ترامپ: مصر با پول آمریکا سلاح روسی می‌خرد
۱۰۷۲۷۶۱
۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲
۱۱۲۴
ترامپ ضمن انتقاد از تصویب پیش‌نویسی در کنگره درباره کمک‌های مالی به کشور‌های خارجی، ارتش مصر را به استفاده از این کمک‌ها برای خرید تجهیزات نظامی از روسیه متهم کرد.

به گزارش ایسنا: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با انتشار ویدئویی در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد: طرح تصویب شده در کنگره شامل کمک‌هایی به ارزش یک میلیون دلار برای کامبوج، ۱۳۴ میلیون دلار برای میانمار و ۱.۳ میلیارد دلار برای مصر است که ارتش مصر تقریبا از همه آن برای خرید تجهیزات نظامی از روسیه استفاده می‌کند.

ترامپ در انتقاد از این طرح گفت: این پیش‌نویس، قانون امداد کرونا نامیده می‌شود اما هیچ ارتباطی به این ویروس ندارد. کنگره پول‌های زیادی را برای کشورهای خارجی، گروه‌های لابی و منافع خاص ارسال می‌کند در حالی که کمترین مقدار از این کمک‌ها به مردم آمریکا که واقعا به این حمایت نیاز دارند، اختصاص می‌یابد در حالی که این اشتباه آنها نبوده بلکه خطای چین بوده است.

انتظار می‌رفت ترامپ که ۲۰ ژانویه آتی کاخ سفید را ترک خواهد کرد، این پیش‌نویس جدید تصویب شده در کنگره را امضا کند اما او در پیام خود با این پیش‌نویس به این دلیل که مبالغی را به دیگر کشورهای پرداخت می‌کند، مخالفت و تاکید کرد: این پول‌ها باید به آمریکایی‌هایی پرداخت شود که در رنج هستند.

او در ادامه این پیش‌نویس را یک لکه ننگ توصیف کرد.

همچنین رئیس جمهوری آمریکا از کنگره خواست خود را از مسایل بیهوده و غیر ضروری رها کرده و پیش‌نویس مناسبی را تصویب کند.

ترامپ در ادامه اصلاح بودجه جدید را که ارزش آن به ۹۰۰ میلیارد دلار می‌رسد، خواستار شد و تشویق کرد مبلغ کمکی به هر آمریکایی از ۶۰۰ دلار بر هر فرد به ۲۰۰۰ دلار افزایش یافته و یا به ۴۰۰۰ دلار برای زوج‌ها برسد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج