است.

بیمه درمانی رایگان ۳۰ میلیون تن در لایحه بودجه سال آینده دولت

به گفته وی در تبصره ۱۷ بند الف لایحه نیز موضوع «بیمه درمانی رایگان برای ۳۰ میلیون نفر» که حداقل نیمی از آنان زنان هستند پیش بینی شده است و اینگونه به مباحث بهداشت و سلامت باروری زنان نیز توجه می‌شود. همچنین در تبصره ۱۱ بند الف ۱ ، «تامین کسری اعتبارات دیه محکومان معسر جرایم غیر عمد ناشی از تصادفات با اولویت زنان معسر» نیز پیش بینی شده و رویکرد و توجه خوبی به زنان به ویژه زنان آسیب پذیر شده است.

پرداخت وام ازدواج ۵۰ میلیونی در سال ۱۴۰۰

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری افزود: در تبصره ۱۶ بند الف این لایحه، بانک مرکزی در جهت حمایت از جوانان موکلف شده است تا به مزدوجین پس از ۹۷.۱.۱ مبلغ ۵۰ میلیون تومان وام پرداخت کند.

رضایت ابتکار از لایحه بودجه: انتظاراتمان برآورده شده

ابتکار با بیان اینکه ردیف بودجه ۱۴۰۰ معاونت امور زنان همانند سایر دستگاه‌ها حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است، گفت: می‌توان گفت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ انتظارات معاونت برآورده شده است. ردیف بودجه اصلی معاونت در سال گذشته ۲۵ میلیارد تومان بوده و امسال به بیش از ۳۲ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. ردیف بودجه استان‌ها نیز در جهت نظارت بر اجرای اسناد پایش و مسائل تحکیم خانواده از حدود ۳ میلیارد تومان به ۸ و نیم میلیارد تومان افزایش داشته است.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری ادامه داد: دستگاه‌های مختلف برنامه‌ها و طرح‌هایی را در حوزه زنان دارند. امسال نخستین سالی است که سند ارتقای وضعیت زنان در شورای تمامی استان‌ها مصوب شده است و استان‌ها می‌توانند در حوزه زنان برنامه‌ای مصوب داشته باشند. تقریبا می‌توان گفت تمامی این اقدامات در لایحه بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده است و استان‌ها می‌توانند با پیش بینی این اعتبارات بر اساس اولویت‌ها، مسائل و کمبودها و شرایط زندگی در هر استان در اجرای اسناد استانی موفق عمل کنند.

ابلاغ شناسنامه رصد و پایش شاخص های عدالت جنسیتی

وی افزود: خوشبختانه در سال جاری شناسنامه شاخص‌های رصد و پایش عدالت جنسیتی ابلاغ شده است. تمام دستگاه‌ها در تمامی استان‌ها این شاخص‌ها و نحوه محاسبه آن‌ها را دارا هستند. همچنین سامانه رصد و پایش برای گرفتن اطلاعات نیز فعال است. از این رو تصور می‌کنم این معاونت در جهت برنامه ریزی متعادل در حوزه زنان اقدامات خوبی انجام داده است.

وی در انتها درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: از نظر ما در لایحه‌ بودجه ۱۴۰۰ توجه خوبی به مسائل زنان شده چراکه در لایحه اصلی بودجه اغلب پیشنهادات و انتظارات معاونت برآورده شده است.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:30
Iran, Islamic Republic of
04:52 - 1399/09/15
با این وضع ارزش پول ملی ۷۰میلیون پول پوشک بچه نمیشه تازه منت میگذارند وام میدن ..خخخخ
Iran, Islamic Republic of
05:12 - 1399/09/15
کاشکی حقوق مردها هم رعایت میشد بیکاری بی پولی مهریه نفقه کمر ما مردها را شکسته
Iran, Islamic Republic of
05:17 - 1399/09/15
مگر مردم احمقن ک فریب شماها را بخورن هزینه پوشک تنها یک میلیون تومان بقیه هزینه ها هم پیش کش
United Arab Emirates
05:47 - 1399/09/15
70میلیون وام میدید واسه بچه سوم....خدایا نگیر این همه خوشبختی رو از ما .....یکم زیاد نیست...هفتاد میلیون با این تورم فقط پول پوشک بچه میشه تا یک‌سالگیش....خخخخ
United Arab Emirates
06:01 - 1399/09/15
دیوانه ایم مگه ماهی 2 تومن قسطشه اونوقت باید 150 میلیون پس بدیم
Iran, Islamic Republic of
06:09 - 1399/09/15
آقا جلچان خوابی یا خودت رو به خواب زدی یک میلیارد هم بدی کمه فایده ای ندارد
Iran, Islamic Republic of
06:27 - 1399/09/15
اینها چقدر خوب میدانند که مردمشان احمق هستند و از در حماقت وارد میشوند و برای خودشون سرباز میخوان. ولی نمیدونن که چون مردم نمیتونن غذای مقوی بخورن بچه هاشون بجای پسر دختر از آب درمیاد و نمیتونه براشون سرباز بشه بلکه سربار میشه. خخخخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
آقای بظاهر محترم دختر سربار نیست.. واقعا که وقتی فرهنگ جامعه اینه....
Iran, Islamic Republic of
07:29 - 1399/09/15
خدا لعنتشون کنه یارانه بچه هایی که به دنیا میاد و قطع کردن ، وامم بازی کثیفی که چند ساله دارن با مردم میکنن
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1399/09/15
خخخخ ۷۰ میلیون پول رایج مملکت اووووه چقدر زیاد ی وقت بودجه کم نیارین
Iran, Islamic Republic of
07:59 - 1399/09/15
خجالت بکشید نمیخواد ۷۰میلیون بدید برای فرزند سوم اون بچه را از بدو تولد تا پایان دانشگاه ازدواج حمایت کامل کنید
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
مثل کشور قطر
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1399/09/15
بچه سومی راانتخاب نکنیم، چون 1مسکن2ازدواج3هزینه تحصیلی4هیزینه بزرگ شدن تابه سنی شش سالگی،ودراخر دشمن جوانی پدرومادر،، درضمن ماباکدام درآمده بچه خودمسکن تهیه کنیم،، وقتی بزرگ میشوندمی بینندهیچ ندارند ست به خود کشی می زنند درنتیجه، قسط هفتادمیلیون هم می افتی به گردن پدرهیچ عقل سلیم این کاراقبول نخواهندکرد،،، شمارابخیرمارابه سلامت
Iran, Islamic Republic of
08:33 - 1399/09/15
وام رو به بچه سوم ندید که ...به زوجهایی بدید که نابارورن....
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1399/09/15
همان یکسال اول تمام میشه میره بااین تورم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج