انتقاد از افزایش عجیب رشته‌های حوزه علمیه
۱۰۶۵۹۳۱
۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
۱۷۳۶
حجت الاسلام و المسلمین رسول جعفریان از افزایش عجیب تعداد رشته های حوزه علمیه از 50 به 400 رشته انتقاد کرد و نوشت: «توسعه علمی، براساس کدام مبانی صورت می گیرد؟»

جماران: حجت الاسلام و المسلمین رسول جعفریان از افزایش عجیب تعداد رشته های حوزه علمیه از 50 به 400 رشته انتقاد کرد و نوشت: «توسعه علمی، براساس کدام مبانی صورت می گیرد؟»

حجت الاسلام و المسلمین رسول جعفریان، استاد گروه تاریخ دانشگاه تهران و رئیس کتابخانه تخصصی تاریخ اسلام و ایران، در حساب توییتری خود نوشت: «مهدی رستم نژاد، معاون آموزش حوزه، گفته است قبلا 50 رشته تحصیلی در قم وجود داشت، اکنون 400 رشته علمی در حوزه تصویب شده و در حال نوشتن سر فصل برای آن هستند.

این توسعه علمی، براساس کدام مبانی صورت می گیرد و علم چه سرنوشتی در مملکت ما خواهد داشت؟ کاش فهرست آنها را هم منتشر می کردند.»

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی رستم‌نژاد معاون آموزش حوزه به ایکنا گفته بود: «پیشتر ۵۰ رشته برای حوزه اختصاص یافته بود، به همین دلیل درختواره رشته‌های دانشی با مشارکت بیش از ۵۰۰ استاد در ۱۶ حوزه دانشی تهیه شد و کار آن تمام شده است. این درختواره نقشه دانشی علوم اسلامی حوزه است. پیش از این درختواره کمتر از ۵۰ رشته و گرایش دست حوزه بود. در حال حاضر ۴۰۰ رشته به تصویب رسیده است و نزدیک به ۲۰۰ گروه در حال تدوین سرفصل‌ها هستند و در حال حاضر با کمک گرفتن از مجموعه‌های دیگر، نقشه اجرایی آن را دنبال می‌کنیم.»

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج