پیروزی فیروزجا مقابل استادبزرگ آلمانی
۱۰۸۳۱۷۷
۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
۹۳۴
علیرضا فیروزجا در مسابقات حضوری شطرنج تاتا استیل موفق شد به پیروزی ارزشمندی برسد.

خبرگزاری ایسنا: علیرضا فیروزجا در مسابقات حضوری شطرنج تاتا استیل موفق شد به پیروزی ارزشمندی برسد.

از ظهر جمعه رقابت‌های حضوری تاتا استیل پیگیری شد که در مهم‌ترین دیدارها علیرضا فیروزجا، شطرنج‌باز ایرانی مقابل شطرنج‌بازی از آلمان قرار گرفت. فیروزجا که در این مسابقات با ریتینگ ۲۷۴۹ شرکت کرده است، در مقابل الکساندر دونچنکو به پیروزی ارزشمند رسید. حریف آلمانی فیروزجا در این مسابقات دارای ریتینگ ۲۶۶۸ بود.

الکساندر دونچنکو در حالی از فیروزجا شکست خورد که در دور قبل این مسابقات مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان را متوقف کرده بود.

در دیگر دیدارهای مهم این رقابت‌ها کارلسن باز هم مقابل یان کریشتف دودا مساوی کرد. این پنجمین تساوی متوالی این ستاره نروژی است. پیش از این انتقاداتی به کارلسن بابت این تساوی ها شده بود.

با این نتایج فیروزجا با سه تساوی، دو برد و یک شکست ۳.۵ امتیازی است. کارلسن از دیگر شطرنج‌بازانی است که اکنون ۳.۵ امتیاز دارد. نزدیکی امتیازات باعث شده یک برد جایگاه شطرنج‌بازان را بسیار ارتقا ببخشد.

فیروزجا در دیداری بعدی این رقابت‌ها مقابل یان کریشتف دودا بازی خواهد کرد.

با توجه به شیوع کرونا بیشتر رقابت‌های حضوری شطرنج لغو و به زمان دیگری موکول شد که در این دوران شطرنج‌بازان برای حفظ آمادگی خود در رقابت‌های آنلاین شرکت کردند. البته در بعضی از کشورها هم به دلیل آمار کم کرونا، رقابت‌های شطرنج به‌ صورت حضوری پیگیری شد.

در جدیدترین مسابقات ۱۴ شطرنج باز برتر جهان در سوپرتورنمنت تاتا استیل با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. این مسابقات به صورت حضوری در شهر ویک‌آن‌زی هلند کار خود را آغاز کرده است.

در این مسابقات چهره‌های برتر شطرنج جهان دست به مهره شده‌اند. مگنوس کارلسن، نفر اول شطرنج جهان، فابیو کاروانا، آنیش گیری، ماکسیم واشیه لاگرا، یان کریشتف دودا و آرین طاری و علیرضا فیروزجا، دو شطرنج‌باز جوان ایرانی حضور دارند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج