اتحادیه اروپا نماینده ونزوئلا را اخراج می‌کند
۱۰۹۴۷۰۸
۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۳
۱۲۵۱
اتحادیه اروپا هم زمان با افزایش تنش‌ها با ونزوئلا، اعلام کرد که نماینده دولت نیکلاس مادورو را از این اتحادیه اخراج می‌کند.

ایرنا: اتحادیه اروپا هم زمان با افزایش تنش‌ها با ونزوئلا، اعلام کرد که نماینده دولت نیکلاس مادورو را از این اتحادیه اخراج می‌کند.

در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای شورای اروپا منتشر شد، نماینده کاراکس در اتحادیه اروپا عنصر نامطلوب خوانده شده و از بروکسل اخراج می‌شود. اتحادیه اروپا این تصمیم را واکنش به اقدام دولت کاراکس نسبت داده که دیروز رئیس هیات نمایندگی این اتحادیه را عنصر نامطلوب خواند.

اتحادیه اروپا نماینده ونزوئلا را اخراج می‌کند

اتحادیه اروپا بدون اشاره به تشدید تحریم‌های اخیر علیه ونزوئلا عنوان کرد که تصمیم کاراکاس در این زمینه مغایر اهداف این اتحادیه برای توسعه روابط با سایر کشورهاست.

ونزوئلا در پی دور جدید تحریم‌های اتحادیه اروپا دیروز به رئیس هیات نمایندگی این اتحادیه ۷۲ ساعت مهلت داد تا این کشور را ترک کند. «خورخه آرائزا» وزیر خارجه ونزوئلا با اعلام اخراج «ایزابل بریلهانته» نماینده اتحادیه اروپا در کاراکاس، تحریم های این اتحادیه را غیرقابل قبول خواند.

اتحادیه اروپا متعاقبا خواستار تجدید نظر دولت مادورو در این زمینه شد و ادعا کرد که این تصمیم باعث انزوای بیشتر ونزوئلا در جهان می‌شود.

این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا دوشنبه گذشته با صدور بیانیه‌ای مشترک ۱۹ مقام دیگر دولت ونزوئلا را در فهرست تحریم‌های این اتحادیه قرار داد. این تحریم‌ها شامل ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی افرادی می‌شود که ادعا می‌شود ارزش‌های دمکراسی و حقوق بشر را در این کشور تضعیف کرده‌اند. به این ترتیب مجموعا ۵۵ مقام ونزوئلا در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارند.

دیپلمات‌های ارشد اتحادیه اروپا مدعی شده‌اند که این تحریم‌ها با هدف تضعیف نظام «نیکولاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا وضع شده است و هدف آن ضربه زدن به مردم ونزوئلا نیست.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج