لیونل مسی: با بارسلونا رابطه عاطفی دارم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
استخدام_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
کتاب لند_4
استخدام_2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۷۴۳۲۹
۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
۹۹۱
لیونل مسی، کایپتان بارسلونا در مصاحبه با شبکه «لاسستا» درباره بسیاری از ابهامات پاسخگو شد.

خبرورزشی: لیونل مسی، کایپتان بارسلونا در مصاحبه با شبکه «لاسستا» درباره بسیاری از ابهامات پاسخگو شد.

دوشنبه گذشته شبکه لاسستا خبر از مصاحبه اختصاصی با لیونل مسی برای پایان سال ۲۰۲۰ داد. جوردی اِووله خبرنگار مشهور کاتالان به خانه مسی در کاستلدفلس بارسلونا رفت و هرچند نسبت به زمان تعیین شده به خاطر دیر رسیدن تاکسی تاخیر داشت ولی مصاحبه‌ای طولانی با لیونل مسی در فضایی دوستانه داشت و به ادعای خودش تاکنون هیچ خبرنگاری موفق نشده مسی را برای ساعت‌ها اینچنین به حرف بکشد.

قرار بود این مصاحبه هفته گذشته پخش شود ولی به دلیل پخش سخنرانی پادشاه اسپانیا و نیز پخش مستقیم جنبش جمع آوری کمک مالی برای بیماران مبتلا به کرونا، پخش مصاحبه یک هفته به تاخیر افتاد.

اِووله در مصاحبه با کادناسر و در مورد این مصاحبه گفته بود: دوست داشتم با مسی بیشتر آشنا شوم و این برایم مهم بود که بدانم مسی چه کسی است و چطور فکر می کند.

از دو ماه پیش درخواست مصاحبه با او را مطرح کرده بودیم تا اینکه این هفته به ما اعلام شد می‌توانیم به منزل او برای مصاحبه برویم و باید بگویم که مسی در این مصاحبه به طور دقیق در مورد آینده‌اش حرف زد و باعث شگفتی‌ام شد. او در مورد آینده‌اش چیزهایی گفت که متعجبم کرد.

مسی پیش از این گفته بود که در اوج پاندمی کرونا دوست ندارد در مورد مسائلی دیگر حرف بزند و دلیل تاخیر در مصاحبه همین بود. او بسیار متواضعانه و فروتن حرف زد. باید بگویم که در نهایت این بیشتر به یک صحبت دوستانه تبدیل شد تا یک مصاحبه رسمی.

بخش‌هایی کوتاه از این مصاحبه یکشنبه هفته پیش و نیز روز گذشته پخش شد که در آن لیونل مسی از تابستان بد خود و ارسال بوروفکس برای جدایی از بارسلونا حرف زد و همچنین از پپ گواردیولا و لوئیس انریکه به عنوان بهترین مربیان دوران فوتبالش یاد کرد.

این مصاحبه امشب به طور کامل از لاسستا پخش شد که در زیر شرخ کامل آن را می‌توانید بخوانید:

برنامه برای کریسمس:« پس از بازی با وایادولید به آرژانتین خواهم رفت. خانواده ام آنجا هستند و همسرم آنتونیا همراه فرزندانم نیز به روساریو رفته است. کریسمس تعداد زیادی از اقوام دور هم جمع می شویم و روزی است برای اینکه کنار هم جشن بگیریم. مادرم آنجاست، برادرانم و خواهرم. کریسمس در کنار خانواده برای من روزهای بی همتا هستند. نمی دانم امسال چند نفر جمع خواهیم شد. ۱۰ نفر یا بیشتر.»

فرزندان: «الان سه فرزندم باعث می‌شوند تا کمتر فرصتی برای استراحت در خانه داشته باشم. سه تا هستند و همیشه در خانه دنبال‌شان هستم و هر کدام هم شخصیت خاص خود را دارند که بیش از هر چیزی مرا تحت تاثیر قرار می‌دهند.»

ورزشکاران مورد علاقه و تحسین برانگیز: «تعداشان زیاد است. رافا نادال، راجر فدرر، لبرون جیمز... خیلی‌ها. در فوتبال کریستیانو رونالدو را تحسین می‌کنم و هر ورزشکار برجسته‌ای در ورزش‌های مختلف.»

بازی‌های کامپیوتری: «الان خیلی کم ولی قبل از تولد اولین فرزندم تمام اوقات فراغتم مشغول بازی با پلی‌استیشن بودم. الان نیز گاهی با تیاگو بازی می‌کنم و نسبت به یکی دو سال قبل فعالیتم در این زمینه بیشتر شده است. تیم خاصی را در پلی استیشن انتخاب نمی‌کنم. هر دو تیمی که تیاگو بخواهد.»

ارزش پیراهن بارسلونا: «برایم همه چیز است. بارسلونا زندگی من است. از ۱۳ سالگی در بارسلون زندگی می‌کنم یعنی بیشتر در اینجا رشد کرده‌ام تا در کشورم. اینجا همه چیز را یاد گرفتم و به عنوان انسان و فوتبالیست رشد کردم. بارسلونا به من همه چیز داده است و یک رابطه عاطفی با این شهر و باشگاه و مردمش دارم. فرزندانم در بارسلونا متولد شده اند و تمام حسم به بارسلونا واقعی است.»

هدیه دادن پیراهن: «نمی‌دانم، هشتاد یا نود یورو هزینه دارد. برای هر بازی یک پیراهن به ما می‌دهند ولی اگر بخواهیم به کسانی دیگر هدیه بدهیم باید پیراهن را بخریم و به ما تخفیف زیادی هم نمی‌دهند.»

شرایط فعلی: «واقعیت این است که من امروز شرایط خوبی دارم. ولی این هم درست است که در تابستان شرایط خیلی بدی داشتم. مسئله به گذشته برمی گشت. اتفاقاتی که پیش از تابستان افتاده بود. به خاطر پایان بدی که فصل پیش داشت و مسئله ارسال بوروفکس و همه این مسائل... من در شروع فصل جدید سعی کردم دیگر به این مسئله نپردازم. در حال حاضر من شرایط خوبی دارم و احساس می‌کنم می‌توانم برای هر افتخار ممکنی که در پیش باشد مبارزه کنم. من الان هیجان دارم. می دانم که باشگاه دوران سختی را سپری می‌کند. بارسلونا به عنوان باشگاه با شرایط دشواری مواجه است که منشأ بیرونی دارد ولی من بی‌صبرانه منتظر بازی‌های بعدی هستم.»

شرایط اقتصادی بارسا: «باشگاه تحت تاثیر پاندمی کرونا شرایط خوبی ندارد و چیزی که می دانم این است که اوضاع بارسلونا واقعا خراب است. خیلی بد و مشکل است به وضعیت گذشته برگردد.»

ژست‌های مسی: «من خود واقعی‌ام هستم و نقش بازی نمی‌کنم. به این فکر نمی‌کنم دیگران در مورد حرکتم چه برداشتی می‌کنند. خیلی ها بدون اطلاع در مورد من حرف می‌زنند. این روزها می‌توان هر دروغی گفت و انگار نه انگار. مردم نیز دروغ ها را باور می‌کنند مردم باید بدانند هر چیزی که از رسانه‌ها و تلویزیون می‌بینند و می‌خوانند واقعیت ندارد.»

آخرین باری که مسی گریه کرد: «به خاطر فوتبال این اواخر گریه نکرده‌ام هرچند عذاب و سختی زیاد به من تحمیل شده است. در مورد دلیل گریه کردنم وارد جزئیات نمی‌شوم اما همینقدر بدانید که اخیراً فوتبال مرا به گریه نینداخته است.»

ورود به بارسلونا در ۱۳ سالگی: «روزهای سختی بود چون فقط ۱۳ سال داشتم. مدرسه و دوستانم در آرژانتین را ترک کرده بودم و همه چیز برای تازگی داشت. زندگی ام به طور کامل عوض شد. در بارسلونا کسی را نمی‌شناختیم و شخصیتم نیز به گونه‌ای دیگر بود. از خانواده تقریباً جدا شده بودم و خواهرم آن زمان فقط ۵ سال داشت و بیش از من عذاب می‌کشید. مادرم مجبور شد به آرژانتین برگردد. با پدرم که تنها می‌شدیم به من می‌گفت همه چیز به خودت بستگی دارد. می‌خواهی بمانی می‌مانیم و اگر دوست داشته باشی برمی‌گردیم ولی من به وضوح می‌خواستم بمانم. همه چیز خیلی سریع گذشت. در اولین بازی در تیم‌های پایه مصدوم شدم و هرچند سال اول سخت بود ولی به تدریج اوضاع خوب شد.»

شوخی بازیکنان در رختکن با جوسپ ماریا بارتومئو (رئیس قبلی): « بله برخی او را با یک لقب خاص صدا می‌کردند ولی من هرگز.»

زندگی شخصی لیونل مسی: «همه چیز طبیعی است و گاهی حوصله‌مان سر می‌رود. صبح بلند می شویم، صبحانه می‌خوریم. فرزندان‌مان را به مدرسه می‌بریم و سپس راهی تمرین می‌شوم. برمی‌گردم همراه با همسرم اول چیرو را از مهد برمی‌داریم و سپس به مدرسه دو فرزند دیگرمان می‌رویم. ساعت ۷ یا ۸ چای و غذا و بازی با فرزندان و گاهی هم تماشای فیلم.»

مضرات مسی بودن: «افتخار می‌کنم به همه چیزی که زندگی به من داده است ولی من هم دوست دارم گاهی مثل یک شخصیت عادی به خرید، رستوران یا سینما بروم. اینکه کسی به من نگاه نکند و ۳۰۰ نفر عکس و امضا نخواهند. البته که همیشه قدردان مردم و هواداران هستم ولی وقتی با فرزندانم هستم آرامش بیشتری در محیط خارج از خانه می‌خواهم.»

وضعیت مالی خانواده: «هرگز فقیر نبودیم ولی در طبقه متوسط قرار داشتیم. در زندگی من هرگز چیزی کم نداشتم.»

از میزان ثروتی که داری آگاه هستی؟ «بله می‌دانم چقدر ثروت دارم. همه چیز تحت نظرم قرار دارد.»

بازی بدون تماشاگر: «وحشتناک است. فضای ورزشگاه سرد و زشت است و حس خوبی به من دست نمی‌دهد. اصلاً شبیه زمانی نیست که نوکمپ پر از تماشاگر بود و هواداران می‌توانستند تیم را به جلو هدایت کنند. امیدوارم همه چیز به شرایط قبل برگردد.»

خبر مرگ دیگو مارادونا: «در خانه بودم و خبر را از پدرم شنیدم. بلافاصله تلویزیون را روشن کردم و در جریان جزئیات قرار گرفتم. واقعاً دیوانه‌کننده بود و نمی‌توانستم باور کنم. می‌دانستیم که وضعیت دی‌گو خوب نیست و ممکن است اتفاق ناگواری رخ بدهد ولی انتظار مرگ زودهنگامش را نداشتم. هیچکس هنوز باور نمی‌کند دیگو از دنیا رفته است. اتفاق وحشتناکی بود.»

به مرگ خودت فکر کرده ای؟ «واقعیتش خیر. کمی از مرگ می‌ترسم به خصوص به اینکه وفتی نباشم چه بر سر خانواده و فرزندانم می‌آید.»

قدردانی از مارادونا: «اعضای نیوولز اولدبویز پیراهن دیگو زمانی که برای این باشگاه بازی می‌کرد را به من هدیه داده بودند. این اتفاق ماه‌ها پیش رخ داده بود و پس از مرگ او به نظرم فرصت مناسبی برای رونمایی از آن بود. برای قدردانی از دیگو روش بهتری وجود نداشت. روز بازی مطمئن بودم گل می‌زنم و حس درونی‌ام واقعاً عجیب بود. باید گل می‌زدم و آن را به دیگو تقدیم می‌کردم.»

شکست ۸-۲ از بایرن در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان: «برای همه شب بدی بود. روند بازی و شکلی که به اتمام رسید. من بارها باخته‌ام و این باخت را هم باید پذیرفت. نمی‌توان انکار کرد که شکل شکست خیلی زشت و بد بود. بازی دشواری بود و پس از یک سال سخت انگیزه بالایی داشتیم. می‌توان باخت ولی نه به آن شکلی که باختیم.»

شوخی فرزندان با شکست ۸-۲: «خیر؛ کمی گرفته و ناراحت بودم و کسی شوخی نمی‌کرد ولی گاهی بعد از اینکه می‌بازیم با من شوخی می‌کنند.»

رفتن نزد روان پزشک: «شاید نیاز باشد ولی هرگز نرفته‌ام.»

به عقب برگردی بازهم برای جدایی از بارسا بوروفکس ارسال می‌کنی؟ «بله این کار را دوباره انجام می‌دهم. این روشی رسمی برای درخواست جدایی است زمانی که چیزی دست خودتان نیست. من تمام سال که نه ولی در شش ماه انتهای فصل به بارتومئو می گفتم که قصد جدایی دارم. به او می گفتم رئیس به من کمک کن جدا شوم اما پاسخ او فقط و فقط نه بود. بوروفکس در واقع به این خاطر بود که باشگاه درخواست جدایی‌ام را جدی بگیرد.»

دلیل تمایل به جدایی؟ «برایم سخت بود با اینکه می دانستم که نیاز به جدایی دارم. همسرم بارها اصرار می‌کرد بمانم. من کسی هستم که همه چیز را درون خودم می‌ریزم و کمتر به اشتراک می گذارم. می‌دانستم که جدایی به سودم است ولی در نهایت نشد.»

واکنش‌های آزاردهنده به قضیه جدایی: «بله شنیدن برخی حرف‌ها آزاردهنده بود. من همیشه قدردان بارسلونا هستم و گفتم که همه چیزم از این شهر و باشگاه است ولی تصور می‌کردم دورانم در بارسا تمام شده است. به این نتیجه رسیده بودم که نیاز به تغییر فضاست. می‌دانستم که بارسا دوره ای جدید با یک مربی و بازیکنان جدید را شروع خواهد کرد و من می‌خواستم در باشگاهی باشم که موفقیت در آن تضمین شده باشد. می‌خواستم به تیمی بروم که برای فتح لیگ قهرمانان و همه جام‌ها بجنگد و آن تیم بارسلونا نبود. پس از اینکه بارتومئو از نیتم آگاه شد، شروع کرد به درز دادن اخبار برای اینکه مرا در منگنه قرار بدهد. او می‌خواست من آدم بد داستان باشم. در هر صورت گذشت ولی وجدانم راحت است چرا می‌خواستم کاری که واقعاً دوست داشتم را انجام دهم. در آن مقطع حسم می‌گفت زمان جدایی است.»

فکر کردن به احساسات هواداران: «قطعاً همینطور است. تصمیم بسیار سخت و وحشتناکی بود چون باید باشگاه همه زندگی‌ام را ترک می‌کردم. باید شهرم را تغییر می‌دادم و می‌دانستم که بهتر از بارسلونا برای زندگی پیدا نخواهم کرد. نباید شرایط آنطور دراماتیک می‌شد و ترجیح می‌دادم همه چیز به شکل خوبی برای خودم و باشگاه پیش برود.»

تاثیر جدایی سوارس در تصمیم ترک بارسا: «خیر چون من از قبل تصمیم خودم را گرفته بودم. البته که رفتار باشگاه با لوئیس بسیار بد و باورنکردنی بود. او را رایگان از دست دادند و پول باقیمانده قراردادش را دادند تا به رقیب مستقیم ‌مان اتلتیکو برود. شکل جدایی سوارس از خود جدایی بدتر بود.»

فریب خوردن از بارتوئمو: «(مسی در این لحظه می‌خندد) بله واقعیت این است که در بسیاری موارد مرا فریب داد ولی دوست ندارم در موردش حرف بزنم. مسئله‌ای خصوصی است ولی او طی سال‌ها مرا فریب داد.»

بهترین مربیان: «پپ گواردیولا ویژگی‌های خاصی دارد. نمی‌دانم اما او باعث می شود همه چیز را به سبک خاصی ببینید. سبک گواردیولا برای آماده‌سازی قبل از مسابقات، طراحی حملات و البته سبک دفاع کردن متفاوت است. او دقیقاً به شما توضیح می‌دهد که شرایط مسابقه چگونه پیش خواهد رفت و شما چگونه برای پیروز شدن باید روی دروازه حریف حمله کنید. من بسیار خوش شانس بودم که با دو تن از بهترین سرمربی‌های جهان فوتبال یعنی پپ گواردیولا و لوئیس انریکه زمان زیادی کار کرده و مسائل فراوانی از این دو نفر آموخته‌ام. کار کردن زیر نظر آنها باعث شد که در فوتبال و فهم تاکتیکی رشد زیادی داشته باشم.»

اظهار نظر کارلس توسکس رئیس موقت بارسا که تو را تابستان به باشگاهی دیگر واگذار می‌کرد: «در هر صورت او تابستان نقشی در باشگاه نداشت و همه چیز تمام شد. الان پرداختن به قضیه تابستان کمکی به من و باشگاه نمی‌کند.»

صحبت با نامزدهای ریاست بارسا و نامزد مورد علاقه: «با هیچکس صحبت نکرده‌ام و به نامزدی هم تمایل ندارم. نمی‌دانم که که رای خواهم داد یا خیر.»

ادعای نیمار در مورد هم تیمی شدن در فصل آینده: «او نگفت حتما همبازی می‌شویم گفت که دوست دارد این اتفاق رخ بدهد. اینطور نیست؟ ما اغلب با هم حرف می‌زنیم و تقریباً هر روز یا با سوارس یا با نیمار در تماسم. ارتباط خوبی داریم. همه می‌دانیم که جدایی نیمار از پی‌اس‌جی سخت است. بازگرداندن نیمار برای رئیس جدید بارسا هم سخت خواهد بود. او باید باهوش باشد و همه چیز را خوب برنامه‌ریزی کند تا اوضاع باشگاه خوب شود. نیمار برگردد من خواهم ماند؟ ببینید برای بارسا جذب ستاره‌های بزرگ در تابستان پیش رو سخت خواهد بود چون شرایط اقتصادی خراب است. دستمزد بازیکنان خوب نیز بالاست. این ادعا در مورد نیمار را که می‌شنوم، خنده‌ام می‌گیرد.»

مذاکره با باشگاه‌های دیگر: «تا پایان فصل تصمیم جدیدی نخواهم گرفت. منتظر می‌مانم تا ببینم شرایط چطور خواهد بود. در حال حاضر تمرکزم روی تیم و ادامه فصل است. هدف کسب جام است و نمی‌خواهم تمرکزم را به خاطر چیزهای دیگر از دست بدهم. با هیچ باشگاهی هم حرف نزده‌ام و در انتقالات زمستانی هم صحبت نخواهم کرد. نمی‌دانم می‌روم یا خیر ولی اگر رفتنی باشم، دوست دارم روزی برگردم.»

احتمال انتقال به رئال یا اتلتیکو: «خیر. غیرممکن است.»

آیا نقشه پاریس یا منچستر را می‌خواهی: «نه. برای خودتان نگه دارید.»

رابطه با آنتوان گریزمن: «من رابطه خوبی با او دارم و به شایعات توجه نمی‌کنم. ما گاهی با هم قهوه می‌نوشیم.»

رونالد کومان در بارسلونا: «معتقدم با رونالد کومان جدیت نیز وارد تیم شد. او ایده‌های روشنی دارد و به آنها نیز معتقد است. معتقدم انتخاب او تصمیم درستی بود و کارش را هم خوب انجام می‌دهد. شروع فصل کمی دشوار بود چون تیم تغییرات زیادی داشت ولی تیم در حال بهتر شدن است.»

بازنشستگی در آمریکا: «همیشه گفته‌ام که دوست دارم زندگی در آمریکا را تجربه کنم. تجربه لیگ فوتبال این کشور ولی موضوعی مربوط به آینده است و نه الان.»

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آف دکور _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو