پیدا شدن پیکر ۳تن از کولبران در ارتفاعات ترکیه
۱۰۸۴۲۹۲
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲
۲۴۴۴
ریزش بهمن در مناطق کوهستانی واقع شده در مرز ایران و ترکیه از ۶ روز پیش تا کنون برای کشور ما اهمیتی ویژه یافته است. ۵ جوان کرد در راه کولبری بودند که با وقوع بهمن زیر خروار‌ها برف مدفون شدند. پیکر ۳ تن از مفقودان دقایقی پیش پیدا شد.

رویداد۲۴: متین اصلانی فرزند عثمان، یاور اصلانی فرزند لقمان، بیلن احمدی فرزند صادق، اولایی خدایی فرزند حاتم و فرات خدایی فرزند خورشید ۵ جوان کرد اهل روستای کوران از توابع صومای برادوست واقع در استان آذربایجان‌غربی بودند که روز دوشنبه ۲۹ دی ماه برای کسب درآمد عازم کولبری شدند.

این افراد که برای بردن کول عازم ارتفاعات مرزی ایران و ترکیه شدند به دنبال وقوع بهمن در معابر کوهستانی این منطقه مرزی مفقود شدند. در حال حاضر ۶ روز از مفقود شدن این افراد می‌گذرد. جستجو برای یافتن آن‌ها تا کنون ادامه داشته است گرچه که برخی شنیده‌ها حاکی از ممانعت نظامیان ترکیه از کمک‌رسانی مرزنشینان ایرانی به این جوانان است. خبری که هنوز صحبت و سقم آن مشخص نیست.

پیدا شدن پیکر ۳تن از کولبران در ارتفاعات ترکیه

درحال حاضر برخی اخبار حکایت از یافتن پیکر دو تن از این جوانان در مناطق کوهستانی واقع شده در خاک ترکیه دارد.

متاسفانه چاوش کنعانی دهیار روستای کوران در این خصوص حاضر به پاسخگویی نبوده و علت این موضوع را اینگونه عنوان می‌کند که من پرسنل وزارت کشور هستم و نمی‌توانم صحبت کنم.

با این حال اما یک فعال اجتماعی که نخواست نامش فاش شود در اینباره به رویداد ۲۴ می‌گوید: به دنبال پیگیری مقامات استانی و رایزنی‌هایی که با مقامات کشور‌های همسایه صورت گرفته است، حدود ۶۰ نفر از اهالی روستای کوران و امدادگران به این منطقه اعزام شدند.

وی ادامه می‌دهد: حدود ۲ ساعت پیش جستجوگران موفق شدند پیکر ۲ تن از این جوانان را پیدا کنند، دقایقی پیش هم پیکر یکی دیگر از کولبران مفقود شده پیدا شد اما هنوز از هویت اجساد خبری در دست نیست.

این فعال اجتماعی خاطرنشان می‌کند: این جوانان کولبر بودند. آن‌ها به دلیل نبود شغل و روشی مناسب برای امرار معاش به ناچار دست به کولبری زدند.

وی درباره علت روند طولانی جستجوی مفقودان توضیح می‌دهد: شرایط نامساعد جوی از یک سو و حضور پیکر‌ها در کشور همسایه باید مراتبی رعایت می‌شد از جمله آنکه باید مراتب توسط ترکیه تایید می‌شد که در این چند روز از سوی این کشورهمکاری چندانی صورت نگرفته است.البته ا قدامات اولیه مانند راهگشایی و ... توسط امدادگران ترکیه انجام شده بوده.

خدایی پسرعموی یکی از کولبران مفقود شده که همراه با تیم جستجو عازم منطقه شده است، نیز به رویداد ۲۴ می‌گوید: ما اینجا مشغول کار و جستجو بوده و می‌خواهیم اجساد از زیر بهمن خارج کنیم.

اجساد این افراد در ارتفاعات روستای دریشک از توابع شهر باشکالای ترکیه پیدا شده و جستجو برای یافتن ۲ نفر دیگر همچنان ادامه دارد. با توجه به اینکه هر ۵ نفر در یک نقطه گرفتار بهمن شده‌اند این احتمال وجود دارد تا ساعاتی دیگر اجساد سایر افراد این گروه نیز پیدا شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:26
France
21:31 - 1399/11/06
خجالت برای مسئولین
خدا شاهده برای قطره قطره خون اینها باید جواب بدین
با مقدار کمی از اینهمه اختلاس میشه کارخانه هایی ساخت که این جوانهای پاک اینجوری از دست نروند
Iran (Islamic Republic of)
21:31 - 1399/11/06
روحشان شاد یادشان گرامی لعنت به شما مسولین
Iran (Islamic Republic of)
21:37 - 1399/11/06
خدا ورتون داره که یعنی عرضه اینکه یه کارخانه در حیطه کردستان راه بندازین واین جوانان نازنین را بکار بگیرین ندارین
یکم. از دزدیهاتون. کم. کنید ایخدا بداد این مردم برس
Iran (Islamic Republic of)
21:57 - 1399/11/06
پسرخانم ابتکار۴میلیارد دولاردر بانکهای امریکایی دارند،انوقت جوانان کرد بایداین شکلی بمیرن.لعنت ابدی خدا برهمه شما نامسولین بی لیاقت
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
21:59 - 1399/11/06
شتر‌خار‌میخوره
خارو‌با‌خون‌
میخوره
Iran (Islamic Republic of)
22:05 - 1399/11/06
مردم بی گناه تاوان چیو میدن
Iran (Islamic Republic of)
22:09 - 1399/11/06
کز سنگ ناله خیزد!!!!
مسئولین از سنگ هم بی تفاوت ترن
Iran (Islamic Republic of)
22:16 - 1399/11/06
ای خدا لعنت کن مسببانش رو که جوان دلیر ایرانی به چه روزی افتاده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج