وزارت ورزش دخالتی در انتخابات فوتبال ندارد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۹۵۰۰۶
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۰
۵۱۷
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای می‌گوید وزارت ورزش هیچ دخالتی در روند برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال ندارد، ولی در عین حال تاکید می‌کند رؤسای فدراسیون‌هایی که با این وزارتخانه هماهنگ نباشند، حمایت نمی‌شوند!

روزنامه کیهان: معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای می‌گوید وزارت ورزش هیچ دخالتی در روند برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال ندارد ولی در عین حال تاکید می‌کند رؤسای فدراسیون‌هایی که با این وزارتخانه هماهنگ نباشند، حمایت نمی‌شوند!

در فاصله 48 ساعت تا برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال‌، مهدی علی نژاد معاون قهرمانی وزارت ورزش به تشریح آخرین وضعیت انتخابات این فدراسیون پرداخت. او دیروز درباره انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: بعد از استعفای تاج و بیماری او که سال گذشته با آن مواجه شد هماهنگی کردیم که خیلی زود انتخابات در اسفند 98 برگزار شود اما 10 روز قبل از انتخابات نامه‌ای از فیفا آمد که با این اساسنامه نمی‌شود انتخابات را برگزار کرد. بلافاصله اقدامات لازم را انجام دادیم و این فرایند که البته طولانی هم بود حل شد و اساسنامه تغییر کرد و خوشبختانه حالا این اساسنامه با قوانین کشور و قوانین بین‌المللی همخوانی دارد.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های اساسنامه این است که اعضای مجمع افزایش پیدا کرده و رنگ و بوی فوتبال بیشتر شده است. به نظرم رقابت خوب و تنگاتنگی را شاهد هستیم و 4 نفر هم با هم رقابت می‌کنند. سیاست وزارت ورزش همراهی به فدراسیون و کمک برای تصویب اساسنامه بود که شرایط دموکراتیک ایجاد شود. اما در مورد دخالت وزارت ورزش در مجمع باید بگویم که قطعا هیچ دخالتی در انتخابات نداریم و گزینه‌ای نخواهیم داشت. بارها گفته ام و باز هم تاکید می‌کنم اگر کسی خودش را نامزد وزارت ورزش معرفی کرده اعضای مجمع به او رای ندهند. کسانی که ممکن است در فضای رقابتی شانسی نداشته باشند ممکن است سعی کنند با دو قطبی کردن انتخابات دخالت وزارت ورزش را نشان بدهند ولی این کار غیر اخلاقی است و قویا اعلام می‌کنم وزارت ورزش و جوانان هیچ گزینه‌ای در مجمع روز یکشنبه نخواهد داشت.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش درخصوص اینکه آیا حتی توصیه‌ای به اعضای مجمع نداشته‌اند عنوان کرد: اعضای مجمع افراد پخته و عاقلی هستند و کسی نمی‌تواند رای را به آنها تحمیل کند اما ما در حد رایزنی هم هیچ اقدام و توصیه‌ای نکردیم. هیچ موردی برای توصیه و اینگونه مباحث تا الان نبوده و مطمئنا شاهد یک انتخابات خوب هستیم.اگر کسی که مورد تائید مجمع قرار بگیرد مورد تائید وزارت ورزش است و وظیفه ما است که از وی حمایت کنیم.

علی نژاد که با برنامه ورزش و مردم صحبت می‌کرد در پاسخ به این سؤال که آیا رای‌دهنده‌ای بوده که به وزارت مراجعه کند و نظر آنها را جویا شود گفت: بله خیلی از اعضای مجمع در این 2 -3 ماه مراجعه کردند و سؤال کردند که آیا گزینه‌ای داریم یا خیر. هر چه به انتخابات نزدیک شدیم باز هم این سؤالات مطرح شد و ما اعلام کردیم صراحتا هیچ گزینه دیگری نداریم.

علی نژاد درخصوص اینکه آیا ارکان دولت و یا مقامات بالاتر در انتخابات به اعضای مجمع توصیه‌ای می‌کنند یا خیر گفت: من نمی‌توانم در این مورد حرف بزنم چون خبری موثق ندارم. کسی از ما چیزی نخواسته و دستگاهی به ما توصیه‌ای نکرده است. ممکن است برخی دوستان در دستگاه‌ها رابطه‌هایی دارند ولی من نمی‌توانم مثبت یا منفی در مورد آن حرف بزنم. در مورد افراد و یا افراد تاثیرگذار بی‌اطلاع هستم و نمی‌دانم ورودی شده یا خیر اما هیچ مستندی وجود ندارد که به صورت سازمان یافته رایزنی از دستگاه خاصی صورت گرفته باشد.

وی درخصوص اینکه آیا تائید می‌کند که با نامزدهای ریاست فدراسیون نشست داشته است تصریح کرد: من با نامزدها جلسه‌ای نداشتم. ممکن است بعضا تماس‌های تلفنی و گفت‌و‌گو‌هایی صورت گرفته باشد. یکی دو نفر تلفنی قبل از کاندیدا شدن با من صحبت کردند که آیا کاندیدا شوند که ما هم اعلام کردیم همه چیز با خودشان است اما من توصیه و نشستی با هیچ کاندیدایی نداشتم.

معاون وزیر درخصوص اینکه ارزیابی خودش از انتخابات چیست یادآور شد:چون آرا مخفی است نمی‌شود ارزیابی دقیقی کرد. شاید در 48 ساعت آتی اتفاقاتی رخ بدهد ولی برداشت من این است که انتخابات نزدیکی خواهیم داشت. تجربه ما در انتخابات و مجامع نشان می‌دهد که شب انتخابات ممکن است ائتلاف‌های جدید شکل بگیرد و خیلی نمی‌شود به امروز استناد کرد. با این مباحث ممکن است که انتخابات به دور دوم کشیده شود. علی نژاد درخصوص اینکه آیا احتمال دارد مردم روز یکشنبه از انتخابات فدراسیون فوتبال شگفت‌زده شوند عنوان کرد: این اتفاق قبلا رخ داده است. خیلی مواقع پیش آمده که در انتخابات اتفاقاتی رخ داده که قابل پیش‌بینی نبود.

زمان برگزاری انتخابات دو فدراسیون ورزشی

بخش دیگر صحبت‌های معاون وزیر درباره انتخابات فدراسیون اتومبیلرانی و شطرنج بود که این روزها خبرساز شده است. او در این باره گفت: ثبت‌نام اتومبیلرانی را انجام داده بودیم ولی روند گزینش نامزدها طولانی شد ولی در نهایت 16 اسفند ماه انتخابات اتومبیلرانی برگزار می‌شود و در آنجا هم رقابت نزدیکی وجود خواهد داشت. در مورد شطرنج متاسفانه نشد که انتخابات را در موعد برگزار کنیم و نهایتا ثبت‌نام مجدد انجام دادیم و جلسه بدوی تائید صلاحیت‌ها انجام شد که قرار است اعضا تا سه‌شنبه اعتراض یا مدارک خود را انجام بدهند. از نظر من در اردیبهشت و خرداد انتخابات شطرنج برگزار می‌شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش درخصوص اینکه آیا وزارت در این دو مجمع گزینه این ندارد گفت:وزارت ورزش از فدراسیون درخواست کرد 7 نفر از اعضای صاحب رای را دعوت کنند و از ترکیب این اعضا کاملا مشخص است که وزارت ورزش نظری در این مجامع ندارد و یک تعادل خوب وجود دارد. این بی‌طرفی وجود دارد و از اعضای مجمع اتومبیلرانی هم می‌خواهم به هیچ توصیه‌ای گوش ندهند.ما به عنوان حاکمیت نگاهمان این است که حتما حمایت کنیم. در بقیه فدراسیون‌ها غیر از فوتبال صاحب رای هستیم ولی موضوع این است که وزارت ورزش چارچوب‌هایی دارد و طبیعی است که کسی که رئیس‌یک فدراسیون می‌شود باید در چارچوب سیاست‌های وزارت ورزش کار کند وگرنه مورد حمایت ما نیست. همین الان هم چالشی بین فدراسیون‌ها و وزارت ورزش وجود ندارد و همه با تعامل کار خود را پیش می‌برند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Germany
09:41 - 1399/12/09
در فوتبال نه.ولی یک تیم دارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر اصلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر