انتشار عکس‌های خصوصی معشوقه پادشاه تایلند
۱۰۷۲۹۲۷
۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۷
۷۷۱۶
«کویی» در اوت ۲۰۱۹ در حالی که فقط سه ماه از ازدواج پادشاه با همسر چهارمش گذشته بود به مقام «معشوقه سلطنتی» ارتقا یافت

برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ صدها عکس خصوصی «سینینات وونگواجیراپاکدی» معشوقه پادشاه تایلند که می‌گویند از گوشی شخصی وی به سرقت رفته است، به منظور انتقام‌گیری و «کارشکنی» در راه بازگشت وی به دربار، در اختیار کنش‌گران ضدسلطنت قرار گرفته است.

پادشاه تایلند «ماها واجیرالوگکورن» پارسال وونگواجیراپاکدی را به زندان انداخت و اکنون که آزاد شده است و به کاخ سلطنتی برمی‌گردد بیش از ۱۴۰۰ خودعکس وی که بسیاری از آن حالت بی‌پرده‌ای دارند، طبق اخبار منتشره به سرقت رفته است و از طریق مهاجمان اینترنتی ناشناسی انتشار یافته است.

انتشار عکس‌های خصوصی معشوقه پادشاه تایلند

این عکس‌های خصوصی معشوقه پادشاه را برای آندرو مک‌گرگور مارشال خبرنگار بریتانیایی و استاد دانشگاهی به نام پاوین چاچاوالپونگپون هم فرستاده‌اند که در ژاپن زندگی می‌کند و بابت انتقاد از پادشاه در تایلند تحت پیگرد کیفری است.

مارشال در تاریخ ۲۲ نوامبر در توییتر نوشت: «واضح است که این عکس‌ها را از تلفن شخصی کویی برداشته‌اند. اکثر عکس‌ها را خودش گرفته است.»

مارشال همچنین نوشت که این عکس‌ها را اندکی قبل از آزادی خانم وونگواجیراپاکدی از زندان زنان لات یائو در بانکوک و پیوستن به پادشاه و اعاده تمام عناوین درباری و امتیازاتش برای وی فرستادند.

خانم وونگواجیراپاکدی ۳۵ساله و معروف به «کویی» در سال ۲۰۰۸ از دانشکده پرستاری ارتش فارغ‌التحصیل شد و دوره‌های نظامی رزم تن به تن، جنگ در جنگل و چتربازی در شب را گذرانده است. او در یگان محافظان سلطنتی شاه هم خدمت کرده است و به درجه سرلشگری رسید.

خانم وونگواجیراپاکدی در اوت ۲۰۱۹، در حالی که فقط سه ماه از ازدواج پادشاه با همسر چهارمش ملکه سوتهیدا گذشته بود، به مقام «معشوقه سلطنتی» ارتقا یافت.

اما چند ماه بعد به اتهام «خیانت» و تلاش برای تخریب جایگاه ملکه از تمام عناوین و درجات نظامی خلع شد. دربار با انتشار بیانیه‌ای خانم وونگواجیراپاکدی را به «بدعهدی، ناسپاسی و سرکشی از دستورهای پادشاه و ملکه» متهم کرد.

اما او در سپتامبر امسال پس از گذراندن ده ماه حبس در بازداشتگاه تربیتی آزاد شد و اکنون از او «اعاده حیثیت» کرده‌اند.

مارشال در توییتر نوشت جناح‌های طرفدار ملکه سوتهیدا و شاهدخت باجراکیتیابها با برگشتن خانم وونگواجیراپاکدی به کاخ سلطنتی «به شدت مخالفت کردند» و افزود: «احتمال زیادی دارد که عکس‌های کویی را منتشر کرده‌اند تا در بازگشت وی به مقام معشوقه واجیرالونگکورن کارشکنی کنند.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:7
Iran (Islamic Republic of)
09:24 - 1399/10/04
دمش گرم مردمش در آسایش هستن
Iran (Islamic Republic of)
09:42 - 1399/10/04
مثل تمام شاهان دنیا ۵ زن داره و یک معشوقه مثل زن صیغه ای شاهان ایران
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
مهم زنهاش نیستن زندگی شخصی بخودش ربط داره مهم سطح زندگی مردمش هست که الان شده آرزوی ایرانیا برن برای تجارت
Iran (Islamic Republic of)
19:57 - 1399/10/24
هر کس حداقل ها را برای ملتِ قدرشناسش فراهم کنه،شایسته بهترین هاست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج