صالحی‌امیری: باور نمی‌کنم بنا گلایه کرده باشد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۷۶۸۲۵
۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
۶۳۸
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: وظیفه داریم به انبوه نیاز‌ها پاسخ بدهیم و یک میلیارد به کشتی و ۵ میلیارد به بقیه فدراسیون‌ها کمک می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: رئیس کمیته ملی المپیک گفت: وظیفه داریم به انبوه نیازها پاسخ بدهیم و یک میلیارد به کشتی و ۵ میلیارد به بقیه فدراسیون ها کمک می کنیم.

سیدرضا صالحی امیری درباره فعال بودن کمیته ملی المپیک عنوان کرد: آن چیزی که در مجموعه ورزش ایران در حال وقوع است، محصول وفاق و همدلی است. ورزش ایران می تواند در سال ۱۴۰۰ کام ملت ایران را شیرین کند. ما در کمیته ملی المپیک وظیفه داریم و فدراسیون ها و ورزشکاران حق دارند. بنابراین، خودمان را ملزم به پاسخگویی می دانیم.

وی ادامه داد: در شرایط کرونا ما اقدامات بی نظیری را برای آمادگی جهت درخشش در سال ۱۴۰۰ انجام داده ایم. از طرفی وظیفه داریم به انبوه نیازها پاسخ دهیم. ما در روزهایی که هستیم باید تیم ها را پشتیبانی کنیم. در جلسه هیات اجرایی ۶ میلیارد مصوبه داشتیم که یک میلیارد به کشتی و ۵ میلیارد به بقیه فدراسیون ها کمک می کنیم.

*کمک سه و نیم میلیاردی به پیشکسوتان در سال ۱۴۰۰

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد گلایه صمد نیکخواه بهرامی از حقوق پایین ورزشکاران و نیاز پیشکسوتان به کمک مالی گفت: بسکتبال کار بزرگی با مربی ایرانی در کسب سهمیه المپیک انجام داد. ما به عنوان کمیته ملی المپیک رسالت اصلی خود را توسعه ورزش قهرمانی و حمایت از فدراسیون‌ها می‌دانیم. بسکتبال علاوه بر ۲ میلیارد بودجه، ۵۰۰ میلیون تومان کمک دریافت خواهد کرد که ۳۰۰ میلیون آن انجام شده است. برای اعزام اخیری هم که داشت، هزینه پرواز را تامین کردیم.

صالحی‌امیری خاطرنشان کرد: ما به تمام قهرمانان المپیکی که از المپیک ۱۹۴۸ مدال آور بوده اند حقوق پرداخت می کنیم و برای کل کسانی که سهمیه المپیک گرفته اند نیز ما و وزارت ورزش حقوق داده ایم. ۱۰ نفر هم از سوی کمیته بین المللی المپیک بورسیه شده اند. برای پیشکسوتان نیز یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هم امسال کمک کردیم. فقط برای یک نفر که بیماری سرطان دارد میلیاردها هزینه کرده ایم. برای سال آینده نیز سه و نیم میلیارد تومان پیش بینی کرده ایم که به پیشکسوتان کمک کنیم اما مسئولیت پیشکسوتان با صندوق از حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان است.

*ملک بزرگی را به کمیته ملی المپیک برگردانیم

صالحی امیری در پاسخ به اینکه سال آینده با تغییر دولت ممکن است بودجه کمیته ملی المپیک کم شود، گفت: ما دو سطح منبع داریم. در بودجه ای که تحویل گرفتیم، حدود ۳۳ میلیارد بوده الان به ۱۲۰ میلیارد رسیده و هر سال باید اضافه شود. بنابراین نمی توان آن را کم کرد. ملک بزرگی به ارزش چند صد میلیارد در شمال شرق تهران را توانستیم از فضای سبز خارج کنیم. با تبدیل آن ملک سرمایه پایدار برای کمیته ملی المپیک ایجاد می کنیم. البته باید این را بگویم منابع ما محدود است و نیازهای فدراسیون ها نامحدود. هزینه ها هم سه تا پنج برابر شده است و باید به فدراسیون ها حق بدهیم که انتظار کمک بیشتر داشته باشند. اما آنچه دولت به ما داده است را عادلانه بین فدراسیون ها تقسیم کرده ایم و شفاف سازی هم کرده ایم.

*فعالیت کمیسیون ورزشکاران مثبت است

او در مورد فعالیت کمیسیون ورزشکاران نیز گفت: ما ۱۸ کمیسیون فعال داریم. یکی از کمیسیون های خوب ما، کمیسیون ورزشکاران است. حدود یک سال کمیسیون معلق بود اما مدتی است سامان پیدا کرده است و مسئول با انگیزه ای دارد. روند فعالیت کمیسیون را مثبت ارزیابی می کنم. کار بیمه ورزشکاران در حال پیگیری است تا مجموعه قهرمانان به خواسته خود برسند.

*90درصد کرسی ها ی ایران تاثیر گذار نیستند

صالحی امیری در مورد کسب کرسی بیان کرد: دیپلماسی تلاش برای ایجاد فرصت و کاهش تهدید در عرصه ورزش قهرمانی است. من الان ادعا می کنم 90 درصد کرسی های ما تاثیر گذار نیستند. مخالف کرسی نیستم و از هر کرسی دفاع می کنم اما بیش از 90درصد کرسی های ما در فرایند توسعه ورزش قهرمانی کارکردی برای ما ندارند. ما در سطح آسیا عضو کمیسیون ها هستیم اما چهار یا هشت سال برخی این کمیسیون ها اصلا جلسه ندارند و بیشتر رزومه ساز هستند. دپیلماسی نیاز به گسترش تعاملات بین المللی دارد. من در سفر به عمان دیدارهای زیادی داشتم و تمام خواسته ما این بود که جایگاه فدراسیون های ملی را قوی تر کنند.

* نباید فکر کنیم همه با ما دشمن هستند

وی در مورد گرفتن میزبانی هندبال از ایران گفت: نمی دانم چرا تئوری توطئه در ایران قوی است؟ در سفر به عمان با شیخ احمد رییس بین المللی هندبال صحبت کردم و نظر بر این بود مسابقات در شیراز برگزار شود اما مشروط به اینکه وضعیت شیوع کرونا مساعد باشد. ما باید این تحلیل نکنیم که همه با ما دشمن هستند. البته آقای پاکدل از روسای جوان و با انگیزه ما است و شخصا برای هندبال آینده درخشانی را پیش بینی می کنم.

* برای گرفتن میزبانی جام ملت های آسیا باید با واقعیت صحبت کنیم

رییس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که چقدر از گرفتن میزبانی جام ملت های آسیا حمایت می کند، تصریح کرد: باید با واقعیت موجود صبحت کنیم و نه اینکه با آرمان ها صحبت کنیم.گزفتن میزبانی یک رویداد اول اجماع ملی می خواهد و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به تنهایی توانایی برگزاری یک رویداد را ندارند. دوم باید بودجه و سوم سخت افزار های آن فراهم باشد. ما در شرایط سخت تحریم می توانیم چنین تعهداتی داشته باشیم؟ گروه قوی ناظر می آیند و سخت افزارها را می بینند و باید سخت افزار استاندارد داشته باشیم.الان من سوال می کنم از 15 هزار اماکن ورزشی ما چه تعدادی از آن استاندارد هستند؟

* شعار کاروان در جلسه هفته آینده ستادعالی بازی ها انتخاب می شود

صالحی امیری در موردانتخاب شعار کاروان گفت: شعار باید عامل وحدت باشد. فراخوان دادیم و در نهایت به دو شعار ستارگان پارسی و ستارگان ایران زمین رسیدیم . در جلسه آتی ستاد عالی بازی ها که سه شنبه هفته آینده است ،تصمیم گیری نهایی می کنیم. اما شعاری انتخاب می کنیم که نام ایران حتما باشد.

*یک میلیارد به مربیان و کشتی گیران اختصاص دادیم

وی در مورد گلایه محمد بنا از کمک مالی کمیته ملی المپیک به کشتی تصریح کرد: بعید است محمد بنا عزیز چنین حرفی زده باشد و من باور نمی کنم. ما هفته پیش جلسه ای داشتیم و تصویب کردیم به 10 مربی کشتی آزاد، 10 مربی کشتی فرنگی و 38 کشتی گیری که دنبال کسب سهمیه المپیک هستند همچنین کسانی که در اردو حضور دارند جمعا یک میلیارد کمک کنیم و در یکی دو روز آینده به حساب فدراسیون واریز می شود. این یک میلیارد جدا از کمک دیگری است که به کشتی داشته ایم. این کمک ویژه ما به کشتی است و نمی توانیم به بقیه فدراسیون ها این کمک را کنیم. همین امروز هم برای لباس کل فدراسیون فراخوان دادیم تا لباس خریداری شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
تنورستان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
دکتر صالحی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیان طب - فوتر